Rumānijas eksotika - Transilvānija

5.0

Ceļotāju Vērtējums
2 atsauksmes

Maza Grupa

Daudziem ceļotājiem Rumānija ir vēl neatklāta noslēpumaina zeme, par kuru dzirdēts tik vien, ka tur reiz dzīvojis nežēlīgais Drakula. Taču šis mitoloģizētais valdnieks pašus rumāņus maz interesē. Arī mēs par to aizmirstam uzreiz, kā ieraugam varenos dabas skatus, arhaiskos ciematus, vietējos čigānus un vienkāršos lauciniekus, kas neviltoti priecājas par ciemiem. Rumānijas vērtība ir Karpatu kalni – liela daļa maršruta ir pa līkumotajiem kalnu ceļiem.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
12.09.2020 19.09.2020 8 Vairāk kā 6 1292 € Programma
REZERVĒT

Piezīmes:
Grupas vadītāja Ineta Pētersone

Ceļojuma programma

Rīga – Budapešta – Kečkemeta – Timišoara – Sibiu – Sigišvara – Varšaga – Savadisla – Oradja – Budapešta – Rīga

Grupā plānoti 15 ceļotāji

Vai šis ceļojums ir Tev piemērots?

 • Rumānija nav tik tīra un sakopta kā Rietumeiropas valstis – var iznākt saskarties ar skarbo postsociālistisko realitāti;
 • Ne visas naktsmītnes būs viesnīcas – dažas naktis privātās pansijās ļaus sajust, kā dzīvo vietējie ļaudis (vairums pansiju numuriņu atbilst 3* standartam, taču var būt izņēmumi).

 1. DIENA, SESTDIENA, 12.09.  RĪGA – BUDAPEŠTA – KEČKEMETA – TIMIŠOARA

10.50 tikšanās Rīgas lidostā, 12.55 - 13.50 lidojums Rīga - Budapešta. Ceļš Rumānijas virzienā. Kečkemeta – viens no Ungārijas galvenajiem kultūras centriem. Vecpilsētā eklektikai raksturīgi krāsaini flīžu jumti, Košuta laukumā 500 gadus veca baznīca. Pusdienas. Iebraucam Rumānijā! Nakts viesnīcā Timišoarā.

2. DIENA, SVĒTDIENA, 13.09.  TIMIŠOARA – HUNEDOARA – SIBIU

Timišoara – metropole ar tipisku Austroungārijas lielo pilsētu arhitektūru. Centrā pareizticīgo katedrāle, barokālais Doma laukums, Nacionālais teātris un Hunjadu pils. Izsmalcināta vīna degustācija un pusdienas. Hunedoaras pils – viena no iespaidīgākajām gotiskajām pilīm Rumānijā, kas visnotaļ noslēpumaina iekšpusē. Tradicionālas zemnieku vakariņas. Nakts viesnīcā Sibiu pilsētā.

3. DIENA, PIRMDIENA, 14.09.  SIBUI – BIERTANA – SIGIŠVARA – VARŠAGA

Sibiu – pilsēta, ko dibinājuši vācu kolonisti, ir bijusi lielākā un bagātākā Transilvānijas citadele. Saglabājušies aizsargmūra posmi. Redzēsim bagāto vācu amatniecības ģilžu biedru namus, Evaņģēlisko katedrāli, kur apglabāts Drakulas dēls. Uzkāpjot katedrāles tornī, paveras eleganta pilsētas panorāma. Ocna Sibiului ezers, kurā sāls koncentrācija līdzīga Nāves jūrā – nogrimt neizdodas. Pelde siltajā, sāļajā ūdenī garantē mūžīgu jaunību. Ceļš garām Mediašas pilsētai. Biertana – viena no iespaidīgākajām Rumānijā viduslaiku nocietinātām baznīcām izvietojusies līkumotu ielu un vīnogulāju dārzu ielenkumā. Ciemošanās pie čigāniem – romu ģimenes apmeklējums ļaus mums labāk izprast viņu īpašo mentalitāti un dzīvesveidu. Šī ģimene jau vairākās paaudzēs nodarbojas ar metālapstrādi, te top katli, bļodas, kausi un arī kandžas dzenamie aparāti. Sigišvara – sena pilsēta ar deviņiem torņiem, šaurām ielām, krāsainiem namiem, aizsargmūri un greznām baznīcām. Sigišvaru mēdz dēvēt par 15.gs. veidotu laika neskarto dārgakmeni. Turklāt, šeit bērnību pavadījis mīklainais Drakula. Nakts privātās pansijās Varšagas ciematā.

4. DIENA, OTRDIENA, 15.09.  VARŠAGA

Visa diena Varšagas ciematā un apkārtnē (bez autobusa). Pārgājiens – būs iespēja pamatīgi izstaigāties – ap 6 km pa skaisto apkārtni. Bet, kurš vēlēsies, varēs šo attālumu mērot pajūgā. Ciemošanās pie koka amatnieka, kur mums būs iespēja apgūt koka dakstiņu un ķipīšu izgatavošanas prasmi. Pameklēsim par ‘tekošo akmeni’ saukto ūdenskritumu, kas nemēdz izžūt pat karstākajās vasarās. Pikniks dabā. Izvēlei: Ekskluzīva programma – lāču vērošana. Kopā ar mežiniekiem dosimies dziļi mežā un centīsimies ieraudzīt Karpatu brūnos lāčus, kas mīt apkārtnē. Sadalīsimies pa 7-8 cilvēki un dosimies uz meža būdām, kas būvētas lāču novērošanai. Maksā 10 EUR, ja redz lāčus. Vakariņas, nakts privātās pansijās Varšagā.

5. DIENA,  TREŠDIENA, 16.09.  MIKLOSOARA – VALEA ZALANULUI – AVRAMESTU – VARŠAGA

Miklosoara – atjaunotā medību muiža, kas reiz piederējusi grāfiem Kalnoki. Velsas prinča Čārlza īpašums Valea Zalanului, kur britu troņmantnieks atpūšas katru gadu, izbaudot Transilvānijas pirmatnējo dabu un vietējo ļaužu viesmīlību. Pusdienas prinča mājā. Svētās Annas ezers - dabas rezervāts, kas atrodas neaktīva vulkāna krāterī. Neliels pārgājiens uz sēra gāzes alu, ko sauc par  mofetta (to mēdz izmantot asinsspiediena terapijai). Vakariņas ar lustīgu dzīvo mūziku, dejām un jautrību. Nakts privātās pansijās Varšagā.

6. DIENA, CETURTDIENA, 17.09.  VARŠAGA – KORUNDA – SAVADISLA

Korundas amatnieku tirdziņš ar visdažādākajiem suvenīriem – keramiku, audumiem, tautas tērpiem, aitu ādām. Vīna degustācija ar uzkodām nesen restaurētās Simenu dzimtas muižas pils romantiskajā vīna pagrabā Kalimanešti ciematā. Šeit savulaik viesojušies ievērojami ungāru dzejnieki, rakstnieki un arī revolucionāri. Pārgājiens līdz Liteni pils drupām, skats uz Turdas aizu. Svētku vakariņas Savadislas ciemā ar dzīvo mūziku un folkloras dejām. Nakts pansijā Savadislas ciemā.

7. DIENA, PIEKTDIENA, 18.09.  SAVADISLA – ORADJA – BUDAPEŠTA

Lunas ciema krāšņā Kalvinistu baznīca. Eleganta no ārpuses, tā pārsteidz ar salmu dekoriem un izšuvumiem rotāto mājīgo interjeru. Ceļš pāri “Karaļu pārejai”. Oradja – lielpilsēta pie robežas ar Ungāriju, kas ievērojama ar daiļu jūgendstila un austriešu klasicisma arhitektūru. Jaunais termālo ūdeņu komplekss “Nymphaea – viens no lielākajiem un labākajiem valstī. Ērģeļmūzikas koncerts katoļu baznīcā. Pusdienas. Atgriešanās Ungārijā. Ceļš līdz Budapeštai, nakts viesnīcā Budapeštā.

8. DIENA, SESTDIENA, 19.09.  BUDAPEŠTA – RĪGA

Brīvs rīts Budapeštā (iesakām apmeklēt Budapeštas tirgu) ap pusdienlaiku došanās uz lidostu, plkst. 14.30 - 17.25 lidojums Budapešta - Rīga.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Budapešta – Rīga;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • dzīvošana 3* un 4* viesnīcās, kā arī privātās pansijās divvietīgos numuros;
 • 7 brokastis, 6 pusdienas, pikniks pie dabas, 6 vakariņas;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā un angļu valodā runājoši vietējie gidi;
 • ieejas biļetes programmā minētajos apskates objektos.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • lāču vērošana – 20 EUR (jāmaksā, ja izdodas ieraudzīt vismaz vienu lāci);
 • dzeramnaudas vietējiem gidiem un autobusu vadītājiem;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam.

Piemaksa par vienvietīgu numuru –119 EUR.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pase un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • vieta tiek rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • otrā iemaksa 50% no atlikušās summas jāveic ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma 04.07.;
 • atlikušās summas pilna samaksa jāveic ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma 01.08.

Ceļotājs jebkurā brīdī pirms ceļojuma sākuma var izbeigt kompleksā tūrisma pakalpojuma līgumu pēc sekojošiem ceļojuma anulācijas noteikumiem:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienām pirms ceļojuma 24.07., tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49-36 dienas pirms ceļojuma 25.07. - 07.08., tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas pirms ceļojuma 07.08., tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Nepieciešamie ceļojuma dokumenti: pase vai ID karte.

Sapulce netiek rīkota, svarīga informācija par braucienu 2 nedēļas pirms ceļojuma elektroniski e-pastā.

Ievērībai!

 • Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai “Par PVN”, kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un      degvielas cenas sadārdzinājumu;
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām;
 • Ja ceļojumam nav pieteicies pietiekoši liels ceļotāju skaits, Jēkaba Ceļojumi patur tiesības, ne vēlāk kā 20 dienas pirms plānotās izbraukšanas, ceļojumu atcelt;
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380.
 • Ceļojumu izpilda tūrisma operators “Jēkaba aģentūra”.

APDROŠINĀŠANA

Informējam, ka apdrošināšana, lai  segtu kompleksā tūrisma pakalpojuma līguma izbeigšanas izmaksas, ja līgumu izbeidz ceļotājs, vai palīdzības izmaksas (ieskaitot repatriāciju) negadījuma, slimības vai nāves gadījumā, ir brīvprātīga.

Izbraukšana Piezīmes
12.09.2020 Grupas vadītāja Ineta Pētersone

Rumānijas eksotika - Transilvānija

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.