Gruzija - kalnainā Adžarija un Tbilisi

Maza Grupa

Kalnainā Adžārija ir līdz galam vēl neiepazīts Gruzijas reģions - ar staltiem kalniem un mazajiem kalnu ciematiņiem, kuros dzīvo sirsnīgi un dzīvesgudri cilvēki. Ceļojumā baudīsim gan peldes Melnajā jūrā, gan lielisko Adžārijas hačepuri, kā arī Kahetijas un Imeretijas vīnus. Palūkosimies uz Kazbeku, izstaigāsim Zaļā ezera krastu, ielūkosimies stalaktīdu un stalagmītu alā pie Kutaisi un ļausimies, lai mūs pārsteidz Alazānas ielejas skati. Neizpaliks arī gruzīnu viesmīlība, ko baudīsim, ciemojoties pie vietējiem saimniekiem. Un kā jau īstās gruzīnu viesībās pienākas – uzklausīsim radošus tostus no saimniekiem un mēģināsim tos teikt arī paši. Baudīsim dzīvi Gruzijā!

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
23.07.2018 04.08.2018 13 Vietu nav 1460 € Programma

Piezīmes:
Grupas vadītāja: Vita Ozoliņa

Ceļojuma programma

Rīga – Batumi – Adžārija – Zaļais ezers – Kutaisi – Tbilisi – Kazbegs – Signagi  Mcheta – Tbilisi  Rīga

1. DIENA, PIRMDIENA, 23.07. RĪGA – STAMBULA  BATUMI

10:00 pulcēšanās lidostā. 12.10 - 15:15 lidojums Rīga – Stambula. 16:20 – 19:20 lidojums Stambula – Batumi. Transfērs uz viesnīcu. Nakts viesnīcā Batumi.

2. DIENA, OTRDIENA, 24.07. BATUMI – BOTĀNISKAIS DĀRZS

Pēc brokastīm dosimies uz Batumi Botānisko dārzu, kas ir viens no lielākajiem pasaulē. Dārza kolekcijā ir vairāk kā 5000 dažādu augu sugu. Pastaiga vedīs mūs pa līkumotajiem celiņiem, apskatīsim parka vēstures liecinieci - dzelzceļa staciju. Paskatīsimies uz Melno jūru no Botāniskā dārza pakalniem un novērtēsim Batumi pilsētas panorāmu. Turpināsim mūsu iepazīšanos ar Batumi pilsētu – Argonautu laukums ar Mēdejas statuju, slavenais Piazza laukums. Pēc pastaigas dosimies pusdienās, kurās pasniegs sātīgo un ļoti garšīgo Adžarijas hačepuri. Brīvs laiks atpūtai. Vakarā iepazīsim naksnīgo Batumi – izgaismotā promenāde, Alfabēta tornis, Ali un Nino skulptūra. Nakts viesnīcā Batumi.

3. DIENA ,TREŠDIENA, 25.07. KALNU ADŽĀRIJA

Pēc brokastīm brīvs laiks atpūtai pie Melnās jūras, jāieplāno laiks pusdienām, jo dienas otrajā pusē dosimies iepazīties ar Adžārijas kalnu apvidu. Biezie kalnu meži, Adžarijas garākā upe un mazie ciematiņi Mahunceti un Merisa, akmens tilts, kas saglabājies vēl no carienes Tamāras laikiem – tas viss mūs sagaida šajā izbraukuma ekskursijā. Pirms atgriešanās Batumi, atradīsim laiku arī launagam vai vakariņām, kurās katrs varēs izvēlēties sev un savam maciņam atbilstošu ēdienu. Nakts viesnīcā Batumi.

4. DIENA CETURTDIENA, 26.07. BATUMI – GONIO CIETOKSNIS – SARPI  BATUMI

Brokastis un brīvs rīts laiskai atpūtai. Ieplānojam laiku pusdienām, lai pēc tam varētu doties ekskursijā uz Gonio cietoksni, kas atrodas 15 km no Batumi. Artefakti liecina, ka šajā vietā cietoksnis bija XV –XVII gs pirms mūsu ēras. Tas apvīts ar dažādiem mītiem un leģendām, pēc vienas no tām, šeit ir apglabāts viens no Kristus mācekļiem – Matejs. Te valdījuši gan senie romieši, gan Bizantijas valdnieki, gan turki. Pēc cietokšņa apskates dosimies uz Gruzijas un Turcijas pierobežas ciematiņu Sarpi, kurā ir tīrākās pludmales. Vakarā atgriešanās Batumi. Vakariņas pēc pašu ieskatiem kādā krodziņā. Nakts viesnīcā Batumi.

5. DIENA PIEKTDIENA, 27.07. ADŽARIJS ZAĻAIS EZERS

Brokastis. Šo dienu mēs pavadīsim pie dabas, skaistais kalnu ceļš mūs aizvedīs pie Mcvane Tba, kas tulkojumā nozīmē Zaļais ezers. Tas pārsteigs ar savu skaisto krāsu, tā dziļums ir 16 -18 m, tāpēc ezerā ir ļoti dzidrs ūdens. Zaļais ezers ziemā nekad neaizsalst – šo fenomenu neviens nevar izskaidrot. Kad būsim kārtīgi izstaigājušies, dosimies piknikā. Vēlu vakarā atgriešanās Batumi, nakts viesnīcā.

6. DIENA, SESTDIENA, 28.07. BATUMI

Šodien brīva diena atpūtai. Varam izbaudīt saules un jūras peldes Melnajā jūrā. Iesakām izbraukt ar gaisa tramvaju un paskatīties uz Batumi no kalnu augšas. Paklaiņot un izbaudīt vietējā tirgus kolorītu, apēst vēl vienu Adžārijas hačepuri vai vienkārši pasnaust jūras krastā. Nakts viesnīcā Batumi.

7. DIENA, SVĒTDIENA, 29.07. BATUMI – KUTAISI

Pēc brokastīm, no Adžārijas reģiona dosimies uz Imeretijas galvaspilsētu Kutaisi. Iepazīšanos ar šo reģionu sāksim ar nelielu eskskursiju Kutaisi. Baltais tilts, “klaču” laukums. Atradīsim laiku pusdienu pauzei, kurā katrs mielosimies ar sev tīkamo ēdienu. Pēc tam Prometeja ala, kurā aplūkosim stalagmītus un stalaktīdus. Vakariņās dosimies pie vietējā zemnieka, kur izbaudīsim mājās gatavotu ēdienu. Jautrību mums palīdzēs uzturēt namatēva teiktie tosti. Nakts viesnīcā Kutaisi.

8. DIENA, PIRMDIENA, 30.07. KUTAISI TBILISI

No rīta Kutaisi tirgus apmeklējums, šeit varēs izbaudīt vietējo kolorītu – pagaršot riekstus, čurčellas, sālījumus, marinējumus un salīdzināt vietējo saimnieču gatavotos sierus. Un, protams, gruzīnu garšvielas – adžika, paprika, hmeli-suneli, svanetijas sāls. Tālāk brauksim uz Gruzijas galvaspilsētu Tbilisi. Vakarpusē iekārtosimies viesnīcā. Brīvs vakars, lai iepazītos ar Tbilisi un atrastu sev piemērotāko vietu vakariņām.

9. DIENA, OTRDIENA, 31.07. TBILISI

Pēc atpūtas un brokastīm, dosimies Tbilisi apskates ekskursijā: Sameba jeb Sv. Trīsvienības ortodoksālā pareizticīgā baznīca – lielākā baznīca gan Gruzijā, gan arī visā Kaukāzā, Metekhi templis, Abanotubani rajons – sērūdeņraža pirtis, kas būvētas austrumu stilā un 19. gadsimta gruzīnu dzīvojamās mājas, lepni Mtkvari upes krastā izslējusies Narikala citadele – Tbilisi lielākais cietoksnis. Šarmantā un mājīgā vecpilsēta ar šaurām ieliņām, kurās izvietoti nelieli suvenīru un seno paklāju veikaliņi un Sioni katedrāle. Savukārt, dinamiskā Rustavelli avēnija ir Tbilisi galvenā dzīvības dzīsla. Pusdienas gruzīnu restorānā. Brīvs vakars atpūtai ar iespēju apmeklēt sērūdens pirtis un iepazīt pilsētu. Nakts viesnīcā Tbilisi.

10. DIENA, TREŠDIENA, 01.08. TBILISI – ANANURI – GORI – KAZBEGI  TBILISI

Šodien brauksim uz trešo augstāko virsotni Gruzijas Kaukāza kalnos – Kazbeku (5033 m). Pa ceļam apskatīsim Ananuri cietoksni, no kura paveras apbrīnojams skats uz ainavisko Žinvali ūdenskrātuvi. Tās dziļumos nogrimuši vairāki mazi ciematiņi un pat baznīca, kuras torni varot redzēt dienās, kad ūdens līmenis ir krities. Pusdienās izslavētie gruzīnu hinkāļi. Pēc pusdienām pārvarēsim Kaukāza kalnu nogāzes un ielejas, lai nokļūtu Kazbegi, kas ir viena no Gruzijas vēsturiskajām provincēm. Izbrauksim cauri 2200 m augstumā esošajam Gudauri – vienam no iecienītākajiem kalnu slēpošanas centriem. Kalnu ceļš ved pāri Krusta pārejai 2395 m augstumā. Gergeti Trīsvienības baznīca (14.gs) atrodas 2170 metrus virs jūras līmeņa un paver elpu aizraujošu skatu uz Kazbegi ieleju un Kaukāza kalnu virsotnēm. Turp nokļūt mums palīdzēs bezceļu auto džipi. Atgriešanās Tbilisi. Nakts viesnīcā.

11. DIENA, CETURTDIENA, 02.08. TBILISI – SIGNAGI TBILISI

Dosimies uz Gruzijas vīna reģionu Kahetiju un Alazani ieleju, kur mūs sagaidīs iepazīšanās ar Gruzijas vīna laukiem un augļu dārziem. Gurdžiani – vīna pagraba apmeklējums, degustācija. Ceļš turpināsies uz viduslaiku pērli Signagi, kas tapusi 18. g.s. pēc cara Erkeles pavēles un tiek dēvēta par mīlestības pilsētu. Pateicoties Pasaules bankas finansējumam, tā atguvusi karaliskās vecpilsētas šarmu. Pilsētu ieskauj mūris ar 23 aizsardzības torņiem. Atgriešanās Tbilisi, nakts viesnīcā.

12. DIENA, PIEKTDIENA, 03.08. TBILISI – MCHETA  TBILISI

Šodien apskatīsim Mchetu, kādreizējo Gruzijas galvaspilsētu, kur atrodas Svetichoveli katedrāle, kas slavena kā svētās Kristus mantijas glabātuve. Pagaršosim un noteikti nopirksim mājiniekiem gardās čurčellas, garšvielas. Kad būsim pabarojoši gan vēderu, gan dvēseli, dosimies uz Sarajisvili konjaka fabriku, kurā mūs sagaidīs iepazīšanās ar šī pazīstamā dzēriena vēsturi un izgatavošanas tradīcijām, degustācija. Atgriešanās Tbilisi. Brīvais laiks atpūtai. Vakariņas daudzbalsīgo gruzīnu dziesmu skaņās ar dejām, gardiem ēdieniem un dzērieniem. Nakts viesnīcā Tbilisi.

13. DIENA, SESTDIENA, 04.08. TBILISI – STAMBULA  RĪGA

Brokastis, transfērs uz lidostu, lidojums Tbilisi – Stambula – 10:55 – 12:20. Stambula – Rīga 14:55 – 17:55.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 •  lidojuma biļete Rīga – Tbilisi – Rīga, lidostu nodokļi;
 •  transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 •  naktsmītnes 3* viesnīcās un viesu namos divvietīgā numurā;
 •  12 brokastis, 5 pusdienas, 2 vakariņas, pikniks un degustācijas, kā norādīts programmā;
 •  aprakstā minētās ekskursijas un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 •  grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā un krieviski runājošs vietējais gids.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 •  programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 •  veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 •  dzeramnaudas šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam (apm. 30 EUR).

Piemaksa: par vienvietīgu numuru – 350 EUR

Pieteikšanās ceļojumam:

 •  piesakoties ceļojumam, nepieciešama pases kopija un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 •  jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 14.05.;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 11.06.

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 •  atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas (03.06.) pirms ceļojuma,  tiek ieturēti 400EUR;
 • atsakoties 49 – 36 dienas (04.06. – 17.06) piems ceļojuma, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk kā 36 dienas (18.06) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Nepieciešamie ceļojuma dokumenti:

 • pase, kas derīga 6 mēnešu pēc atgriešanās.

Grupas sapulce: Jēkaba Ceļojumu birojā.

Izbraukšana Piezīmes
23.07.2018 Grupas vadītāja: Vita Ozoliņa

Gruzija - kalnainā Adžarija un Tbilisi

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.