Melnkalne nedēļas nogalē

Melnkalne, Adrijas jūras pērle, kas ir daudzējādā ziņā unikāla, atrodas tās dienvidu daļā un ietver sevī gan Balkāniem, gan Vidusjūras valstīm raksturīgās iezīmes. Nelielā Balkānu valsts robežojas ar Serbiju, Horvātiju, kā arī Bosniju un Hercegovinu, taču tai piemīt arī kaut kas „ itālisks un albānisks”. Melnkalne atrodas tikai 500 km attālumā no Romas un ir viena no visvairāk uz dienvidiem izvietotajām valstīm pašā Eiropas centrā. Līdz ar Melnkalnes un Serbijas atdalīšanos un kļūšanu par patstāvīgām valstīm 2006. gada jūnijā, noslēdzās bijušās Dienvidslāvijas sairšana. Lasīt vairāk

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
01.11.2018 04.11.2018 4 Vairāk kā 6 349 € Programma
REZERVĒT

Ceļojuma programma

01.11.2018 Rīga - Podgorica 4.20. - 6.00.

04.11.2018. Podgorica - Rīga 21.00 - 00.45.

Lidojums - 349 EUR

Lidojums + viesnīca - 529 EUR

Piemaksa par vienvietīgu numuriņu - 50 EUR

1. diena, 01.11.2018. Budvas, Kotoras, Ņegusi un Cetiņes apskates ekskursija

09:00 no izbraukšana no  viesnīcas. Pirmo dienu Melnkalnē uzsāksim ar Adrijas jūras kūrorta Budvas vecpilsētas apskati. Pēc tam dosimies uz Cetiņes pilsētu – bijušās Melnkalnes karalistes galvaspilsētu, valsts vēstures un kultūras mantojuma centru. Šeit mēs apskatīsim Karaļa Nikolasa pili un veiksim īsu pastaigu pilsētas centrā. Tad dosimies augšup kalnos, kur apmeklēsim nelielu ciematiņu Ņegusi, kur dzimusi viena no ievērojamākajām personām Melnkalnes vēsturē – valdnieks, bīskaps un dzejnieks Ņegos. Ciematā mums tiks piedāvātas mājās gatavotas uzkodas un glāze vietējā vīna. Pēc tam pa veco serpentīnveidīgo ceļu brauksim lejup uz Kotoru – pilsētu, kas atrodas pie tāda paša nosaukuma jūras līča, kas atzīts par vienu no skaistākajiem pasaulē. Kotoras vecpilsēta radīta 12. -14. gs. un ir labi saglabājusies. Ne velti viduslaiku arhitektūras un neskaitāmo kultūras pieminekļu dēl, Kotora ir iekļauta UNESCO pasaules vēsturiskā mantojuma sarakstā. Te apmeklēsim Sv. Trifona katedrāli. Kotorā arī pusdienosim un tiks dots nedaudz brīva laika.

Ekskursijas ilgums ~ 9 stundas

Cena: 75 EUR

Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša gida pakalpojumi, uzkodas Ņegusi ciematā, tūristu nodoklis Cetiņes pilsētā, ieejas maksa Karaļa Nikolasa pilī Cetiņē un Sv. Trifona katedrālē, pusdienas ( ūdens un vīns iekļauts)

2. diena, 02.11.2018. Ekskursija uz Albāniju

09:00 no izbraukšana no  viesnīcas.  Šīs ekskursijas laikā būs iespēja apmeklēt Melnkalnes kaimiņvalsti Albāniju, kas lepojas ar bagātu vietējo kultūru un tradīcijām, bet 50 gadus bija izolēta no pārējās pasaules. Mūsu ceļš vedīs gar Adrijas jūras krastu garām pilsētām Petrovac, Bar un Ulciņ- vistālāk uz dienvidiem atrodošos Melnkalnes pilsētu, kurā sajaukušās Eiropas un Austrumu kultūras. Tālāk brauksim gar ciematiem, ko pārsvarā apdzīvo albāņi.Pēc robežas šķērsošanas dosimies uz cietoksni Rozafa, kas uzbūvēts trīs upju ielokā. Pēc tam mūsu ceļš vedīs uz Skadaras pilsētu, kas atrodas tāda paša nosaukuma ezera krastā. Skadara ir sens tirdzniecības centrs ar viduslaiku cietoksni. Šeit mēs apmeklēsim arheoloģijas muzeju, viduslaiku cietoksni un Bronzas laikmeta apmetnes atliekas. Pirms atgriešanās Melnkalnē, nobaudīsim tradicionālas albāņu pusdienas restorānā.Svarīgi: Ekskursijā jāņem līdzi pase!

Ekskursijas ilgums ~ 9.5 stundas

Cena: 65 EUR

Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša pavadošā gida pakalpojumi, vietējā gida pakalpojumi Albānijā, pusdienas, ieejas maksa Rozafas cietoksnī.

3. diena, 03.11.2018. Ekskursija "Melnkalnes mežonīgais skaistums"

08:00 no izbraukšana no  viesnīcas. Šīs dienas ekskursija mūs aizvedīs dziļi Melnkalnes vidienē - ar brīnišķīgiem zaļu mežu klātiem kalniem, straujām upēm un dziļiem kanjoniem. Dodoties kalnos, baudīsim pasakainos skatus uz Adrijas jūras piekrasti, pabrauksim garām Melnkalnes galvaspilsētai Podgoricai un turpināsim ceļu pa elpu aizraujošo Morakas upes kanjonu.Viesosimies Morakas klosterī, kam bija nenovērtējama nozīme valsts vēsturē. Virzoties dziļāk Melnkalnes vidienē, sasniegsim vienu no tīrākajām Eiropas upēm Taru, kuras kanjons ir otrais dziļākais pasaulē ( aiz Kolorado). Ekskursiju turpināsim pa Durmitora Nacionālā parka teritoriju un apstāsimies pie slavenā Durdeviča Tara tilta. Šeit mums būs neliela pastaiga, pēc kuras dosimies atpakaļceļā, kas vedīs gar Žabljakas pilsētu 1456 m augstumā virs jūras līmeņa.

Ekskursijas ilgums ~ 12 stundas

Cena: 65 EUR

Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša gida pakalpojumi, pusdienas ( vīns un ūdens iekļauts), ieejas maksa Morakas klosterī un Durmitora Nacionālajā parkā.

4. diena, 04.11.2018. Ekskursija pa Kotoras līci

09:00 no izbraukšana no  viesnīcas. Ekskursija domāta tiem, kas vēlas pavadīt jauku dienu jūrā, izpētot vistālāk uz dienvidiem esošo Eiropas fjordu. Ceļojuma sākumā dosimies uz Tivatas pilsētas virzienā, pa ceļam apskatot Porto Montenegro jahtu piestātni un apstājoties kafijas pauzē. Tālāk dosimies ar kuģītī. Tas mūs vedīs pa brīnišķīgo līci, ko ielenc augsti kalni. Izbrauksim cauri Veriges šaurumam un garām nelielām piekrastes pilsētiņām – Lepetani, Stoliv, Prcaņ, Muo uz Perastu. Tad īsā braucienā sasniegsim Kotoras līča vidu, kur  apstāsimies pie mazas saliņas Our Lady of the Rocks, lai apskatītu 17. gadsimtā būvētu baznīcu, kura greznota ar slavenā vietējā baroka laika mākslinieka Tripo Kokolja 68 gleznotajām freskām. Pēc tam atgriezīsimies Perastas pilsētiņā, kur nobaudīsim pusdienas.

Ekskursijas ilgums ~ 7 stundas

Cena: 60 EUR

Cenā iekļauts: transports ( autobuss un kuģītis), krieviski runājoša gida pakalpojumi, pusdienas, ieejas maksa Our Lady of the Rocks baznīcā

Papildus informācija

VIESNĪCA

Viesnīca Hotel Montenegro Beach 4* ir lieliska viesnīca, kas atrodas pašā Adrijas jūras piekrastē, Bečiči līča krastā, ko iekļauj gleznaini, mežiem apauguši kalni. Pa promenādi gar jūras piekrasti var aiziet līdz pašam populārākajam Melnkalnes kūrortam - Budvas pilsētai, kas atrodas apm. 2 km attālumā. Blakus viesnīcai atrodas pietura autobusam, kas aizvedīs līdz pilsētai 10 minūšu laikā. Viesnīcas ērtajās istabās atrodas viss viesiem nepieciešamais: gaisa kondicionieris/ apkure, seifs, fēns, minibārs, bezmaksas WI-FI. Viesnīcai līdzās atrodas tai piederošā pludmale ar bezmaksas saules sargiem, sauļošanās gultām un dvieļiem. Viesnīcas viesi var peldēties iekšējā un ārējā viesnīcas baseinā, izmantot sporta zāli, fitnesa centru, saunu, džakuzi, kā arī solāriju un masāžas pakalpojumus par papildus samaksu. Viesnīcā ir vieta tiem, kas vēlas spēlēt galda tenisu vai biljardu, kā arī bērnu rotaļu laukums. Brokastis un vakariņas var nobaudīt viesnīcas restorānā, bet dzērienus- bārā. Tiem, kuri vēlas pie viesnīcas novietot automašīnu, tiek piedāvāta bezmaksas stāvvieta.

Vēsture

Gluži tāpat kā daba, arī Melnkalnes vēsture ir krāsaina un piedzīvojumiem bagāta. Tās ritējumu ietekmējušas dažādas personības, bet vienmēr to caurvijušas pastāvīgās ilgas un cīņa par brīvību un neatkarību. Melnkalnes vārds pirmo reizi pieminēts Karaļa Milutina hartā 1276. gadā un tiek uzskatīts, ka nosaukums cēlies no tumšajiem mežiem, kas klāj Lovcena kalnu un tam pieguļošo apkārtni.

Romas impērijas laikā daļu tagadējās Melnkalnes teritorijas sauca – Duklja. Ar laiku tajā tika iekļauta Skadara ezera apkārtne un blakus esošie kalni. 1040. gadā Duklja ieguva neatkarību, bet 1077. gadā kļuva par Zetas karalisti – pirmo valstisko veidojumu Balkānos. Kristietība šeit tika atnesta 7. gadsimtā līdz ar slāvu cilšu ierašanos.

Viduslaikos Melnkalnei nācās sīvi cīnīties pret albāņu, turku un venēciešu iekarotāju armijām. Cīņas pret turkiem sekmīgi turpinājās līdz par 19. gs. vidum un melnkalnieši atguva lielu daļu savu teritoriju, nokratot Osmanu impērijas jūgu.

Fakts, ka Melnkalne bija vienīgā valsts Balkānos, kas tik sekmīgi spēja cīnīties pret turkiem, tā iespaidoja Eiropas lielvalstu valdības, ka 1910. gadā Melnkalnes karaliste baudīja pilnu neatkarīgas valsts diplomātisko statusu un atzīšanu. 20. gadsimta abi Pasaules kari gāja pāri Melnkalnei, kā visām mazām valstīm Eiropas centrā.

Pēc 2. pasaules kara, Melnkalne zaudēja ilgi loloto neatkarību un tika iekļauta Dienvidslāvijas federācijas sastāvā. Tikai 2006. gada referendums par neatkarību, lāva Melnkalnei kļūt par 192. neatkarīgo valsti ANO sarakstā.

Ko apskatīt:

Podgorica

11. gadsimtā dibinātā apmetne, kas viduslaikos tika saukta par Ribnicu, tagadējā Melnkalnes galvaspilsēta un lielākā pilsēta atrodas Ribnicas un Moračas upju satekas vietā, vēsturiski nozīmīgu tirdzniecības ceļu krustpunktā.. Netālu atrodas populāri ziemas sporta kūrorti un Adrijas jūras piekraste arī ir gandrīz ar roku sasniedzama. Viduslaikos rosīgs reģionālas komercijas, kultūras un izglītības centrs, otomanu četru gadsimtus ilgušās okupācijas rezultātā kļuva par pilsētu – cietoksni. Turku kundzības laikmetam noslēdzoties, Podgorica atkal atguva rosīgas un strauji uzplaukstošas pilsētas raksturīgās iezīmes. Melnkalnes galvaspilsētas arhitektūrai raksturīgs dažādu stilu sajaukums modernas celtnes mijas ar vēsturiskām ēkām no Otomanu impērijas laika – mošejām un pulksteņtorni. Virkne muzeju, valsts lielākais teātris, mākslas galerijas un publiskie parki ir apskates vērtas Podgoricā.

Cetiņe

Senā, karaliskā Melnkalnes galvaspilsēta, valsts prezidenta oficiālās rezidences pilsēta. Ar nedaudz vairāk nekā 13 tūkstošiem iedzīvotāju, Cetiņe izvietojusies uz neliela plato, ko ieskauj augsti kalni, Lovcena virsotni ieskaitot, no kura mežiem Melnkalne ieguvusi savu nosaukumu. Pilsēta dibināta 15. gadsimtā un ir gan valsts vēsturiskais centrs, gan ortodoksālās baznīcas vadības mājvieta. Mūsdienās Cetiņe ir viena no tūristu visapmeklētākajām pilsētām Melnkalnē, jo tā lepojas ar bagātīgu vēsturisko mantojumu, kas apskatāms virknē muzeju, slavenajā Cetiņes klosterī un Vlaškas baznīcā. Netālu atrodas arī pašas lielākās alas bijušās Dienvidslāvijas Federācijas teritorijā.

Budva

Budva ir Melnkalnes tūrisma metropole ar 35 lieliskām pludmalēm Adrijas jūras krastā un nerimstošu naktsdzīvi, tāpēc nereti tiek dēvēta par šīs valsts Maiami. Budvas vecpilsēta ir izvietojusies uz nelielas pussalas un tajā apskatāma virkne vēsturisku pieminekļu – baznīcas un klosteri, kā arī mākslas galerijas un nelieli muzeji. Vasaras mēnešos Budva kļūst par pilsētu – teātri, pateicoties neskaitāmiem koncertiem, teātra izrādēm un citiem kultūras pasākumiem, kas nomaina viens otru. Tiem, kurus neinteresē Budvai piemītošā dabas dotā burvība, var apmeklēt neskaitāmos veikalus, kafejnīcas un naktsklubus.

Kotoras līcis

Kotoras līcis, kas tiek bieži dēvēts par Eiropas vistālāk uz dienvidiem izvietoto fjordu, bet faktiski ir izzudušas upes kanjons, neapšaubāmi ir viena no gleznainākajām Melnkalnes vietām. Kotoras līci veido četri mazāki līcīši, no kuriem divi ir savstarpēji saistīti. Tajā ir septiņas salas un gandrīz katru no tām vainago dievnams. Līci iekļauj augstas klintis, kas atspoguļojas dzidrajos Adrijas jūras ūdeņos. Gan līcis, gan senatnīgā, nostiprinātā Kotoras pilsēta, gan savulaik venēciešiem piederošā baroka arhitektūras pērle Perasto ir iekļautas UNESCO cilvēces vēsturiskā un dabas mantojuma sarakstā.

Taču arī slavenajā sarakstā neiekļautās vietas – piemēram, serpentīnveidīgais kalnu ceļš no Kotoras uz Cetiņes pilsētu ir apbrīnas vērtas un elpu aizraujošas. Tomēr galvenā šīs maziepazītās Balkānu valsts burvība meklējama nevis pilsētās, bet neaprakstāmi skaistajās un mūžam mainīgajās dabas ainavās – kalnos, mežos un ielejās, krāčainu upju dziļajos kanjonos, piekrastes zeltainajās pludmalēs, vientuļos klosteros nekurienes vidū, kas katram lielpilsētu nogurdinātam tūristam sniedz kaut ko jau nedaudz piemirstu, bet ļoti tīru...

Gaisa temperatūra: ap 20C dienā, ap 12C naktī Ūdens temperatūra: 17-20C

Laikapstākļi: kalnos var būt vēss, īslaicīga lietus iespējamība 38%

Jāņem līdz: ūdensnecaurlaidīgs apģērbs/lietussargs.

Tiem, kuri plāno peldēties, iesakām neaizmirst ne tikai peldkostīmu, bet arī gumijas apavus, lai nesavainotu kājas, uzkāpjot uz kāda jūras eža.

Laika starpība ar Latviju: 1 stunda

Valūta: EUR

Lidojumu izpilda: avio kompānija SmartLynx Airlines ar Airbus A320 tipa lidmašīnu. 

Lidojuma ilgums: 

Rīga - Podgorica: 2h 40 min  

Podgorica  - Rīga: 2h 45 min

Atļautais bagāžas apjoms : 6 kg rokas bagāža + 15 kg reģistrētā bagāža

Melnkalne nedēļas nogalē (ar Flymeaway)

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.