Centrālamerikas ikdiena Salvadorā un Nikaragvā

Maza Grupa

Šis būs aktīvs ceļojums, kurā dodamies baudīt ne tik daudz komfortu, kā piedzīvojumus un īstu vietējo dzīvi – ikdienu, kādu to piedzīvo šo valstu iedzīvotāji. Koferi lai atpūšās, mugurās celsim ērtas mugursomas (vienu lielāku visām līdzi ņemamajām mantām un vienu mazāku, ar ko doties ikdienas gaitās). Pārvietosimies ar vietējo sabiedrisko transportu, kas, lai arī parasti ir gana ērti, dažkārt var nekursēt paredzētajā laikā, var būt pārpildīti un tajos var būt karsti. Būsim tomēr Centrālamerikā. Gulēsim jauniešu tipa naktsmītnēs, tāpēc jābūt gataviem dzīvot arī 3-6 vietīgās istabās. Šī ir fantastiska iespēja iepazīties ne vien ar vietējiem iedzīvotājiem, bet arī ar ceļotājiem no citām pasaules malām. Ēdīsim vietējo ēstuvēs. Laika apstākļi gaidāmi karsti, ar augstu mitruma līmeni. Dažas no aktivitātēm prasīs mērenu fizisko sagatavotību un izturīgas kājas – kāpšana vulkānā, riteņbraukšana, airēšana. Pārliecinieties, ka jūtieties fiziski pietiekami spēcīgi. Ceļojums piemērots arī solo-ceļotājiem. Lasīt vairāk

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
22.01.2019 05.02.2019 16 Vietu nav 1490 € Programma

Piezīmes:
Dace Freimane

Ceļojuma programma

UZMANĪBU – PIEDZĪVOJUMU CEĻOJUMS!
Norādītā cena 1490 eur ir bez avio!

Sansalvadora – Santa Ana – Ruta de las Flores – Juayua – Sansalvadora – Managva – Masaya – Granada – Laguna de Apoyo – Ometepes sala – San Juan del Sur  Managva

1. DIENA, OTRDIENA, 22.01., RĪGA – SANSALVADORA

Tiekamies Sansalvadoras lidostā. Transfērs uz naktsmītni Sansalvadorā.

2. DIENA, TREŠDIENA, 23.01., SANSALVADORA – Santa ana

Ar vietējiem autobusiem dodamies uz Santa Ana – otro lielāko Salvadoras pilsētu. Ceļā pavadīsim apmēram 2 stundas. Tā, kalnos ieskauta, atrodas 64 km uz ziemeļrietumiem no galvaspilsētas un ir viens no vēsturiskajiem centriem, kas ir vislabāk saglabājies. Novietosim somas naktsmītnē, dosimies uz netālu esošo Maiju arheoloģisko parku. Pēcpusdienā apskatīsim pilsētas arhitektūru – katedrāli, nacionālo teātri, pašvaldības pili un krāsim spēkus kāpšanai vulkānā. Nakts Santa Ana.

 3. DIENA, CETURTDIENA, 24.01., Santa ana VULKĀNS

Celsimies agri, lai jau 7:30 kāptu satiksmes autobusā, kas aizvedīs mūs uz Santa Ana vulkāna pakāji. Šis ir augstākais (2381 mvjl) vulkāns Salvadorā. Lai nokļūtu līdz tā krāterim, mērosim divu stundu kāpienu augšup. Pārgājiena laikā un vulkāna virsotnē mēs izbaudīsim elpu aizraujošus dabas skatus. Vai zinājāt, ka tieši šis vulkāns ir bijis iedvesmas avots Antuāna de Sent-Ekziperī vislabāk pazīstamajai grāmatai “Mazais Princis”? Vakarā atgriezīsimies Santa Ana. Nakts Santa Ana.

4. DIENA, PIEKTDIENA, 25.01., Santa ana – ruta de las flores

Salvadora ir pasaulslavena gardēžu kafijas audzēšanas vieta. Šajā dienā no Santa Ana dosimies uz Ruta de las Flores ciematiem, kuros brīnumaini kopā sajaukusies koloniālā arhitektūra ar iezemiešu stilu un piedāvā skatus uz skaistajām kafijas plantācijām. Apskatīsim krāsainās mājiņas Juayua, Apaneca ciematos un dosimies izzinošā kafijas tūrē uz Ataco ciematu. Nakts Juayua.

5. DIENA, SESTDIENA, 26.01., juayua – sansalvadora

Nedēļas nogalēs Juayua ciematā notiek ēdienu festivāli. Iejuksim vietējā burzmā, baudīsim kultūru un palutināsim garšas kārpiņas, nogaršojot pupusas - salvadoriešu nacionālo ēdienu.

Pēcpusdienā ar sabiedrisko autobusu dosimies 2 stundu braucienā uz galvaspilsētu Sansalvadoru. Nakts Sansalvadorā.

6. DIENA, svētdiena, 27.01., sansalvadora  managva

Agri no rīta lidojam no Sansalvadoras uz Nikaragvas galvaspilsētu Managvu. Atstāsim somas naktsmītnē un ar sabiedrisko transportu dosimies apskatīt pirmo Nikaragvas galvaspilsētu Leonu ar Centrālamerikas lielāko katedrāli, kuras sienas ir izturējušas neskaitāmas zemestrīces un vulkānu izvirdumus. Pēcpusdienā dosimies uz vulkānu Cerro Negro, lai savām atmiņām pievienotu aizraujošu braucienu ar dēļiem lejup pa vulkāna pelniem. Vakarā atgriežamies Managvā. Nakts Leon.

7. DIENA, pirmdiena, 28.01., LEON – masaya  GRANADA

Ar sabiedrisko autobusu dosimies 31 km uz dienvidaustrumiem no Managvas uz nākamo pilsētu Masaya – te visstiprāk pukst nikaragviešu amatnieku sirdis. Iekārtosimies naktsmītnē un dosimies izbraukumā ar velosipēdiem, apskatot pilsētu un priecājoties par ainaviskiem skatiem, kādus piedāvā Masaya ezers. Pievārēsim stāvu kalnu, lai apmeklētu un uzzinātu, kas šobrīd mitinās Coyetepe nocietinājumā, kas savulaik tika izmantots aizsardzībai pret amerikāņu iebrukumu, bet diktatora laikā kalpoja kā cietums politiskajiem pretiniekiem. No cietokšņa paveras skaists panorāmas skats gan uz Masaya un Granada pilsētu. Pēcpusdienā iejuksim tirgotāju un pircēju radītajā burzmā, apmeklējot vietējo amatniecības tirgu, kas ir īpašs ar to, ka atrodas senām pilsdrupām līdzīgos mūros un mums ierasto tirgu neatgādina. Mielosim acis ar vietējo amatnieku radītajiem darbiem, kuri ir īpaši izslavēti kā dzīvespriecīgu, krāsainu šūpuļtīklu audēji. Vakarpusē turpināsim ceļu līdz Granadai. Nakts Granadā.

8. DIENA, otrdiena, 29.01., granada

Granada ir vēsturiski vienuano nozīmīgākajām Nikaragvas pilsētām gan ekonomiski, gan politiski. Tā ir bagāta ar koloniālo laiku arhitektūru un tās skaistā katedrāle rotā ne vienu vien tūrisma ceļvežu vāku. Te nogaršosim Nikaragvas nacionālo ēdienu quesillas un tiste dzērienu. Pastaiga pa pilsētu. Vakarpusē dosimies uz Masaya vulkānu, lai savām acīm skatītu dzīvu magmu, kas vulkānu izvirduma laikā veido lavu. Nakts Granadā.

9. DIENA, trešdiena, 30.01., laguna de apoyo

Dosimies uz  Laguna de Apoyo – dabas rezervātu, kura nozīmīgākā apskates vieta ir vulkānisks ezers. Šī, teju perfekti apaļās formas ūdenstilpe, mūs apburs ar melnu smilšu pludmali, iespēju peldēties un izbraukt ar kajakiem. Pēcpusdienā atgriezīsimies pilsētā. Brīvais laiks baudīt SPA procedūras vai izbraukt ekskursijā ar karieti. Nakts Granadā.

10. DIENA, ceturtdiena, 31.01., ometepes sala

No Granadas jau atkal kāpsim sabiedriskajā transportā, lai nokļūtu līdz ostai lielākā Centrālamerikas ezera krastā. Te kāpsim kādā no prāmjiem, lai mērotu 1h garo ceļu līdz Ometepes salai. Tā ir 2 vulkānu veidota sala Nikaragvas ezerā. Ometepes salā mūsu transportlīdzekļi būs motorolleri. Vērojot banānu plantācijas, nokļūsim mūsu naktsmītnē. Pēcpusdienā izbaudīsim atpūtu pludmalē. Nakts Ometepes salā.

11. DIENA, piektdiena, 01.02., ometepes sala

Pavadīsim aktīvu dienu uz maģiskās Ometepes salas. Ar motorolleriem dosimies izbraukumā pa salu un meklēsim mistērijas apvītos petroglifus. Apmeklēsim dabīgi radušos avotu baseinus El Ojo de Agua. Baudīsim augļus, augļu smūtijus, nogaršosim veltes no Nikaragvas ezera. Pēcpusdienā katrs pēc savām vēlmēm izvēlēsies laisku atpūtu pludmalē vai jautru lēkāšanu pa viļņiem. Nakts Ometepes salā.

12. DIENA, sestdiena, 02.02., ometepes sala

Rītu sāksim ar kāpienu vulkānā, lai apmeklētu skaisto ūdenskritumu San Ramon. Savukārt pēcpusdienā mūs sagaida divu stundu brauciens ar kajakiem pa Rio Istian - juceklīgu upes un purva apvienojumu, kas atrodas salas iekšienē starp abiem vulkāniem. Dažādu formu un nokrāsu putni, rūcošo pērtiķu ģimenes un peldoši augu paklāji liks elpai aizrauties un acīm iemirdzēties. Nakts Ometepes salā.

13. DIENA, svētdiena, 03.02., ometepes sala – san juan del sur

Kuģosim atpakaļ uz Nikaragvas iekšzemi, lai dotos tālāk uz San Juan del Sur – pilsētu Klusā okeāna krastā, sērferu iecienītu paradīzi. Brīva diena pludmalē, iespēja uzsērfot vai vienkārši baudīt sauli un dzīvi. Nakts San Juan del Sur.

14. DIENA, pirmdiena, 04.02., san juan del sur  Rīga

Dodamies no San Juan Del Sur uz lidostu.Ierasanas Riga 05.02.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • Programmā ietvertās aktivitātes: ieejas maksa nacionālajos parkos, kafijas tūre, brauciens no vulkāna, motorolleru noma, kajaku noma, prāmju braucieni, lidojums Salvadora – Nikaragva;
 • transporta pakalpojumi: transfēri uz naktsmītnēm, sabiedriskā transporta biļetes;
 • nakšņošanu hosteļos, 2* viecnīcās un homestay tipa naktsmītnēs;
 • Latviski / spāniski runājoša grupas vadītāja pakalpojumi, angliski / spāniski runājošu vietējo šoferu un gidu pakalpojumu apmaksa.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • lidojumu biļetes;
 • lidostu nodokļi;
 • ēdināšana;
 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • dzeramnauda šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam. 

*Aviobiļetes – aptuvenā aviobiļešu cena 1100 EUR.

Ieteicamais aviobiļešu maršruts:

22.01.2019 Rīga (RIX) – Parīze(PAR)                      07:20 – 09:10          

22.01.2019 Parīze(PAR) – Panama City(PTY)           13:45 – 19:05

22.01.2019 Panama City(PTY) – Sansalvadora (SAL)  21:10 – 22:15

04.02.2019 Managva (MGA) – Panama City(PTY)     14:26 – 17:01

04.02.2019 Panama City(PTY) – Amsterdama(AMS)   18:45 – 10:55(+1)       

05.02.2019 Amsterdama(AMS) – Rīga(RIX)                 18:55 – 22:10

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pases kopija un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 10 nedēļas  (70 dienas) (13.11.2018.) pirms ceļojuma;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 6 nedēļas (42 dienas) (11.12.2018.) pirms ceļojuma.                       

Ceļojuma anulācijas noteikumi: 

 • atsakoties no pieteikšanās dienas līdz 50 (02.12.2018)  dienas pirms ceļojuma, tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49–36 (03.12.2018. – 17.12.2018.) dienas pirms ceļojuma, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas (18.12.2018.) (5 nedēļas) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

 • ceļošanai derīga pase ar derīguma termiņu ne mazāku kā 6 mēneši pēc atgriešanās un 1 brīva lappuse vīzu sadaļā;
 • veselības apdrošināšana.

Grupas sapulce: Jēkaba Ceļojumu birojā.  

Izbraukšana Piezīmes
22.01.2019 Dace Freimane

Centrālamerikas ikdiena Salvadorā un Nikaragvā

Priekšstatījums