Jāņi Islandē un savdabīgās Farēru salas

Maza Grupa

Islande un Farēru salas ir īpašas ar savu savdabīgo dabu, nošķirtību no Eiropas kontineta, kur cilvēki ir iemācījušies izdzīvot skarbajos un mainīgajos laikapstākļos. Islande ir kontrastu zeme, kur visdažādākās dabas paradības pastāv viena otrai līdzās. Karstie geizeri, sniegotas kalnu virsotnes, lavas lauki, vulkānu krāteri un ledāji, vieta, kur ziemā valda tumsa un vasarā polārā diena. Vislabāk Islandi var iepazīt apbraucot tai apkārt, tāpēc šajā ceļojumā veiksim šo aptuveni 1600 km garo ceļu apkārt Islandei. Lasīt vairāk

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
20.06.2018 30.06.2018 11 Vietu nav 2790 € Programma

Piezīmes:
Grupas vadītāja Ineta Pētersone

Ceļojuma programma

Reikjavīka – Akureyri – Mīvatna ezers – Egilsstadira –Vīka – Zelta Loks – Reikjavīka – Toršhavna – Vāgara -  Thouršhavna – Saksuna – Eidi – GjogvKirkjubour – Vestmanna klintis – Gasadalur Vāgara

Vai šis ceļojums ir Tev piemērots?

 • Laikapstākļi šajās abās salās ir ļoti nepatstāvīgi un neprognozējami, iespējams stiprs vējš un lietus;
 • Gan Islande, gan Farēru salas ir vienas no pasaules dārgākajām zemēm;
 • Ceļojums dabas mīļotājiem;
 • Ceļojums īpaši mazā grupā - tikai 8 ceļotāji!

1. DIENA, TREŠdiena, 20.06. RĪGA – Reikjavīka

Plkst. 11:00 pulcēšanās Rīgas lidostā. 12:55 lidojums  Rīga – Reikjavīka, ap 14:00 ierašanās Reikjavīkā. Pēcpusdienā ieradīsimies Reikjavīkā, kas ir pasaulē vistālāk uz ziemeļiem esošā galvaspilsēta, pēc reģistrēšanās viesnīcā, dosimies pastaigā pa pilsētu. Nakts viesnīcā Reikjavīkā.

2. DIENA, CETURTdiena,  21.06. Reikjavīka  Akureyri

Pēc brokastīm dodamies ceļā uz Islandes ziemeļiem. Dienas sākumā nonāksim pie vulkāna krātera, pirmā tikšanās ar Islandes vulkānu un izstaigāt pa takām, kas ir izveidotas pa un apkārt šim vulkāna krāterim. Tālāk dosimies uzciematu, kas atrodas Islandes ziemeļos, kas ir pazīstams ar tradicionālajām islandiešu “kūdras mājām”, kuras ir precīzi restaurētas pēc to oriģinālās islandiešu arhitektūras formas. Turpinām ceļu uz Islandes ziemeļu lielāko pilsētu – Akureyri, pastaiga pa pilsētu, apskatīsim Akureyri baznīcu un pilsētas centrālo ielu. Nakts viesnīcā pie Akureyri.

3. DIENA, pIEKTdiena, 22.06. AKUREYRI  mīvatna ezers

Šodien iepazīsim Islandes ziemeļu daļu un sāksim ar  ”Dievu ūdenskritumu”, kas veidojas kalnu upei plūstot no Islandes kalnainām teritorijām. Turpināsim mūsu ceļu uz ģeoloģijas brīnumu – Mīvatna ezeru, pastaigāsim pa taku, kas ved gar ezeru. Vēlāk apmeklēsim arī lavas laukus, kurus sauc par “melnajām pilīm”, pastaigāsim pa šiem lavas veidojumiem kuros, kā runā, dzīvojot troļļi. Turpinājumā izvingrināsim kājas un uzkāpsim vulkāna krāterī no kura paveras plašs skats uz Mīvatna ezeru un tā apkārtni. Viena no ziemeļu daļas pārsteidzošākajām vietām ir ģeoloģiski aktīvā teritorija, kur redzami tvaiki un kūpošas dubļu bedres. Nakts viesnīcā pie Mīvatna ezera. Izvēlei: iespēja izbaudīt Mīvatna ezera termālās ūdens peldes ( ap 45 EUR).

4. DIENA, SESTdiena, 23.06. Mīvatna ezers  Egilsstadira

Pēc brokastīm dosimies uz savdabīgu vulkāna krāteri, kura vidū izveidojies ezers. Turpinājumā mūsu ceļš vedīs pa neapdzīvotām augstienēm,  kas radīs sajūtu, ka mēs ceļotu pa Mēnesi. Dosimies pastaigā gar Detifoss ūdenskritumu, kas tiek uzskatīts par vienu no spēcīgākajiem Islandes ūdenskritumiem. Ieradīsimies Egilsstadirā un vakarā dosimies izbraucienā uz Austrumu fjordiem un mazu ciematu, kas izvietojies pašos Islandes austrumos pie okeāna. Nakts viesnīcā Egilsstadirā.

5. DIENA, SVĒTdiena, 24.06. egilsstadira – ISLANDES DIENVIDI

Šodien mērosim garu pārbraucienu Islandes dienvidu virzienā. Piestāsim mazā zvejnieku ciematā, kur daļa iedzīvotāju nodarbojas ar zvejniecību. Ap pusdienas laiku nonāksim pie Eiropas lielākā ledāja – Vatnajokull. Braucot gar to, nonāksim līdz Jokulsarlon ledāju lagūnai, kur vērosim peldošus ledus gabalus, kuri pa upi peld okeāna virzienā. Pastaigāsim pa melno smilšu pludmali, kurā izskaloti vairāki Vatnajokull ledāja gabali. Nakts viesnīcā Islandes dienvidu daļā.  Izvēlei: Brauciens ar laivu starp ledājiem ( ap 50 EUR).

6. DIENA, PIRMdiena, 25.06. ISLANDES DIENVIDI – REIKJAVĪKAS APKĀRTNE     

Pēc brokastīm dosimies ceļā pa Islandes dienvidiem, kas pārsteidz ar kalniem, ledājiem un ūdenskritumiem. Apskatīsim lavas lauku, kas atšķiras no iepriekš redzētā ar to, ka šeit lava ir apaugusi ar sūnām. Piestāsim apskatīt arī Vīkas pilsētiņu, kurai netālu atrodas slavenā melno smilšu pludmale. Dosimies Reikjavīkas virzienā uz 60 m augsto Skogafosa ūdenskritumu, kas ir viens no iespaidīgākajiem Islandē. Pēc ūdenskrituma apskates mums būs iespēja nonākt vietā, kur atklājas sarežģīti izrunājamais Eyjafjallajokull vulkāns, kurš 2010.gadā paralizēja Eiropas gaisa satiksmi. Apskatīsim bildes un materiālus no tā kā šeit izskatījās izvirduma laikā. Turpinot ceļu, apskatīsim arī savdabīgu ūdenskritumu, ja esat gatavi nedaudz saslapināties, varam iziet pa taku, kas ved zem ūdenskrituma. Nakts viesnīcā Reikjavīkas apkārtnē.

7. DIENA, OTRdiena, 26.06.  Zelta loks  reikjavīka

Šīs dienas programma mums piedāvā Islandes pašas pazīstamākās apskates vietas, kas atrodas tā dēvētajā Zelta Lokā. Sāksim ar Geizeru ģeotermālo rajonu, apskatīsim burbuļojošos avotus un pašu lielāko pārsteigumu – Strokuru, šis geizeris izvirst aptuveni reizi 8 minūtēs un izvirduma laikā gaisā izšauj karstu ūdeni. Turpinājumā dosimies uz Gullfosa ūdenskritumu, kas tulkojumā no islandiešu valodas nozīmē “Zelta ūdenskritums”. Šo ūdenskritumu veido Hvītas upe, kas iztek no Langjokull ledāja un krīt 32 m dziļumā, kur turpina savu tecējumu. Turpinājumā apmeklēsim UNESCO sarakstā iekļauto Thingvellir Nacionālo parku, vietu kur 930.gadā tika nodibināts Islandes parlaments, jo ap šo laiku Islandē ieceļoja pirmie norvēģu kuģotāji. Šī vieta ir īpaša, jo šeit satiekas Ziemeļamerikas un Eirāzijas plātnes, ko var ļoti labi redzēt. Nakts viesnīcā Reikjavīkā.

8. DIENA, TREŠdiena, 27.06. reikjavīka – VĀGARA – THOURŠHAVNA

Brīvs rīts pastaigai un pēcpusdienā dosimies uz Reikjavīkas lidostu, pārlidojums uz Farēru salām. Pēc ierašanās vienīgajā lidostā Farēru salās – Vāgarā, dosimies uz viesnīcu Farēru salu galvaspilsētā Thouršhavnā. Nakts viesnīcā Thouršhavnā.

9. DIENA, CETURTdiena, 28.06. SAKSUNA – EIDI – GJOGV  THOURŠHAVNA

Pēc brokastīm dosimies uz salas ziemeļu daļu un ļoti savdabīgu vietu – Saksunu, kas tiek vērtēta kā viena no Farēru salu īpašajām vietām, jo turp ved šaurs ceļš un tāpēc šeit ierodas mazāk ceļotāju. Turpināsim ceļu uz Eysturoy salu, šī būs mūsu trešā Farēru sala, kuru apmeklēsim. Ceļā uz Eysturoy salu šķērsosim kalnu ceļus un mums būs iespēja apstāties foto pauzēm. Sasniegsim Eidi ciematu, kas atrodas salas ziemeļu daļā netālu no Farēru salu augstākās virsotnes – Slettaratindur kalna. Nobrauksim gar šo kalnu un sasniegsim Gjogv ciematu, kas izvietojies kalnu ielokā okeāna krastā. Vērosim okeānu un aizu, kas atrodas pie Gjogv ciemata. Vēlā pēcpusdienā atgriezīsimies salu galvaspilsētā, nakts viesnīcā Touršhavnā.

10. DIENA, PIEKTdiena, 29.06. KIRKJUBOUR – VESTMANNA KLINTIS  THOURŠHAVNA

Pēc brokastīm ceļosim uz Streymoy salas dienvidiem – Kirkjubour ciematu, kur apskatīsim Magnusa baznīcu, kas ir lielākā viduslaiku konstrukcija Farēru salās, bet šobrīd jau ir pamesta. Apmeklēsim arī Olafa baznīcu, kas ir šī brīža darbojošās Kirkjuouur ciemata baznīca. Apskatīsim arī Roykstovan koka māju ar kūdras jumtu, kas ir vēcākā apdzīvotā koka māja Eiropā, kas tika celta 900 gadus atpakaļ un šobrīd daļu mājas apdzīvo ģimene jau 17. paaudzē, daļa no tās ir pieejama tūristu apskatei. Pēc tā dosimies uz Vestmanna klintīm, kur, sēdīsimies nelielā kuģī, un dosimies okeānā, kur vērosim Farēru salu klintis un putnus, kuri tajās iemitinājušies. Nakts viesnīcā Thouršhavnā.

11. DIENA, SESTdiena, 30.06. BOUR – GASADALUR  VĀGARA  RĪGA

No rīta brokastis viesnīcā un ceļosim uz Vigar salu, kur atrodas mazs, bet jauks ciemats – Bour. Pēc ciemata apskates turpināsim ceļu uz Gasadalur ciematu, no kura paveras skats uz Tindholmur un Mykines salām. Šī ciemata vizītkarte ir savdabīgais Mulafossur ūdenskritums, kas plūst no klints iekšā okeānā. Pēc šīs vienas no Farēru salu īpašākajām vietām atvadāmies no Farēru salām un dodamies uz lidostu. Lidojums Vāgara – Rīga ar pārsēšanos.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Reikjavīka (Keflavika) – Vāgara - Rīga;
 • transporta pakalpojumi;
 • dzīvošana 3* viesnīcās un viesu namos divvietīgā numurā;
 • 10 brokastis;
 • aprakstā minētie apskates objekti;
 • Islandē grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā un Farēru salās vietējā gida pakalpojumi angļu valodā un grupas vadītaja pakalpojumi latviešu valodā.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • ieejas biļetes apskates objektos, kas nav iekļauti programmā.

Piemaksa:

 • par vienvietīgu numuru - 685 eiro.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pases kopija  un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma – līdz 11.04.
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma – līdz 09.05.

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās dienas līdz 50 dienas (01.05.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49 – 36 dienas (02.05. - 15.05.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas (līdz 15.05.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

 • pase, kas derīga 3 mēnešus pēc atgriešanās.

Grupas sapulce: Jēkaba Ceļojumi birojā.

Ievērībai! Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu.

Izbraukšana Piezīmes
20.06.2018 Grupas vadītāja Ineta Pētersone

Jāņi Islandē un savdabīgās Farēru salas

Priekšstatījums