Rumānijas eksotika - Transilvānija

5.0

Ceļotāju Vērtējums
2 atsauksmes

Maza Grupa

Daudziem ceļotājiem Rumānija ir vēl neatklāta noslēpumaina zeme, par kuru dzirdēts tik vien, ka tur reiz dzīvojis nežēlīgais Drakula. Taču šis mitoloģizētais valdnieks pašus rumāņus maz interesē. Arī mēs par to aizmirstam uzreiz, kā ieraugam varenos dabas skatus, arhaiskos ciematus, vietējos čigānus un vienkāršos lauciniekus, kas neviltoti priecājas par ciemiem. Rumānijas vērtība ir Karpatu kalni – liela daļa maršruta ir pa līkumotajiem kalnu ceļiem.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
01.06.2021 08.06.2021 8 Vairāk kā 6 1292 € Programma
REZERVĒT

Piezīmes:
Grupas vadītāja Ineta Pētersone

Ceļojuma programma

Rīga – Budapešta – Kečkemeta – Timišoara – Sibiu – Sigišvara – Varšaga – Savadisla – Oradja – Budapešta – Rīga

Grupā aptuveni 14 ceļotāji

Vai šis ceļojums Tev ir piemērots?

 • Rumānija nav tik tīra un sakopta kā Rietumeiropas valstis;
 • Ne visas naktsmītnes būs viesnīcas – dažas naktis privātās pansijās ļaus sajust, kā dzīvo vietējie ļaudis (vairums pansiju numuriņu atbilst 3* standartam, taču var būt izņēmumi).

1. DIENA, OTRDIENA, 01.06. RĪGA – BUDAPEŠTA – KEČKEMETA  TIMIŠOARA

Plkst. 10:40 tikšanās Rīgas lidostā, 12:40 lidojums Rīga - Budapešta. Pēc ierašanās brauciens Rumānijas virzienā. Kečkemeta – viens no Ungārijas galvenajiem kultūras centriem. Vecpilsētā eklektikai raksturīgi krāsaini flīžu jumti, Košuta laukumā 500 gadus veca baznīca. Pusdienas. Iebraucam Rumānijā! Nakts viesnīcā Timišoarā.

2. DIENA, TREŠDIENA, 02.06. TIMIŠOARA – HUNEDOARA  SIBIU

Timišoara – metropole ar tipisku Austroungārijas lielo pilsētu arhitektūru. Centrā pareizticīgo katedrāle, barokālais Doma laukums, Nacionālais teātris un Hunjadu pils. Izsmalcināta vīna degustācija un pusdienas. Hunedoaras pils – viena no iespaidīgākajām gotiskajām pilīm Rumānijā, kas visnotaļ noslēpumaina iekšpusē. Tradicionālas zemnieku vakariņas. Nakts viesnīcā Sibiu pilsētā.

3. DIENA, CETURTDIENA, 03.06. SIBIU – BIERTANA – SIGIŠVARA  VARŠAGA

Sibiu – pilsēta, ko dibinājuši vācu kolonisti, ir bijusi lielākā un bagātākā Transilvānijas citadele. Saglabājušies aizsargmūra posmi. Redzēsim bagāto vācu amatniecības ģilžu biedru namus, Evaņģēlisko katedrāli, kur apglabāts Drakulas dēls. Uzkāpjot katedrāles tornī, paveras eleganta pilsētas panorāma. Ocna Sibiului ezers, kurā sāls koncentrācija līdzīga Nāves jūrā – nogrimt neizdodas. Pelde siltajā, sāļajā ūdenī garantē mūžīgu jaunību. Ceļš garām Mediašas pilsētai. Biertana – viena no iespaidīgākajām Rumānijā viduslaiku nocietinātām baznīcām izvietojusies līkumotu ielu un vīnogulāju dārzu ielenkumā. Ciemošanās pie čigāniem – romu ģimenes apmeklējums ļaus mums labāk izprast viņu īpašo mentalitāti un dzīvesveidu. Šī ģimene jau vairākās paaudzēs nodarbojas ar metālapstrādi, te top katli, bļodas, kausi un arī kandžas dzenamie aparāti. Sigišvara – sena pilsēta ar deviņiem torņiem, šaurām ielām, krāsainiem namiem, aizsargmūri un greznām baznīcām. Sigišvaru mēdz dēvēt par 15.gs. veidotu laika neskarto dārgakmeni. Turklāt, šeit bērnību pavadījis mīklainais Drakula. Nakts privātās pansijās Varšagas ciematā.

4. DIENA, PIEKTDIENA, 04.06. VARŠAGA

Visa diena Varšagas ciematā un apkārtnē (bez autobusa). Pārgājiens – būs iespēja pamatīgi izstaigāties – ap 6 km pa skaisto apkārtni. Bet, kurš vēlēsies, varēs šo attālumu mērot pajūgā. Ciemošanās pie koka amatnieka, kur mums būs iespēja apgūt koka dakstiņu un ķipīšu izgatavošanas prasmi. Pameklēsim par ‘tekošo akmeni’ saukto ūdenskritumu, kas nemēdz izžūt pat karstākajās vasarās. Pikniks dabā. Izvēlei: Ekskluzīva programma – lāču vērošana. Kopā ar mežiniekiem dosimies dziļi mežā un centīsimies ieraudzīt Karpatu brūnos lāčus, kas mīt apkārtnē. Sadalīsimies pa 7-8 cilvēki un dosimies uz meža būdām, kas būvētas lāču novērošanai. Vakariņas, nakts privātās pansijās Varšagā.

5. DIENA, SESTDIENA, 05.06. MIKLOSOARA – VALEA ZALANULUI – AVRAMESTU  VARŠAGA

Miklosoara – atjaunotā medību muiža, kas reiz piederējusi grāfiem Kalnoki. Velsas prinča Čārlza īpašums Valea Zalanului, kur britu troņmantnieks atpūšas katru gadu, izbaudot Transilvānijas pirmatnējo dabu un vietējo ļaužu viesmīlību. Pusdienas prinča mājā. Svētās Annas ezers - dabas rezervāts, kas atrodas neaktīva vulkāna krāterī. Neliels pārgājiens uz sēra gāzes alu, ko sauc par mofetta (to mēdz izmantot asinsspiediena terapijai). Vakariņas ar lustīgu dzīvo mūziku, dejām un jautrību. Nakts pr

6. DIENA, SVĒTDIENA, 06.06. VARŠAGA – KOLUNDA  SAVADISLA

Korundas amatnieku tirdziņš ar visdažādākajiem suvenīriem – keramiku, audumiem, tautas tērpiem, aitu ādām. Vīna degustācija ar uzkodām nesen restaurētās Simenu dzimtas muižas pils romantiskajā vīna pagrabā Kalimanešti ciematā. Šeit savulaik viesojušies ievērojami ungāru dzejnieki, rakstnieki un arī revolucionāri. Pārgājiens līdz Liteni pils drupām, skats uz Turdas aizu. Svētku vakariņas Savadislas ciemā ar dzīvo mūziku un folkloras dejām. Nakts pansijā Savadislas ciemā.

7. DIENA, PIRMDIENA, 07.06. SAVADISLA – ORADJA  BUDAPEŠTA

Lunas ciema krāšņā Kalvinistu baznīca. Eleganta no ārpuses, tā pārsteidz ar salmu dekoriem un izšuvumiem rotāto mājīgo interjeru. Ceļš pāri “Karaļu pārejai”. Oradja – lielpilsēta pie robežas ar Ungāriju, kas ievērojama ar daiļu jūgendstila un austriešu klasicisma arhitektūru. Jaunais termālo ūdeņu komplekss “Nymphaea – viens no lielākajiem un labākajiem valstī. Ērģeļmūzikas koncerts katoļu baznīcā. Pusdienas. Atgriešanās Ungārijā. Ceļš līdz Budapeštai, nakts viesnīcā Budapeštā.

8. DIENA, OTRDIENA 08.06. BUDAPEŠTA  RĪGA

Brīvs rīts Budapeštā, ap pusdienlaiku došanās uz lidostu, plkst. 14:15 lidojums Budapešta – Rīga, ap 17:15 ierašanās Rīgā.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojums Rīga – Budapešta - Rīga;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • naktsmītnēm 3* un 4*viesnīcās divvietīgā numurā, kā arī privātās pansijās;
 • 7 brokastis, 6 pusdienas, pikniks pie dabas un 6 vakariņas;
 • aprakstā minētās ekskursijas, ieejas maksas parkos un apskates objektos;
 • grupas vadītājs latviešu valodā un angļu valodā runājošs vietējais gidds.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • dzeramnauda šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam;

Piemaksa: par vienvietīgu numuru119 EUR.

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti: Pase vai ID karte.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pases kopija un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 10 nedēļas (70 dienas) pirms ceļojuma - līdz 23.03.2021.;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 6 nedēļas (42 dienas) pirms ceļojuma - līdz 20.04.2021.            

Ceļotājs jebkurā brīdī pirms ceļojuma sākuma var izbeigt kompleksā tūrisma pakalpojuma līgumu pēc sekojošiem anulācijas noteikumiem:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas pirms ceļojuma (12.04.2021.), tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49–36 dienas pirms ceļojuma (13.04.2021. – 26.04.2021.), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk kā 36 dienas pirms ceļojuma (līdz 26.04.2021.), tiek ieturēti 100% no ceļojuma summa.

 APDROŠINĀŠANA

Informējam, ka apdrošināšana, lai  segtu kompleksā tūrisma pakalpojuma līguma izbeigšanas izmaksas, ja līgumu izbeidz ceļotājs, vai palīdzības izmaksas (ieskaitot repatriāciju) negadījuma, slimības vai nāves gadījumā, ir brīvprātīga.

VAKCINĀCIJA

Informāciju par epidemioloģisko situāciju jebkurā pasaules valstī, ieceļošanai obligātām un rekomendējošām vakcinācijām Klients uzzina Sabiedrības veselības aģentūras Vakcinācijas dienestā, interneta mājaslapā www.vd.lv

Ievērībai!

 • Ceļojuma cena var pieaugt, mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu;
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām;
 • Ceļojums tiek nodrošināts, ja ir pieteikušās vismaz 8 personas;
 • Ja ceļojumam nav pieteicies pietiekoši liels ceļotāju skaits, Jēkaba Ceļojumi patur tiesības, ne vēlāk kā 20 dienas pirms plānotās izbraukšanas, ceļojumu atcelt;
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380.
 • Jēkaba Ceļojumi patur tiesības mainīt dienu kārtību un apskates objektu secību.
 • Ceļojumu izpilda tūrisma operators “Jēkaba aģentūra”.

Izbraukšana Piezīmes
01.06.2021 Grupas vadītāja Ineta Pētersone

Rumānijas eksotika - Transilvānija

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.