Āfrikas Petra - Lalibela un Omo ieleja Etiopijā

4.0

Ceļotāju Vērtējums
1 atsauksme

Maza Grupa

Etiopija - zeme ārpus mūsu iztēles spējām. Galēju kontrastu zeme. Te atrodas Āfrikas kontinenta augstākās un gleznainākās vietas kā Simiena kalni un dziļākā ieleja – Danakila ieplaka ar Mēness virsmai līdzīgu ainavu, Erkila vulkāns ar ilgstoši aktīvu lavas ezeru tā krāterī. Zeme, kur cilvēki savdabīgā mūsdienu manierē saglabājuši sensenās sadzīves un nacionālās tradīcijas. Omo ielejā, nelielā teritorijā, tā kā nekur citur uz Zemes, ir lielākā etnisko grupu dažādība. Mazāk nekā 15000 kvadrātkilometru platībā dzīvo ļaudis, kas runā 10 dažādās valodās (neieskaitot dialektus). Eksperti lēš, ka vairāk nekā 1000 gadu laikā Omo ieleja bijusi krustceles dažādām kultūrām, caur kuru ļaudis klīduši no vienas zemes uz citu un rezultātā līdz mūsdienām saglabājušās cilvēku grupas ar neatkarīgu kultūru un valodu. Lasīt vairāk

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
26.02.2018 11.03.2018 14 Vietu nav 3420 € Programma

Ceļojuma programma

Vai šis ceļojums ir Tev piemērots?

 • Šajā ceļojumā bez starptautiskā lidojuma ir četri apmēram divu stundu iekšējie pārlidojumi;
 • Ceļojums tiem, kam interesē tautu etnogrāfija - tautu izcelšanās, to materiālā, garīgā kultūra; daba un reliģija;
 • Ceļojuma laikā vairāki līdz 4 stundu gari pārbraucieni ar džipiem (4 personas džipā);
 • Lalibelā daudz jāstaigā ar kājām;
 • Gaisa temperatūra ap +18°, + 25° C.

Rīga – Stambula Adisabeba – Lalibela  Arbaminch –  Jinka  Turmi  Mursi – Karo  Omorate – Konso – Arbaminch – Adisabeba – Stambula  Rīga

1. diena, pirmdiena, 26.02. Rīga – stambula  adisabeba

10.30 pulcēšanās Rīgas lidostā. 12.45 – 16.40 lidojums Rīga – Stambula. 19.40 lidojums Stambula – Adisabeba.

2. diena, otrdiena, 27.02.  Adisabeba

01.00 ielidošana Adisabebā. Vīzu procedūra un transfērs uz viesnīcu, lai atpūstos pēc lidojuma. Pusdienlaikā – puse dienas ekskursija pa Adisabebu. Adisabeba – tulkojot – jaunais zieds,  atrodas 2500 m augstumā virs jūras līmeņa. v.j.l., kurā labi iejutušās violetās džakarandas. Etnoloģijas – arheoloģijas muzejā izstādītas Etiopijā labākie mākslas darbi. Svētās Trīsvienības katedrālē mājo Adisabebas Ortodoksālā Arhibīskapija. Vakarā sagatavošanās, lai no rīta dotos tālāk uz Etiopijas ziemeļu daļu, uz pasaulslaveno Lalibelu. Nakts viesnīcā Adisabebā.  

3. diena, trešdiena, 28.02.  adisabeba – Lalibela

08.00 – 10.35 lidojums Adisabeba – Lalibela. Ja ir tikai viena iespēja apmeklēt Etiopiju, tad Lalibela ir tā vieta – Etiopijas svētā zeme. Lalibela atrodas 2600 m.v.j.l. Pilsētas atpazīstamību veido 11 monolītu baznīcu komplekss, kas 12. gadsimtā izgrebtas rozā granīta klintīs. Baznīcas ieguvušas pasaulē skanējumu kā vienas no pasaules brīnumiem. Katra baznīca ir unikālā  arhitektūras stilā un to interjeru grezno labi saglabājušies gleznojumi, kuru saturs ir veltījums - slava Dievam! Ierodoties Lalibelā, pirmā baznīca, kam veltīsim uzmanību būs tās konstruktora vārdā nosauktā Nakuto Leab baznīca. Pēcpusdienām  steigsim redzēt Lalibelas kompleksa pirmās grupas, kuras atrodas viena aiz otras Jordānijas upes ziemeļu krastā: Bet Medhane Alem (House of the Redeemer of the World), Bet Maryam (The House of Mary), Bet  Maskal (The House of The Cross), Bet Danaghel (The House of the Virgins vai Martyrs), Bet Debre Sina and Bet Golgata  ar  Selassie Chapel un  Tomb  of Adam, Bet Debre Sina (House of Sinai), Bet Golgota (The House of Golgotha), Selassie Chapel (Chapel of Trinity), Tomb of Adam. Nakts viesnīcā Lalibelā.

4. diena, ceturtdiena, 01.03. Lalibela

1978. gadā Lalibelas klinšu baznīcas iekļāva UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Ir doma, ka visa Lalibela esot tikusi veidota kā Jeruzālemes replika. Asheton Maryam baznīcas, kas atrodas ārpus Lalibelas, ir senākās no visām Lalibelā - klintīs izcirstas jau laikā, kad par 11 klosteru kompleksu vēl nebija pat vīzijas. Nesteidzīgi iepazīsim arī Lalibelas otrās grupas baznīcas: Bet Emanuel, (The House of Emanuel), Bet Mercurios (The  House of Mercurios), Bet Abba Libanos, Betlehem (The Chapel of Bethlehem), Bet Gabriel – Rufael (The House of Gabriel and Raphael or The House of Archagels). Nakts viesnīcā Lalibelā.

5. diena, piektdiena, 02.03. Lalibela – Adisabeba

09.30 – 11.30 lidojums no Lalibelas uz Adisabebu. Adisabeba sagaida mūs ar jaunu un neparastu vietu apmeklējumu. Dosimies uz Entoto – savulaik bijusī Etiopijas galvaspilsēta Menelika valdīšanas laikā. Te, (Mariam) Marijas baznīcā kronēja Meneliku par imperatoru. Mercato – lielākais Austrumāfrikas brīvdabas tirgus, kur vērot un satikt vietējos iedzīvotājus. Ieteicams to apmeklēt vairākiem kopā, ne vienatnē. Nakts viesnīcā Adisabebā.

6. diena, sestdiena, 03.03.  Adisabeba – Arbaminch  

Pēc brokastīm no Adisabebas lidosim (13.30 – 15.10) uz Arbaminch. Tālāk dodamies uz vienu no dorze cilts apdzīvoto ciemu. Šī cilts atpazīstama ar mājām līdz 12 m augstumam, kas atgādina bišu stropus, kur kā būvmateriāls izmantots bambusa koks, kas bieži vien ir cirsts pilnmēness laikā. Tas dod iespēju būvēm kalpot 60 – 80 gadus. Aušana ir dorze cilts galvenā nodarbošanās, bet ir arī daudzi, kas veiksmīgi attīstījuši terasveida zemkopību kalnu nogāzēs. Māju apkārtnē iekārtoti dārziņi, kur audzē dārzeņus, garšvielas, tabaku un ensetviltus banānus. Nakts lodge tipa apmentēs Arbaminch.

7. diena, svētdiena, 04.03. Arbaminch – Jinka

Pēc brokastīm brauciens ar laivām pa Čamo ezeru. Ezerā mīt viena no lielākajām milzīgu krokodilu koncetrācijām pasaulē. Tie gozē saulē savas platās slīdīgās muguras un ik pa brīdim paver milzīgo muti. Krokodilus pavada liels daudzums lidojošo ūdensputnu. Pelikānu un flamingo saimes iekrāso ezera krastu balti rozā krāsā, veidojot brīnumskaistu dzīvās dabas ainavu. Dienu noslēgsim ar pagaru pārbraucienu uz Jinku, kur nakšņosim lodge tipa apmetnē.

8. diena, pirmdiena, 05.03. Jinka – Mursi – Jinka

Vairāku stundu brauciena attālumā no Jinkas Mago nacionālā parka teritorijā atrodas Jinka, kur dzīvo Mursi cilts. Mursi cilts - vispazīstamākā, jo daudzkārt aprakstīta dažādos materiālos. Tā ir nomadu cilts, kas ik sezonu maina savu dzīvesvietu. Raksturīgais – sievietes nēsā lūpu plātnes. Jo lielāka lūpu plate, jo vērtīgāka potenciālā dzīvesbiedre. Šīs cilts dzīve rit gandrīz absolūtā izolētībā no pārējās pasaules. Atgriešanās Jinkā. Nakts  lodge tipa apmetnē. 

9. diena, otrdiena, 06.03. Jinka – Turmi

Šodien dosimies uz Turmi, kur dzīvo hammer cilts. Arī šīs cilts atpazīstamība pasaulē ir atzīta. Tā dižojas ar īpašā veidā daudzkrāsainu matu sasuku, gandrīz kā mākslas darbs, tā top vairāku mēnešu garumā. Nakts lodge tipa apmetnē.

10. diena, trešdiena, 07.03.Turmi – karo – turmi     

No rīta pārbrauciens uz Koricho, kur uz dzīvi apmetusies Karo cilts. Iespējams tā ir pati skaistākā vieta Omo ielejā ar izteiksmīgām ainavām un savdabīgu dzīvojamo māju stilu. Karo cilts ir īsti mākslinieki ķermeņa izkrāsošanā. Izmantojot dārzeņu krāsvielas top rakstaini pleci, sejas, rokas un kājas. Karo vīrieši no izaudzētiem gariem matiem gatavo ekstravagantas galvassegas, kuras grezno ar strausu spalvām. Nakts lodge tipa apmetnē.

11. diena, ceturtdiena, 08.03. Turmi – omorate  konso

Brauciens uz Omorate – pilsētiņu Etiopijas dienvidos netālu no Kenijas un Sudānas robežas. Šeit mēs ciemosimies pie Dassanech cilts ļaudīm, kam iztikas avots - krokodilu medības nakts laikā. Lopi ciltij ir lielā vērtē – atkarībā no tā cik liels ganāmpulks pieder katra indivīda ģimenei, tiek noteikts tās status sabiedrībā. Piens un gaļa nodrošina ikdienas iztiku, bet no lopu ādām gatavo ikdienas apģērbu, sedz māju jumtus un gatavo matračus gulēšanai. Nakts lodge tipa apmetnē.

12. diena, piektdiena, 09.03. konso – Arba Minch

Ceļojuma noslēgumā apmeklēsim vēl vienu Etiopijas cilti - Konso. Tā raksturojas ar unikālu terasveida lauksaimniecību, kura kā īpaša parādība Āfrikā, reģistrēta UNESCO mantojuma sarakstā. Pārbrauciens uz Arbaminch. Nakts lodge tipa apmetnē.

13. diena, sestdiena, 10.03. Arba Minch  Adisabeba

Brīvs rīts atpūtai un somas sakārtošanai, jo vadām pēdējo dienu Etiopijā. 15.40 – 16.45 lidojums Arba Mincha – Adisabeba. Atvadas no Etiopijas ar vakariņām, tradicionālajām dejām un mūziku. Vēlu vakarā transfērs uz lidostu.

14. diena, svētdiena, 11.03. Adisabeba  stambula – Rīga

01.55 – 07.35 Adisabeba – Stambula. 15.30 – 17.40 lidojums Stambula – Rīga.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Adisabeba – Rīga;
 • 4 vietējie lidojumi un  lidostu nodokļi;
 • transporta pakalpojumi: autobuss Lalibelā un džipi - ceļojuma laikā pa Omo ieleju;
 • 3* - 4* klases viesnīcas, parku lodges;
 • 12 brokastis, 12 pusdienas un 12 vakariņas;
 • aprakstā minētās ekskursijas;
 • latviski runājoša grupas vadītājs, angliski runājošu vietējo gidu pakalpojumi.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • dzeramnaudas.

Piemaksa:

 • par vienvietīgu numuru – 345 EUR 

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

 • pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās no ceļojuma;
 • 2 fotogrāfijas (ņemt līdz).

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pases kopija un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma, t.i., līdz 18.12.2017.
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma, t.i., līdz 15.01.2018.     

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties 50  (07.01.) dienas pirms ceļojuma, tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49 – 36 (08.01. – 21.01.) dienas pirms ceļojuma, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas, t.i pēc 21.01. pirms ceļojuma,  tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Grupas sapulce: Jēkaba Ceļojumu birojā, 11. novembra krastmalā 29.

Ievērībai! Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu.

Āfrikas Petra - Lalibela un Omo ieleja Etiopijā

Priekšstatījums