Rumānijas eksotika - Transilvānija

Maza Grupa

Daudziem ceļotājiem Rumānija ir vēl neatklāta noslēpumaina zeme, par kuru dzirdēts tik vien, ka tur reiz dzīvojis nežēlīgais Drakula. Taču šis mitoloģizētais valdnieks pašus rumāņus maz interesē. Arī mēs par to aizmirstam uzreiz, kā tikko ieraugam varenos dabas skatus, arhaiskos ciematus, vietējos čigānus un vienkāršos lauciniekus, kas neviltoti priecājas par ciemiem. Rumānijas vērtība ir Karpatu kalni – liela daļa maršruta ir pa līkumotajiem kalnu ceļiem.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
02.06.2018 09.06.2018 8 Vairāk kā 6 1218 € Programma
REZERVĒT

Piezīmes:
Grupas vadītājs Paulis Stars

Ceļojuma programma

Budapešta – Kečkemeta – Timišoara – Sibiu – Sigišvara – Varšaga – Sovata – Savadisla – Oradja – Budapešta

Vai šis ceļojums ir Tev piemērots?

 • Rumānija nav tik tīra un sakopta kā Rietumeiropas valstis – var iznākt saskarties ar skarbo postsociālistisko realitāti;
 • Ne visas naktsmītnes būs mums pierastās 4* viesnīcas – dažas naktis privātās pansijās ļaus sajust, kā dzīvo vietējie ļaudis (vairums pansiju numuriņu atbilst 3* standartam, taču var būt izņēmumi);
 • Būs alkohola degustācijas.

1. DIENA.  SESTDIENA, 2.06.  RĪGA – BUDAPEŠTA – KEČKEMETA – TIMIŠOARA

5.20 tikšanās Rīgas lidostā, 7.20-8.20 lidojums Rīga - Budapešta. Ceļš Rumānijas virzienā. Kečkemeta – viens no Ungārijas galvenajiem kultūras centriem. Vecpilsētā eklektikai raksturīgi krāsaini flīžu jumti, Košuta laukumā 500 gadus veca baznīca. Šajā pilsētā ražo aprikožu šņabi jeb palinku. Alkoholisko dzērienu ražotnes “Zwack” apmeklē­jums. Pusdienas. Iebraucam Rumānijā! Nakts viesnīcā Timišoarā.

2. DIENA.  SVĒTDIENA, 3.06.  TIMIŠOARA – HUNEDOARA – SIBIU

Timišoara – metropole ar tipisku Austroungārijas lielo pilsētu arhitektūru. Centrā pareizticīgo katedrāle, barokālais Doma laukums, Nacionālais teātris un Hunjadu pils. Izsmalcināta vīna degustācija un pusdienas. Hunedoaras pils – viena no iespaidīgākajām gotiskajām pilīm Rumānijā, kas visnotaļ noslēpumaina iekšpusē. Tradicionālas zemnieku vakariņas Sibiel ciematā. Nakts viesnīcā Sibiu pilsētā.

3. DIENA.  PIRMDIENA, 4.06.  SIBUI – BIERTANA – SIGIŠVARA – VARŠAGA

Sibiu – pilsēta, ko dibinājuši vācu kolonisti, ir bijusi lielākā un bagātākā Transilvānijas citadele. Saglabājušies aizsargmūra posmi. Redzēsim bagāto vācu amatniecības ģilžu biedru namus, Evaņģēlisko katedrāli, kur apglabāts Drakulas dēls. Uzkāpjot katedrāles tornī, paveras eleganta pilsētas panorāma. Ciemošanās pie čigāniem – romu ģimenes apmeklējums ļaus mums labāk izprast viņu īpašo mentalitāti un dzīvesveidu. Šī ģimene jau vairākās paaudzēs nodarbojas ar metālapstrādi, te top katliņi, bļodas, kausi un arī kandžas dzenamie aparāti. Biertana –  viena no iespaidīgākajām Rumānijā viduslaiku nocietinātām baznīcām izvietojusies līkumotu ieliņu un vīnogulāju dārzu ielenkumā. Sigišvara – senatnīga pilsēta ar deviņiem torņiem, šaurām ieliņām, krāsainiem namiem, aizsargmūri un greznām baznīcām. Sigišvaru mēdz dēvēt par 15.gs. veidotu laika neskarto dārgakmeni. Turklāt, šeit bērnību pavadījis mīklainais Drakula. Vakariņas. Nakts privātās pansijās Varšagas ciematā.

4. DIENA.  OTRDIENA, 5.06.  VARŠAGA

Visa diena Varšagas ciematā un apkārtnē (bez autobusa). Pārgājiens – būs iespēja pamatīgi izstaigāties – ap 6 km pa skaisto apkārtni. Bet, varēsim šo attālumu mērot arī pajūgā. Ciemošanās pie kokamatnieka, kur mums būs iespēja apgūt koka dakstiņu un ķipīšu izgatavošanas prasmi. Par ‘tekošo akmeni’ sauktais ūdenskritums nemēdz izžūt pat karstākajās vasarās. Pikniks dabā. IZVĒLEI: Ekskluzīva programma – lāču vērošana. Kopā ar mežiniekiem dosimies dziļi mežā un centīsimies ieraudzīt Karpatu brūnos lāčus, kas mīt apkārtnē. Sadalīsimies pa 7-8 cilvēki un dosimies uz meža būdām, kas būvētas lāču novērošanai. Maksā 10 EUR, ja redz lāčus. Vakariņas, nakts privātās pansijās Varšagā.

5. DIENA.  TREŠDIENA, 6.06.  VARŠAGA – MIKLOSOARA – VALEA ZALANULUI – AVRAMESTU – VARŠAGA

Miklosoara – atjaunotā medību muiža, kas reiz piederējusi grāfiem Kalnoki. Velsas prinča Čārlza īpašums Valea Zalanului, kur britu troņmantnieks atpūšas katru gadu, izbaudot Transilvānijas pirmatnējo dabu un vietējo ļaužu viesmīlību. Pusdienas prinča mājā. Avramesti – malkosim Transilvānijas īpašo tēju autentiskā sekleru ciematā. Vakariņas ar lustīgu dzīvo mūziku, dejas un jautrība. Nakts privātās pansijās Varšagā.

6. DIENA.  CETURTDIENA, 7.06.  VARŠAGA – KORUNDA – SOVATA – SAVADISLA

Korundas amatnieku tirdziņš ar visdažādākajiem suvenīriem – keramiku, audumiem, tautas tērpiem, aitu ādām. Sovatas “Lāča” ezers, kurā sāls koncentrācija līdzīga kā Nāves jūrā – nogrimt neizdodas. Pelde siltajā sāļajā ūdenī garantē mūžīgu jaunību. Vīna degustācija ar uzkodām nesen restaurētās Simenu dzimtas muižas pils romantiskajā vīna pagrabā Kalimanešti ciematā. Šeit savulaik viesojušies ievērojami ungāru dzejnieki, rakstnieki un arī revolucionāri. Pārgājiens līdz Liteni pils drupām, skats uz Turdas aizu. Svētku vakariņas Savadislas ciemā ar dzīvo mūziku un folkloras dejām. Nakts pansijā Savadislas ciemā.

7. DIENA.  PIEKTDIENA, 8.06.  SAVADISLA – ORADJA – BUDAPEŠTA

Lunas ciema krāšņā Kalvinistu baznīca. Eleganta no ārpuses, tā pārsteidz ar salmu dekoriem un izšuvumiem rotāto mājīgo interjeru. Ceļš pāri “Karaliskajai pārejai”. Oradja – lielpilsēta pie robežas ar Ungāriju, kas ievērojama ar daiļu jūgendstila un austriešu klasicisma arhitektūru. Jaunais termālo ūdeņu komplekss “Nymphaea – viens no lielākajiem un labākajiem valstī. Ērģeļmūzikas koncerts katoļu baznīcā. Pusdienas ar Transilvānijas vīnu izlasi. Atgriešanās Ungārijā. Ceļš līdz Budapeštai, nakts viesnīcā Budapeštā.

8. DIENA.  SESTDIENA, 9.06.  BUDAPEŠTA – RĪGA

Agrās brokastis, transfērs uz lidostu, 9.00-11.55 lidojums Budapešta - Rīga.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Budapešta – Rīga;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • dzīvošana 3*/4* viesnīcās, kā arī privātās pansijās divvietīgos numuros;
 • 7 brokastis, 4 pusdienas, pikniks pie dabas, 6 vakariņas;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā un angļu valodā runājoši vietējie gidi;
 • ieejas biļetes programmā minētajos apskates objektos.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • Lāču vērošana – 10 EUR   (jāmaksā, ja izdodas ieraudzīt vismaz vienu lāci);
 • dzeramnaudas vietējiem gidiem un autobusu vadītājiem;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam.

Piemaksa: par vienvietīgu numuru –119 EUR.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešams uzrādīt pasi un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • vieta tiek rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • otrā iemaksa 50% no atlikušās summas jāveic ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma (24.03.2018.);
 • atlikušās summas pilna samaksa jāveic ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma (21.04.2018.).

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas pirms ceļojuma (13.04.2018.), tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49-36 dienas pirms ceļojuma (14.-27.04.2018.), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas pirms ceļojuma (28.04.2018.), tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Nepieciešamie ceļojuma dokumenti:

 • pase vai ID karte.

Ievērībai! Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai “Par PVN”, kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un  degvielas cenas sadārdzinājumu.

Izbraukšana Piezīmes
02.06.2018 Grupas vadītājs Paulis Stars

Rumānijas eksotika - Transilvānija

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.