Indija Divali svētku noskaņās

Maza Grupa

Indija – viena no visvairāk apbrīnotākajām valstīm Dienvidāzijā. Senās civilizācijas, budisma un hindusima šūpulis. Tā šodien ieņem otro vietu pasaulē pēc iedzīvotāju skaita. Indija domāta ceļotājiem, kuri gatavi jauniem atklājumiem, kuri gatavi paplašināt savu redzesloku un pārkāpt vispārpieņemtās normas. Redzēsim tūristiem domāto spozmi un mācīsimies pieņemt vietējo kolorītu ar brīvi staigājošām govīm un cilvēkiem, kuri guļ uz ielām. Indija ļaus sevi iemīlēt, ja vien pieņemsim viņas skaistumu, kultūru, cilvēkus - visu ko tā var sniegt.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
01.11.2018 10.11.2018 10 Vietu nav 1515 € Programma

Piezīmes:
Grupas vadītāja Ineta Pētersone.

Ceļojuma programma

Rīga – Deli – Džaipura – Ranthamboras parks – Fatehpur Sikri – Agra –Tadžmahals – Mathura– Deli – Rīga

1. diena, ceturtdiena, 01.11.  Rīga – HELSINKI – Deli

15:55 pulcēšanās Rīgas lidostā. 17.55 -19.10 lidojums Rīga – Helsinki. 20.20  lidojums Helsinki – Deli. Nakts lidmašīnā.

2. diena, piektdiena, 02.11.  Deli 

06.35 ierašanās Deli. Transfērs uz viesnīcu, brokastis, laiks atpūtai. Pilsētas apskates eksursija: ielūkosimies Jama Masjid lielākajā valsts mošejā, šeit vienā laikā var pulcēties līdz pat 25 000 cilvēku. No mošejas paveras lielisks skats uz Vecās Deli ieliņām. Indijas vārti, vai kā paši indieši dēvē - Indijas Elizejas lauki, Parlaments. Laxminarayan mandir templisveltīts veselības dievietei Lakšmi un viņas vīram Nārājanam, šis ir pirmais hinduistu templis, kas tika uzcelts Deli. Vakariņas. Nakts viesnīcā Deli.

3. diena, sestdiena, 03.11. DELI  MATHURA – AGRA

Šodien dosimies uz Agru mīlestība spilsētu. Pa ceļam apstāsimies Mathura – Krišnas dzitajā pilsētā. Mathura ir viena no Sapta Puri, septiņām pilsētām, ko hinduismā uzskata par svētajām pilsētām. Kesava Deo templis tika uzcelts pazemes cietuma vietā, šajā cietumā piedzima Krišna. Pa ceļam uz Agru iepazīsim Fathepur Sikri – monumentālo un eleganto piļu un pagalmu kompleksu, kas savulaik bijusi viena no imperatora Akbara galvaspilsētām, tagad iekļauta pasaules kultūras mantojuma sarakstā. Vakariņas. Nakts viesnīcā Agrā.

4. diena, svētdienam 04.11. AGRA

Agra – mīlestības pilsēta, kurā Mughal imperators Shan Jehanto uzcēla Indijā visskaistāko, iespaidīgāko un izsmalcinātāko monumentu mīlestībai – Tadžmahalu, kas iekļauts pasaules septiņu brīnumu sarakstā. Imperators baltā marmora templi veltījis savas mīļotās sievas piemiņai. Apmeklēsim arī Agras Sarkano cietoksni, kas vēlākos laikos daļēji pārtapis par pili. Vakariņas un nakts viesnīcā Agrā.

5. diena, pirmdiena, 05.11.  AGRA – RANTHAMBORAs nacionālai sparks

Pēc agrajām brokastīm dosimies uz Ranthanboras Nacionālo parku (~ 300 km). Parkā ir iespēja satikt tīģerus, panteras, stirnas un pat lāci. Parkā mīt viena no lielākajām tīģeru populācijām. Izbrauciens ar džipiem parkā. Ierašanās viesnīcā. Par papildus maksu iespējams doties vakara safari ar džipiem (~ 35 EUR). Vakariņas un nakts viesnīcā.

6. diena, otrdiena, 06.11.  RANTAHMBORAs nacionālais parks – DŽAIPŪRA

Šodien ceļš mūs vedīs uz Džaipuru (~200 km) – Radžastānas reģiona galvaspilsētu, pazīstamu kā Sārtā pilsēta. Savu nosaukumu aizguvusi no vecpilsētas daļas, kuras apbūvē dominē rozā smilšakmens kā celtniecības materiāls. Džaipura iegūlusi izžuvuša ezera gultnē, kuru ieskauj kalni, cietokšņi un izrobotu pilsētas vaļņu joslas. Amber cietoksnis-pils – Radžputas arhitektūras dižākā parauga apskate. Iespaidīga būve ir Vēju pils, kuru apskatīsim no ārpuses. Vakariņas. Viesnīca Džaipurā.

7. diena, trešdiena, 07.11. DŽAIPŪRA DIVALI SVĒTKI

Šodien ir Divali svētki. Tas ir gaismas festivāls – vieni no vislielākajiem Indijas svētkiem, kad it visur tiek iedegtas sveces, lampiņas, notiek uguņošanas. Mūsdienu Indijā Divali var salīdzināt ar mūsu Jauno gadu, lai gan dažādos valsts reģionos tā nozīme atšķiras. Festivāla datumi mainās katru gadu, jo tie, līdzīgi kā kristīgās Lieldienas, ir atkarīgi no Mēness kalendāra. Divali svētki ilgst piecas dienas, šajās dienās lampas, sveces, lukturi tiek iededzināti ne tikai, lai rotātu mājas, bet arī, lai atgādinātu šo dziļo dzīves patiesību. Tās tiek iedegtas it visur, simtiem un tūkstošiem. Iededz savā sirdī gudrības un mīlestības gaismu un smaidi ar mirdzošu smaidu. Divali sauc arī par Dīpavali, kas burtiskā tulkojumā nozīmē "gaismas rindas". Mums būs iespēja piedalīties un izjust šo svētku maģiju un skaistumu. Vakariņas.  Nakts viesnīcā Džaipūrā.

8. diena, ceturtdiena, 08.11.  DŽAIPŪRA – DELI

Pēc brokastīm garāks pārbrauciens uz Deli (~280 km). Pēcpusdienā ierašanās Deli. Brīvs laiks pilsētas iepazīšanai, masāžām, iepirkšanās priekam. Vakariņas. Nakts viesnīcā Deli.   

9. diena, piektdiena, 09.11. deli

Dienas pirmajā pusē iepazīšanās ar Deli nozīmīgākajām apskates vietām: Qutab Minar - islāma rītausmā celts musulmaņu arhitektūras būvju komplekss. Gurudwara Bangla Sahib – viens no lielākajiem un skaistākajiem sidhu tempļiem. Lotosa templis - kas pēc izskata tiešām atgādina ziedu, ir templis, kurā cilvēki neatkarīgi no savas reliģiskās piederības, var doties skaitīt lūgšanas. Templī drīkst dziedāt, taču aizliegts vadīt dievkalpojumus vai spēlēt muzikālos instrumentus. Kopīgas vakariņas, nakts viesnīcā Deli.

10 diena, sestdiena, 10.11.   deli – helsinki – rīga

Transfērs uz lidostu. 10.35 – 14.45 lidojums Deli – Helsinki. 18.30 -19.40 lidojums Helsinki – Rīga.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Helsinki – Deli – Helsinki – Rīga un lidostu nodokļi;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • naktsmītnes  3*, 4* viesnīcās divvietīgā istabā, 9 brokastis, 8 vakariņas, 1 pusdienas;
 • aprakstā minētās ekskursijas;
 • latviski runājoša grupas vadītāja pakalpojumi;
 • Indijas vīzu izmaksas;
 • angļu valodā runājošu vietējo gidu pakalpojumi.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • dzeramnauda šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam (~ 50 EUR).

Piemaksa par vienvietīgu numuru –  350 EUR

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pase un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc  400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 23.08.
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma, t.i. 20.09.  

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas (12.09.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49 – 36 dienas (13.09. – 26.09.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas (27.09) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:  pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās.

Grupas sapulce: Jēkaba Ceļojumu birojā.

Ievērībai! Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu.

Izbraukšana Piezīmes
01.11.2018 Grupas vadītāja Ineta Pētersone.

Indija Divali svētku noskaņās

Priekšstatījums