Centrālamerika no Gvatemalas līdz Panamai

Maza Grupa

Gvatemala - mūžīgā pavasara zeme un maiju pasaules sirds, intriģējoša un daudzveidīga. Tās dabas izcilo krāšņumu papildina seno civilizāciju bagātīgais mantojums. Hondurasa – agrāra valsts, kuras ainavā dominē banānu birzis, cukurniedru un kukurūzas lauki, tā piesaista ar savu kultūras mantojumu un krāšņo dabu. Nikaragva – Vulkānu zeme, te sablīvējušies 63 lielāki un mazāki, aktīvi un noklusuši zemes nevaldāmā iekšējā spēka liecinieki. Pārsteidzošs ir Nikaragvas milzu ezers ar lagūnām un salām – tas ir pats lielākais visā Amerikā! Lasīt vairāk

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
17.11.2018 01.12.2018 15 Vietu nav 4198 € Programma

Ceļojuma programma

Gvatemala – Atitlana ezers – Antigva – Kopana – Tegucigalpa – Leona – Masaya  Granada – Manuela Antonio parks – Corcovado Nacionālais parks – Cano sala – David  Panama

Vai šis ceļojums ir Tev piemērots?

 • Ceļojums kopā pa piecām valstīm, katrā no tā tiek apskatīts ievērojamākais;
 • Dažās dienās ir garāki pārbraucieni ~ 300 km;
 • Robežu šķērsošana var aizņemt vairāk laika nekā plānots.

1. DIENA, SESTDIENA, 17.11. RĪGA – GVATEMALA

No rīta tikšanās Rīgas lidostā. Lidojums ar divām pārsēšanās reizēm uz Gvatemalas galvaspilsētu. Vakarā ierašanās Centrālamerikā, transfērs uz viesnīcu. Nakts viesnīcā Gvatemalā.

2. DIENA, SVĒTDIENA, 18.11. GVATEMALA – ATITLANA EZERS  ANTIGVA

Pēc brokastīm dosimies ārpus Gvatemalas galvaspilsētas uz pētnieku un poētu apjūsmoto Atitlana ezeru. Tas iegūlis trīs vulkānu klēpī, veidojot mākslas cienīgas ainavas. Tulkojumā no maiju valodas Atitlan nozīmē – vietu, kur varavīksne ņem savas krāsas. Sēdīsimies laivās un izbrauksim pa ezeru, pa ceļam apmeklējot arī Santjago pilsētu. Pēc ezera apmeklējuma dosimies uz nākamo pilsētu, vienu no Gvatemalas pazīstamākajām vietām – Antigvu. Nakts viesnīcā Antigvā.

3. DIENA, PIRMDIENA, 19.11. ANTIGVA – KOPANA (HONDURASA)

No rīta iepazīsim maiju civilizācijas sirdi – UNESCO mantojumā iekļauto Antigvu. Apskatīsim pilsētas nozīmīgākās vietas kā pilsētas laukumu un Antigvas katedrāli. Pēc pilsētas apskates garāks brauciens uz Hondurasu. Pēc robežas šķērsošanas ieradīsimies Kopanā. Nakts viesnīcā Kopanā.

4. DIENA, OTRDIENA, 20.11. KOPANA

Šodien mums priekšā vēl viens pārsteigums - Kopanas piramīdu komplekss, kas apliecina seno astronomu, celtnieku un skulptoru izcilās zināšanas un prasmes, kas iemūžinātas senās Akropoles tempļos. Šī teritorija ir atklāta tikai pirms nepilniem 30 gadiem, tādēļ tās vērtība lēnām tiek apgūta un piemērota ceļotāju apmeklēšanai. Pēcpusdienā izbaudīsim Centrālamerikas eksotiku apmeklējot putnu parku, kas atrodas pie kalna netālu no Kopanas. Šeit vienuviet dzīvo dažādi eksotiski vietējie putni. Nakts viesnīcā Kopanā.

5. DIENA, TREŠDIENA, 21.11. KOPANA  TEGUCIGALPA

Pēc brokastīm dosimies garākā pārbraucienā uz Hondurasas galvaspilsētu – Tegucigalpu.  Pa ceļam apstāsimies kafijas iepazīšanās tūrei. Izstaigāsim pa nelielu kalnu taku un redzēsim kafijas audzēšanas, novākšanas un grauzdēšanas procesu. Kafija ieņem svarīgu lomu šajā reģionā un tā ir nozīmīga sastāvdaļa lielai daļai šejienes iedzīvotāju. Pēc kafijas plantācijas apmeklējuma, turpināsim ceļu uz galvaspilsētu. Nakts viesnīcā Tegucigalpā. 

6. DIENA, CETURTDIENA, 22.11. TEGUCIGALPA – LEONA (NIKARAGVA)

Šodien apmeklēsim nākamo valsti mūsu braucienā – Nikaragvu. Garāks brauciens uz robežkontroles punktu un ierašanās Nikaragvā. Ceļosim uz vienu no valsts senākajām pilsētām – Leonu. Pazīstama ar eleganto spāņu arhitektūru tā lepojas ar statusu kā kultūras, izglītības un reliģiskā galvaspilsēta. Labākais veids kā iepazīt Leonu ir dodoties pastaigā pa to, ejot pa šaurām ielām gar kafejnīcām un muzejiem. Nakts viesnīcā Leonā.

7. DIENA, PIEKTDIENA, 23.11. LEONA – MASAYA  GRANADA

Pēc brokastīm apmeklēsim Masaya vulkāna nacionālo parku un vērosim San Fernando krāteri no kura paveras skats uz apkārtējām ainavām. Šis vulkāns ir aktīvākais visā valstī un vietējo cilšu valodā tiek saukts par “degošo muti”. Pēc tā dosimies uz vietējo tirgu ar tipiskiem vietējo nikaragviešu roku darbiem. Pārbrauciens uz Granadu, šī ir vecākā no kolonizatoru būvētajām pilsētām Nikaragvā, kas būvēta kā mākslas un arhitektūras šedevrs, kas parādītu spāņu augsto attīstītu un spējas. Pastaigāsimies pa pilsētu vērojot ēkas, baznīcas, laukumus un pieminekļus. Paši nikaragvieši ir iecienījuši Granadu un to augstu vērtē. Dienas otrajā pusē izbrauksim ar laivām pa Granadas pilsētas tuvumā esošo salu arhipelāgu. Nakts viesnīcā Granadā.

8. DIENA, SESTDIENA, 24.11. GRANADA  KOSTARIKA

Šodien turpināsim mūsu ceļu uz jau ceturto valsti mūsu braucienā – Kostariku. Šobrīd reģiona tūristu iecienītākā zeme ar nacionālajiem parkiem un plašām iespējām. Pēc garāka brauciena un Nikaragvas robežas šķērsošanas ieradīsimies mūsu naktsmītnē. Nakts viesnīcā Kostarikā.

9. DIENA, SVĒTDIENA, 25.11. MANUELA ANTONIO PARKS

Pēc brokastīm iepazīsim Manuela Antonio parku. Kopā ar vietējo gidu dosimies eksotiskajā, bioloģiski daudzveidīgajā lietus mežā. Šī vieta tiek uzskatīta par Kostarikas bagātību. Parkā vērojami arī dažādi dzīvnieki, dažādu sugu mērkaķi un virkne putnu sugu, kuri dziedot pieskandina šo lietus mežu. Nakts Manuela Antonio parka apkārtnē.

10. DIENA, PIRMDIENA, 26.11. CORCOVADO NACIONĀLAIS PARKS – CANO SALA

No rīta dosimies vēl vienā dabas piedzīvojumā. Iesim kājām pa pludmali līdz mūsu laivai, kas atrodas ūdenī (iekāpšana laivā no ūdens). Pēc aptuveni 90 minūšu brauciena laivā ieradīsimies Corcovado nacionālajā parkā. Pēc ierašanās dosimies gājienā pa parka teritoriju pa takām gar kurām atrodas ļoti dažāda flora un fauna. Parks tiek dēvēts par vienu no pasaules bioloģiski daudzveidīgākajām vietām. Šeit dzīvo gan mērkaķi, gan rakūni, gan tapīri un daudzi citi dzīvnieki un putni. Vairāk kā simts gadus veci koki, kas ir iekļauti aizsargājamo sarakstā. Pēcpusdienā papildus iespējams snorkelēt un redzēt koraļļu rifus. Nakts Corcovado parka apkārtnē.

11. DIENA, OTRDIENA, 27.11. DAVID PANAMA

Pēc brokastīm turpināsim mūsu ceļu uz David lidostu. Lidojums David – Panama. Pēcpusdienā ierašanās mūsu noslēdzošajā valstī – Panamā. Brauciens uz viesnīcu un nakts viesnīcā Panamā.

12. DIENA, TREŠDIENA, 28.11. PANAMA

Šodien apmeklēsim slavenāko Panamas simbolu – Panamas kanālu, tā kopgarums sasniedz aptuveni 80 km. Miraflores slūžas savieno Atlantijas okeānu ar Kluso okeānu. Šajā vietā apmeklētājiem ir atklāts arī muzejs un iespēja vērot kuģus braucot caur šo kanālu. Pēc tā turpināsim ar šarmanto “Casco Antiguo” jeb seno kvartālu, kas celts 17.gadsimtā pēc senās pilsētas nodegšanas. Savdabīgā arhitektūra apvieno itāļu, franču un spāņu ietekmi. Pēc pusdienām apmeklēsim nozīmīgu muzeju, ko veidojis pazīstams arhitekts. Šeit apvienotas dažādas izstādes un vienā no tām atainota pasaules ietekme uz šobrīd plašo bioloģisko daudzveidību. Atgriešanās naktsmītnē un nakts viesnīcā Panamā.

13. DIENA, CETURTDIENA, 29.11. PANAMA

Panama ir viens no Centrālamerikas biznesa centriem, bet netālu no debesskrāpju pilsētas ir cita valsts daļa. Dosimies uz vietējo pamatiedzīvotāju kopienu, kas atrodas netālu no Gatunas upes. Sāksim ar 30 minūšu braucienu pa upi kanoe laivās, vērojot apkārtējos augus un dzīvniekus. Ieradīsimies kopienā kur uzzināsim par pamatiedzīvotājiem, to paradumiem, valodu un dzīvesveidu. Šī ir lieliska iespēja būt tuvāk valsts saknēm un ieraudzīt Panamu no citas puses. Vakarā atgriešanās pilsēta un nakts viesnīcā Panamā.

14. DIENA, PIEKTDIENA, 30.11. PANAMA  RĪGA

Brīva dienas pirmā puse, pēcpusdienā transfērs uz Panamas lidostu. Lidojums ar pārsēšanos uz Rīgu. Nakts lidmašīnā.

15. DIENA, SESTDIENA, 01.12. RĪGA

Ierašanās Rīgā.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Gvatemala un Panama – Rīga;
 • naktsmītnes 3* un 4* viesnīcās divvietīgā numurā;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • 11 brokastis, 7 pusdienas un 2 vakariņas;
 • aprakstā minētās ekskursijas, ieejas maksas parkos un apskates objektos;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā un angļu valodā runājošs vietējais gids.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • dzeramnauda šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam;

Piemaksa: par vienvietīgu numuru 750 EUR.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešams uzrādīt pasi un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 08.09.;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 06.10.;

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas pirms ceļojuma (28.09.), tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49 – 36 dienas pirms ceļojuma (29.09. – 12.10.), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk kā 36 dienas pirms ceļojuma (12.10.), tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Nepieciešamie ceļojuma dokumenti:

 • pase, kas derīga 6 mēnešu pēc atgriešanās.

Grupas sapulce: Jēkaba Ceļojumu birojā.

Ievērībai! Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu.

Centrālamerika no Gvatemalas līdz Panamai

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.