Balkānu noslēpumainās māsas - Bosnija un Melnkalne

Maza Grupa

Bosnija un Hercegovina tikai sāk atklāt savus dārgumus pasaulei – tā vēl nav tik tūristu izlutināta kā Horvātija, tādēļ šeit ir daudz kas īsts, autentisks un patiess. Te ir daudz brīnišķīgu dabas skatu – lielākā valsts daļa ir kalnaina un ainavas ir elpu aizraujošas. Apskatīsim galvaspilsētu Sarajevu, vēsturiskās pilsētas Jaice un Mostaru, redzēsim daudz musulmaņu kultūras liecību – mošejas un cietokšņus. Melnkalnē brauksim gar Boka-kotoras līci, apskatīsim Kotoras un Budvas vecpilsētas, vienu dienu bezrūpīgi pavadīsim krastā peldoties un sauļojoties. Noslēgumā iepazīsim vienu no Horvātijas iespaidīgākajām pilsētām Dubrovniku

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
14.08.2018 21.08.2018 8 Vietu nav 1195 € Programma

Ceļojuma programma

Dubrovnika – Trebinje – Sarajeva – Mostara – Kotora – Budva – Herceg Novi – Dubrovnika

Vai šis ceļojums ir Tev piemērots?

 • Daudz kalnu ceļu, kas var izraisīt galvas reiboņus.

1. DIENA.  OTRDIENA, 14.08.  RĪGA – DUBROVNIKA – TREBINJE

13.40 tikšanās Rīgas lidostā, 15.40-17.20 lidojums Rīga-Dubrovnika. Balkānu iepazīšanu sāksim ar saulrieta peldi Adrijas jūrā. Vakarā Horvātija-Bosnijas robežas šķērsošāna, nakts viesnīcā Trebinjē.

2. DIENA.  TREŠDIENA, 15.08.  TREBINJE – SARAJEVA

Trebinje ir neliela pilsēta Bosnijas un Hercegovinas pašos dienvidos. Apskatīsim klosteri kalna galā, no kura redzama pilsēta un apkārtne. Vecpilsēta Trebišnicas upes krastā ar tirgus laukumu, parku, pieminekļiem un strūklakām, tajā neatkārtojama atmosfēra: kaut arī jūra ir tālu, rodas sajūta, ka atrodamies piekrastes kūrortā. Ceļš uz Sarajevu līkumos cauri Suteskas nacionālajam parkam ar kalnu ainavām. Pusdienosim pie Bosnijas serbiem. Nakts viesnīcā Sarajevā.

3. DIENA.  CETURTDIENA, 16.08.  SARAJEVA

No rīta pa gleznainu ceļu sasniegsim Orlovača alu, kura ir sevišķi bagāta “greznojumiem” – stalaktīti un stalagmīti līdzīgi ūdenskritumiem, te daudz paleontoloģisko atklājumu, arī 16,000 gadu veci alu lāču galvaskausi. Alā visu gadu temperatūra +9 grādi. Pēc tam iepazīsimies ar Bosnijas un Hercegovinas galvaspilsētu Sarajevu. Vecpilsētas kolorītākā daļa Baščaršija ar austrumu tirgu un Sebiļas strūklaku, Latīņu tilts, lieliskā pilsētas domes ēka Viječņica. Noteiktos laikos iespējams apmeklēt Begovu mošeju, tas ir labākais veids kā iejusties osmāņu laika Sarajevas atmosfērā. Noprovēsim bosniešu gaumē gatavoto kafiju, kas šeit nav vienkāršs dzēriens, bet ietver veselu filozofiju! Pusdienas pie Bosnijas musulmaņiem. Brīvs vakars pilsētā. Nakts viesnīcā Sarajevā.

4. DIENA.  PIEKTDIENA, 17.08.  SARAJEVA – TRAVNIKA – JAJCE – MOSTARA

Atvadāmies no viesmīlīgās Sarajevas, ceļš pa kalniem un pa lejām. Travnika – nelielā pilsētiņa, kas savulaik 150 gadus bija Bosnijas galvaspilsēta, tagad dzīvo nostalģiskās atmiņās par pagātnes varenību. Šeit saglabājies varens cietoksnis, neskaitāmi minareti, tradicionālā bosniešu arhitektūra un neparastā Raibā mošeja. Travnikā noteikti jānogaršo vietējos čevapus. Karaliskajā pilsētā Jajce iepazīsim Bosnijas karalistes vēsturi. Vareni ūdenskritumi, pazemes baznīca (katakombas), kalna galā 14.gs. cietoksnis. Ceļš līdz Mostarai vedīs pa valsts skaistākajām vietām – dziļām ielejām un upju kanjoniem, kalnu pārejām. Vakariņas Jablanicā – tradicionālā jēra gaļa uz iesma. Nakts viesnīcā Mostarā.

5. DIENA.  SESTDIENA, 18.08.  MOSTARA – KRAVICE – LJUBUŠKI – MOSTARA

Bosnijas pērle Mostara. Vecais tilts, kas savieno Neretvas upes krastus, ir patiešām augsts! Kvartāli ar tipisko Hercegovinas arhitektūru, senas mošejas, osmāņu laiku noskaņas, austrumniecisku suvenīru pārbagātība. Labi saglabājusies turku pirts (hammams). Kaitaza nams ar autentiskiem 16.gs. interjeriem aizvedīs mūs pagātnē. Dosimies ārpus pilsētas, iepazīt Hercogovinas reģionu. Platais un spēcīgais 27 m augstais Kravices ūdenskritums veido iespaidīgu ainavu, tā pakājē iespējams peldēties. Ļjubuškas pilsdrupas atrodas augstā kalnā, no kura paveras plaša panorāma. Nacionālās vakariņas vīna darītavā, kurai visapkārt vīnogulāji. Pirms sēsties pie galda, apskatīsim vīna pagrabus un moderno ražotni. Saimnieks mūs cienās ar saviem vīniem, bet vietējie horvātu mūziķi spēlēs tradicionālos meldiņus – vieglus un bezrūpīgus. Gardumi, dejas, jautrība! Nakts viesnīcā Mostarā.

6. DIENA.  SVĒTDIENA, 19.08.  MOSTARA – BLAGAJA – KOTORA – BUDVA – HERCEG NOVIJ

Blagajas dervišu mītne (tekija), kas mūsdienās ir musulmaņu svētvieta. Tai blakus milzīgs “avots” – upe iztek no klints apakšas. Pa kalnu ceļiem dosimies uz Melnkalni. Tur viens no dabas brīnumiem – Boka-kotoras līcis, kas tik brīnišķs, ka šķiet nereāls. Kotora tās krastā ir kā atdzīvojusies ilustrācija no pasakas. Aiz katra vecpilsētas akmens slēpjas aizraujošs stāsts. Venēciešu stila tirgotāju nami, baznīcas, pilsētas vārti un mūris, kas ne tikai apjož pilsētu, bet arī izbūvēts augšup gar kalna nogāzi. Tur augšā paveras iespaidīga panorāma uz līci, seno pilsētu un milzīgajiem kruīza kuģiem ostā. Budva – Melnkalnes populārākais Adrijas piekrastes kūrorts un izklaižu centrs. Šeit pabijuši gan feniķieši, gan senie grieķi un romieši. Izejot cauri vārtiem, mēs nokļūsim viduslaiku pilsētā ar senlaicīgām ieliņām un maziem noslēpumainiem pagalmiem. Pastaiga pa vecpilsētu un jūras krastu. Viesnīca Bokokotras līča krastā Hercog Novi apkārtnē.

7. DIENA.  PIRMDIENA, 20.08. HERCEG NOVI

Brīva diena jūras krastā Melnkalnē – peldēties, sauļoties, izbaudīt kūrorta atmosfēru. Viesnīca Bokokotras līča krastā Hercog Novi apkārtnē.

8. DIENA.  OTRDIENA, 21.08. HERCEG NOVI – DUBROVNIKA – RĪGA

Dubrovnika – daiļākā Horvātijas pērle, viena no Eiropas trim labi saglabātajām Renesanses laikmeta pilsētām. Pilsēta-cietoksnis, kas senos laikos bija lepna un neatkarīga republika. Te marmora baltām plāksnēm klātās ielas, lielā Onofrio strūklaka, rektora pils, Dominikāņu klosteris. Labākais skats uz pilsētu paveras no slavenajiem mūriem – pa tiem var apiet apkārt visai vecpilsētai. Transfērs uz lidostu, 18.15-21.55 lidojums Dubrovnika-Rīga.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Dubrovnika – Rīga;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • dzīvošana 4* viesnīcās divvietīgos numuros;
 • Baltkrievijas vīza un apdrošināšana;
 • 7 brokastis, 3 pusdienas, vakariņas ar vīna degustāciju vīna darītavā;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā un krievu valodā runājoši vietējie gidi;
 • ieejas biļetes programmā minētajos apskates objektos.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • dzeramnaudas vietējiem gidiem un autobusu vadītājiem.

Piemaksa: par vienvietīgu numuru –176 EUR.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešams uzrādīt pasi un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • vieta tiek rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • otrā iemaksa 50% no atlikušās summas jāveic ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma (05.06.2018.);
 • atlikušās summas pilna samaksa jāveic ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma (03.07.2018.).

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas pirms ceļojuma (25.06.2018.), tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49-36 dienas pirms ceļojuma (26.06.-09.07.2018.), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas pirms ceļojuma (10.07.2018.), tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

 • pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās.

Ievērībai! Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai “Par PVN”, kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un  degvielas cenas sadārdzinājumu.

Balkānu noslēpumainās māsas - Bosnija un Melnkalne

Priekšstatījums