Gruzija ražas svētku laikā

4.4

Ceļotāju Vērtējums
12 atsauksmes

Maza Grupa

Septembris ir lielisks laiks, lai dotos iepazīt un izbaudīt Gruziju. Laukos notiek vīnogu vākšana, spiešana un vīna izgatavošana, mums būs iespēja ielūkoties šajos procesos. Iepazīsim arī Gruzijas vēsturi Tbilisi, Kutaisi un Mchetā. Uzkāpsim kalnā, lai palūkotos uz Kazbeku un ielūkotos Dāvida Garedži klostera kompleksā. Neizpaliks arī gruzīnu viesmīlība, ciemosimies pie vietējiem saimniekiem. Būs iespēja gan pašiem teikt, gan uzklausīt radošos tostus no saimniekiem. Degustēsim gan izslavētos gruzīnu hačepuri, gan hinkāļus, gan nobaudīsim Alazani ielejas un Imeretijas reģiona produkciju.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
12.09.2018 22.09.2018 11 Vietu nav 1248 € Programma

Piezīmes:
Grupas vadītāja Agnese Kalniņa

Ceļojuma programma

Rīga – Tbilisi  Kazbegi – Signagi – Davida Garedži klosteris – Martvili – Okaces kanjons – Kutaisi  Mcheta – Tbilisi  Rīga

1. DIENA, TREŠDIENA, 12.09. RĪGA – TBILISI

21:30 pulcēšanās lidostā. 23:25 lidojums Rīga – Tbilisi. Nakts lidmašīnā.

2. DIENA, CETURTDIENA, 13.09. TBILISI

03:25 ierodamies Tbilisi agrā rītā, transfērs uz viesnīcu. Pēc rīta atpūtas un brokastīm dodamies Tbilisi apskates ekskursijā: Sameba, jeb Sv. Trīsvienības ortodoksālā pareizticīgā baznīca – lielākā baznīca gan Gruzijā, gan arī visā Kaukāzā, Metekhi templis, Abanotubani rajons – sērūdeņraža pirtis, kas būvētas austrumu stilā un 19. gadsimta gruzīnu dzīvojamās mājas, lepni Mtkvari upes krastā izslējusies Narikala citadele – Tbilisi lielākais cietoksnis. Šarmantā un mājīgā vecpilsēta ar šaurām ieliņām, kurās izvietoti nelieli suvenīru un seno paklāju veikaliņi un Sioni katedrāle. Savukārt, dinamiskā Rustavelli avēnija ir Tbilisi galvenā dzīvības dzīsla. Pusdienas gruzīnu restorānā. Brīvs vakars atpūtai ar iespēju apmeklēt sērūdens pirtis un iepazīt pilsētu. Nakts viesnīcā Tbilisi.

3. DIENA, PIEKTDIENA, 14.09. TBILISI – KAZBEGI – GERGETI  TBILISI

Šodien brauksim uz trešo augstāko virsotni Gruzijas Kaukāza kalnos - Kazbeku (5033 m). Pa ceļam apskatīsim Ananuri cietoksni, no kura paveras apbrīnojams skats uz ainavisko Žinvali ūdenskrātuvi. Tās dziļumos nogrimuši vairāki mazi ciematiņi un pat baznīca, kuras torni varot redzēt dienās, kad ūdens līmenis ir krities. Pusdienās izslavētie gruzīnu hinkāļi. Izbrauksim cauri 2200 m augstumā esošajam Gudauri, vienam no iecienītākajiem kalnu slēpošanas centriem. Kalnu ceļš ved pāri Krusta pārejai 2395 m augstumā. Gergeti Trīsvienības baznīca (14.gs) atrodas 2170 metrus virs jūras līmeņa un paver elpu aizraujošu skatu uz Kazbegi ieleju un Kaukāza kalnu virsotnēm. Turp dosimies ar bezceļu auto džipiem. Atgriešanās Tbilisi. Nakts viesnīcā Tbilisi.

4. DIENA, SESTDIENA, 15.09. TBILISI – TELAVI – ALAVERDI  GREMI

Dosimies uz Gruzijas vīna reģionu Kahetiju un Alazani ieleju, kur mūs sagaidīs iepazīšanās ar Gruzijas vīna laukiem un augļu dārziem, kā arī senajām klinšu drupām un cietokšņiem. Pāri gleznainai Gombori kalnu pārejai, dosimies uz Kahetijas galvaspilsētu Telavi. Alaverdi katedrāle – galvenais garīgais centrs Kahetijā. Alaverdi klosteris šeit jau ir no 6. gadsimta, katedrāle no 11. gadsimta. Vakariņas un nakts viesnīcā Gremi.

5. DIENA, SVĒTDIENA, 16.09.  RTVELI GRUZIJĀ – VĪNOGU VĀKŠANA  SIGNAGI

Šodienu mēs pavadīsim, izzinot un degustējot Gruzijas vīnus. Mūs sagaidīs interesants stāstījums par vīnogu šķirnēm, vīna darīšanas tradīcijām. Būs iespēja piedalīties vīnogu vākšanā saimnieka vīnogulājos. Gruzijas vīna tunelis - Gvirabi (tunelis) tiek izmantots vīna noturēšanai. Visu gadu tur ir nemainīga temperatūra 12-14 grādi, bet mitrums līdz 70%, kas ir ideāli un dabīgi apstākļi gan vīnam, kas tiek glabāts ozolkoka mucās, gan vīnam pudelēs. Gurdžani – arī šeit mūs sagaidīs vietējā saimnieka stāstījums par vīna darīšanas tradīcijām mājas apstākļos, degustācija un pusdienas. Pēcpusdienā ieradīsimies Signagi – mīlestības pilsētā. Nakts viesnīcā.

6. DIENA, PIRMDIENA, 17.09. SIGNAGI – DAVIDA GAREDŽI KLOSTERIS  TBILISI

No rīta dosimies Signagi pilsētas apskatē. Pilsētu ieskauj mūris ar 23 aizsardzības torņiem, no cietokšņa sienas paveras brīnišķīgs skats uz Alazānas ieleju. Pec nelielās ekskursijas dosimies uz Dāvida Garedži klosteru kompleksu, kas atrodas tuksnešainā vietā. Kompleksā ietilpst apmēram 20 klosteri, kuri ir izcirsti alās un aptver 3 Gruzijas apvidus. Daudzos klosteros ir saglabājušās 8.-14.gs. freskas ar vēsturiskām personām, tai skaitā arī kēniņienes Tamāras portrets. Atgriešanās Tbilisi. Nakts viesnīcā Tbilisi

7. DIENA, OTRDIENA, 18.09. TBILISI – MARTVILI

Lai iepazītu skaisto Gruzijas dabu, dosimies uz Martvili kanjonu. Pēcpusdienā sēdīsimies laiviņās un izbaudīsim dabas radīto skaistumu, kalnus, skaisto un mainīgo upi. Pēc nelielās aktivitātes būsim nopelnījuši vakariņas un vīna degustāciju. Nakts viesu mājā.

8. DIENA, TREŠDIENA, 19.09. MARTVILI – OKACES KANJONS  KUTAISI

Šodienas ceļš mūs vedīs uz gordi ciemu, kurā atrodas Okaces kanjons. Šis dabas brīnums ilgu laiku nebija zināms un bija grūti pieejams tūristiem. Tagad šeit, 140 m augstumā, ir tilts, kas piestiprināts pie klints, pa šo tiltu dosimies 1 km garā, elpu aizraujošā pastaigā, lai izbaudītu fantastiskus skatus. Pēc pastaigas, kas kopumā aizņems apmēram 2 stundas, būs laiks pusdienām katram pēc savas izvēles. Pēc tam ceļš uz Kutaisi – bijušo Imeretijas reģiona galvaspilsētu. Vakariņas baudīsim pie vietējā saimnieka, nakts viesnīcā Kutaisi.

9. DIENA, CETURTDIENA, 20.09. KUTAISI – PROMETEJA ALA

Lai labāk iepazītu vietējo kolorītu, dosimies uz Kutaisi tirgu, kur vienuviet ir gan smaržīgās Gruzijas garšvielas, čurčellas, augļi, sulguni siers, gan sen aizmirstās un no jauna atrastas lietas sadzīves vajadzībām. Pirms pirkšanas visu pagaršosim un kā lietpratēji, izteiksim savas domas par preci. Pēc šīs nelielās izklaides, brauksim uz Prometeja alu, kurā redzēsim gan stalaktīdus, gan stalagmītus un saelposimies veselīgo gaisu. Pēc dienas aktvitātēm būsim nopelnījuši pusdienas, kuras apvienosim ar Imeretijas reģiona vīnu degustāciju. Atgriešanās Kutaisi. Brīvs vakars pastaigai pilsētā un vakariņām pašu izvēlētaja krodziņā. Nakts viesnīcā Kutaisi.

10. DIENA, PIEKTDIENA, 21.09. KUTAISI – MCHETA – TBILISI

Pēc brokastīm dosimies jau uz māju pusi. Pa ceļam  apskatīsim Mchetu, kādreizējo Gruzijas galvaspilsētu, kurā atrodas Svetichoveli katedrāle, kas slavena ar svētās Kristus mantijas glabātuvi. Pagaršosim un noteikti nopirksim mājiniekiem gardās čurčellas, garšvielas. Atgriešanās Tbilisi. Brīvais laiks atpūtai. Vakariņas daudzbalsīgo gruzīnu dziesmu skaņās ar ugunīgām gruzīnu dejām, gardiem ēdieniem un dzērieniem. Nakts viesnīcā Tbilisi.

11.DIENA, SESTDIENA, 22.09. TBILISI  RĪGA

Agrā rītā atvadāmies no Gruzijas, lai atgrieztos Latvijā. 04:40 – 07:15 lidojums uz Rīgu.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 •  lidojuma biļete Rīga – Tbilisi – Rīga, lidostu nodokļi;
 •  transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 •  naktsmītnes 3* viesnīcās un viesu namos divvietīgā numurā;
 •  9 brokastis, 5 pusdienas, 2 vakariņas, degustācijas, kā norādīts programmā;
 •  aprakstā minētās ekskursijas un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 •  grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā un krieviski runājošs vietējais gids,

Ceļojuma cenā neietilpst:

 •  programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 •  veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 •  dzeramnaudas šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam (apm. 30 EUR).

Piemaksa:

 • par vienvietīgu numuru – 200 EUR

Pieteikšanās ceļojumam:

 •  piesakoties ceļojumam, nepieciešami pases kopija un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 •  jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 04.07.;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 01.08.

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 •  atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas (24.07.) pirms ceļojuma,  tiek ieturēti 400EUR;
 • atsakoties 49 – 36 dienas (25.07. – 17.08.) piems ceļojuma, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • · atsakoties mazāk kā 36 dienas (18.08.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Nepieciešamie ceļojuma dokumenti:

 • pase, kas derīga 6 mēnešu pēc atgriešanās.

Grupas sapulce: Jēkaba Ceļojumu birojā.

Ievērībai! Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu.

Izbraukšana Piezīmes
12.09.2018 Grupas vadītāja Agnese Kalniņa

Gruzija ražas svētku laikā

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.