Sapņu zeme Portugāle

Maza Grupa

Portugāle ir ļoti savdabīga valsts. Atverot šo “noslēpumu lādīti”, sastapsim daudz kā neparasta. Iepazīsim īsto Portugāli – gan lielākās pilsētas, gan okeāna daudzveidīgo piekrasti, gan arī gandrīz neapdzīvotas vietas. Šis ir vismazāk izpētītais Rietumeiropas stūris, valsts ar kalnu ainavām, sarežģītām, izsmalcinātam pilsētām, senlaicīgiem ciematiem un daudzveidīgām tradīcijām. Portugālē saule spīd vairāk nekā citur Eiropā, te ir fantastiska gastronomija un izcili vīni, turklāt ļoti viesmīlīgi vietējie ļaudis. Mūs gaida pilsētas ar arhitektūras šedevriem – Obiduša un Bataļa, reliģiskā svētvieta Fatima, portvīna dzimtene Portu, majestātiskā galvaspilsēta Lisabona. Būs vīna degustācija un sardīņu ēšana, Serra Estrella kalns un brauciens ar kuģīti pa jūru.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
28.09.2018 05.10.2018 8 Vietu nav 1495 € Programma

Piezīmes:
Grupas vadītāja Ineta Pētersone. Grupas sapulce 14.09. plkst. 18:15  

Ceļojuma programma

Lisabona – Obiduša – Alkubasa – Fatima – Aveiru – Portu – Vizeu – Evura – Portimauma – Vilamoura – Lisabona

1. DIENA.  PIEKTDIENA, 28.09.  RĪGA – LISABONA – OBIDUŠA

10.50 tikšanās Rīgas lidostā, 12.50-15.25 lidojums Rīga-Lisabona. Ceļš līdz Obidušai. Šī mazā pievilcīgā pilsētiņa ir pilna krāsainiem ziediem. Ar baltiem namiem un mūri apkārt, tā atgādina brīvdabas muzeju. Kad 13.gs. karalis Dinišs apprecēja Aragonas Izabellu, Obiduša bijusi viena no viņa kāzu dāvanām sievai. Kopš tā laika daudzi Portugāles monarhi šeit pavadījuši medusmēnesi. Nakts viesnīcā Obidušā.

2. DIENA.  SESTDIENA, 29.09.  OBIDUŠA – ALKUBASA – BATAĻA – FATIMA – FIGEIRA DA FOŠ

Alkubasa – iespaidīgs 12.gs. cisterciešu klosteris, ar kuru saistīts saviļņojošākais mīlas stāsts Portugāles vēsturē... Klosterī atrodas arī monarhu, iekarotāju un pirātu kapenes. Bataļā gotikas šedevrs – Santa Maria da Vitoria klosteris (UNESCO mantojuma objekts). Viena no Eiropas ievērojamākajām svētvietām Fatima, kur 1917.g. trim maziem ganiņiem parādījies Vissvētākās Jaunavas Marijas tēls. Tagad te ierīkota svētnīca un liels laukums, kas ir divas reizes lielāks par Svētā Pētera laukumu Vatikānā. Nakts viesnīcā Figeira da Foš pilsētā.

3. DIENA.  SVĒTDIENA, 30.09.  FIGEIRA DA FOŠ – MONTMOR U VEĻU – AVEIRU – AFURADA – PORTU

Montmor u Veļu – vēsturiska pilsēta Mondegu upes krastos. Šeit apmeklēsim cietoksni, kura mūru iekšpusē atrodas baznīca. Mums būs iespēja vērot lielisku skatu uz Mondegu upi un nebeidzamajiem rīsu laukiem. Aveiru daudzo kanālu dēļ tiek saukta par “Portugāles Venēciju”. Brauksim ar kuģīti pa kanāliem. Pilsēta pazīstama arī ar īpašiem, pēc senas mūķeņu receptes gatavotajiem, saldumiem Ovos moles (“mīkstās olas”). Mazā zvejnieku ciematiņā Afurada baudīsim maltīti vietējā restorānā. Portu – portvīna dzimtene, otra lielākā Portugāles pilsēta (UNESCO aizsardzībā). Rātsnams, Klariguša tornis, Lello bibliotēka, katedrāle, Ribeira un Gustava Eifeļa būvētais tilts pār Douru upi, tāpat arī daudzie grafiti gleznojumu uz namu sienām. Nakts viesnīcā Portu.

4. DIENA.  PIRMDIENA, 1.10.  PORTU – VIZEU – SERRA ESTRELA

“Sešu tiltu ekskursija” – kruīzs pa “Zelta upi” (Douru). Pēc tam dosimies ārpus Portu pilsētas, kur Douru upe plūst cauri dziļām, šaurām gravām, ielejā vīnogulāju terases un vīna ražošanas saimniecības. Santa Marta d’Pnagi­aumā iepazīsimies ar vīnogu audzēšanu un vīna ražošanu, būs vīna degustācija. No turienes dosimies dienvidu virzienā, līdz nonāksim Vizeu, kur ķeltu vadonis Viriatu atvairīja romiešu uzbrukumus. Šeit viņam piemineklis, tāpat arī katedrāle un senais ebreju rajons. Vēl tālāk uz dienvidiem Serra Estrela kalnsaugstākā vieta Portugāles kontinentālajā daļā. Varēsim iegādāties vietējo sieru un prošuto. Nakts viesnīcā Serra Estrelā.

5. DIENA.  OTRDIENA, 2.10.  SERRA ESTRELA – EVURA – MONT GORDO – PORTIMAUMA

Evura – sena pilsēta, kur atrodas no cilvēku kauliem un galvaskausiem veidota kapela, iespaidīgs romiešu akvedukts un templis. Pēc tās apskates brauksim vēl tālāk uz dienvidiem – līdz Atlantijas okeānam. Portugāles dienvidu krastu raksturo klinšu radzes un arkas, kā arī plašas pludmales. Mont Gordo smilšainajā pludmalē (piemērotos laika apstākļos) dosimies peldēties. Portimauma ar ostu ir viena no lielākajām Algarves reģiona pilsētām. Vietējie apgalvo, ka tieši šeit ir labākās sardīnes Portugālē. Nobaudīsim tās! Nakts viesnīcā Portimaumā.

6. DIENA.  TREŠDIENA, 3.10.  PORTIMAUMA – VILAMOURA – PORTIMAUMA

Diena, kad varēsim sauļoties un peldēties okeānā. Pusdienās ēdīsim grilētas sardīnes. Braucot ar kuģīti pa Atlantijas okeānu, izbaudīsim sauli, vēju un viļņus. Izpētīsim dienvidu krasta noslēpumus, šķērsojot delfīnu ceļus un meklējot alas krastā, kurām piekļūt ir iespējams tikai no okeāna puses. Nakts viesnīcā Portimaumā.

7. DIENA.  CETURTDIENA, 4.10.  PORTIMAUMA – LISABONA

Portugāles galvaspilsēta Lisabona ir pasakaini skaista, senā un jaunā sajaukums šeit tik intriģējošs. No mauriem tai palikuši mantojumā nocietinājumi, no viduslaikiem – gotiskās baznīcas un klosteri. Pēc 18.gs. postošās zemestrīces pilsēta apbūvēta baroka un klasicisma celtnēm. No Belenas rajona jūras braucienos devušies Magelāns un Vasko De Gama. Redzēsim Lisabonas simbolu – Belenas torni, kā arī Sv.Hieronīma klosteri. Vēl mūs gaida Se Katedrāle, parlamenta ēka, 25.aprīļa tilts un Jēzus Kristus skulptūra, kā arī modernais EXPO rajons. Vakarā varēsim doties uz kādu no krodziņiem klausīties fado – tradicionālās portugāļu likteņdziesmas ar ilgām pēc tā, kas zaudēts, gan arī pēc tā, kas nekad nav ticis iegūts. Nakts viesnīcā Lisabonā.

8. DIENA.  PIEKTDIENA, 5.10.  LISABONA – RĪGA

Brīvais laiks Lisabonā, transfērs uz lidostu. 16.10-22.35 lidojums Lisabona-Rīga.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Lisabona – Rīga;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • dzīvošana 3*/4* viesnīcās divvietīgos numuros;
 • 7 brokastis un 7 pusdienas vai vakariņas;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā un angļu valodā runājoši vietējie gidi;
 • ieejas biļetes programmā minētajos apskates objektos.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • dzeramnaudas vietējiem gidiem un autobusu vadītājiem;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam.

Piemaksa: par vienvietīgu numuru –250 EUR.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešams uzrādīt pasi un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • vieta tiek rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • otrā iemaksa 50% no atlikušās summas jāveic ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma (20.07.2018.);
 • atlikušās summas pilna samaksa jāveic ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma (17.08.2018.).

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas pirms ceļojuma (09.08.2018.), tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49-36 dienas pirms ceļojuma (10.-23.08.2018.), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas pirms ceļojuma (24.08.2018.), tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

 • ID karte vai pase.

Ievērībai! Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai “Par PVN”, kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un  degvielas cenas sadārdzinājumu.

Izbraukšana Piezīmes
28.09.2018 Grupas vadītāja Ineta Pētersone. Grupas sapulce 14.09. plkst. 18:15  

Sapņu zeme Portugāle

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.