Fjordu un troļļu zeme - Norvēģija

Maza Grupa

Norvēģija ir fantastiskas dabas un laimīgu cilvēku zeme. Te harmonijā sadzīvo majestātiski kalni un dziļas ielejas, zilganie ledāji un koši ziedošas pļavas, varavīksnēm apspīdēti ūdenskritumi un rāmie ezeri. Redzēsim kailās klintis un biezos mežus, krāsainus koka namus un arī moderno arhitektūru, dzirdēsim stāstus par teiksmainajiem troļļiem. Norvēģijā iespaidīgākā ir daba. Dosimies to izbaudīti visā krāšņumā!

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
04.08.2018 11.08.2018 8 Vietu nav 1437 € Programma

Piezīmes:
Grupas vadītāja Rita Joņina

Ceļojuma programma

Vai šis ceļojums ir Tev piemērots?

 • Ceļojumā plānoti pārgājieni kalnos līdz 6 stundām. Līdzi jāņem ērtus, kalniem piemērotus apavus;
 • Laika apstākļi mēdz mainīties ļoti strauji. Iesakām paņemt līdzi ūdensnecaurlaidīgas jakas, silto apģērbu un maiņas apavus;
 • Norvēģija ir kalnu serpentīnu un neskaitāmu tuneļu valstība, tie mūsu ceļā būs ik dienu.

Rīga - Oslo - Gjendesheima - Mardalfoss - Troļļu taka - Geirangera - Sognefjords - Bergena - Oslo - Rīga

1. DIENA.  SESTDIENA, 04.08.  RĪGA – OSLO – UTA

5:50 tikšanās Rīgas lidostā, 7:50-8:45 lidojums Rīga - Oslo. Norvēģijas karalistes galvaspilsēta Oslo, kuras senā vēsture ir aizsākusies jau vikingu laikmetā. Taču vienlaicīgi tā ir arī moderna pilsēta, kas aug un mainās neticamā ātrumā. Oslo atrodas fjorda krastā, tai visapkārt ir mežiem apauguši pakalni. Šeit straujais Eiropas galvaspilsētas ritms mijas ar dabas klusumu. Mūs gaida dāņu karaļa Kristiāna IV pils, Akershus cietoksnis, Oslo operas nams un slavenā skulptora Gustava Vigelana parks. Brīvajā laikā iesakām apmeklēt Bigdeja pussalas muzejus. Nakts viesnīcā Utā (Otta).

2. DIENA. SVĒTDIENA, 05.08.  UTA – GJENDESHEIMA – OTTA

No rīta dosimies uz Jotunheimenes kalnu masīvu, kas ir augstākā Skandināvijas kalnu daļa. Šeit ir iespaidīgas ainavas, īpatnēja augu un dzīvnieku pasaule. Jotunheimenes nacionālajā parkā dosimies ar kuģi pa Gjendes ezeru. Sekojot Pēra Ginta savvaļas ziemeļbriežu ceļojuma takām, iesim pārgājienā pa Besseggenas kalniem, sasniedzot Veslas virsotni 1743 m augstumā. No abām takas pusēm redzēsim Gjendes un Bigdinas ezerus, apkārtējos kalnus, kas sniedzas debesīs līdz 2000 metru augstumam. Līdzi ņemsim pusdienu uzkodas un sarīkosim pikniku kalnos. Atgriešanās viesnīcā Utā.

3. DIENA. PIRMDIENA, 06.08.  GUDBRANDSDĀLE – MARDALFOSA – ONDALSNĒSE – VALDĀLE

Ceļojums pa Gudbrandsdāles un Romsdāles ielejām, aplūkojot Eiropā augstāko vertikālo Troļļu klinšu sienu. Iesim pāris stundu garā pārgājienā līdz Ziemeļeiropas augstākajam Mardalfosas ūdenskritumam (650 m), kas atrodas Eiksdāles ezera piekrastē. Pārbrauciens gar fjordu gleznainajiem krastiem līdz Ondalsnēsei. Brauksim pa slaveno Troļļu ceļu, paceļoties aizvien augstāk kalnos, kur no 800 m augstumā esošā skatu laukuma paveras panorāma uz 11 kalnu ceļa līkumiem, Īsterdāles ieleju un Romsdāles fjordu. Vakarā būsim Valdāles ielejā, kur visapkārt zemeņu lauki. Nakts viesnīcā Valdālē.

4. DIENA. OTRDIENA, 07.08.  VALDĀLE – EISDĀLE – GEIRANGERA – SANDANE

Ceļš pāri Eidsdāles ielejai. No Ērgļu ceļa kā no putna lidojuma paveras pasakains skats uz Geirangera fjordu, Septiņu māsu ūdenskritumu un Geirangeras ciematu. Elpu aizraujošs brauciens līdz Dālsnibas virsotnei 1500 metru augstumā. Pusdienu pauze Geirangerā. Dienas turpinājumā baudīsim stundu ilgu braucienu pa skaistāko fjordu Norvēģijā – Geirangeru. Pēc tam dosimies uz vienu no Eiropas lielākajiem ledājiem Justedālsbrīnu un apmeklēsim tā atzaru Briksdāli. Pārgājienā līdz ledājam redzēsim nogludinātās klintis un ūdenskritumu, ko veido lēni kūstošais ledājs. Nakts viesnīcā Sandanē.

5. DIENA. TREŠDIENA, 08.08.  SANDANE – BRIKSDĀLE – SOGNEFJORDS – BERGENA

Brauksim pa Norvēģijas senā pasta ceļa kalnu pāreju un šķērsosim Norvēģijas visgarāko un visdziļāko Sognefjordu. Pēc tam dosimies skatīt Hopperstades viduslaiku koka baznīcu un Tvinnes ūdenskritumu. Nakts viesnīcā Bergenā.

6. DIENA.  CETURTDIENA, 09.08.  BERGENA

Komponista Edvarta Grīga māja-muzejs “Troldhaugena”. Bergenas vecpilsēta ar seno koka arhitektūru, cietoksnis. IZVĒLEI: brīvajā laikā iesakām pavērot Bergenas panorāmu no Fleiena kalna, kur var nokļūt ar pacēlāju, apmeklēt Bergenas Akvāriju vai Hanzas savienības tirgotāju muzeju, kā arī apskatīt Zivju tirgu un iegādāties suvenīrus. Vakaru vislabāk pavadīt kādā no Bergenas daudzajiem džeza pagrabiņiem. Nakts viesnīcā Bergenā.

7. DIENA.  PIEKTDIENA, 10.08.  BERGENA – FLOMA – HARDANGERVIDDA – GEILO

Brauciens gar Hardangerfjorda piekrasti ar neskaitāmajiem augļu dārziem. Steindāles ūdenskritums, Stalheimasserpentīns. IZVĒLEI: aizraujošs ceļojums ar Flomas bānīti (~70 EUR). No Flomas ciemata vilcieniņš uzvedīs mūs kalnā līdz Mīrdālei 866 m augstumā, izbraucot cauri 20 tuneļiem. Vēringa ūdenskrituma apskate. Ceļš pāri Hardangervidda plato. Nakts viesnīcā Geilo apkārtnē.

8. DIENA.  SESTDIENA, 11.08.  OSLO – RĪGA

Ceļojuma noslegumā izbaudīsim Oslo pilsētas panorāmu no Holmenkollenas tramplīna. Transfērs uz lidostu, 19.25 – 22.15 lidojums Oslo - Rīga.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Oslo – Rīga;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • dzīvošana 3* viesnīcās divvietīgos numuros;
 • 7 brokastis;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā;
 • Kugītis pa Gjendes ezeru, ieejas biļetes Grīga mājā-muzejā, Holmenkollenas tramplīna tornis.

 Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • Flomas bānītis - ~70 EUR;
 • dzeramnaudas vietējiem gidiem un autobusu vadītājiem;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam.

Piemaksa: par vienvietīgu numuru – 282 EUR.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešams uzrādīt pasi un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • vieta tiek rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • otrā iemaksa 50% no atlikušās summas jāveic ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma (26.05.);
 • atlikušās summas pilna samaksa jāveic ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma (23.06.).

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas pirms ceļojuma (15.06.), tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49-36 dienas pirms ceļojuma (16.06. - 29.06.), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas pirms ceļojuma (30.06.), tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

 • pase, kas derīga 6 mēnešu pēc atgriešanās.

Grupas sapulce: Jēkaba Ceļojumu birojā.

Ievērībai! Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai “Par PVN”, kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un  degvielas cenas sadārdzinājumu.

Izbraukšana Piezīmes
04.08.2018 Grupas vadītāja Rita Joņina

Fjordu un troļļu zeme - Norvēģija

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.