Irāna un kolorītā Armēnija

Maza Grupa

Skatoties no Ararata kalna, paveras Armēnijas kalnainā ainava ar biezu mežu apaugušām nogāzēm, Sevana ezera ieplaku un straujām kalnu upēm, kuru krastos izveicīgie armēņi audzē vīnogas un kalnu plašumos pārvietojas kopā ar aitu un kazu ganāmpulkiem. Te skatāmi klosteri, kuros klusi var aizlūgt par labāku dzīvi, tam pretim Erevānas rosīgā kultūras un mākslas dzīve, baudāmi īpašie kafijas rituāli, izsmaržojams pasaulē slavenais armēņu konjaks un izgaršojama neatkārtojamā virtuve. Lasīt vairāk

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
30.04.2018 12.05.2018 13 Vairāk kā 6 2545 € Programma
REZERVĒT

Piezīmes:
Grupas vadītāja: Jolanta Lipska.

Ceļojuma programma

Vai šis ceļojums ir Tev piemērots?

 • Ceļojums - vēsture, reliģija, arhitektūra un daba;
 • Divi pagari pārbraucieni (3-4 stundas) un viens iekšējais lidojums.

Rīga  Erevāna – Garni  Geghard  Sevana ezers  Khor VirapKarahundj  Goris – Tatev – Kindzoresk – Kapan – Meghri –Tabriz – Širaza – Persepole un Nekropole  Isfahan  TeherānaKijeva – Rīga

1. diena, pirmdiena, 30.04.  Rīga – erevāna

14.30 pulcēšanās Rīgas lidostā. 16.25 – 18.00 lidojums Rīga – Erevāna.

2. diena, otrdiena, 01.05. erevāna – ejmiatsinZvartnoc

Ielidošana Erevānā un transfērs uz viesnīcu. Nakts viesnīcā Erevānā. Pēc nakts atpūtas sāksim Erevānas iepazīšanu ar iespaidīgo Genocīda muzeju,  lai izprastu Armēnijas sūro vēstures gājumu. Pabūsim Republikas laukumā, pie Operas un baleta nam, Kaskādes parkā un Manuskriptu muzeju. Dienas otrajā dalā dosimies ārpus Erevanas - apmeklēsim UNESCO pasaules mantojuma sarakstā ietvertos senos Zvartnotsas un Ejmiatsi  monumentus, kas atrodas ārpus Erevānas. Atgriešanās Erevānā.  Nakts viesnīcā Erevānā.

3. diena, trešdiena, 02.05. erevāna – Garni – Geghard – Sevana ezers – erevāna

Šodien brauksim uz Garni. Te atrodas Garni templis, kas ir vienīgais saglabājies pagānu templis Armēnijā. Iespaidīgas Azata upes kanjona klintis ieskauj Geghard klosteri, ko dēvē arī par alu klosteri. Neatkārtojams ir kora dziedājums klosterī, kas ik pa laikam atskan tā velvēs – patiess pārsteigums! Pie labvēlīgas sakritības, ka gadās ierasties uz dziedājuma laiku. Vietējā ģimenē piedalīsimies armēņu nacionālās maizeslavaša cepšanā. Skaistākais Armēnijas ezers – Sevans iegūlis kalnu ieplakā un gadiem ilgi tā krastos bija un ir iekārtoti veselības veicinoši kūrorti. Sevana ezera pusssalā – Sevanavank klosteris, to arī apmeklēsim. Atceļš uz Erevānu. Nakts viesnīcā Erevānā.

4. diena, ceturtdiena, 03.05. erevāna – Khor VirapNovarankKarhunj – Goris

Šo dienu veltīsim Dienvidarmēnijas viduslaiku arhitektūras un dabas varenības vienotībai. Dienvidarmēnijas pērle ir KhorVirap klosteris, kurš dižojas ar ļoti bagātu vēsturi - gan reliģisko, gan laicīgo. Tas ir visnozīmīgākaijs  Armēnijas svētceļnieku klosteris, ne tikai tādēļ, ka no šejienes paveras visskaistākie skati uz Ararata kalnu viņpus Armēnijas - Turcijas robežas, bet  šeit 13 gadu ieslodzījumu izcieta pirmais kristietības sludinātājs Armēnijā. Tālāk dosimies cauri Armēnijas lauksaimniecības rajoniem, kur Ararata pakājē plešas bagātīgi augļu dārzi un plašas vīnogu plantācijas. Līdzko caurbrauksim Ararata līdzenumu, tā pavērsies Dienvidarmēnijas skaistākie rajoni ar sarkanām klintīm, meduskrāsas ciematiem. Areni ciems armēņiem saistās ar bagātām vīna darīšanas tradīcijām. Te atrasta pasaulē vecākā vīna darītava. 6100 gadus sena. Areni vīna darītavā vīna degustēšana un to iegādāšanās. Tālāk dosimies uz Noravankas klosteri – arhitektūras tīrradni, kas iecelts starp ķieģeļsarkanām klintīm  tieši virs dziļa kanjona. Interesanta ir Armēnijas StonehedžaKarahundj. Nakts viesnīcā Gori.

5. diena, piektdiena, 04.05. Goris – TatevKndzoreskKapan

Gori pilsētiņa ir tipiski vācu stilā: augļu dārzos iegūlusi, ar unikālu arhitektūru – mājām ar sarkaniem dakstiņu jumtiem un arkveida logiem. To 19. gadsimtā projektējis kāds vācu arhitekts. NoGori pilsētas šķērsosim ieleju gandrīz 6 km garumā ar gaisa tramvaju  pa pasaulē garāko gaisa ceļu uz Tatev klosteri. Klosteris atrodas uz klinšainas pussalas 100 m augstumā stāvkrastā virs Vorotas upes. Pa ceļam uz Kapan, paciemosimies  pie Gruzijas  alu pilsētas Vardzijas māsas - Khndzoresk alu ciematā.  Nakts viesnīcā Kapan.    

6. diena, sestdiena, 05.05. KapanMeghriTabriz

Esam pavisam tuvu Armēnijas – Irānas robežpunktam. Te mainās  autobuss un gids. Braucam uz Tabrizu. Pa ceļam apskatāmies Stepana katedrāli. Elgoli dārzs Tabrizā pilnīgi apliecina, ka esam Irānā. Nakts viesnīca Tabrizā.

7. diena, svētdiena, 06.05. Tabriza – Širaza  

Tabrizā ejam uz Azeibardžānas muzeju, apmeklējam Zilo Mošeju, Mashrouteh māju-muzeju un Tabrizas tirgu. Tad dosimies uz Tabrizas lidostu, lai lidotu uz Širazu. Nakts viesnīcā Širazā.

8. diena, pirmdiena,  07.05. Širaza

Širaza - romantikas, mīlestības, lakstīgalu, filozofu, rožu un orhideju, karaļu un poēzijas pilsēta. Te dzimuši mīlas un dzīvesgudri dzejniekiHafez un Saadi. Persiešiem viņu dzeja kļuvusi par tautas folkloru. Pārsteidzoša skaistuma apņemta it 18. gadsimta Rozā mošeja - Nasir-ol-Molk un Narenjestan pils. Zanda komplekss ar senajām pirtīm un Širazas tirgus. Dienas noslēgumā – dzejnieka Hafesa mauzolejs un apgaismotā šaha Cheragh svētnīca, kuras mirdzums un skaistums neatstās vienaldzīgus. Nakts viesnīcā Širazā.    

9. diena, otrdiena,  08.05.  Širaza – Isfahan

Tad pārbrauksim uz Isfahanu. Pa ceļam iegriezīsimies palūkoties uz irāņu tautas dižāko arhitektūras pieminekli - Persepolis un Naqhsh-e Rostam Nekropolis. Netālu no pilsētas, karalis Darius 500 gadus pirms Kristus dzimšanas uzsāka tās celtniecību, kas ilga aptuveni 150 gadus. Mūsdienās Persepolis ir iekļauta UNESCO pasaules aizsargājamo objektu sarakstā. Iebraucot Isfahanā, mūs sagaidīs vakara gaismu spēlēs Trīsdesmit trīs arku tilts.  NaktsviesnīcāIsfahan.

10. diena, trešdiena, 09.05. isfahan

Isfahana ir Irānas pērle, viena no skaistākajām pilsētām islama pasaulē. Interesanti apskates objekti Isfahanā ir Centrālais laukums (Naqsh-e Jahan) ar elegantajām Imam un šeiha Lotfullah mošejām, kā arī Ali Qapu pils ar apkārtni. Jolfa kvartāls saistīts ar armēņu ietekmi Isfahanas attīstībā 17.gadsimtā. Te arī skatāma armēņu Vanka katedrāle. Nakts viesnīcā Isfahan.

11. diena, ceturtdiena, 10.05. isfahan – Teherāna

Ceļojums  tuvojas noslēgumam. Dodamies uz Teherānu. Pa ceļam vēl piestājam Kashan pilsētā. Šodien tā zināma ar keramikas tradīciju bagātību, paklāju un velveta izstrādi. Vēl papildināsim savas zināšanas par irāņu dārziem – izstaigāsim 19. gadsimtā iekopto  Fin dārzu ar villām. Nakts viesnīcā Teherānā.

12. diena,piektdiena, 11.05.Teherāna

Teherāna ir relatīvi jauna pilsēta. Arheoloģijas muzeja ekstraordinārās ar rokām gatavotās keramikas kolekcijas – spožas atmiņas par augsto kultūras un mākslas līmeni pilsētas pagātnē. Keramikas un stikla muzejs – plašs ieskatsIrānassmalkajās mākslās. Karaliskā Golestāna šaha pils tiek uzskatīta par Teherānas spožo dārgakmeni. Tā ir iekļauta Unesco mākslas sarakstos kā kadžarskas ēras (laiks, kad valdīja Kadžaru dinastija (Qajar)) meisterdarbs, ko raksturo agrīnās persiešu amatniecība un arhitektūra un pāri visam - rietumu mākslas ietekme. Nakts viesnīcā Teherānā. 

13. diena, sestdiena, 12.05. Teherāna – kijeva – Rīga

Ap vieniem - diviem naktī – transfērs uz lidostu. 05.25 – 08.10 lidojums Teherāna – Kijeva. 14.05 – 15.45 lidojums Kijeva – Rīga.

Papildus informācija

 Ieteicamā literatūra:

 O. Haijams - “Dzeja”, sūfiju dzeja no Persijas, 6 dzejnieku dzejas izlase - "Gaismas dzeja",  

 Anita Amirrezvani  - “Ziedu asinis.

Izlasi mūsu blogā stāstus par Irānu un piesakies ceļojumam arī pats!

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Erevāna, Teherāna – Rīga, iekšējais lidojums;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • naktsmītnes 4* viesnīcās divvietīgā numurā;
 • divas ēdienreizes dienā: 11 brokastis, 11 vakariņas;
 • aprakstā minētās ekskursijas un ieejas maksas;
 • Irānas vīzas izmaksas;
 • 0.5 l ūdens personai katru dienu, vīna degustācija Armēnijā;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā, angliski / krieviski runājošu vietējo gidu pakalpojumi;
 • veselības apdrošināšana.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • dzeramnauda šoferiem, gidiem.

Piemaksa: par vienvietīgu numuru485 EUR  

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pases kopija un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR  avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas (19.02.) pirms ceļojuma;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas (19.03.) pirms ceļojuma.

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās dienas līdz 50 dienas pirms ceļojuma (11.03.), tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49 - 36 dienas pirms ceļojuma (03.08 – 16.08.), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk kā 36 dienas (līdz 25.03.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

 • pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās un 3 brīvām vīzu lapām 

Svarīgi: Lai nokārtotu Irānas vīzu, pase un 2 foto 3.5x4.5 cm jāiesniedz Jēkaba Ceļojumi birojā līdz 1. aprīlim.

Grupas sapulce: Jēkaba Ceļojumu birojā.

Ievērībai! Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu.

Izbraukšana Piezīmes
30.04.2018 Grupas vadītāja: Jolanta Lipska.

Haijama un Rūmī dzimtene - Irāna un kolorītā Armēnija

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.