Altaja kalnu zelta loks

5.0

Ceļotāju Vērtējums
3 atsauksmes

Maza Grupa

Altajs ir kalnu sistēma Centrālāzijā - Krievijas, Kazahstānas, Mongolijas un Ķīnas teritorijā. Šajā ceļojumā ceļosim pa Altaja kalniem Sibīrijas teritorijā. Šis ir viens no Sibīrijas lielākajiem tūrisma resursiem ar virkni dažādu dabas objektu, ko ļoti strauji sāk apgūt ceļotāji no visas pasaules. Kalni, kanjoni, geizeru ezers, vietējā Altajiešu kultūra, šis viss apbur ceļotājus. Mūsu braucienā veiksim apli aptuveni 1300 km garumā, kas sāksies un noslēgsies Barnaulas pilsētā. Daļa maršruta ies gar Čujskas traktu, kas tiek saukts par skaistāko visas Krievijas kalnu ceļu un pazīstamākām Altaja vietām. Turpinājumā virzīsimies pa maziepazīto ziemeļu ceļu caur civilizācijas mazskartām vietām pāri kalnu pārejām līdz sasniegsim Teļecas ezeru. Šis ceļa posms ir viens no Altaja kalnu nepieradinātākajiem. Ceļojuma noslēgumā šķērsosim ezeru ar kuteri aptuveni 80 km garumā un baudīsim 25. pasaules dziļākā ezera skatus.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
17.08.2019 27.08.2019 11 Vairāk kā 6 2298 € Programma
REZERVĒT

Piezīmes:
Grupas vadītājs Kristaps Veide

Ceļojuma programma

Rīga  Barnaula  Čemala – Karakola ieleja – Inegen  KurayChulyshman ieleja – Akmens sēnes – Teļecas ezers – Barnaula Rīga

Vai šis ceļojums ir Tev piemērots?

 • Ceļojums uz Sibīriju, kur valda sava kārtība.
 • Iekļautas ēdienreizes pēc vietējiem paradumiem.
 • Kopumā ceļš ir labs, bet aptuveni 150 km posms pa lēnu zemes ceļu.
 • Ceļojums dabas mīļotājiem ar nelielām pastaigām.
 • Viens grūts pārgājiens uz ūdenskritumu, ko var aizvietot ar brīvu laiku naktsmītnē.
 • Naktsmītnes tūristu bāzēs, viesu namos un viesnīcās.

1. DIENA, SESTDIENA, 17.08. RĪGA – MASKAVA  BARNAULA

Pulcēšanās Rīgas lidostā 13:30, lidojums 15:20 Rīga – Maskava, pēc tā 21:50 lidojums Maskava – Barnaula.

2. DIENA, SVĒTDIENA, 18.08. BARNAULA  KATUNA

Agri no rīta ielidosim Barnaulā. Pēc formalitāšu nokārtošanas, satiksim mūsu gidu un iegūsim pirmo iespaidu par Barnaulu, apskatot pilsētai cauri plūstošo Obas upi. Turpinājumā ceļosim caur Altaja reģiona vecākajai pilsētai – Bijskai uz mūsu pusdienu vietu, pa ceļam būs iespēja iegādāties slaveno Altaja medu. Vasīlija Šukšina muzeja apmeklējums. Šovakar nonāksim jau tuvāk kalniem. Nakts labiekārtotā tūristu bāzē pie Katuņas upes.

3. DIENA, PIRMDIENA, 19.08. KATUNA  ČEMALA – PATMOS SALA  KATUNA

No rīta pēc brokastīm dosimies uz savdabīgu vietu – “Garu ieleju” kas izvietojusies pie kalna, pastaigāsim kājām pa taku un apskatīsim Katunas upi no skatu laukuma. Pusdienas un pēc tā apmeklēsim Čemala ciematu un Patmos salu. Šeit pa speciālu iekārto tiltu nonāksim uz salas Katunas upē, kur uzbūvēts klosteris. Pastaigāsim gar upi un redzēsim vietu, kur savulaik tika filmēts fragments no filmas “Baltais Ilknis”. Vakariņas un nakts labiekārtotā tūristu bāzē, kas izvietojusies pie Katuņas upes.

4. DIENA, OTRDIENA, 20.08. KATUNA – KARAKOLA IELEJA  INEGEN

Pēc brokastīm turpināsim ceļu uz Uch-Enmek dabas parku, kura apskates laikā meklēsim senus akmens petroglifus un apskatīsim Karakola ieleju, kas tiek saukta par “Altaja sirdi” un piedēvētas dažādas īpašības, tai skaitā šeit piekopti šamaniski rituāli. Iepazīstot vietējo kultūru, mums būs iespēja noklausīties savdabīgu vietējo tradīciju – rīkles dziedāšanu. Šķērsosim kalnu pāreju un nakšnosim labiekārtotā tūristu bāzē kalnu ielokā pie Katuņas upes.

5. DIENA, TREŠDIENA, 21.08. INEGEN

Pēc brokastīm dosimies izjādē ar zirgiem (iepriekšēja pieredze nav nepieciešama). Baudīsim apkārtējās ainavas un dosimies uz divu upju satekas vietu, kur varēsim izstaigāt pa apkārtni, apstāties foto pauzēm un beigās baudīt pusdienas piknika veidā pie upju satekas. Atgriešanās tūristu bāzē un iespēja apmeklēt pirti. Vakariņas un nakts labiekārtotā tūristu bāzē kalnu ielokā pie Katuņas upes.

Izvēlei: Iespēja izlidot ar helikopteru gar Altaja kalnu augstāko virsotni – Beluhas kalnu. ( No 3000 Eur 4 personām)

6. DIENA, CETURTDIENA, 22.08. INEGEN   KURAY

Šodien dienas pirmā daļā pārgājiens uz tuvējo ūdenskritumu, pēc tā apskatīsim Geizeru ezeru, kas ir ļoti savdabīgs 2 metrus dziļš ezers, kas ziemā neaizsalst un ir īpatnējas krāsas, tā vidus patstāvīgi maina formu.  Pārbrauksim uz Ziemeļ-Čujas grēdu, kas izvietojusies aptuveni 120 km no Mongolijas robežas. Šeit netālu atrodas arī Kurayskaya stepe. No mūsu naktsmītnes paveras skats uz visu Ziemeļ–Čujas grēdu kurā redzams Aktru ledājs. Vakarā iespēja apmeklēt krievu pirti. Nakts tūristu bāzē.

7. DIENA, PIEKTDIENA, 23.08. KURAYCHULYSHMANA IELEJA

Turpināsim mūsu ceļojumu un nobrauksim no Čujskas trakta ceļu uz zemes ceļu kas ved uz Teļecas ezeru. Šis ir diezgan neskarts reģions ar vērtīgiem dabas pārsteigumiem, kas šī ceļa dēļ vēl nav pilnībā ceļotāju piepildīts. Šķērsosim Ulagan pāreju, vienu no augstākajām pārejām Altaju kalnos, tās augstums sniedzas pie 2000 m vjl. Turpināsim ceļu līdz pat Katu-Yaryk pārejai. Šis ir viens no stāvākajiem braucieniem Altaja kalnos. No pārejas dosimies aptuveni 5 km garā pārgājienā lejup, tiem kuri vēlās, šo pārēju var izbraukt autobusā. Baudīsim  Chulyshman ielejas iespaidīgās ainavas. Nakts tūristu bāzē.

8. DIENA, SESTDIENA, 24.08. CHULYSHMANA IELEJA  ŪDENSKRITUMI

Šodien ceļosim tālāk pa Chulysmana ieleju līdz pat Chulysman upes krastam kur mums būs iespēja doties uz vienu no diviem ūdenskritumiem. Viens pārgājiens ir aptuveni 20 km garumā un aizņem aptuveni 7 stundas, otrs pārgājiens ir aptuveni 5 km garumā un aizņem aptuveni 3 stundas. Tiem kuri nedodas pārgājiena, iespēja baudīt kalnu ainavas tūristu bāzē. Pēc pārgājiena iespējams apmeklēt krievu pirti. Nakts tūristu bāzē.

9. DIENA, SVĒTDIENA, 25.08. AKMENS SĒNES – TEĻECAS EZERS

Pēc brokastīm dosimies pārgājienā uz Akmens sēnēm, šie savdabīgie akmens jeb klinšu veidojumi tiek tā saukti to formas dēļ. Tie veidojušies no akmens stabiem un akmeņa to augšdaļā, tie pakāpeniski sarūk. Pēc pārgājiena pārbrauksim uz Teļecas ezeru, kas ir aptuveni 80 km garš un tā apkārtnē izvietojušies kalni augstāki par 2000 m vjl. Ezera ūdens ir dzirds un šis tiek dēvēts par 25.dziļāko ezeru pasaulē, ūdens temperatūra patstāvīgi ir zema. Sēdīsimies uz kuģa un nobrauksim aptuveni 80 km pa ezeru līdz mūsu viesnīcai. Nakts viesnīcā pie Teļecas ezera.

10. DIENA, PIRMDIENA, 26.08. TEĻECAS EZERS

Brīva diena atpūtai pie Teļecas ezera. Iespējas baudīt ezeru un dabu ap to. Iespējams apmeklēt pilsētas suvenīru veikalus vai arī kādu no ārstnieciskajām procedūrām. Nakts viesnīcā pie Teļecas ezera.

11. DIENA, OTRDIENA, 27.08. TEĻECAS EZERS  BARNAULA – MASKAVA RĪGA

No rīta sāksim mūsu ceļu uz ceļojuma sākumpunktu – Barnaulu. Pa ceļam būs pieturas vietas un pusdienas. Noslēgums Barnaulas lidostā. 18:35 lidojums Barnaula – Maskava, vēlāk 22:55 Maskava – Rīga, ierašanās Rīgā ap 00:40

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • aviobiļete Rīga – Barnaula – Rīga;
 • 8 brokastis, 7 pusdienas un 7 vakariņas;
 • nakšņošana tūristu bāzēs, viesu namos un viesnīcās;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • Krievijas vīza;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā un vietējā gida pakalpojumi krievu valodā.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • dzeramnauda šoferiem un apkalpojošam personālam.

Piemaksa par vienvietīgu numuru: 285 EUR.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešams uzrādīt pasi un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 08.06.
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 06.07.

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

•   atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas (28.06.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 400 EUR;

•   atsakoties 49–36 dienas  (29.06. – 12.07.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;

•   atsakoties mazāk nekā 36 dienas (12.07.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Grupas sapulce: Jēkaba Ceļojumu birojā.

Nepieciešamie ceļojuma dokumenti: pase, kas derīga 6 mēnešu pēc atgriešanās.

Ievērībai! Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu.

Izbraukšana Piezīmes
17.08.2019 Grupas vadītājs Kristaps Veide

Altaja kalnu zelta loks

Priekšstatījums