Madagaskara, Maurīcijas un Reinjonas salas

Maza Grupa

Pirmie cilvēki Madagaskaras salā ieradās aptuveni pirms 2000 gadiem. Jaunatnācējus sagaidīja neskarti mūžameži un dīvaini dzīvnieki: pērtiķiem līdzīgi radījumi – lemūri, pundurveida nīlzirgi, milzu bruņurupuči, desmit pēdu gari ziloņputni, kuru tūkstoš gadu vecās milzīgās olas joprojām atrod uz salas, un simtiem citu radījumu, kuru nav gandrīz nekur citur pasaulē. Lasīt vairāk

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
10.10.2018 26.10.2018 17 Vietu nav 3995 € Programma

Piezīmes:
Grupas vadītājs Juris Šinke

Ceļojuma programma

Rīga – Antananarivo – Tulear – Isalo – Ranomafana  Antsirabe – Antananarivo – Reinjonas sala  Maurīcijas sala – Rīga

Vai šis ceļojums ir piemērots Tev?

 • Madagaskara ir viena no pasaules nabadzīgākajām valstīm ar vāji attīstītu tūrisma infrastruktūru.
 • Stambulā 10 h gaidīšanas laiks lidojumam uz Antananarivo. Viesnīca Stambulā.
 • Madagaskarā: 4 gari pārbraucieni, aptuveni 300 km.
 • Madagaskarā: dažādas kategorijas viesnīcas – no 5* līdz 3*.
 • Madagaskarā: 2 garāki pārgājieni: viens 4-5 stundu, otrs 3 stundas. Visos parkos pārvietošanās ar kājām.
 • Reinjonas salā: absolūts ceļojums dabā.
 • Reinjonas salā: divi pārgājieni. Viens no tiem vidēji grūts.
 • Reinjonas salā: nakšņošana 3* viesnīcās.
 • Maurīcijas salā: nakšņošana 3* viesnīcās.

1. diena, trešdiena, 10.10.  Rīga Stambula   

10.30 pulcēšanās Rīgas lidostā. 12.20 – 15.20 lidojums Rīga – Stambula.

2. diena, ceturtdiena, 11.10.  Stambula Antananarivo

01.25 – 14.00 lidojums Stambula – Antananarivo.  Transfērs uz viesnīcu un atpūta viesnīcā. Vakariņas.

3. diena, piektdiena, 12.10. Antananarivo – Tulear

Pēc brokastīm dosimies uz lidostu, lai lidotu uz Madagaskaras dienvidu daļu. Tā būs pirmā iepazīšanas ar salu, bet no putna lidojuma. Pēcpusdienā Tuleārā apmeklēsim jūras gliemežvāku tirgu un adatkoku mežu, kur skatāmi svētie baobabi, varbūt arī alvejas un eiforbijas. Turpat arī pirmā tikšanās ar salas dzīvniekiem. Nakts viesnīcā Tulearā.  Vakariņas.

4. diena, sestdiena, 13.10. tulear – Isalo nacionālais parks

Uz Isalo nacionālo parku sāksim braukt pēc brokastīm. Pa ceļam vairākas fotopauzes, lai iemūžimātu atmiņās vietējos ciematus, cilvēkus un ainavas. Zombitse parkā, kas ir pa ceļam uz izslavēto Isalo parku, mirkli veltīsim vairāku lemūru sugu vērošanai. Nakts viesnīcā pie Isalo parka. Vakariņas.

5. diena, svētdiena, 14.10.  Isalo nacionālais parks

Šodien būs aktīva diena dabā – pārgājiens: pilnas dienas ekskursija pa kalnaino, fantastisko parku, kur kanjons aiz kanjona veido sarežģītu labirintu sistēmu. Pasakainas ūdenskritumu ainavas un dabiski veidojušies peldbaseini. Kanjonos  mājo  balto un brūno lemuru sugas. No augiem interesi rada tapia koki, dažādu sugu alvejas un savdabīgās ziloņpēdas. Isalo parku veido pelēku smilšakmens klinšu masīvi, kuriem ūdens, sāls un laiks piešķīris unikālas formas un veidus. Daudzi no tiem ir saistīti ar Bara cilts ticējumiem. Bara ir klejotāju cilts, kas tagad apmetusies uz dzīvi dienvidu un centrālajos Madagaskaras rajonos.  Isalo parka kanjonu sienās joprojām atrodas senās Bara cilts apbedījumu vietas. Dienu noslēgs saulriets virs Isalo parka. Nakts viesnīcā pie Isalo parka. Vakariņas.

6. diena, pirmdiena,  15.10. Isalo – Fianarantsoa – ranomafana nacionālais parks

Diena garam pārbraucienam uz nākošo – Ranomafana nacionālo parku. Pa ceļam iegriezīsimies Anja parkā.  Tas pastāv kopš 1999. gada un tā galvenais uzdevums – saglabāt floru un faunu nākamajām paaudzēm. Pāris stundu garajā pastaigā pa parku var lielā skaitā sastapt kaķu lemūrus. Parks atrodas skaistā vietā. To ieskauj klinšu veidojumi un sausajam klimatam adaptēti augi. Nakts viesnīcā Ranomafanā. Vakariņas.

7. diena, otrdiena, 16.10.  ranomafana nacionālais parks

Visa diena parkā. Ranomafanas nacionālais parks kopš 2007. gada ir iekļauts Pasaules Dabas mantojumu sarakstā.  Tajā  patvērumu radušas vairākas retas un stipri apdraudētas lemūru sugas. Parks kalpo arī kā ģenētisks rezervāts retām un endēmiskām Madagaskaras augu sugām. Bez lemūriem, parks ir interesants ar savdabīgām  putnu sugām, dažādiem rāpuļiem, abiniekiem un neskaitāmām orhideju sugām. Dienas noslēgumā dosimies nakts pastaigā, lai nolūkotos nakts dzīvnieku gaitās. Nakts parka viesnīcā Ranomafanā. Vakariņas.

8. diena, trešdiena, 17.10. ranomafana – antsirabe

No rīta apmeklēsim vietējo kalēju ciematu. Pusdienās mūs izklaidēs folkloras grupa. Turpinajumā dosimies ceļā uz Antsirabi. Antsirabe ir pilsēta, kuru dibinājuši norvēģi. Eiropiešiem avēnijas ar džakarandām un tropiskajiem augiem šķiet kā pasakaina paradīze. Pilsētas transporta sistēmā nozīmīgu vietu ieņem rikšas. Ar asprātīgo noformējumu tās saista tūristus un iebraucēji labprāt izmanto šo neikdienišķo satiksmes līdzekli. Ievērības cienīgs pilsētā ir mazais pusdārgakmeņu veikaliņš. Nakts viesnīcā Antsirabē. Vakariņas.

9. diena, ceturtdiena, 18.10. antsirabe – antananarivo – Reinjonas sala

Pēc brokastīm dosimies uz Madagaskaras galvaspilsētu. Bet pa ceļam aplūkosim kā top dažādi trauki, katli un kastroļi vietējo mājsaimniecības vajadzībām. Transfērs uz lidostu. Lidojums Antananarivo – St. Denis.  Nakts viesnīcā St. Denis.

10. diena, piektdiena, 19.10. Reinjonas sala – Salazie

Reinjonas sala ir īsta paradīze dabas mīļotājiem. Pēc ielidošanas Sv.Denisa lidostā dosimies uz Cirque de Salazie, kas ir viens no trim vulkāna kalderiem salas centrā. Ceļš, kas vijas augšup uz mazo Salazie pilsētiņu ir pārpilns ar iespaidīgiem ūdenskritumiem. Serpentīnveida šoseja iet pa Du Mat upes ieleju, kuru veido stāvas kaļķakmens klinšu sienas. Pirmais lielais ūdenskritums parādās pie Payet ciemata – Cascade Blanche, kas krīt no 300 m augstas klints. Līgavas plīvura  ūdenskritums (Bridal Veil Falls) – vai var būt, kas romantiskāks? Mazais Hell Bourg ciemats - patiess arhitektūras dārgakmens, kas klasificēts kā viens no skaistākajiem ciemiem aizjūras Francijā, ir Salazijas galvaspilsēta. Iebraucot Salazie, mūs sagaida Svētās Jaunavas baznīca. Pēcpusdienā pastaiga kalnos. Vakariņas baudīsim kādā no kreolu mazajiem restorāniem. Maksa par vakariņām uz vietas. Pusdienas iekļautas cenā. Nakts viesnīcā Salazie.

11. diena, sestdiena, 20.10.  SAlazie – Reinjonas austrumu un dienvidu piekrastes – St. pierre

No Salazie šodien dodamies pa to pašu ceļu atpakaļ uz Indijas okeāna piekrasti un vēlreiz izbaudām ūdenskritumu ainavas. Tālākais ceļš mūs ved pa vulkāna Piton de la Fournaise (1352m) pēdām līdz vietai, kur lava ieplūda Indijas okeānā. Vietējie šo vulkānu dēvē vienkārši par Vulkānu. Mazajā Saint-Benoit ciematā ieiesim Svētās Annas baznīcā. Braucot pa salas galveno ceļu, abās tā pusēs daudzu kilometru garumā paveras lavas lauki – neatkārtojama ainava starp dzīvību un mūžību. Īsts brīnums ir nelielā baznīca Sainte Rose, kur 1977. gada Vulkāna izvirduma laikā lava no abām pusēm skāra baznnīcu to nenopostot. Vienlaikus visa apkārtējā apbūve tika iznīcināta. Pēc izvirduma baznīciņu pārdēvēja par Notre Dame des Laves baznīcu, piešķirot tai katedrāles nozīmi. Redzēsim arī okeāna piekrastes klintis klātas ar melnas lavas kārtu pie Sain Joseph. Vakariņosim  Saint Pierre pilsētā. Vakariņas iekļautas cenā. Nakts viesnīcā Saint Pierre.

12. diena, svētdiena, 21.10. Vulkānu parks. Pārgājiens uz Vulkāna krātera malu

No rīta dosimies augšup ar autobusu no S. Pierre uz Reinjonas Vulkāna nacionālo parku, no  kurienes sāksim pārgājienu uz Vulkāna krātera malu. Gājiens vidēji grūts. Aizņems 3-4 stundas. Nekas nav labāks par pārgājienu svešā zemē. Tas paliek atmiņā un atdzīvina priekštatu par redzēto un vēlāk daloties neaizmirstamajos mirkļos, kas piedzīvoti, esam sajūsmā, ka Vulkāna nogāzi esam pieveikuši. Nogururuši, bet apmierināti atgriežamies okeāna piekrastē un pārbraucam uz viesnīcu pie S. Denis, lai nākošajā rītā lidotu uz Maurīcijas salu. Vakariņas iekļautas cenā.

13. diena, pirmdiena, 22.10.  Reinjonas sala – Maurīcijas sala

Lidojums Reinjonas sala -  Maurīcijas sala. Transfērs uz viesnīcu Indijas okeāna piekrastē. Te pavadīsim trīs naktis un  peldēsimies, sauļosimies vai arī dosimies kādā ekskursijā (papildus izmaksas). Nakts 3* viesnīcā pie Indijas okeāna.

14. diena, otrdiena, 23.10.  Maurīcijas sala  

Atpūta pie Indijas okeāna vai, izvēlei, ekskursija par papildus maksu, uz Maurīcijas galvaspilsētu Port Louis,  apmeklēt Nacionālo vēstures muzeju, kur var iepazīt salas raibo vēsturi un baudīt augļus un svaigi spiestas sulas, vai kādu mēriņu Maurīcijas ruma. Nakts 3* viesnīcā pie Indijas okeāna.

15. diena, trešdiena, 24.10.  Maurīcijas sala  

Atpūta pie Indijas okeāna vai izvēlei – ekskursija pa salu par papildus maksu (75 EUR). Chamarel septiņkrāsu zeme ir dabas fenomens, kas radies vulkānisko procesu rezultātā. Tā ir salīdzinoši neliela kāpu teritorija, kur smiltis krāsojas sārtā, brūnā, violetā, zaļā, zilā, rozā un dzeltenā krāsā. Dosimies pa ruma tapšanas ceļu ruma ražotnē, uzzinot tā radīšanas procesus. Vaniļas parkā pastaigāsimies pa auglīgo ieleju ar banānu un gigantiskām bambusu audzēm, kas sniedz pavēni krokodiliem un milzu bruņurupučiem. Nakts 3* viesnīcā pie Indijas okeāna.

16. diena, ceturtdiena, 25.10.  maurīcijas sala – Stambula

Brīva diena pie Indijas okeāna. Maurīciju salas ir īsta laiskuma un atpūtas paradīze. Kad brūni iedeguši un kārtīgi atpūtušies dosimies mājās, kā suvenīrus mājiniekiem aizvedīsim  Maurīcijas iecienītāko rumu Green Island, ko ražo no salās augušo cukurniedru sīrupa,  Maurīcijas salas talismanu - Dodo putna figūriņu vai ar rokām darinātos kuģu modeļus. 12.00 izrakstīšanās no viesnīcas. 16.00 transfērs uz lidostu. 20.05. lidojums Port Louis – Stambula.

17. diena, piektdiena, 26.10.  Stambula – Rīga

04.45. ielidosim Stambulā. 08.20 – 11.25 lidojums Stambula – Rīga.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Stambula – Antananarivo,  Antananarivo – Tulear, Antananarivo – S. Denis, S. Denis Port Louis, Port Louis – Stambula – Rīga;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • naktsmītnes lodge tipa apmetnēs Madagaskarā, 3* viesnīcās divvietīgā numurā Reinjonas un Maurīcijas salās;
 • 14 brokastis, 2 pusdienas un 9 vakariņas;   
 • aprakstā minētās ekskursijas;
 • ieejas maksas nacionālajos parkos;
 • grupas vadītājs  un angliski runājoši gidi.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu apmeklēšanas izmaksas;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • dzeramnaudas.

Piemaksa: par vienvietīgu numuru – 595 EUR

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

 • pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pases kopija un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 01.08.;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 29.08.                  

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties  no pieteikšanās dienas līdz 50 dienas pirms ceļojuma (21.08.), tiek ieturēti 400 EUR; 
 • atsakoties 49–36 dienas pirms ceļojuma (22.08. 04.09.), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas pirms ceļojuma, t.i. pēc 04.09., tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

 Grupas sapulce: Jēkaba Ceļojumu birojā.

Ievērībai! Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu.

Izbraukšana Piezīmes
10.10.2018 Grupas vadītājs Juris Šinke

Madagaskara, Maurīcijas un Reinjonas salas

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.