Gadu mija Indijas dienvidos

Maza Grupa

Dienvidindijas kultūra pārsteidz ar savu krāšņumu un greznumu, kā arī attieksmi pret cilvēku, reliģiju, senatni. Neparastais godbijīgi izskan visā: gan rituālos, gan atskatā uz pagātni, gan kulta dzīvē, jo, neskatoties uz Eiropas elpas ienākšanu Indijā, indieši saglabā savus gadsimtiem senos rituālus. Austrumu kultūras dzīve rit lēni un nesteidzīgi un tā nav piedzīvojusi krasas pārmaiņas kā Eiropas civilizācija. Indijas kultūra ir spējusi sevi saglabāt gandrīz nemainīgu cauri gadu tūkstošiem.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
26.12.2018 05.01.2019 11 Vairāk kā 6 2370 € Programma
REZERVĒT

Piezīmes:
Grupas vadītāja Agnese Kalniņa

Ceļojuma programma

Rīga – Abu Dhabi – Čenaja – MahabalipuramAuroville  Pondicherry – Chidambaram  Gangaikonda Cholapuram  Darasuram  Swamimalai  Tanjore  Tirchy – Madurai – Thekkady – Kovalam – Trivandrum – Abu Dhabi – Rīga

Vai šis ceļojums ir Tev piemērots?

 • lidojot uz Kočinu, 7 stundu gaidīšanas laiks Abu Dhabi. Laiku aizpildām, dodoties uz Abu Dhabi, lai apskatītu šeiha Zayed Lielo mošeju;
 • ceļojumā vairāki 5 – 6 stundu gari pārbraucieni. Vidējais braukšanas ātrums 40 – 50 km/stundā. Tam ir arī pozitīvā puse: lēnā pārvietošanās dod iespēju vērot vietējo cilvēku dzīvi, notikumus, dažādās dabas ainavas un tādejādi gūt pilnīgāku priekštatu par Indiju;
 • Īpaši atlasītas 4* un 5* kvalitatīvas viesnīcas; vienīgā nakts 3* viesnīcā ir ar labām atsauksmēm. Visās viesnīcās baseins.

1.  diena, trešdiena, 26.12.2018. Rīga – Abu Dhabi   

22.00 pulcēšanās Rīgas lidostā. 23.35 lidojums Rīga – Abu Dhabi.

2.  diena, ceturtdiena, 27.12. Abu Dhabi – Čenaja – Mahabalipuram

07.25 ielidošana Abu Dhabi. Izvēlei: par papildus samaksu (~ 50 EUR) dosimies uz Lielo mošeju Abu Dhabi, kas celtaarApvienoto Arābu Emirātu pirmā prezidenta šeiha Zayed svētību. Mošeja ik dienu uzņem ap 50 000 dievlūdzēju un ir viena no retajām islāma pasaulē, kas ir atvērta arī ne-musulmaņiem. 14.10 – 19.40 lidojums Abu Dhabi – Čenaja. Ceļojumu uzsākam Indijas austrumu piekrastē, kur pirmo dienu maršruti nosacīti vīsies pa Indijas okeāna piekrasti. Transfērs uz Mahabalipuram – kādreizējo ostas pilsētu. Nakts 4* viesnīcā Mahabalipuram. Vakariņas.

3.  diena, piektdiena, 28.12. Mahabalipurampondicherry  (100 km, ~1-2 stundas)

No rīta apskatīsim piekrastes tempļu pilsētu Mahabalipuram, kas atrodas pie Indijas okeāna Bengālijas līča krastiem ar izcilākajiem dravidu mākslas un arhitektūras paraugiem pasaulē. Apmeklēsim slaveno Piekrastes tempļu kopumu, kas izvietots ar fasādi pret okeānu.  Arjuna’s Penance7.gadsimtā būvētais milzu bareljefs. Five Ratha templis iekļauts pasaules kultūras mantojuma sarakstā. Pārsteidzoši, ka tas izgrebts no vienas monolītas klints. Bez tam interesanti, ka tempļi bija segti biezu smilšu kārtu un tikai pirms 200 gadiem tos atklāja un attīrija britu arheologi. Nelielā Aurovile jeb Rītausmas pilsēta dibināta 1968. gadā, kā vietu ideālas sabiedrības komūnai, kur jebkuras nācijas pārstāvis var dzīvot mierā. Ievērības cienīga te ir Auro pludmale un lielais apzeltītais Matrimandir amfiterātris. Sri Aurobindo ašrams te darbojas kopš 1926. gada. Ašrama mācības pamatā ir ceļš uz augstāko apziņu caur integrālo jogu. Vēlāk pārvietojamies uz Pondicherry. Ierodoties, iekārtojamies viesnīcā. Vakarā varam baudīt relaksējošas ajurvēdas eļļas masāžas (papildus izmaksas). Nakts 4* viesnīcā Pondicherry. Viesnīca ar baseinu.  Brokastis un vakariņas.

4. diena, sestdiena, 29.12. Pondicherry CHIDAMBARAM – GANGAIKONDA CHOLAPURAM – DARASURAM – SWAMIMALAI 

Pēc agrām brokastīm, kamēr vēl nav tik karsts, dodamies uz Chidambaram, kas atrodas pusotras stundas brauciena attālumā.  Pilsētas galvenā iezīme ir Chidambaram templis, kas veltīts dievam Šivam. Gangaikondas īpašā iezīme ir Cholapuram templis, iekļauts Unesco mantojuma sarakstā, kā izcils arhitektūras un ģeniālu skulpturālu stāstu kopums. Sevišķi interesanta templī ir gaismas spēle, kas templi vienmēr dara gaišu. Darasuramā atrodas Airavatesvara marmora templis (Unesco) ar grezniem pilāriem, kurus rotā apsaru skulptūras, kur katrs pilārs ilustrē kādu mitoloģisku notikumu. Pondicherry līdz 1954. gadam bija franču pakļautībā, tādēļ daudzi iedzīvotāji joprojām runā franču valodā un daudzi angļu valodā ar franču akcentu. Dažādi dzīves stila veikali tirgo vilinošu franču smalkās estētikas un indiešu mākslinieku un dizaineru modes preču klāstu. Pondicherry ir neticami daudz baznīcu, tempļu un pieminekļu un vēl klinšainā pludmale ar promenādi un pieminekli Gandijam, Barathi parks,  Svētās Sirds Bazilika. Relaksācijai varat ļauties kādai no ajurvēdas masāžām (papildus maksa).  Nakts labā 3* viesnīcā Swamimamai ar baseinu. Brokastis un vakariņas.

5. diena, svētdiena, 30.12.SWAMIMALAI – TANJORE TIRCHY – Madurai

Šodien apskatīsim Thanjavur, agrāk dēvētu par Tanjore. Thanjavur ir svarīgs Dienvidindijas reliģijas, mākslas un arhitektūras centrs. Thanjavur un apkārtnē atrodas lielākā daļa no Chola impērijas moumentiem, kuri ir UNESCO Pasaules mantojuma pieminekļi. Galvenais no tiem, Brihadeeswara templis, atrodas pilsētas centrā. Iespaidīga ir Tanjore mākslas galerija. Guvuši iedvesmu un zināšanas par Chola impērijas mākslu, dosimies ceļā uz Maduraju. Ceļš nav garš, bet ilgs. Vērosim garām slīdošās ainavas un iztēlosimies vietējo iedzīvotāju ikdienas aktivitātes, darbu rīsu laukos un priecāsimies par garām slīdošām dabas ainavām. Tirchy, svētās klints pilsēta, izceļas ar  piramīdveida tempļiem ar nošķeltu augšējo daļu un izteiksmīgām reliģioza rakstura kokgriezuma figūrām. Uzkāpjot 434 pakāpienus līdz Ganeša templim, paveras skaists skats uz apkārtni un Ranganathaswamy tempļu kompleksu Srivangam salā, kas ir lielākais Indijā. Brauciens uz Maduraju. Izvēlei Madurajā: 18.45 līdz 19.45 – Skaņas un gaismas šovs Thirumalai Nayak pilī. Nakts 4* viesnīcā Madurajā ar baseinu. Brokastis un vakariņas.

6. diena, pirmdiena, 31.12. Madurai – Thekkaddy (140 km, ~ 4 stundas).

Ja Čenaju dēvē par Tamil Nadu štata galvaspilsētu, tad Maduraja ir tās dvēsele. Tā ir viena no vecākajām Indijas pilsētām, tā tirgojās ar Romu un  bija slavena jau tad, kad Čenaja pat sapņos nerādījās. Madurajas centrālais piedzīvojums un kultūras centrs ir Mīnakšī templis. Tas ir viens no lielākajiem Tamil Nadu tempļiem, kas atrodas Madurajā.1636. gadā karaļa Thirumalai Nayak celtā pils ir viens no iecienītākajiem apskates objektiem. Lai arī celtne nav atjaunota pilnībā, tā ir vienreizēji skaista un iespaidīga. Interesants ir Nayak karalienes pilī izvietotais Gandija muzejs, kas vēsta par Indijas atbrīvošanās cīņām no angļu apspiestības. Madurajas Mīnakšī Amman templī atrodas Mākslas muzejs, kurā skatāmas ikonu kolekcijas, glenojumi un fotogrāfijas – Indijas kultūras liecinieces. Vēlāk pārbrauksim uz Thekkady (Periyar) - Dienvidindijas lielāko pirmatnējās dabas rezervātu. Vecgada pavadīšana un Jaungada sagaidīšana - svētku vakariņas. Nakts 4* viesnīcā Thekaddy. Brokastis un vakariņas.

7diena, otrdiena, 01.01.2019. Thekkaddy – Kovalam (220 km, ~ 5 stundas)

2019. gads ir klāt. Katram ar savām iecerēm, panākumiem, ar sauju laimes un veiksmes.  Dodamies uz Thekkady (Periyar) - Dienvidindijas lielāko pirmatnējās dabas rezervātu, kur mājvietu raduši savvaļas ziloņi. Parka ainavu veido mūžzaļie augi, pļavas un tropiskie meži. Tā ekosistēma ir ļoti interesanta, jo koki parasti sasniedz līdz 40 m augstumu un biezā lapotne ierobežo saules gaismas plūsmu. Tā rezultātā zemes līmenī sastopamas papardes, orhidejas un gaisaugi, kas labi izdzīvo ar nelielu saules enerģiju. Bagātīgo ainavu papildina tējas, kafijas un citu garšvielaugu plantācijas. Pēcpusdienā aizraujošs safari-kruīzs pa upi, lai skatītu smejošos pērtiķus, un protams, ja veiksme būs mūsu pusē, kādu savvaļas ziloni. Apmeklēsim garšvielu plantāciju un vērosim dabas ainavas, dodoties izjādē ar ziloņiem. Ceļojuma izzinošā daļa gandrīz noslēgusies. Pārbraucam uz Indijas rietumu piekrasti un atpūšamies, sauļojamies, peldamies Indijas okeānā. Nakts 5* viesnīcā Kovalam. Brokastis un vakariņas.

8. diena, trešdiena, 02.01. Kovalam

Brīva diena pie Indijas okeāna. Izvēlei – ekskursija uz Keralas galvaspilsētu Trivandrum. Nakts 5* viesnīcā Kovalam. Brokastis un vakariņas.

9. diena, ceturtdiena, 03.01. Kovalam

Brīva diena pie Indijas okeāna. Nakts 5* viesnīcā Kovalam. Brokastis un vakariņas.

10.  diena, piektdiena, 04.01. Kovalam

Brīvais laiks. Pēdējie pirkumi. Atvadu vakariņas. Atpūta viesnīcā līdz transfēram uz lidostu.

11.  diena, sestdiena, 05.01. Trivandrum – Abu Dhabi – Rīga

Ap 3.00 transfērs uz Trivandrum lidostu. 04.45 – 07.40 lidojums Trivandrum – Abu Dhabi. 09.45 – 14.00 lidojums Abu Dhabi – Rīga.  

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Abu Dhabi – Chenai,  Trivandrum – Abu Dhabi;
 • transporta pakalpojumi – autobuss ekskursiju dienās;
 • naktsmītnes 4* un 5* viesnīcās divvietīgā numurā;
 • brokastis, vakariņas, iekļaujot Jaunā gada vakariņas (skatīt aprakstu);
 • apmaksātas aprakstā minētās ekskursijas;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā un krieviski runājoša gida pakalpojumi;
 • Indijas vīza.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • izvēles ekskursija Abu Dhabi uz Lielo mošeju – 50 EUR;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • dzeramnauda šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam.

Piemaksa par vienvietīgu numuru: 550 EUR

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pases kopija un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā  70 dienas pirms ceļojuma, t.i līdz 17.10.;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 14.11.

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās dienas līdz 50 dienas (06.11.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49 – 36 dienas (07.11. – 20.11.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas (līdz 20.11.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

 • aizpildīta vīzu anketa;
 • pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās;
 • fotogrāfija 5.5 cm x 5.0 cm.

Pase, anketa un fotogrāfija jāiesniedz Jēkaba Ceļojumos līdz 10. decembrim.

Ievērībai! Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra   kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu.

Izbraukšana Piezīmes
26.12.2018 Grupas vadītāja Agnese Kalniņa

Gadu mija Indijas dienvidos. Paaugstināta komforta ceļojums. 4-5* viesnīcas

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.