Pa kontrastaino Indiju un laimes zemi Butānu

Maza Grupa

Noslēpumainās un daudzkrāsainās Indijas 4. lielākās pilsētas Kalkutas apmeklējumam ir pietiekoši daudz iemeslu. Tā ir Indijas daudzmiljonu pilsēta ar bagātu kultūru, vēsturi, tradīcijām, pasaulslaveno Māti Terēzi, angļu kolonizācijas laika arhitektūru un dižu cilvēku dzīves vieta. Kas sagaidāms šajā ceļojumā? Neaizmirstami mirkļi ilgstošām pārdomām. Par Butānu rakstnieks Kevins Greindžs: Labākie ceļojumi nekad nebeidzas, tie turpinās mūžīgi, vēršas plašumā un uzmundrina tevi kā brīnišķīgs mirkļu un skatu vitamīns, kurš iedarbojas lēni un pakāpeniski. Lai gan jau esmu prom no Butānas, es apzinos, ka tā nekad nepametīs mani.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
01.10.2018 15.10.2018 15 Vietu nav 3228 € Programma

Piezīmes:
Grupas vadītāja Ingūna Folberga

Ceļojuma programma

 Rīga – Stambula Deli – Agra  Kalkuta – Sunderbans tīģeru parks. 

Butānā pārgājiens: Paro – Bumdrak klosteris – Tīģeru templis Paro.

Paro – Thimphu  Cheri klosteris – Paro – Deli – Stambula  Rīga

Vai šis ceļojums Tev ir piemērots?

 • Ceļojumā 4 lidojumi. Viens no tiem ar pārsēšanos;
 • Butānā pārbraucieni ar autobusu  ir lēni – pa kalniem, serpentīniem;
 • Ceļojumā iekļautas vairākas aktivitātes, kas prasa zināmu izturību: Kalkutā  pa pilsētu nāksies doties ekskursijās arī ar kājām;
 • Butānā  - 3 dienas pārgājieni kalnos.

1. Diena, pirmdiena, 01.10. Rīga – Stambula 

10.30 – pulcēšanās Rīgas lidostā. 12.20 – 15.20 lidojums Rīga – Stambula.  20.20 – lidojums Stambula – Deli. Nakts lidmašīnā.

2. diena, otrdiena, 02.10.  Stambula  Deli  Agra

04.35 -  ielidošana Deli. Transfērs uz viesnīcu īsai atpūtai. Pēc brokastīm dodamies Deli apskates ekskursijā uz pilsētas ievērojamākajām vietām: India Gate - 42 m augstu akmens Triumfa arku, būvētu par godu indiešu karavīriem, kas gāja bojā Pirmajā pasaules karā, Qutab Minar -  islāma rītausmā celtu musulmaņu arhitektūras būvju kompleksu un jaunāko hinduistu tempļu kompleksu - Akshardham, kuru pabeidza 2005.gadā piecu gadu laikā  11000 dievbijīgu amatnieku un brīvprātīgo armija. Lotosa templis pēc izskata tiešām atgādina ziedu, ir templis, kurā cilvēki neatkarīgi no savas reliģiskās piederības, var doties skaitīt lūgšanas. Vēlāk – pārbrauciens uz Agru. Nakts viesnīcā Agrā.

3. diena, trešdiena, 03.10. agra  Deli  kalkuta   

Agri no rīta – Tadžmahala un Agras forta apmeklējums. Agra – mīlestības pilsēta, kurā Mughal imperators Shan Jehanto uzcēla Indijā visskaistāko,  iespaidīgāko, izsmalcinātāko monumentu mīlestībai - Tadžmahalu. Imperators baltā marmora templi uzcēla savas mīļotās sievas piemiņai. Saules gaismas apmirdzēts, šis mīlestības templis ir visskaistākais no pieminekļiem, kas veltīti sievietei. Tālāk dosimies uz Agras fortu, kas būvēts 1565. gadā militāra rakstura vajadzībām. Transfērs uz Deli. Lidojums Deli – Kalkuta. Nakts viesnīcā Kalkutā.

4. diena, ceturtdiena, 04.10. Kalkuta  

No rīta pēc brokastīm dosimies ekskursijā pa Kalkutu. Kalkuta kronēta kā Indijas kultūras pilsēta. Tā ir literātu, mākslinieku un revolucionāru pilsēta. Kalkutai raksturīgs  daudznacionāls sastāvs un ar to saistītā enerģijas pilnā gaisotne valda visu cauru gadu. Apskates vērtas ir Viktorijas memoriālā zāle un muzejs, Svētā Jura un Armēņu baznīcas, Marmora pils, Džainistu templis, kas pārsteidz ar savu krāšņumu. ArMātes Terēzasvārdu  saistās viss labais, ko cilvēks cilvēkam var vēlēt un dot. Pēc viņas aiziešanas  aizsaulē, izveidoja Mātes Terēzas māju, kur pēdējam šīs zemes gājumam ļauts apmesties jebkuras ticības, jebkuras  kultūras, jebkuras piederības cilvēkiem un  saņemt  sirsnīgu aprūpi un attieksmi, kādu savulaik dāvāja ļaudīm Māte Terēze. Viesnīca Kalkutā.   

5. diena, piektdiena, 05.10. Kalkuta

Kalkuta saistās ar pasaulslavenā Rabrindranata Tagores vārdu (1861–1941) - bengāļu dzejnieka, dramaturga, romānu rakstnieka, komponista un atzīta gleznotāja vārdu. Apmeklēsim viņa māju – muzeju. Rietumbengāliju raksturo  lieliska arhitektūra – tostarp Hovraha tilts pār Gangas upi, kas savieno dvīņu pilsētas Kalkutu un Hovrahu. Tas ir viens no interesantākajiem tiltu veidiem Indijā. Kalkuta bagāta ar tirgiem. Tos izstaigāsim kājām: Burra tirgu (Lielais tirgus), neizpaliks zivju un garšvielu tirgus apmeklējums. Kalkutā viens no fenomeniem ir Ziedu tirgus – lielākais Āzijā. Koledžas ielā atrodas Āzijā dižākais grāmatu tirgus. Viesnīca Kalkutā.

6. diena, sestdiena, 06.10. Kalkuta – Sunderbans

Pēc brokastīm dosimies ekspedīcijā uz  Sunderbans tīģeru rezervātu.  Sunderbans ir pasaulē lielākais  deltu komplekss, ko veido Gangas, Bramaputras un Megnas upju deltas 130 km garumā.  Neskaitāmās upju grīvas, ūdens uzplūdi un atplūdi, kanāli un līcīši veido  neskaitāmas purvainas salas, kuras klāj biezi meži. Kopš 1997. gada Sunderbans ir iekļauta Pasaules dabas mantojuma sarakstā. Nacionālajā parkā dzīvo pasaulē lielākais savvaļas tīģeru skaits.  Triju stundu braucienā līdz tīģeriem, pa ceļam iepazīsiet Bengālijas  lauku ainavas. Tad stundas brauciens laivās uz Sunderbans džungļu apmetni.  Pēc pusdienām dosmies kruīzā uz tīģeru rezervātu. Par tikšanos ar tīģeri – kā Dievs dos, tā būs. Nakts džungļu apmetnē.

7. diena, svētdiena, 07.10. Sunderbans  Kalkuta

Vēl brīdis klusām cerībām redzēt kādu no tīģeru dzimtas un dodamies atceļā uz Kalkutu. Nakts Kalkutā.

8. diena, pirmdiena, 08.10. Kalkuta – paro. butāna (2195 m v.j.l.)

04.00 transfērs uz lidostu. 06.50 – 08.30 lidojam uz Paro. Paro – imigrācijas formalitātes. Pirmā iepazīšanās ar Butānu, apmeklējot Butānas nacionālo muzeju. Vēlāk dosimies uz Paro Dzong – tradicionālās arhitektūras kompleksu, kurā atrodas pilsētas pašpārvaldes organizācija, klosteris, svētnīcas, kapelas, dzīvoklis karalim un Bursar templis. Nakts viesnīcā Paro.

9. diena, otrdiena, 09.10. Butāna. Paro – Bumdrak (3800 m v.j.l.)

Visas dienas garumā  - iepazīsim Butānu tuvplānā, dodoties kalnos – pārgājienā. Gājiena garums – ap 7 km, kas aizņems aptuveni 4 stundas, toties vertikālais pacēlums, ka jāpieveic – gandrīz 1000 m. No rīta pēc brokastīm aizbrauksim līdz Sang Choekor budistu koledžai, kas atrodas 2800 metru augstumā. Te savu bagāžu, ar vienai dienai nepieciešamo, uzkrausim poniju mugurās, lai pašiem būtu vieglāk sasniegt iecerēto – luksus kempinga vietu pie  Simttūkstošu Dakini (enģeļu) alas. Pirmās divas stundas kāpiens būs pa diezgan stāvu nogāzi. Vēlāk sasniegsim lēzenāku plato ar lieliskiem kalnu un Paro ielejas skatiem, līdz sasniegsim Bumdrak klosteri, kas skaituma ziņā ir otrais skaistākais aiz Tīģera ligzdas klostera. Nakšņosim 3800 metru augstumā divvietīgās mobilās teltīs, gultās ar matraci un līdzpaņemtos guļammaisos (var arī īrēt uz vietas – 5 EUR nakts). WC atsevišķā teltī. Tie, kam spēks, var uzkāpt līdz 4000 m augstumam, no kurienes paveras panorāmas skati uz Himalajiem.  

10. diena, trešdiena, 10.10.  Bumdrak – Tīģera Ligzda (3000 m v.j.l.) – paro (2195 m v.j.l.)

Brokastis augstkanu apstākļos. Šodien priekšā ir pārgājiens uz Butānā skaistāko augstkalnu klosteriTiger’s Nest (Tīģera ligzdu). Iesim apmēram 15 km, sešas stundas, kura laikā vertikālais pacēlums tikai ap 100 m, bet gājiens lejup – 1200 metru. Sasniedzot meža līniju, iziesim uz Zangto Pelri Ihakhang klints izvirzījuma.  No šejienes paveras skats uz sarkani krāsotiem Tīģera Ligzdas klostera jumtiem. Drīz sasniegsim vietu, kur svētais Guru Padmasambhava meditēja un šajā vietā 17. gadsimtā uzbūvēja Tīģera ligzdas templi. Tepat vēl aizstaigāsim uz Drukyel dzongu, pili, kas pasargāja Butānu no tibetiešu invāzijas. Nakts viesnīcā Paro.

11. diena, ceturtdiena, 11.10. paro – thimphu (2350 m v.j.l.)

No rīta brauksim uz Butānas galvaspilsētu Thimphu. Pa ceļam piestāsim Tachog Ihakhang, kur skatīsim unikālu dzelzs režģu tiltu, ko atjaunojis tiltu inženieris Thangton Gampo. Tālāk dosimies apskatīt gigantisko Budas statuju. Thimpu apmeklēsim tradicionālo mākslu skolu, kur jaunieši apgūst senču mākslu un amatniecību. Takina zooloģiskajā dārzā iepazīsim Butānā dzīvojošos dzīvniekus, tostarp mistisko takinu. Aiziesim uz ielejā vecāko lūgšanu vietu Changankha lhakhang. Pēcpusdienā aizbrauksim uz Thimphu ielejas ziemeļiem, kur godājot Butānas tradīcijas, ar kājām aiziesim uz Cheri klosteri, kur jaunieši iegūst augstāko izglītību budismā. Nakts viesnīcā Thimphu.

12. diena, piektdiena, 12.10. thimphu – Paro

Agri no rīta - uz Dachu-la pāreju, kurā izveidotas 108 stupas un karaliskā kapella, kas veltīta Butānas Ceturtajam Karalim. No pārejas sāksim 4 - 5 stundu garu pārgājienu uz Lungchusey gompu, no kurienes paveras 360˚ kalnu panorāma. Tad sasniegsim Tashigang gompu un no Hontsho atgriezīsimies Thimphu, kur apskatīsim Memorial chorten un izstaigāsim Norzin Lam ielu. Thimphu ir vienīgā valstu galvaspilsēta pasaulē, kur ielu krustojumus regulē policists, vienīgā, kur nav luksaforu. Vēlā pēcpusdienā – atgriežamies Paro. Nakts Paro viesnīcā.    

13. diena, sestdiena, 13.10. Paro – Deli  

Transfērs uz Paro lidostu. Lidojums Paro – Deli. Pēcpusdienā sēdīsimies tuk – tukos un aizbrauksim uz  Seno Hanuman templi, kam raksturīga mantras skaitīšana kopš 1964. gada 1. augusta divdesmitčetras stundas diennaktī. Šis fenomens apstiprināts Ginesa rekordu grāmatā. Templī ik dienas bez maksas pabaro tūkstošiem bezpajumtnieku – unikāla organizācija, kārtība un tīrība raksturīga šai labdarībai. Atvadu vakariņas. Nakts viesnīcā Deli.

14. diena, pirmdiena, 14.10. Deli – stambula – Rīga

02.00 transfērs uz Deli lidostu. 06.15 – 10.30 lidojums Deli – Stambula. 14.50 – 17.50 lidojums Stambula – Deli.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Stambula – Deli – Stambula – Rīga, iekšējie pārlidojumi, lidostu nodokļi;
 • transporta pakalpojumi;
 • 3* delux, 4*, 5* viesnīcas divvietīgā numurā;
 • 13 brokastis, 4 pusdienas, 14 vakariņas;
 • apmaksātas aprakstā minētās ekskursijas;
 • Indijas un Butānas vīzas;
 • grupas vadītāja un angliski runājošu gidu pakalpojumi.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • veselības apdrošināšana;
 • dzeramnauda šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam.

Piemaksa par vienvietīgu numuru: 495 EUR

Pieteikšanās ceļojumam:

 • nepieciešama pases kopija un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR  avansa iemaksas;
 • iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma, t.i līdz 23.07.2018.
 • pārējā samaksa 42 dienas  pirms ceļojuma, t.i. līdz 20.08.

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās dienas līdz 50 dienas (12.08.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49–6 dienas (13.08.–26.08.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas (līdz 26.08.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

 • pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās;
 • fotogrāfija 5.5 cm x 5.0 cm uz balta fona Indijas vīzai. 

Dokumenti: fotogrāfija Indijas vīzai, aizpildīta vīzu anketa, Butānas vīzai – krāsaina pases kopija - jāiesniedz ne vēlāk kā līdz 5. septembrim. 

Grupas sapulce: Jēkaba Ceļojumu birojā.

Izbraukšana Piezīmes
01.10.2018 Grupas vadītāja Ingūna Folberga

Pa kontrastaino Indiju un laimes zemi Butānu

Priekšstatījums