Dzīves ritmi Nepālā

Maza Grupa

Nepāla ir pasaulē visvilinošākais ceļojumu virziens – budisms, nepāliešu kultūra un varenās dabas veidotās ainavas aicināt aicina apmeklēt Katmandu un Himalaju kalnus. Tā ir zeme, kur veldzēt dvēseli, dziedināt garu un ķermeni. Mūsu ceļojums sniegs Jums jaunu ieskatu un sajūtas par šo kalnu zemi un nepāliešu dzīvi. Kalni, joga, meditācija un mūzika, kas savstarpēji harmonē – akcenti, kas jāsabalansē, lai ik diena būtu kā vienīgā katra mūžā. Lasīt vairāk

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
28.03.2018 08.04.2018 12 Vietu nav 1865 € Programma

Piezīmes:
Grupas vadītājs Paulis Stars

Ceļojuma programma

Vai šis ceļojums ir Tev piemērots?

 • Dienas pārgājiens nelielos kalnos, 6 - 7 stundas (absolūtais augstums 1400 m – 2500 m);
 • Divi pagari pārbraucieni ar autobusu 5 - 6 stundas;
 • Vairāki braucieni ar sabiedrisko transportu – kā piedzīvojums;
 • Atpakaļceļā viena nakts jāpavada Stambulā;
 • Apģērbs konservatīvs (apsegti pleci un ceļgali).

Rīga  Stambula  Katmandu – Durbar Square – Čitvanas nacionālais parks – Shivapuri nacionālais parks – PatanBhaktapur  Gandharda komūna  Katmandu – Stambula  Rīga

1. diena, trešdiena, 28.03.  Rīga – Stambula – Katmandu

10.00 pulcēšanās Rīgas lidostā. 12.10 – 15.15 lidojums Rīga – Stambula.

2. diena, ceturtdiena, 29.03.  Katmandu

01.10 – 11.00 lidojums Stambula – Katmandu. Pēc ielidošanas Katmandu dosimies uz viesnīcu atpūsties. Katmandu - seno tempļu, svētvietu, laukumu un pagalmu dzīvs muzejs. Tā ir pasaka, kurā joprojām mīt karaļi un karalienes, prinči un princeses, vieta, kur dievību pielūgsme ir ikdienas sastāvdaļa. Laiks atpūtai pēc garā pārlidojuma. Pēc izvēles – varat doties lēnā pastaigā pa pilsētu. Vakarā dosimies vērot saulrietu pār Katmandu. Nakts viesnīcā Katmandu.  

3. diena, piektdiena, 30.03.  Katmandu

Pirmā iepazīšanās ar Nepālas galvaspilsētu: Katmandu Durbar Square – piļu, pagalmu, tempļu komplekss. Swoyambhunath Stupa, uz kuras gleznotās četras visu redzošās acis vēro Katmandu ieleju no 77 metru augstuma. Stupa ir viena no pasaulē slavenākajām un krāšņākajām budistu svētvietām. Mūsdienās šeit notiek Nepālas karaļu kronēšana un krāšņas svētku ceremonijas, kas ievada katra karaļa valdīšanas laiku Nepālā. Uz vienu dienu iejutīsimies Nepālas iedzīvotāja ikdienā. Iekļausimies budistu un hinduistu straumē, kas dodas uz Swoyambhunathtempli. Apiesim templi un lūgsimies. Iejutīsimies tirgus atmosfērā kā vietējie. Viesosimies nepāliešu ģimenē un baudīsim maltīti kopā ar viņiem. Nakts Katmandu viesnīcā.

4. diena, sestdiena, 31.03. Katmandu – čitvanas nacionālais parks

Šodienas galamērķis – viens no skaistākajiem Nepālas dabas parkiem – Čitvanas nacionālais parks – pirmais un vislabāk uzturētais nacionālais parks Nepālā, kurā dzīvo lielie zīdītāju pārstāvji: viendeguna degunradži, antilopes un liels skaits putnu sugu. Drīz pēc brokastīm dodamies ceļā. Pa Mahendra šoseju, kas savieno Nepālas austrumus ar rietumiem, pēc 5 - 6 stundām nonāksim Čitvanas parkā.  Vēlā pēcpusdienā apmeklēsim Tharu ciemu, kur pabūsim zīloņu audzēšanas centrā. Te sagaidīsim saulrietu. Pēc vakariņām Tharu kultūras centrā skatīsimies folkloras šovu  vietējo mākslinieku izpildījumā. Nakts viesnīcā Čitvanā.

5. diena, svētdiena, 01.04. čitvanas nacionālais parks

No rīta garās koka laivās dosimies braucienā pa Rapti upi. Tiem, kam interesē putni, šis brauciens ir īsti vietā.  Tā būs vienreizēja iespēja redzēt agrāk neredzētus putnus. Upē mēdz sastapt arī krokodilus. Tāpēc sargājiet rokas – nemērciet tās ūdenī.  Pēc vizināšanās ar laivu – dienas aktīvā daļa. Dosimies nelielā pastaigā pa džungļiem. Vēlā pēcpusdienā safari ar džipiem, cerībā ieraudzīt zīloņus,  degunradžus, tīģerus un citus dzīvniekus. Nakts viesnīcā Čitvanā.

6. diena, pirmdiena, 02.04. čitvanas nacionālais parks – Katmandu

Pēc brokastīm braucam atpakaļ uz Katmandu kopā ar nepāliešiem un citiem ceļotājiem. Nakts viesnīcā Katmandu.

7. diena, otrdiena, 03.04. Katmandu

Iepazīsim Nepālu no garīgās puses: Pashupatinath templī tiksimies ar hindu svēto Sadhus, kura galvu rotā dredi. Dosimies uz Bodhnath Stupu, kur uzzināsim ko jaunu par budismu no vietējā mūka. Ielūkosimies nākotnē kopā ar vietējo astrologu. Baudot gardas pusdienas, ieklausīsimies vietējo mūzikantu  spēlē. Nakts viesnīcā Katmandu.  

8. diena, trešdiena, 04.04. Katmandu – Shivapuri nacionālais parks

Diena dabā. Dienu sāksim ar braucienu ar vietējo transportu ārpus Katmandu. Tālāk dosimies ar kājām. Pārgājiens 6 - 7 studu garumā. Apmeklēsim Guļošo Vishnuhinduistuaizsardzības Dievu. Diemžēl to apmeklēt iekšienē mums nav atļauts. Tikai hinduistiem. Dosimies uz Shivapuri nacionālo parku un tālāk pārgājienā uz ūdenskritumu. Tad uz piekalnēs paslēpušos Nangi Gompa klosteri. Staigāsim pa Nepālas mežu. Priecāsimies par skaitajām ainavām Katmandu ielejā un apkārtējos kalnos.  Skaidrā dienā no šejienes redzami sniegos iesegušies Himalaju kalni un Everesta virsotne. Nakts viesnīcā Katmandu.

9. diena, ceturtdiena, 05.04. katmandu, patan un Bhaktapur karalistes

Vēlies uz brīdi dzīvot viduslaikos? Tad dosimies uz divām senām Katmandu satelītpilsētiņam, kas atrodas Katmandu ielejā: Patanu, ko dēvē arī par Dzīves mākslas pilsētu un Bhaktapuru, kurā sajūties kā iecelts citā gadusimtenī. Pārpārēm svētnīcu, tempļu un īpaša smarža, kas saglabājas atmiņā vēl atgriežoties mājās. Nakts viesnīcā Katmandu.

10. diena, piektdiena, 06.04. katmandu – gandharda komūna

Agrs rīts – iespēja vienu stundu skatīt Himalajus un Everestu - pasaulē augstāko virsotni, lidojot ar lidmašīnu. Šis pasākums par papildus maksu – 205 USD/personai. Šodien ļausimies priekam -  un pasūtīsim sev jaunu apģērbu, kopā ar vietējo dizaineri. Kamēr top pasūtītais apģērba gabals, izstaigāsim tuvāko autentisko Nepālas tirgu; satiksimies ar vietējiem muzikantiem no Gandharba komūnas un ieklausīsimies viņu muzicēšanā. Ienākumi no šīs ekskursijas tiks ieguldīti dažādos ar sievietes labklājību saistītos attīstības projektos. Vēlā pēcpusdienā piedalīsimies jautrā kulinārijas meistarklasē, kuru izspēlē unikāls uzņēmums - Septiņas Sievietes, kas palīdz maznodrošinātām un neaizsargātām Nepālas sievietēm. Apmeklēsim komūnas siltumnīcas, mācīsimies dārzeņu nosaukumus, kas aug Nepālā, mācīsimies gatavot tradicionālos nepāliešu gardumus. Vakarā  sēdīsimies rikšās un  atklāsim sev Katmandu nakts gaismās: tempļus, svētnīcas, garšvielu tirgus, pilis. Uz ielas baudīsim  karstu tēju un asus ielas ēdienus. Vērosim dzīvi, kas aizslīd garām Durbarā, ieelposim aromātus Asan tirgū, izjutīsim enerģijas, kas piestrāvo Thamel rajonu – tūristu iemīļotāko Katmandu vietu. Klīdīsim starp gaisīgajiem Katmandu tempļiem. Un atgriezīsimies viesnīcā. Nakts viesnīcā Katmandu.

11. diena, sestdiena, 07.04. Katmandu – Stambula  

Transfērs uz lidostu Katmandu. 12.30 – 17.50 lidojums Katmandu – Stambula. Transfērs uz viesnīcu. Nakts Stambulā.

12. diena, svētdiena, 08.04.  Stambula - rīga

Transfērs uz lidostu Stambulā. 14.55 – 17.55 lidojums Stambula – Rīga.

 

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Katmandu – Rīga;
 • maksa par transporta pakalpojumiem ceļojuma laikā;
 • maksa par naktsmītnēm 3* viesnīcās divvietīgā numurā;
 • 9 brokastis, 2 pusdienas, 8 vakariņas;
 • apmaksātas aprakstā minētās ekskursijas;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā un vietējā gida pakalpojumi;
 • Nepālas vīzu izmaksas.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminēto pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas; veselības apdrošināšana;
 • ieejas maksas parkos un apskates objektos;
 • dzeramnauda šoferim, gidiem un apkalpojošam personālam.

Piemaksa:

 • par vienvietīgu numuru – 340 EUR

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

 • pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās; 1 foto (ņemt līdz).

Pieteikšanās ceļojumam: 

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešami pases kopija un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas 70 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 17.01.;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 6 nedēļas 42 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 14.02.                    

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas pirms ceļojuma (06.02.), tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49 – 36 dienas pirms ceļojuma (07.02. – 20.02.), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas pirms ceļojuma (20.02.), tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

  Grupas sapulce: Jēkaba Ceļojumu birojā.

Izbraukšana Piezīmes
28.03.2018 Grupas vadītājs Paulis Stars

Dzīves ritmi Nepālā

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.