Spānija – Andalūzijas krāsu mozaīka

Maza Grupa

Andalūzija fascinē ar iespaidīgajiem mauru pieminekļiem, skaistajām pakalnu pilsētām, mirdzoši zilo Vidusjūras piekrasti un kalnainās zemes dabisko skaistumu. Šis ir krustpunkts, kur satiekas Vidusjūra un Atlantijas okeāns, tradīcijās vienlīdz spēcīgas ir gan spāņu, gan arī arābu kultūras ietekmes. Smaržojošie apelsīnu koki, plaši iekoptie olīvu un vīnogu lauki, dabas skaistums, siestas un absolūti nesteidzīgais dzīves ritms, spāņu vitalitāte, fantastiskā virtuve un vēl un vēl…

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
22.09.2018 29.09.2018 8 Vietu nav 1330 € Programma

Ceļojuma programma

Rīga – Malaga – Granada – Kordova – Sevilja – Heresa – Kadisa – Gibraltāra – Ronda – Malaga – Rīga

1. DIENA.  SESTDIENA, 22.09.  RĪGA – MALAGA – GRANADA

10.45 tikšanās Rīgas lidostā, 12.45 - 16.15 lidojums Rīga - Malaga. Transfērs uz viesnīcu Granadā, vakariņas, brīvs vakars pilsētas iepazīšanai. Granada ir Spānijas simboliskākā pilsēta, tā atrodas Ibērijas pussalas augstākās kalnu grēdas Sierra Nevada (“Apsnigušais kalns”) pakājē. 4000 gadus vecajā pilsētā daudz pagātnes liecību. Vairāki gadsimti arābu pakļautībā padarījuši Granadu majestātisku, atstājuši mantojumā 1001 nakts cienīgas pilis un dārzus. Nakts viesnīcā Granadā.

2. DIENA.  SVĒTDIENA, 23.09.  GRANADA – HAENA – ANDUHARA – KORDOVA

No rīta Alhambras apmeklējums. Noslēpumaino “Sarkano pili” būvējuši arābi laikā, kad Spānija bija viņu varā. Pils ar dārzu – “Paradīze zemes virsū”, ir viens no pasaules mēroga arhitektūras šedevriem (UNESCO objekts). Pēc pils apskates pārbrauciens līdz Haenai, kurai savulaik bija liela nozīme kā robežai starp musulmaņu un kristiešu teritorijām. Mūsdienās šī pilsēta ir slavena ar augstas kvalitātes nerafinētas olīveļļas ražošanu. Hanas pils atrodas akmeņaina kalna pašā virsotnē. Pēc tam – sena Ibērijas pilsētiņa Anduhara. Te kādreiz atradusies ibēru apmetne, kuru savulaik iznīcināja Scipiona armija. Vēl joprojām apskatāms vecais romiešu tilts ar 15 arkām pār Guadalkiviras upi. Santa Maria la Major baznīcā atrodas izcilā El Greko glezna Kristus olīvu dārzā. Ceļš līdz Kordovai, nakts viesnīcā Kordovā.

3. DIENA.  PIRMDIENA, 24.09.  KORDOVA – SEVILJA

Kordova ir sena feniķiešu pilsēta, kuras oriģinālais nosaukums Kartuba viņu valodā nozīmējis “Bagāta un dārga pilsēta”. Pēc pūniešu kara beigām romieši to padarīja par provinces galvaspilsētu. Šeit dzimuši Seneka Vecākais un Seneka Jaunākais. Laikā, kad valdījis Abd Al Rahmans III, Kordova kļuva par centru un galvaspilsētu neatkarīgam kalifātam, kā rezultātā pilsēta uzplaukusi. Mošejas-katedrāles apmeklējums. Ceļš līdz Seviljai. Sevilja vienmēr bijusi svarīgs centrs pateicoties vara, dzelzs un zelta raktuvēm, kuras 3500 gadus atpakaļ sākuši izmantot ķelti. Apskatīsim bijušo karaļu pili Alkasaru, Marijas Luisas parku, vienu no Eiropas lielākajām gotiskajām katedrālēm, redzēsim mauru laiku nocietinājumus un minaretu. Izvēlei: Nakts flamenko šovs ar seviljanām (no 42 EUR). Nakts viesnīcā Seviljā.

4. DIENA.  OTRDIENA, 25.09.  SEVILJA – ARASENA – HERESA – KADISA

Arasenas ala ir viena no Spānijas dabas pērlēm (tulkojumā – Brīnumu ala). Stalaktītu un stalagmītu izrotātās divpadsmit pazemes zāles un tās savienojošie gaiteņi veidojušies miljonu gadu laikā. Pazemē atrodas arī Lielais ezers ar neparastu ūdens krāsu. Pēc tam dosimies uz šķiņķa muzeju... Heresa zināma saistībā ar vīna produkciju, kas tiek eksportēta uz Angliju. Vīna pagrabu apmeklējums. Ceļš līdz Kadisai Atlantijas okeāna krastā, nakts viesnīcā Kadisā.

5. DIENA.  TREŠDIENA, 26.09.  KADISA – GIBRALTĀRA – RONDA

Saskaņā ar leģendu, Kadisu dibinājis pats Hērakls, taču vēstures avoti norāda, ka to 1100.g. p.m.ē. dibinājuši feniķieši. Runā, ka no šejienes Kolumbs uzsācis braucienu uz Jauno pasauli. Kadisas katedrāles doms ir lielākais Spānijā. Pēc pilsētas apskates pārbrauciens līdz Gibraltārai, kas pazīstama kā viens no “Herkulesa pīlāriem”. Šo akmeņaino pussalu 18.gs. sākumā iekaroja angļi un tagad tas pieder Apvienotajai Karalistei. Neskatoties uz to, ka tas joprojām rada spriedzi Lielbritānijas un Spānijas attiecībās, Gibraltāru ik gadu apmeklē ap 4 miljoniem tūristu. Tā nozīmīgākā daļa ir 426 m augstā klints, kur brīvā dabā dzīvo Āfrikas savvaļas makakas pērtiķīši. Brauciens augšā klintī ar pacēlāju. Pēc Gibraltāras apmeklējuma gleznains kalnu ceļš uz Rondu. Nakts viesnīcā Rondā.

6. DIENA.  CETURTDIENA, 27.09.  RONDA – MALAGA

Ronda ir izveidojusies uz masīva kaļķakmens klintāja ~750 m v.j.l. un vidū to pārdala vairāk nekā 100 m dziļa, šaura aiza, kas atdala veco pilsētas daļu (13.gs.) no jaunās (18.gs.). Dienvidu daļa, kur atrodas galvenie vēsturiskie pieminekļi, ir tipisks mauru stila “baltais ciems” (pueblo blanco) ar bruģētām ielām, režģotiem logiem un balsinātām mājiņām. Tieši Rondā radusies spāņu korida. Apmeklēsi vecāko valstī vēršu cīņu arēnu. Malaga – “Saulainā krasta” (Costa del Sol) centrs – ir slavena ar zeltainām smilšu pludmalēm. Otrā lielākā Andalūzijas pilsēta atrodas starp Vidusjūru un apkārtējiem kalniem. Te ļoti harmoniski satiekas senatnīgais ar mūsdienīgo. Brīnišķīga pilsēta ar ziedošiem dārziem, palmām un apelsīnkokiem, draudzīgiem papagaiļiem un mierīgiem baložiem. Pablo Pikaso dzimtene. Nakts viesnīcā Malagā Vidusjūras krastā.

7. DIENA.  PIEKTDIENA, 28.09.  DIENA JŪRAS KRASTĀ MALAGĀ

Viesu dienu atpūta jūras krastā – ļausimies saulei un jūrai. Pasauļojušies un izpēdojušies, varēsim arī izstaigāt pilsētas tirdzniecības centrus un muzejus.

8. DIENA.  SESTDIENA, 29.09.  MALAGA – RĪGA

Atpūta jūras krastā. Pēcpusdienā transfērs uz lidostu. 17.10 - 22.35 lidojums Malaga - Rīga.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Malaga – Rīga;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • dzīvošana 3*/4* viesnīcās divvietīgos numuros;
 • 7 brokastis un 3 vakariņas;
 • grupas vadītāja / mikroautobusa vadītāja pakalpojumi latviešu valodā;
 • ieejas biļetes programmā minētajos apskates objektos.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • Flamenko šovs ar glāzi vīna no 42 EUR, ar uzkodām no 65 EUR, ar vakariņām a la carte no 83 EUR.
 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • dzeramnaudas vietējiem gidiem un autobusu vadītājiem;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam.

Piemaksa: par vienvietīgu numuru –319 EUR.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešams uzrādīt pasi un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • vieta tiek rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • otrā iemaksa 50% no atlikušās summas jāveic ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma (14.07.);
 • atlikušās summas pilna samaksa jāveic ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma (11.08.).

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas pirms ceļojuma (03.08.), tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49-36 dienas pirms ceļojuma (04.08. - 17.08.), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas pirms ceļojuma (18.08.), tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

 • pase vai ID karte.

Ievērībai! Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai “Par PVN”, kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un  degvielas cenas sadārdzinājumu.

Spānija – Andalūzijas krāsu mozaīka

Priekšstatījums