Kazahstānas stepe un Kirgizstānas kalni

Maza Grupa

Kazahstāna pēc platības ir viena no pasaules lielākajām valstīm. Nozīmīgākie tūrisma resursi un apdzīvotākās vietas atrodas valsts dienvidu daļā. Deviņdesmito gadu beigās Astana tika izraudzīta par jauno galvaspilsētu, tā mērķis bija izlīdzināt cilvēku apdzīvotību. Šī ceļojuma sākumā apmeklēsim jauno galvaspilsētu Astanu un arī valsts dienvidu daļu ar tās kalniem un lielāko pilsētu Almati.
Kirgizstāna pagaidām vēl ir noslēpumaina tūristu pūļiem, tā sevī slēpj Tjanšana kalnu ainavas, dzidros ūdeņus pasaules otrā lielākajā augstkalnu ezerā Isikulā, sadzīvi gan lielpilsētā Biškekā, gan jurtās valsts vidienē, kā arī Senā Zīda ceļa vēstures liecības. Kirgizstāna ir pārsteigumu pilna! Dosimies braucienā pa šo zemi un iepazīsim tās cilvēkus, pavadot dažas naktis viņu mājās, kā arī dažas naktis kirgīzu jurtās, baudot viņu gatavotās maltītes.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
19.06.2018 30.06.2018 12 Vairāk kā 6 2050 € Programma
REZERVĒT

Piezīmes:
Grupas vadītājs Andžejs Reiters

Ceļojuma programma

Astana – Almati – Čarina kanjons – Biškeka – Isikula ezers – KarakolKochkor – Narina – Tash Rabat – Sonkuls  Biškeka

Vai šis ceļojums ir Tev piemērots?

 • Ceļojums gan dabas, gan pilsētu cienītājiem;
 • Kazahstāna un Kirgizstāna tūrismā ir attīstības stadijā;
 • Nakšņošana Kirgizstānā arī pie vietējiem iedzīvotājiem un jurtās;
 • Kirgizstānā šķērsosim vairākus kalnu ceļus.

1. DIENA, OTRDIENA 19.06. RĪGA – ASTANA

Plkst. 13:30 pulcēšanās Rīgas lidostā. 15:20 lidojums Rīga – Maskava, vēlāk 23:55 lidojums Maskava – Astana.

2. DIENA, TREŠDIENA 20.06. ASTANA

No rīta ieradīsimies Kazahstānas jaunajā galvaspilsētā Astanā, dosimies pilsētas iepazīšanā, apskatīsim Konstitūcijas laukumu, kur prezidents deviņdesmito gadu beigās pasludināja lēmumu par galvaspilsētas pārvietošanu uz Astanu. Uzbrauksim Astanas - Baiterek piemineklī, no tā redzēsim Astanas pilsētas panorāmu. Pēc pusdienām apskatīsim Khazret Sultāna mošeju un Neatkarības pili. Nakts viesnīcā Astanā.

3. DIENA, CETURTDIENA 21.06. ASTANA – ALMATI

No rīta dosimies uz Astanas lidostu un pārlidosim uz valsts dienvidiem – Almati. Pēc ierašanās, brauksim uz Lielo Almati ezeru, kas atrodas ainaviskā vietā 2510 m augstumā vjl. Apskatīsim kalnus un baudīsim šīs Rietumu Tjanšana kalnu ainavas. Pa ceļam atpakaļ apmeklēsim piekūnu un vanagu audzētavu, kur kazahi izmanto vanagus medībām. Nakts viesnīcā Almati.

4. DIENA, PIEKTDIENA 22.06. ALMATI – ČARINA KANJONS  ALMATI

No rīta ceļosim uz Šarinas kanjonu, šis unikālais dabas veidojums atgādina Lielo Kanjonu ASV. Šarinas kanjonu sauc par “ieleju ar pilīm”, jo laika gaitā vējš un lietus akmeņus ir pārvērtis formās, kas atgādina pilis un torņus. Apskatīsim iespaidīgāko kanjona daļu - piļu ieleju. Nakts viesnīcā Almati.

5. DIENA, SESTDIENA 23.06. ALMATI – BIŠKEKA

Almati ir etniski un kulturāli daudzveidīgākā pilsēta Kazahstānā. Ekskursijā pa pilsētu apskatīsim Panfilova parku un viena no augstākajām koka celtnēm - Zenkova katedrāli. Zaļais tirgus ir viena no aktīvākajām pilsētas daļām. Vēlā pēcpusdienā lidojums uz Kirgizstānu – Biškeku. Vakariņas restorānā Biškekā. Nakts viesnīcā Biškekā.

6. DIENA, SVĒTDIENA 24.06. BIŠKEKA – ISIKULA EZERS

Dienas pirmajā daļā apmeklēsim vairākas Biškekas pilsētas nozīmīgās vietas – Uzvaras un Ala – Too laukumu, kā arī pilsētas ozolu parku. Pēc pusdienām turpināsim ceļojumu uz 11. gadsimtā Zīda Ceļa malā celto minaretu - Burāna torni. Tas vēstīja tirgoņiem par to pilsētu, vietu kur atpūsties. Netālu atrodas kareivju formas kapu akmeņi, pēc īsas to apskates turpināsim ceļu uz otro pasaules lielāko kalnu ezeru – Isikulu. Šis kalnu ieskautais ezers tiek dēvēts par visas Centrālāzijas pērli, vairāk kā tūkstoš gadus vietējie iedzīvotāji to uzskatīja par svētu. Nakts viesnīcā Isikula ezera apkārtnē.

7. DIENA, PIRMDIENA 25.06. ISIKULA EZERS  KARAKOL

Pēc brokastīm apskatīsim šamaņu veidotos 2000 gadu senos petroglifus. Turpināsim ceļu uz Karakol ciematu, pirms apmešanās viesu namā, apskatīsim ķīniešu stilā celto Dungan mošeju, kurā nav izmantota neviena metāla nagla. Nakts viesu namā Karakolā.

8. DIENA, OTRDIENA 26.06. KARAKOL – KOCHKOR

Šodienas plānā mums ir septiņu buļļu jeb Jeti Oguz aiza. Šīs sarkanās klintis atgādina septiņus blakus stāvošus buļļus. Bokonbajeva ciematā iepazīsim savdabīgu medību veidu izmantojot ērgļus. Pēc ierašanās Kochkor ciematā tiksimies ar kirgīzu ģimeni, kura veido šejienei raksturīgos paklājus. Pēc vakariņām nakšņosim pie kirgīzu ģimenēm.

9. DIENA, TREŠDIENA 27.06. KOCHKOR – NARINA – TASH RABAT

Pēc brokastīm dosimies ceļā uz Tash Rabat, pa ceļam šķērsojot Jalpak Bel kalnu pāreju un Kichi Naryn aizu. Tash Rabat atrodas uz Senā Zīda ceļa. Šī vieta agrāk kalpoja kā pieturas punkts karavānām, kas ceļoja Senajā Zīda ceļā. Šī akmens pils atrodas Tjanšana kalnos un atrodas aptuveni 3200 m v.j.l. augstumā. Pilī ir 31 istaba ar metru biezām sienām. Vakarā turpināsim iepazīt vietējo kultūru un baudīsim tradicionālas vakariņas. Nakti pavadīsim jurtās, 4 cilvēki vienā jurtā.

10. DIENA, CETURTDIENA 28.06. TASH RABAT  SONKULS

Pēc brokastīm dosimies uz otru lielāko un visaugstāko ( 3013 m v.j.l.) Kirgizstānas ezeruSonkulu. Kirgīzu nomadi devās uz šo skaisto vietu ar ģimenēm, lai atpūstos un rastu jaunas vietas ganībām. Mēs dienu pavadīsim Sonkula ezera apkārtnē un dosimies pastaigās iepazītot šo savdabīgo apkārtni. Vakarā iekārtosimies nomadu tā saucamajās “saliekamajās mājās” - jurtās un baudīsim vakariņas, nakts jurtās.

11. DIENA, PIEKTDIENA 29.06. SONKULS  BIŠKEKA

No rīta sāksim ceļu galvaspilsētas Biškekas virzienā, pa ceļam šķersosim Tjanšana kalnus un 3000 m augstumā esošo Too Ashuu kalnu pāreju. Brauciena laikā apstāsimies kalnos foto pauzēm. Šis ceļa posms tiek uzskatīts par vienu no ainaviskākajiem visā valstī. Pēcpusdienā ierašanās Biškekā. Nakts viesnīcā Biškekā.

 12. DIENA, SESTDIENA 30.06. BIŠKEKA  RĪGA

No rīta transports uz Biškekas lidostu, 06:20 lidojums Biškeka – Maskava 07:50, vēlāk 09:15 Maskava – Rīga, ap 10:50 ierašanās Rīgā.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Astana; Biškeka – Rīga;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • naktsmītnes 3*/4* viesnīcās divvietīgā numurā;
 • dzīvošana pie vietējiem un jurtās;
 • 9 brokastis, 9 pusdienas un 9 vakariņas;
 • aprakstā minētās ekskursijas un objektu apmeklēšanas;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā un angļu/krievu valodā runājošs vietējais gids. 

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas, t.sk. ar norādi Izvēlei;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • dzeramnaudas šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam.

Piemaksa: par vienvietīgu numuru 308 EUR.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pases kopija un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma, t.i., līdz 10.04.2018.
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma, t.i., līdz 08.05.2018.   

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas pirms ceļojuma (30.04.), tiek ieturēti 400EUR;
 • atsakoties 49 – 36 dienas pirms ceļojuma (01.05. – 14.05.), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk kā 36 dienas pirms ceļojuma (14.05.), tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Nepieciešamie ceļojuma dokumenti:

 • pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās.

Grupas sapulce: Jēkaba Ceļojumu birojā.

Ievērībai! Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu.

Izbraukšana Piezīmes
19.06.2018 Grupas vadītājs Andžejs Reiters

Kazahstānas stepe un Kirgizstānas kalni

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.