Trekings Itālijas Alpos

Maza Grupa

Trekings ar ēzeļiem ar pasakainiem skatiem uz Pjemontes un Valle d’Aosta ielejām un iespaidīgo Monte Rosa. Piecās dienās redzēsim Monte Rosa ledājus, Sesia un Lys ieleju augstkalnu alpīnās pļavas, tipiskus walser ciematiņus, paviesoties īstos kalnu namiņos, nogaršot tipiskos, no vietējiem produktiem gatavotos kalnu ēdienus, izbaudīt kalnu iedzīvotāju nesteidzīgo dzīves ritmu un neviltoto viesmīlību. Lasīt vairāk

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
22.07.2018 29.07.2018 8 Vietu nav 1355 € Programma

Piezīmes:
Grupas vadītāja: Sandra Saulīte

Ceļojuma programma

Rīga – Milāna  Riva Valdobbia – S. Antonio Valle Vogna – Alpe Larecchio  Ospizio Sottile – Gressoney Saint Jean  Rifugio Sitten – Rifugio Gabiet  Alagna Valsesia Mollia – Vicolugo outlets – Milāna – Rīga

Vai šis ceļojums ir Tev piemērots?

 • Šis ir aktīvas atpūtas ceļojums – trekings, kur katru dienu jādodas uz priekšu;
 • Pārgājienu grūtības pakāpe: vidēji viegla;
 • Dzīvošana: nakšņošana katrreiz citā vietā, nakšņošanai paredzētās mantas nes ēzelīši;
 • Reģions: Monte Rose kalnu masīvs;
 • Vidējais pacēlums dienā ap 1000 m. Augstums 2000 – 3000 m v.j.l. Vidējais attālums dienā 10 – 15 km.
 • Vidējā gaisa temperatūra  trekinga laikā + 20+25 grādi;
 • Var parādīties augstkalnu slimības simptomi: slikta dūša, ēstgribas zudums;
 • Nepieciešams kalnos kāpšanai piemērots apģērbs. Ieteicami tūristu zābaki;
 • Ik dienu jākopj ēzelītis. Tas nesīs grupas mantas.

 Grupas vadītāja:Sandra Saulīte – aizrautīga ceļotāja un grupu vadītāja.

1. DIENA, Svētdiena, 22.07. Rīga – Milāna – Riva Valdobia

14.30 tikšanās Rīgas lidostā. 16.00 – 17.45 lidojums Rīga – Milāna. Transfērs no lidostas uz Riva Valdobbia. Iekārtošanās visnīcā, vakariņas un naktsmiers.

2. DIENA, pirmdiena, 23.07. RIVA VALDOBIA - S. Antonio Valle Vogna – Alpe Larecchio

Šodien ir pavisam viegla diena. Mūsu maršruts sākas no Vogna ielejas, starp tipiskiem Walser ciematiņiem un zaļām kalnu ganībām. Walser ir ģermāņu cilts cilvēki, kuri viduslaikos apdzīvoja kalnu ielejas, tieši šajā ielejā ir saglabājušies daudzi tipiskie, skaistie Walser namiņi, kuri joprojām ir apdzīvoti. Dodamies Alpe Larecchio virzienā. Tā ir burvīga, zaļa ieleja ar mazu ezeriņu; šeit mūs sagaida kalnu māja, kura apkārtnē atzinību guvusi savas labās virtuves un sirsnīgās uzņemšanas dēļ. Te  pārņem sajūta, ka laiks ir apstājies vairākus simtus gadu atpakaļ – uz šo kalnu māju var nokļūt tikai ar kājām, te brīvi pastaigājas govis, pīles, vistas un truši, te no rīta brokastīs piedāvās tikko slauktu pienu, te pārņem neaprakstāma miera sajūta. Mūs sagaida bagātīgas, no pašu audzētiem produktiem gatavotas vakariņas. Nakts kalnu mājā.

Augstuma starpība augšupceļā: 500 m; laiks: 3 stundas.

3. DIENA, otrdiena, 24.07.  Alpe Larecchio – Ospizio Sottile – Gressoney Saint Jean

Šodien nopietnāka iešana. Atvadīsimies no viesmīlīgajiem saimniekiem un cauri mežam sāksim augšupceļu Valdobbia kalnu pārejas (2480 m) virzienā. Šī pāreja senlaikos savienoja Valsesia un Valle d’Aosta ielejas. Te  atrodas viena no senākajām Alpu (rifugio) kalnu mājām, pie kuras apstāsimies atvilkt elpu un izbaudīt pasakaino panorāmu uz abām ielejām. Tālāk mums priekšā garš lejupceļš pa Alpu pļavām un mežiem līdz Gressoney Saint Jean - šarmantai, dzīvīgai pilsētiņai, kur varēsiet izmantot iespēju iepirkties, jo turpmākās dienas būsim kalnos. Šovakar vakariņosim un nakšņosim pilsētiņā. Augstuma starpība augšupceļā: 600 m; Augstuma starpība lejupceļā: 1000 m; laiks 6 – 6,5 stundas.

4. DIENA, trešdiena, 25.07.  Gressoney Saint Jean – Rifugio Sitten

Dodamies augšup pa Lys ieleju līdz Gressoney la Trinitè un tālāk  gar upes krastu un cauri zaļām ganībām un klajumiem līdz Rifugio Sitten. Šī kalnu māja piedāvā patiesi neaizmirstamu skatu uz Monte Rosa ledājiem, jācer tikai uz skaidru laiku, tad pie tējas tases var sēdēt un stundām ilgi baudīt panorāmu uz ledājiem un apkārtējām pļavām, kurās ganās govis, aitas, kaimiņu ēzeļi un no savām aliņām ik pa brīdim izlien un uzsvilpj kāds kalnu murkšķis. Gardas vakariņas un nakts kalnu mājā. Augstuma starpība augšupceļā: 900 m; laiks: 5 stundas.

5. DIENA, ceturtdiena, 26.07. Rifugio Sitten – Rifugio Gabiet

Lai kā negribētos, šī skaistā vieta mums ir jāatstāj un jādodas uz nākamo kalnu māju – Rifugio Gabiet. Pa ērtu, grantētu ceļu ejam lejup līdz Staffal ciematiņam Lys ielejas pašā galā, lai tālāk kāptu augšup uz Gabiet ezeru un kalnu māju. Šeit paliksim pie mūsu drauga, pavāra Sandro, kurš pazīstams  savu gardo, pēc senām alpu receptēm gatavoto ēdienu dēļ. Jānogaršo vietējā zupa (zuppa Valpelinese), bet pēc vakariņām jāizbauda grolla – īpašā koka traukā gatavots dzēriens, kura sastāvā ir kafija, grapa un vietējais liķieris. Pēc grollas rituāla salds miegs kalnu mājā. Augstuma starpība augšupceļā: 500 m; augstuma starpība lejupceļā: 500 m; laiks: 3,5 – 4 stundas. Šajā dienā augstuma starpības samazināšanai var izmantot pacēlājus.

6. DIENA, piektdiena, 27.07. Rifugio Gabiet – Alagna Valsesia

Šodien mums priekšā garš gājiens, no Gabiet kalnu mājas dodamies augšup uz Salati pāreju 2976 m augstumā – augstāko mūsu trekinga punktu. Šī vieta atmiņā paliks ar neaizmirstamiem skatiem ar ledājiem un augstāko kalnu rifugio Eiropā - Capanna Regina Margherita (4559 m)! Izbaudām skaistos skatus, un tad jau vairs atlicis pēdējais, garais kāpiens lejup uz Alagna ciematu Itālijas viszaļākajā ielejā Valsesia.

Augstuma starpība augšupceļā: 650 m. Augstuma starpība lejupceļā: 1800 m. Laiks: 6 – 6,5 stundas.

Šajā dienā augstuma starpības samazināšanai var izmantot pacēlājus.

7. DIENA, SESTDIENA, 28.07. MOLLIA

Pēc nesteidzīgām brokastīm dosimies uz vietējo siera ražotni, kur varēsim redzēt siera ražošanas procesu, gan nogaršot un iegādāties vietējos sierus. Pēcpusdienā ir divas papildus iespējas – apskatīt eko muzeju un dzirnavas turpat Mollia ciematiņā, vai doties uz Alagna – lielāko un dzīvīgāko ielejas pilsētiņu, kura pazīstama to walser tipa mājiņu dēļ. Pilsēta bagāta ar veikaliem un kafejnīcām. Alagna atrodas 7 km attālumā un uz to var aizbraukt ar vietējo autobusu. Vakariņas un nakts viesnīcā Mollia.

8. DIENA, SVĒTDIENA, 29.07. MOLLIA – VICOLUGO OUTLETS – MILĀNA

Pēc brokastīm transfērs uz lidostu ar apstāšanos Vicolungo outletā, jo izpārdošanas laiks Itālijā ir sācies! Šopings outletā līdz pl. 15.00. 16.00 ierašanās lidostā Malpensa. 18.25 – 22.05 lidojums Milāna – Rīga.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Milāna – Rīga
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā
 • naktsmītnes viesnīcā divvietīgos numuros, kalnu namiņos 4 – 6 - vietīgos numuros.
 • brokastis, vakariņas
 • aprakstā minētās ekskursijas; grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas
 • dzeramnauda šoferiem, gidiem un personālam

Piemaksa par vienvietīgu numuru – uz pieprasījumu.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešami pases kopija un jānoslēdz ceļojuma līgums
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas (13.05.) pirms ceļojuma
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas (10.06.) pirms ceļojuma

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 (02.06.) dienas pirms ceļojuma, tiek ieturēti 400 EUR
 • atsakoties 49–36 (03.06. – 16.06.) dienas pirms ceļojuma, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas (līdz 16.06.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summa

 Mācību pārgājiens: tiks paziņos atsevišķi!

 Ekipējums kalniem:

 • Apavi: labas trekinga botas vai tūristu zābaki. Labāk ar puscietu/mīkstu zoli, bet, lai nejūt akmeņus. Ja tās ir botas, tad ar protektoriem. Gludās skriešanas vai ielu botas nederēs.
 • Saliekamās nūjas. Vēlams 2 katram.
 • Apģērbs: īsais krekliņš, krekls ar garām rokām, vējjaka vai flīzs. Ideāli, ja kāda veste. Galvenais, lai apģērbs būtu kārtām, lai var novilkt/uzvilkt pēc vajadzības. Visu labāk ir no sintētiska sporta ekipējuma, kas ātri žūst. Garie šorti vai trekinhga bikses.
 • Lietus mētelis/apmetnis. Labāk garāks, platāks, lai iet pāri mugursomai.
 • Cepure, lakats, bandana.
 • Neliela mugursoma, kurā ielikt jaku, dienai nepieciešamās lietas, ūdens pudeli.
 • Cimdi – plāni. Der airēšanas, skriešanas,  darba cimdi.
 • Personīgā aptieciņa: plāksteri, ceļu saites (ja vajag), sev nepieciešamās zāles. 
 • Galvas lukturis (ja ir, ņemt līdz). Kabatas nazis.
 • Peldkostīms. Plāns dvielis (tūristu variants).
 • Higiēniskās lietas: lūpu balzāms, saules aizsargkrēms. Pusdienām: enerģijas batoniņš – kāds labāk garšo. Iesakām Flapjack. Nopērkams veikalā Ceļotājs. Te der jebkurš cits: hematogeni, brokastu batoniņi, šokolāde, sausie augļi, rieksti.
 • Ūdens sistēma vai ūdens pudele.

Ievērībai! Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un  degvielas cenas sadārdzinājumu.

Izbraukšana Piezīmes
22.07.2018 Grupas vadītāja: Sandra Saulīte

Trekings ar ēzelīšiem pie Monteroses Itālijas Alpos

Priekšstatījums