Bordo vīns, Basku zeme un Atlantijas piekraste

Maza Grupa

Francija – tie ir svētki! Krāšņākie svētki nav iedomājami bez franču vīniem! Dosimies uz slaveno vīna reģionu – Bordo pilsētas apkārtni. Francija apvieno visizcilākos arhitektūras un kultūras sasniegumus, aizraujošo vēsturisko notikumu un dižo atklājumu liecības, dabas brīnumus, sniegiem klātus kalnus un greznas pludmales, visslavenākos ēdienus un dzērienus. Tieši Francijā cilvēki ir izkopuši svarīgāko mākslu – mākslu dzīvot. Dosimies arī mēs to izbaudīt un apgūt!

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
09.09.2018 16.09.2018 8 Vietu nav 1494 € Programma

Piezīmes:
Grupas vadītāja Rita Joņina

Ceļojuma programma

Rīga – Bordo – Larošela – Konjaka – Biarica – Senžandelīza – Lurda – Sentemiljona – Bordo – Rīga

1. DIENA,  SVĒTDIENA, 09.09.  RĪGA – BORDO

5.50 tikšanās Rīgas lidostā, 07.50 - 10.20 lidojums Rīga - Bordo. Bordo pilsētas galvenais dārgums ir vīni! Apmeklēsim nesen atklāto ekspozīciju Vīna pilsētu, kur uzzināsim par reģiona vīna darināšanas tradīcijām un degustēsim tos. Dosimies ar kuģīti pa Garonas upi. Pēcpusdienā iepazīsim pilsētas centru – eleganto arhitektūras ansambli. Nakts viesnīcā Bordo.

2. DIENA,  PIRMDIENA, 10.09.  BORDO – LAROŠELA – KONJAKA – BORDO

Rīta pusē apmeklēsim seno ostas pilsētu Larošelu, kas pazīstama visā pasaulē pēc A.Dimā romāniem. Pie ieejas ostā kopš 16.gs. sardzē stāv iespaidīgie Sennikolā un Šen torņi, bet gotiskie Lielā pulksteņa vārti aicina baltās bruģētās vecpilsētas ieliņās. Pilsētā ir saglabājies arī senais aizsargmūris ar eleganto Leternu torni. Konjaka – pilsēta, kur dzimis slavenākais no pasaules stiprajiem dzērieniem. Apkārt vecpilsētai koncentrējas visi konjaka ražotāju nami. Karaliskā Konjaka pils ir gotikas un renesanses stilu arhitektūras šedevrs ar garu vēsturi un noslēpumainiem pagrabiem, kuros glabājas Baron Otard konjaki. Degustācija. Nakts viesnīcā Bordo.

3. DIENA,  OTRDIENA, 11.09.  BORDO – ARKAŠONA – PILĀTA KĀPA – BIARICA – SENŽANDELĪZA

Šajā dienā dosimies uz dienvidiem no Bordo, gar Atlantijas okeāna piekrasti – uz Francijas lielāko austeru audzēšanas reģionu. Arkašonā apmeklēsim tirgu un nodegustēsim franču delikateses – svaigas austeres. Pēc tam kāpsim 100 m augstajā kustīgajā smilšu Pilāta kāpā. Pārbrauciens uz Biaricu – vienu no populārākajām kūrortpilsētām Atlantijas okeāna krastā ar neparasto Sv. Eižēnijas baznīcu, kas apvieno gotikas un mauru stilu, un Basku piekrasti ar savdabīgiem klinšu veidojumiem. Piemērotos laika apstākļos peldēsimies Atlantijas okeānā. Vakarā pastaiga pa Senžandelīzas pilsētiņu, kurai raksturīga raibā basku arhitektūra. Nakts viesnīcā okeāna piekrastē.

4. DIENA,  TREŠDIENA, 12.09.  SENŽANDELĪZA – LA RUN KALNS – SENŽANDELĪZA

Nu būs iespēja izvēlēties – pavadīt visu dienu krastā peldoties un sauļojoties (piemērotos laika apstākļos) vai doties uz basku svēto La Run kalnu. Aptuveni ~2 stundu garā pārgājienā uzkāpsim līdz tā virsotnei 905 metru augstumā. No turienes paveras iespaidīgi skati uz basku zemēm, kalniem un Atlantijas okeānu. Lejā atgriezīsimies ar tūristu vilcieniņu. Nakts viesnīcā okeāna piekrastē.

5. DIENA,  CETURTDIENA, 13.09.  SENŽANDELĪZA – LURDA – CIRK DE GAVARNI – TARBE

Basku zemes pērles ir tās mazie ciematiņi, to skaitā viens no skaistākajiem Francijas ciematiem – Espelete. Ciemata simbols un galvenā eksportprece ir sarkanie pipari. Francijas pazīstamākā kristīgā svētvieta Lurda. Apmeklēsim Massabjelas alas avotu, kā arī augšējo un pazemes bazilikas. Pēc tam brauksim pa kalnu ceļiem līdz vienai no romantiskākajām vietām Pirenejos – Cirk de Gavarni, par kuras skaistumu bija pārsteigts pat Viktors Igo, nosaucot to par dabas kolizeju. Pāris stundu garā pārgājienā pa kalniem redz virsotnes un ūdenskritumus. Ceļš pa Pireneju kalniem, nakts viesnīcā Tarbē.

6. DIENA,  PIEKTDIENA, 14.09.  TARBE – FURSE – LA BASTIDE-D'ARMAŅJAKA – BORDO

Šodien mūs sagaida Gaskoņas reģions, ko visā Eiropā pazīst ar nosaukumu douceur de vivre jeb saldā dzīve. Mūsdienās tā slavu vairo gardā virtuve un pēc senām receptēm brūvētie dzērieni. Iepazīsimies ar vēsturisko Gaskoņas mantojumu: vienu no skaistākajiem senajiem ciematiņiem Furse un 15.gs. tradīcijas un izskatu saglabājušo ciematu La Bastide-d'Armaņaku. Pusdienas un armanjaka degustācija. Nakts viesnīcā Bordo.

7. DIENA,  SESTDIENA, 15.09.  BORDO – PRESAKA – SENEMILJONA – BORDO

Šajā dienā dosimies iepazīt Senemiljonas vīna reģionu. Apciemosim Presakas viduslaiku pili, ko ieskauj Grand Cru klases vīnogu dārzi. Uzzināsim pils seno vēsturi un izcilā franču vīna tapšanas noslēpumus, paviesosimies pils pagrabos un nobaudīsim vairākus Château de Pressac vīnus. Senemiljona ir viens no burvīgajiem franču vīndaru ciemiem (UNESCO sarakstā). Šaurajās ielās un pagrabos arī būs iespēja degustēt un iegadāties vīnus un suvenīrus. Nakts viesnīcā Bordo.

8. DIENA,  SVĒTDIENA, 16.09.  BORDO – RĪGA

Pēc brokastīm transfērs uz lidostu, 11.00 - 15.20 lidojums Bordo - Rīga.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Bordo – Rīga;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • dzīvošana 3* viesnīcās divvietīgos numuros;
 • 7 brokastis, 3 pusdienas un 1 vakariņas;
 • ekskursijas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā;
 • ieejas biļete Vīnu pilsētā un brauciens ar kuģi, vīna, konjaka un armanjaka degustācijas.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • dzeramnaudas vietējiem gidiem un autobusu vadītājiem;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam.

Piemaksa: par vienvietīgu numuru – 385EUR.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pase un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • vieta tiek rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • otrā iemaksa 50% no atlikušās summas jāveic ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma (01.07.);
 • atlikušās summas pilna samaksa jāveic ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma (29.07.).

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas pirms ceļojuma (21.07.), tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49-36 dienas pirms ceļojuma (22.07.-05.08.), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas pirms ceļojuma (06.08.), tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti: ID karte vai pase.

Ievērībai! Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai “Par PVN”, kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un  degvielas cenas sadārdzinājumu.

Izbraukšana Piezīmes
09.09.2018 Grupas vadītāja Rita Joņina

Bordo vīns, Basku zeme un Atlantijas piekraste

Priekšstatījums