Kalmara un Ēlandes sala Zviedrijā

Maza Grupa

Zviedrijas dienvidi mūs gaida ar gleznainām ainavām, nesteidzīgu ikdienas ritējumu, bagātīgu vēsturi un labi saglabātām tās liecībām. Kalmara ir izvietojusies Baltijas jūras krastā un ūdens tuvums ir jūtams ik uz soļa. Pilsētas centrālā daļa Kvarnholmena atrodas uz atsevišķas salas. Ievērības cienīgs ir Kalmaras cietoksnis un reģionālais muzejs. Blakus esošā Ēlandes sala ir Zviedrijas saulainākais reģions. Skaistās lauku ainavas dēļ Ēlandes dienvidu daļa un Kalmara ir iekļauti UNESCO mantojuma sarakstā. Apkārtne izsenis ir slavena ar stikla pūšanas tradīcijām. Apmeklēsim stikla darītavas un iepazīsimies ar stikla izstrādājumu tapšanas procesu.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
28.04.2018 01.05.2018 4 Vietu nav 780 € Programma

Ceļojuma programma

Rīga – Kalmara – Ēlandes sala – Molera – Kosta – Karlskrūna – Kalmara – Rīga

Vai šis ceļojums ir Tev piemērots?

 • Aprīļa beigās gaisa temperatūra varētu būt ap +12 grādiem (naktī ap +3 grādiem);
 • Šajā gadalaikā mēdz būt īslaicīgs lietus un brīžiem vējains laiks.

1. DIENA,  SESTDIENA, 28.04.  RĪGA – KALMARA

02.00 tikšanās Rīgas lidostā, 04.00 - 04.30 lidojums Rīga - Kalmara. Brokastis. Kalmaras apskates ekskursija. Senāk šī ostas pilsēta bija Zviedrijas dienviddaļas politiskais un ekonomiskais centrs. Sākotnēji mājokļi bija izvietojušies visapkārt pilij un tai līdzās esošajam līcim, bet pēc 1611.g. dāņu uzbrukuma un pils aplenkuma, pilsētu pārcēla uz drošāku vietu – Kvarnholmenas salu (kur arī tagad atrodas vecpilsēta). Tagad šis piekrastes kūrorta centrs lepojas ar rūpīgi atjaunotām senajām celtnēm, kurās tagad izvietojušies veikali un restorāni. Ne velti Kalmaru divas reizes apbalvoja ar Eiropas labākās arhitektūras balvu Europa Nostra. 20.gs. te radās vairāki nozīmīgi rūpniecības uzņēmumi – ražoja tvaika lokomotīves un „Volvo” automašīnas. Trīs gadsimtus pilsētā darbojās arī kuģu būvētava. Apmeklēsim 16.gs. pabeigto Kalmaras karalisko pili, kas ir iespaidīgs renesanses laikmeta fortifikācijas komplekss. Grezni interjeri, kā arī ieroču un senlietu kolekcijas aicina doties ceļojumā pagātnē. Pusdienas, pēcpusdienā brīvais laiks pilsētā un iespēja atpūsties viesnīcā Kalmarā.

2. DIENA,  SVĒTDIENA, 29.04.  KALMARA – ĒLANDES SALA – KALMARA

Dosimies uz Ēlandes salu, ko ar Kalmaru savieno 6 km garš tilts – viens no garākajiem Eiropā. 137 km garajai salai ir raksturīgas pirmatnējas dabas ainavas, vējdzirnavas, bākas, senas pilis un baznīcas. Sala ir tik jauka, ka pat Zviedrijas karaļa ģimene ierīkojusi šeit savu vasaras rezidenci. Apmeklēsim senos gandrīz pamestos zvejnieku ciemus un ievērības cienīgo Borgholmas pili, ko mēdz saukt par Ziemeļu grandiozākajām pilsdrupām. Ēlandes sala ir īpaša vieta putnu vērotājiem – to šķērso vairāki gājputnu migrācijas ceļi, šeit ierīkota ornitoloģiskā stacija. Nakts viesnīcā Kalmarā.

3. DIENA,  PIRMDIENA, 30.04.  STIKLA RAŽOTNES MOLERA UN KOSTA

Jau sākot ar 1742. gadu apkārtnē darbojās neskaitāmas stikla priekšmetu ražotnes, tādēļ šo Zviedrijas dienvidu reģionu dēvē par Kristāla karaļvalsti. Gandrīz katrā Zviedrijas mājā atrodamas ar roku darinātas stiklā glāzes vai arī kāds cits Kristāla karaļvalstī ražots mājsaimniecības vai dizaina priekšmets. Divās stikla pūšanas darbnīcās varēsim iepazīt ikdienas stikla priekšmetu un arī mākslas darbu darināšanas procesu. Vispirms apmeklēsim Moleras stikla darbnīcu un veikalu, kur atrodami slavenā zviedru mākslinieka Mata Johanssona stikla izstrādājumi. Pusdienas. Dienas gaitā apmeklēsim arī Kostas stikla darbnīcu, kur skatāma viena no pasaulē pazīstamākajām stikla mākslas darbu izstādēm. Te mūsu acu priekšā tiks izgatavotas kristāla glāzes. Vakara pusē, atgriezušies Kalmarā, varēsim pievienoties tradicionālajām Valpurģu nakts svinībām, ko katru gadu zviedri svin 30. aprīlī, suminot pavasara pienākšanu. Kopš seniem laikiem šajā vakarā kurina ugunskurus, ļaudis velk maskas, dzied tautasdziesmas un iet rotaļās. Nakts viesnīcā Kalmarā.

4. DIENA,  OTRDIENA, 01.05.  KALMARA – KARLKSRŪNA – KALMARA

Ekskursija uz Karlskrūnu – pilsētu, kuru 1680. gadā uzbūvēja pēc Zviedrijas karaļa XI pavēles saskaņā ar viņa vīziju. Sākotnēji tā bija slēgta Zviedrijas jūras kara bāze. Tās centrā laika gaitā attīstījās arī civilā daļa. Pilsētu raksturo lieliski saglabājies vēsturiskais centrs, baznīcas, plašs pilsētas galvenais laukums, cietoksnis un pludmale. Arī Karlskrūna ir iekļauta UNESCO sarakstā. Apmeklēsim Jūrniecības muzeju. Blakus ēkai pietauvoti vēsturiski kuģi, apskatāma arī zemūdens laiva Neptūns. Jūrniecības un kara tematikai veltītā muzeja vēsture aizsākusies jau 18.gs. gadsimtā. 21.00 - 23.25 lidojums Kalmara - Rīga.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Kalmara - Rīga;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • dzīvošana 4* viesnīcā divvietīgos numuros;
 • 4 brokastis un 4 pusdienas;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā;
 • ieejas biļetes programmā minētajos apskates objektos.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • dzeramnaudas vietējiem gidiem un autobusu vadītājiem;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam.

Piemaksa: par vienvietīgu numuru – 192 EUR.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pase un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • vieta tiek rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • otrā iemaksa 50% no atlikušās summas jāveic ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma (17.02.);
 • atlikušās summas pilna samaksa jāveic ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma (17.03.).

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas pirms ceļojuma (09.03.), tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49-36 dienas pirms ceļojuma (10.03. – 23.03.), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas pirms ceļojuma (24.03.), tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

 • ID karte vai pase.

Grupas sapulce: Jēkaba Ceļojumu birojā.

Ievērībai! Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai “Par PVN”, kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un  degvielas cenas sadārdzinājumu.

Kalmara un Ēlandes sala Zviedrijā

Priekšstatījums