Argentīna - Ugunszeme, ledāji un Iguasu

Maza Grupa

Argentīna pēc platības ir viena no lielākajām Dienvidamerikas valstīm, kuras teritorija stiepjas no Bolīvijas robežas līdz pat pasaules uz dienvidiem vistālākajai apdzīvotajai pilsētai dienvidos. Buenosairesa ir viena no Latīņamerikas lielākajām un slavenākajām pilsētām. Arī unikālā pasaules vistālāk uz dienvidiem apdzīvotā pilsēta – Ušvaja. Vieni no lielākajiem ledājiem pasaulē - varenie Patagonijas ledāji. Uz divām dienām iebrauksim arī Čīles teritorijā un apmeklēsim Torres del Paine nacionālo parku. Ceļojuma noslēgumā viens no pasaules skaistākajiem ūdenskritumiem - Iguasu ūdenskritums, ko apskatīsim gan no Argentīnas, gan Brazīlijas puses.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
26.11.2018 10.12.2018 15 Vietu nav 4520 € Programma

Piezīmes:
Grupas vadītājs Kristaps Veide

Ceļojuma programma

Buenosairesa – Ušvaja - El Calafate Torres del Paine Nacionālais parks Čīlē – Puerto Natales - Iguasu ūdenskritums Argentīnas un Brazīlijas pusēs – Sanpaulu

Vai šis ceļojums ir Tev piemērots?

 • Argentīna ir milzīga un kopumā visā braucienā plānoti 8 lidojumi;
 • Ceļojums balstās uz dabu – kalniem, ledājiem un ūdenskritumu;
 • Valsts dienvidos - Patagonijā un Ušvajā gaisa temperatūra paredzama ap + 14C.

1. DIENA, PIRMDIENA, 26.11. RĪGA  STAMBULA

Pulcēšanās Rīgas lidostā un 12:55 lidojums Rīga – Stambula, pēc ielidošanas brauciens uz viesnīcu, nakts viesnīcā Stambulā.

2. DIENA, OTRDIENA, 27.11. STAMBULA  BUENOSAIRESA

No rīta brauciens uz lidostu un 10:35 lidojums uz Buenosairesu. Vakarpusē ielidošana Argentīnā, imigrācija un brauciens uz viesnīcu. Šo pilsētu dēvē par Latīņamerikas Parīzi, tulkojumā buenos aires nozīmē labs gaiss. Pilsēta sevī apvieno Eiropas un Latīņamerikas garu. Brīvs vakars adaptācijai. Nakts viesnīcā Buenosairesā.

3. DIENA, TREŠDIENA, 28.11. BUENOSAIRESA

Šodien sāksim mūsu Argentīnas iepazīšanu. Apmeklēsim Buenosairesas ziemeļu daļu, kur šobrīd atrodas jaunā pilsētas daļa ar modernām ēkām un restorāniem. Savulaik šajā vietā ieradās spāņu kolonizatori un pakļāva Argentīnu. Turpināsim ar vēstures un arhitektūras ziņā vērtīgajiem Retiro un Rekoletas rajoniem. Kā viens no ievērojamākajiem objektiem ir Rekoletas kapsēta, kurā atrodas daudzu slavenu argentīniešu atdusas vietas un iespaidīgi kapakmeņi. Turpinājumā Palermo rajons ar pilsētas “zaļo punktu” – 3.februāra parku, kurā apskatāmi dārzi un ziedi. No pilsētas kņadas tajā atpūšas buenosairesieši un pilsētas viesi. Dienas otrajā pusē apmeklēsim Latīņamerikas mākslas muzeju. Nakts viesnīcā Buenosairesā.

4. DIENA, CETURTDIENA, 29.11. BUENOSAIRESA

Pēc brokastīm apskatīsim Buenosairesas dienvidu daļu. Dosimies pastaigā pa Bokas rajonu, ko vēl mēdz dēvēt par Buenosairesas Monmartru. Rajons izceļas ar koši krāsotām mājām, tā senā vēsture un mūsdienas asociējas ar Argentīnai tik nozīmīgo futbolu un kaislīgo tango deju. Arī San Telmo rajonam piemīt īpaša aura. Apmeklēsim pilsētas laukumu un parkus. Pilsētas senā osta atrodas šajā teritorijā, kur tagad noris aktīva dzīve. Nakts viesnīcā Buenosairesā. Izvēlei: Viena no Argentīnas vizītkartēm - Tango šova apmeklējums, kas atklāj Argentīnas kaislīgo deju un tās ritmus (no 80 EUR).

5. DIENA, PIEKTDIENA, 30.11. BUENOSAIRESA EL CALAFATE

No rīta lidojums uz El Calafati, pilsētu Patagonijas reģionā. To ieskauj sniegotu kalnu virsotnes un nosaukums radies no Patagonijas krūma. Pēc ielidošanas brauksim aptuveni 80 km pa ceļu, vērojot Patagonijas ainavas ar Argentīnas ezeru un Apaļo līci. Argentīnas ezera krastos atrodas Perito Moreno ledājs - iespaidīga ledus upe 30 kilometru garumāun 5 kilometru platumā tā lejasdaļā. Tas paceļas 30–60 m augstumā virs ezera līmeņa un 250 – 350 m dziļumā zem ūdens. Ledājs ir pazīstams ar dārdoņu, kas veidojas ledum lūstot. Tas ir iekļauts UNESCO aizsargājamā sarakstā un tiek dēvēts par vienu no Dienvidamerikas varenākajiem dabas brīnumiem. Nakts viesnīcā El Calafatē.

6. DIENA, SESTDIENA, 01.12. EL CALAFATE – TORRES DEL PAINE NACIONĀLAIS PARKS – PUERTO NATALES

Agri no rīta ceļosim pa sauszemi uz vēl vienu nozīmīgu dabas brīnumu - Torres del Paine nacionālo parku Čīlē. Pēc Argentīnas un Čīles robežas šķērsošanas, iebrauksim nacionālā parka teritorijā. Sarmiento ezers un Amarga lagūna ir tikai daži no šī parka pārsteigumiem. Kalnu masīvi, ezeri un lagūnas apbur ceļotājus, bet parka zīmols ir slavenie “torņi vai ragi”. Pēc parka apskates brauksim uz Čīles pilsētu Puerto Natales. Nakts viesnīcā Puerto Natales.

7. DIENA, SVĒTDIENA, 02.12. PUERTO NATALESEL CALAFATE

Rīts Puerto Natales pilsētā, kas atrodas tā saucamajā Čīles Patagonijā. Šī ir viena no valsts tālākajām dienvidu pilsētām, kurā dzīvo nepilni 20 tūkstoši iedzīvotāju. Pēc pastaigas pa fjorda malā izvietojušos pilsētu, ap pusdienas laiku ceļosim uz Argentīnu. Baudīsim nomaļas kalnu ainavas līdz ieradīsimies Argentīnas Patagonijā. Nakts viesnīcā El Calafate.

8. DIENA, PIRMDIENA, 03.12. EL CALAFATE  UŠVAJA

No rīta brauciens uz lidostu. Mums priekšā lidojums uz pasaules vistālāk uz dienvidiem esošo pilsētuUšvaju. Ierašanās ap pusdienas laiku. Pilsēta atrodas salu arhipelāgā Argentīnas pašos dienvidos - Ugunszemē. Šis ir viens no iecienītākajiem punktiem ekspedīcijām uz Horna ragu un Antarktīdu, kas atrodas nepilnu 1000 km attālumā. Sēdīsimies kuģī un brauksim gar salām un apkārtējiem kalniem līdz jūras kraukļu, Magelāna pingvīnu un Dienvidamerikas kaiju apdzīvotajiem krastiem. Arī šejienes putni – albatrosi un vētrasputni dzīvo dabiskos apstākļos. Lieliska putnu vērošanas vieta tos netraucējot. Nakts viesnīcā Ušvajā.

9. DIENA, OTRDIENA, 04.12. UŠVAJA

Pēc brokastīm baudīsim dienu pie dabas. Apmeklēsim Ugunszemes nacionālo parku. Teritorija glabā šī skarbā apvidus dabas vērtības. Vislabāk tās iepazīsim dodoties pastaigā pa to, šķērsojot mežu, kāpjot kanoe laivās (piemērots visiem vecumiem un nav nepieciešama iepriekšēja pieredze) līdz sasniegsim Lapataia līci. Dienas laikā iegūsim zināšanas par šejienes dabu, kā arī baudīsim kopīgas pusdienas. Nakts viesnīcā Ušvajā.

10. DIENA, TREŠDIENA, 05.12. UŠVAJA – PUERTO IGUAZU

Lidojums uz Puerto Iguazu, tā atrodas pie triju valstu robežas– Brazīlijas, Paragvajas un Argentīnas. Lielisks sākumpunkts viena no skaistākajiem ūdenskritumiem pasaulē – Iguasu ūdenskrituma apskatei. Ierodoties Puerto Iguazu būsim nokļuvuši citā laikapstākļu zonā, kur valda karsts laiks. Nakts viesnīcā Puerto Iguazu.

11. DIENA, CETURTDIENA, 06.12. PUERTO IGUAZU ARGENTĪNAS PUSĒ

Šo dienu pavadīsim pie Iguasu ūdenskrituma Argentīnas pusē. Viens no pasaules iespaidīgākajiem dabas brīnumiem. Dosimies pastaigā pa trim galvenajām takām: augšējo, zemāko un “Velna Rīkles” taku. Dosimies pa augšējo taku un apskatīsim Divu Māsu, Bosetti, Ādama un Ievas, Bernabe Mendez, Mbiguá un San Martín ūdenskritumus no augšas. Pa zemāko taku dosimies aptuveni pusotras stundas garā pārgājienā, no šīs takas mēs redzēsim ūdenskritumus no to vidusdaļas. Tālāk dosimies pa “Velna Rīkles” taku līdz Iguazu upei. Nakts viesnīcā Puerto Iguazu. Izvēlei: Izbrauciens ar ātrlaivu gar ūdenskritumu (no 53 EUR).

12. DIENA, PIEKTDIENA, 07.12. FOZ DO IGUACU BRAZĪLIJAS PUSĒSANPAULU

Šodien apskatīsim ūdenskritumu no Brazīlijas puses. Vērosim ūdenskrituma iespaidīgās ūdens masas, kas gāžas pat no 72 m augstuma. Sāksim ekskursiju no Brazīlijas Nacionālā parka, no kura paveras skati uz ūdenskritumu, kas sastāv no 270 kaskādēm. Dosimies aptuveni 1 km garā pārgājienā līdz “Velna Rīkles” kanjonam. Pēc ūdenskrituma apskates paviesosimies netālajā putnu parkā. Šeit parka teritorijā Brazīlijā dzīvo aptuveni 143 dažādu sugu putni. Brauciens uz lidostu un lidojums uz Sanpaulu. Nakts viesnīcā Sanpaulu.

13. DIENA, SESTDIENA, 08.12. SANPAULU  STAMBULA

Ceļojuma noslēgumā diena Brazīlijas megapolē Sanpaulu. Pēc visa redzētā šī diena atvēlēta katra paša izvēlei ko darīt. Ap pusnakti brauciens un lidostu un lidojums Sanpaulu – Stambula, nakts lidmašīnā.

14. DIENA, SVĒTDIENA, 09.12. STAMBULA

Vakarā ielidošana Stambulā, brauciens uz viesnīcu un nakts Stambulā.

15. DIENA, PIRMDIENA, 10.12. STAMBULA  RĪGA

No rīta lidojums uz Rīgu, ap 12:00 ierašanās Rīgā.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Buenosairesa/ Sanpaulu– Rīga;
 • iekšējie lidojumi Buenosairesa – El Calafate/El Calafate - Ušvaja / Ušvaja – Iguasu/ Iguasu – Sanpaulu;
 • naktsmītnes 3* un 4* viesnīcās divvietīgā istabā;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • 9 brokastis un 1 pusdienas;
 • aprakstā minētās ekskursijas, ieejas maksas parkos un apskates objektos;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā un angļu valodā runājošs vietējais gids.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • dzeramnauda šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam;

Piemaksa: par vienvietīgu numuru 692 EUR.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešams uzrādīt pasi un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 17.09.;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 15.10.;

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas pirms ceļojuma (07.10.), tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49 – 36 dienas pirms ceļojuma (08.10. – 21.10.), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk kā 36 dienas pirms ceļojuma (21.10.), tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Nepieciešamie ceļojuma dokumenti:

 • pase, kas derīga 6 mēnešu pēc atgriešanās.

Grupas sapulce: Jēkaba Ceļojumu birojā.

Ievērībai! Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu.

Izbraukšana Piezīmes
26.11.2018 Grupas vadītājs Kristaps Veide

Argentīna - Ugunszeme, ledāji un Iguasu

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.