Arābijas pussala - Omāna un Arābu Emirāti

Maza Grupa

Omānas Sultanāts – tradīcijas un mūsdienīgums, arābu šarms un piedzīvojums – tā var raksturot šo seno jūrasbraucēju un tirgotāju zemi. Ceļojums, šķiet, aizved atpakaļ pagātnē un neskartā dabā, ko ieraudzīt cerējām savas iztēles apcirkņos vai bērnudienu pasakās – simtiem kilometru gari vizošās jūras liedagi, saldās smaržās tvanoši rožu dārzi, antīkās drupas, kur reiz dzimušas Šeherezādes 1001 nakts pasakas, miglas apņemtas kalnu smailes un cēlo tuksnešu diženums. Bet, jau pēc mirkļa, šo idilli nomaina košā austrumu tirgus kņada un modernās pilsētas ritms.
Apvienotajos Arābu Emirātos beduīnu ikdiena mijas ar rietumniecisko dzīvesstilu, bet Islāma vērtības sadzīvo ar 21. gadsimta modernajām tradīcijām un tehnoloģijām. Apvienoto Arābu Emirātu lielākā pilsēta Dubaija - Dubai – tulkojumā no arābu valodas nozīmē „izkūņojušies siseņi”. Pēdējo 40 gadu laikā tā ne tikai izkūņojusies no zvejnieku un aitu ganu pagātnes, bet kļuvusi par spožu multikulturālu valsti un visizaicinošāko nākotnes pilsētu, kādu citur vis neredzēsiet.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
12.10.2018 23.10.2018 12 Vietu nav 2295 € Programma

Ceļojuma programma

Maskata – Nizva – Al Hamra – Bahla – Birkat Al Mavz – Wahib Sands – Wadi Bani Khalid – Maskata – Dubaija

Vai šis ceļojums piemērots Tev?

 • Ceļojums musulmaņu valstīs, jāievēro attiecīgs ģērbšanās stils;
 • Jāizvērtē savs veselības stāvoklis, jo būs pārbraucieni ar džipiem pa bezceļiem;
 • Vienu nakti nakšņosim labiekārtotā tuksneša apmetnē.

1. DIENA, PIEKTDIENA, 12.10. RĪGA – MASKATA

10:20 tikšanās Rīgas lidostā. 12:20 – 15:20 lidojums Rīga – Stambula. 18:35 lidojums Stambula – Maskata. Nakts lidmašīnā.

2. DIENA, SESTDIENA, 13.10.  MASKATA

00:30 ierašanās Omānā, transfērs uz viesnīcu īsai atpūtai pirms ekskursiju sākuma. Kalnu un mirdzošas jūras ieskautā Omānas galvaspilsēta Maskata tiek uzskatīta par vienu no skaistākajām Persijas līča pilsētām, ko bieži dēvē par Arābijas pērli un Sultānu pilsētu. Maskatas apskate – islāma arhitektūras šedevrs – ar marmoru, zeltu un kristāliem rotātā Sultan Qaboos Lielā mošeja, gadsimtos nemainīgā rosība tirgos - Souk, vecpilsētas īpašās noskaņas Old Quarter kvartālā, kurā iepazīsimies ar reģiona vēsturi un izaugsmi. Pusdienās neliels pikniks, lai pietiktu spēka turpinā ekskursiju. Dosimies nelielā pastaigā uz 16.gs. portugāļu kolonistu celtajiem Jalali un Mirani fortiem. Brīvs vakars atpūtai. Nakts viesnīcā Maskatā.

3. DIENA, SVĒTDIENA, 14.10. MASKATA – NIZVA – AL HAMRA JABEL SHAMS NIZVA

Dodamies uz Nizvu (Nizwa) – 6. un 7. gs. valsts senā galvaspilsēta, kur interesi piesaista gan senatnes vietvalžu pils-cietoksnis un apaļais Yaruba forts, gan tirgi, kuros var atrast sudraba un vara rotaslietas, gan gardās dateles khalas un khunaizi – reģiona lepnums un zemnieku ienākumu avots. Vietējais tirgus Souq piedāvā autentiskas beduīnu rotas un ieročus, arī senlietas un sadzīves priekšmetus.  Al Hamrā viesosimies tradicionālā omāniešu namā Bait Al Safaa, vērosim vietējo mākslinieku darinājumus un izjutīsim savdabīgās izstādes gaisotni, neaizmirstot nogaršot arī kādu no vietējiem našķiem. Pusdienas. Dodamies tālāk džipos uz Misfat Al Arbyeen – oāzi, kur izstaigāsim šaurās ieliņas ar tradicionālajiem irigācijas kanāliem (falaj) un plaukstošajiem dārziem. Turpinām ceļu cauri Wadi Ghul augšup kalnos uz Omānas augstāko kalnu Jebel Shams (3009 m),ko dēvē par Saules kalnu (Mountain of the Sun). Nakts viesnīcā Nizvā.

4. DIENA, PIRMDIENA, 15.10. NIZVA – BAHLA – JABRINA – BIRKAT AL MAWZNIZVA

No Nizvas dosimies uz Bahlu, bijušo Omānas galvaspilsētu, UNESCO pieminekli, kurš apvīts ar mītiem un leģendāma, apskatīsim arī 15.gs.celto māla fortu. Jabrina pils ir skaists arābu arhitektūras piemineklis ar skaistiem kokgriezumiem. Birkat Al Mawz oāze mūs pārsteigs ar “varavīksnes pilsētu”. Kalni,  palmas, drupas, tas viss kopā veido brīnišķīgu ainavu. Būs laiks arī pusdienu pauzei. Iepazīsim arī reģionu Jabal Akhdar, kas atrodās 2000 m virs jūras līmeņa, ar saviem klimatiskajiem apstākļiem, ir kā radīs lauksaimniecības attīstībai. Atgriešanās Nizvā, nakts viesnīcā.

5. DIENA, OTRDIENA, 16.10.  NIZVA – IBRA – WAHIBA SANDS

No Nizvas cauri Ibrai brauksim uz Wahiba Sands – vistipiskāko Arābijas tuksnesi. Šeit mūs sagaida aizraujošs rallijs pa smilšu kāpu viļņiem. Nolūkosimies saulrietā, ieklausīsimies tuksneša skaņās, baudot vakariņas un atpūšoties zem zvaigžņotās debess. Nakts labiekārtotā tuksneša apmetnē.

6. DIENA, TREŠDIENA, 17.10. WAHIBA SANDS WADI BANI KHALID – AL KAMIL – SUR (RAS AL JINZ)

Ir iespēja agri pamosties un izbaudīt saullēktu tuksnesī. Dosimies garām beduīnu mājām, lai kaut nedaudz iejustos skarbajā tuksneša klejotāju ikdienā, baudot Kahwa un saimnieku viesmīlību. No tuksneša mūsu ceļš ved uz Omānas austrumiem – uz Arābijas jūras piekrasti. Pēc mirkļa apmeklēsim valdzinošāko Omānas oāzi - Wadi Bani Khalid. Pusdienas. Pa ceļam piestāsim izglītojošai arābu kultūras pauzei pie vecās pils Al Kamil muzeja - mošeja ar senu vēsturi un forta paliekām, kas pieder vienai no varenākajām Omānas dzimtām. Saulei norietot, dosimies uzRas Al Jinzpludmali vērot zaļo bruņurupuču mātītes, kas pārvar tūkstošiem kilometru Indijas okeānā, lai atgrieztos savā dzimtajā krastā un turpinātu 185 miljonos gadu iedibināto dzimtas turpināšanas rituālu. Nakts viesnīcā Sur.

7. DIENA, CETURTDIENA, 18.10. SUR – WADI TIWI – WADI SHAB – BIMAH – MASKATA

Šodien jūras piekrastes ceļš ved mūs uz Sur pilsētu, kur reiz dzīvojis leģendārais Sinbads Jūrasbraucējs. Tālāk šķērsosim ainavisku kalnieni. Turpināsim  braucienu  pa  austrumu  Hadžāru  kalnu ieskautajām  ielejām – oāzēm, cauri  banānu,  mango  un  dateļpalmu  birzīm,  pa neapgūtiem ceļiem ar brīnumainām ainavām. Pusdienas. Dosimies mazā pārgājienā pa  vienu  no  skaistākajām Omānas kalnu pārgājienu takām Wadi Shab,  kur  nobeigumā  varēsim  baudīt veldzējošu  peldi  kādā  no  kristāldzidrajiem  ūdens  baseiniem. Apskatīsim arī neparasto  dabas  veidojumu – smaragdzaļa karsta ūdens pildītu kaļķakmens krāteri - Bimah sinkhole. Atgriežamies  Maskatā atpūtai  un individuālai pilsētas apskatei. Nakts viesnīcā Maskatā

8. DIENA, PIEKTDIENA, 19.10. MASKATA – BARKA - SOHAR FORT – HATTA – DUBAIJA

Atvadāmies no Maskatas, lai dotos ziemeļu virzienā gar Batinah jeb Zaļo krastu. Pa ceļam apskatīsim jauko piejūras pilsētiņu Barka ar vietējo dārzeņu un zivju tirdziņu, ar aizsargcietoksni jūras krastā.Tālāk pārbrauciens uz Sohar – otro lielāko valsts pilsētu un bijušo Omānas galvaspilsētu.Robežas šķērsošana ar Apvienotajiem Arābu Emirātiem. Nakts viesnīcā Dubaijā.

9. – 11. DIENA, SESTDIENA – PIRMDIENA, 20.10. – 22.10. DUBAIJA

Kā īsts brīnums Dubaija uzplaukusi pašā tuksneša vidū, gaumīgi ietinusies zaļumu un ziedu segās, smuidru palmu apsargātās oāzēs, kur burbuļo mākslīgie ūdenskritumi un debesīs traucas strūklaku mēles. Dubaijas pilsētas apskate Hop on Hop off autobusā. Pēcpusdienā plānots uzbraukt pasaules augstākajā debesskrāpī Burj Khalifa, lai apbrīnotu Dubaijas žilbinošo pilsētu un saulrietu no “putna lidojuma” skatupunkta. Nakts viesnīcā Dubaijā.

12. DIENA, PIEKTDIENA, 23.10. DUBAIJA – STAMBULA – RĪGA

Agri no rīta transfērs uz lidostu. 06;55 – 10:45 lidojums Dubaija – Stambula, 14:50 – 17:50 lidojums Stambula – Rīga.

Brīva diena individuālai pilsētas apskatei vai kāda no izvēles iespējām:

 • ekskursija uz AAE galavaspilsētu Abu Dabi ar pusdienām (no 75 USD);
 • izbrauciens ātrgaitas laivā uz Musandam fjordu, peldes, snorkelēšana (ar pusdienām no 120 USD);
 • ekskursija uz parku, dārzu un plašo bulvāru pilsētu Al Ain, kur atrodas lielākais muzejs ar bagātīgu artefaktu kolekciju (ar pusdienām no 80 USD);
 • 5 emirāti vienā dienā (ar pusdienām no 120 USD);
 • Tuksneša safari ar vakariņām (no 70 USD);
 • izbrauciens tradicionālajā dhow laivā (ar vakariņām no 65 USD);
 • vakariņas Burj al Arab - slavenā 7* viesnīcā (no 180 USD);
 • lidojums ar hidraplānu (no 450 USD);
 • lidojums ar helikopteru (no 420 USD);
 • Wild Wadi vai Atlantis atrakciju parks un milzu akvārijs;
 • naksnīgais piedzīvojums ar krabju ķeršanu (no 80 USD).

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Maskata, Dubaija – Rīga, lidostu nodokļi;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • naktsmītnes 2*/3* viesnīcās un tuksneša apmetnē divvietīgā numurā;
 • 10 brokastis, 5 pusdienas un 1 vakariņas;
 • aprakstā minētās ekskursijas un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā un angliski runājošs vietējais gids;
 • Omānas vīza.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 •   programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas, t.sk. Izvēlei minētās ekskursiju iespējas;
 •   veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 •   dzeramnaudas (apt. 80 USD).

Piemaksa:

 • par vienvietīgu numuru 625 EUR

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešams uzrādīt pasi un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 03.08.;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 31.08.

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas pirms ceļojuma (23.08.), tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49 – 36 dienas pirms ceļojuma (24.08. – 06.09.), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk kā 36 dienas pirms ceļojuma (07.09.) vai vēlāk, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Nepieciešamie ceļojuma dokumenti:

 • pase, kas derīga 6 mēnešu pēc atgriešanās.

Grupas sapulce: Jēkaba Ceļojumu birojā.

Arābijas pussala - Omāna un Arābu Emirāti

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.