Senās civilizācijas noslēpumi

4.8

Ceļotāju Vērtējums
5 atsauksmes

Maza Grupa

Senās civilizācijas apjaušana ir tā, kas padara Peru tik intriģējošu. Viena no pasaulē iespaidīgākajām, mistiskākajām valstīm. Koloniālās pilsētas, kurās jūtams spāņu konkistadoru mantojums, senās inku pilsētas, mistiskās svētvietas, Maču Pikču un Naskas līniju mīkla. Andu kalni Peru ir vieni no grandiozākajiem visā kontinentā un šie paši kalni vēl joprojām ir mājvieta indiāņu ciltīm, kuri runā senajā Quechua valodā un dzīvo tradicionālo dzīvesveidu. Esi liecinieks kā kolonizācijas laikā par šīs puslodes galveno centru bijusi Peru, vēl joprojām sevī atspoguļo tā laika varenību.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
17.03.2018 01.04.2018 16 Vietu nav 3990 € Programma

Piezīmes:
Grupas vadītājs Uldis Alksnis. Grupas sapulce 08.02. pulksten 18:15.

Ceļojuma programma

Lima – JaenChachapoyas  – CuelapCajamarca – Cusco – Maču Pikču – Puno – Titikakas ezers – Arekipa – Naska  Lima

1. DIENA, SESTDIENA, 17.03. RĪGA – LIMA

No rīta pulcēšanās Rīgas lidostā, lidojums Rīga – Lima ar pārsēšanos, vakarā ierašanās Peru, transfērs uz viesnīcu un nakts viesnīcā Limā.

2. DIENA, SVĒTDIENA, 18.03. LIMA – JAEN – COCACHIMBA

No rīta brauciens uz Limas lidostu un lidojums uz Jaen lidostu, kas atrodas Peru ziemeļu daļā. Pēc ierašanas turpināsim ceļu uz Cocachimba pilsētu, kas atrodas tuvu pasaules trešajam augstākajam ūdenskritumum – Gokta. Vakariņas un nakts viesnīcā Cocachimba.

3. DIENA, PIRMDIENA, 19.03. COCACHIMBA – GOKTA – CHACHAPOYAS

Pēc brokastīm apmeklēsim skatu laukumu, lai vērotu trešo pasaules augstāko ūdenskritumu – Gokta. Šis aptuveni 770 m augstais ūdenskritums ir sevi glabājis neatklātu līdz pat 2002.gadam un tikai pēdējos gadus ir pieejams tā apskatei, bet tā apkārtne ir kalnaina un grūti sasniedzama, kas ir viens no iemesliem, kāpēc šis dabas brīnums ir glabājies cilvēku neapskatīts līdz pat 21.gadsimta sākumam. Pēcpusdienā pēc ūdenskrituma apskates dosimies uz Karahiju, kur atrodas sarkofāgi ar mīklainiem to izskaidrojumiem. Turpinām ceļu uz Chachapoyas pilsētu, nakts viesnīcā Chachapoyas.

4. DIENA, OTRDIENA, 20.03. CHACHAPOYAS – CUELAP – CHACHAPOYAS

Šodien iepazīsim vēl vienu no Peru ziemeļu pārsteigumiem – Cuelap cietoksni jeb “Ziemeļu Maču Pikču”. Brauciens uz šo cietoksni ir pa kalnainu ceļu, kas prasa laiku. Cuelap cietoksnis sastāv no aptuveni 400 ēkām, kas atrodas trīs līmeņos. Šis cietoksnis kalpoja Chachapoyas civilizācijai, kuru ieņēma inki un Chachapoyas civilizācija panīka. Šis cietoksnis tika atvērts arheologiem aptuveni 60 gadus ātrāk kā Maču Pikču, bet vēl joprojām ir mazāk izpētīts. Pēc kompleksa apskates atgriezīsimies Chachapoyas. Nakts viesnīcā Chachapoyas.

5. DIENA, TREŠDIENA, 21.03. CHACHAPOYAS – CAJAMARCA

Mūs sagaida garš dienas brauciens pa Andu kalniem, pēc aptuveni 2 stundu brauciena apmeklēsim Leimebamba mūmiju muzeju, kas raksturo Chachapoyas civilizācijas lielo nozīmi mirušo apbedīšanā. Turpināsim mūsu ceļu uz kalnu ciematu Selendina, kur baudīsim pusdienas. Pēc atpūtas brīža un pusdienām kalnu ciematā, dodamies uz Cajamarca pilsētu. Nakšņosim viesnīcā ar baseinu ko esam pelnījuši pēc dienas brauciena pa kalniem. Nakts viesnīcā Cajamarcā.

6. DIENA, CETURTDIENA, 22.03. CAJAMARCA – LIMA – KUSKO

Pēc Peru ziemeļu iepazīšanas, sēdīsimies lidmašīnā un ceļosim caur Limai uz Kusko jau Peru dienvidu daļā. Pēc ierašanās Kusko, dosimies pilsētas iepazīšanās ekskursijā, kuras laikā apmeklēsim pazīstamo Coricanchas templi. Nakts viesnīcā Kusko.

7. DIENA, PIEKTDIENA, 23.03. KUSKO – URUBAMBA – OLLANTAYTAMBO – URUBAMBA

Mūsu mērķis šodien būs apskatīt “Svēto ieleju” – auglīgu teritoriju Urubambas krastos. Vērosim apkārtējās ainavas un apmeklēsim fermu, kurā apskatīsim lamas un alpakus – vienus no Andu kalnu tradicionālākajiem dzīvniekiem. Turpinājumā dosimies uz Pisac ciematu, kurā apmeklēsim vietējo indiāņu tirgu. Pusdienās baudīsim Andu kalnos un pēc tā ceļosim Ollantaytambo pilsētas virzienā, pēc ierašanās apmeklēsim Inku drupas, kas savulaik Inku plaukuma gados bija apdzīvotas, bet tagad pati pilsēta tiek saukta par pēdējo inku citadeli. Nakts viesnīcā Svētajā ielejā.

8. DIENA, SESTDIENA, 24.03. OLLANTAYTAMBO – MAČU PIKČU – KUSKO

No rīta dosimies uz Maču Pikču – pasaules slaveno inku citadeli, kas atrodas Andu kalnos 2430 m vjl. un ataino Inku impērijas plānošanu un pilsētvidi tās labākajā izpausmē. Pašu ceļu uz Maču Pikču veiksim ar vilcienu, vērojot apkārtējās kalnu ainavas. Pēc ierašanās Maču Pikču dzelzceļa stacijā, sēdīsimies autobusā un brauksim uz sākuma punktu mūsu pārgājienam. Apmeklēsim Saules templi un citas nozīmīgas šīs grandiozās Inku pilsētas daļas. Būs arī brīvs brīdis individuālai pastaigai pa Maču Pikču, kas ir iekļauta 8 Pasaules brīnumu sarakstā. Pēc tā dosimies pusdienās uz Aguas Calientes, pēc pusdienām pastaigāsim pa šīs pilsētas krāsainajām ielām ar restorāniem, suvenīru veikaliem un bāriem. Turpināsim ceļu līdz Kusko. Nakts viesnīcā Kusko.

9. DIENA, SVĒTDIENA, 25.03. KUSKO – PUNO

Šī diena plānojas braucienā pa kalniem dienvidu virzienā uz Puno pilsētu pie Titikakas ezera, kas atrodas pie Bolīvijas robežas. Pa ceļam vērosim Andu kalnus un ezerus, kas izvietojušies gar tiem. Ceļosim pa Andu kalniem līdz Inku impērijas svētvietai Raqchi, kur kādreiz pacēlušās milzīgas pārtikas noliktavas, pēc pusdienām šķērsosim Raya pāreju, kas atrodas 4335 m vjl. augstumā. Turpināsim ceļojumu pa kalnu ceļiem līdz sasniegsim mūsu mērķi – Puno pilsētu. Nakts viesnīcā Puno.

10. DIENA, PIRMDIENA, 26.03. PUNO – KOLKAS KANJONS

No rīta sāksim iepazīt Puno, kas atrodas 3800 m vjl. augstumā pie Titikakas ezera – visaugstāk kalnos esošā kuģojamā ezera. Leģenda vēsta, ka mītiskie Inku impērijas dibinātāji nākuši no Titikakas ezera dzīlēm. Brauksim uz Titikakas ezeru un kāpsim laivā, braucienā pa Titikakas ezeru apmeklēsim Uros salas, kas ir cilvēku veidotas apdzīvotas niedru salas. Izkāpsim uz šīm salām un savām acīm apskatīsim kā šeit dzīvo vietējie iedzīvotāji. Plašāk uzzināsim par šo salu, kā arī uzzināsim par grūtībām, ar kurām saskaras niedru salas iemītnieki. Pēc tā apmeklēsim Silustani arheoloģisko zonu, kas atrodas aptuveni 4000 m vjl. augstumā. Sāksim mūsu ceļu Arekipas virzienā uz Kolkas kanjonu, kas ir dziļākais kanjons pasaulē. Nakts viesnīcā Kolkas kanjona apkārtnē.

11. DIENA, OTRDIENA, 27.03. KOLKAS KANJONS – AREKIPA

Agri no rīta dosimies uz Kolkas kanjonu, kas tiek uzskatīts par dziļāko kanjonu un tā dziļums ir aptuveni 3500m. Vērosim apkārtējās ainavas un piestāsim pie skatu punkta no kura paveras plašs skats uz kanjonu un tā apkārtni. Šajā reģionā dzīvo kondori, kuri lidinās apkārt arī gar kanjonu. Pēc tā baudīsim pusdienas un turpināsim mūsu ceļu uz Arekipas pilsētu. Vēlā pēcpusdienā Arekipas pilsētas ekskursija, šī ir otra lielākā Peru pilsēta ar plašu kolonizācijas laiku mantojumu. Apmeklēsim Santa Katalīnas klosteri, kura durvis bijušas slēgtas vairākus gadu simtus, tādējādi saglabājot tā savdabīgo interjeru. Nakts viesnīcā Arekipā.

12. DIENA, TREŠDIENA, 28.03. AREKIPA – NASKA

No rīta brokastis un ap pusdienas laiku garš pārbrauciens uz Nasku, pārbrauciens aptuveni 9 stundu garumā, vērojot apkārtējās ainavas. Vēlā vakarā ierašanās Naskā, nakts viesnīcā Naskā.

13. DIENA, CETURTDIENA, 29.03. NASKA – IKA – PARAKAS

Iepazīsim mistiskās Naskas līnijas, par kurām esam lasījuši un redzējuši televīzijā. Brauksim uz Naskas lidostu un sēdīsimies lidmašīnā, lai no augšas vērotu Naskas zīmējumus. Šie noslēpumainās izcelsmes gigantiskie zīmējumi tuksneša smiltīs aptuveni 500 kvadrātkilometru lielā platībā ataino cilvēka, pērtiķa, zirnekļa, suns, zivs un citas formas. Par to izcelsmi vēl joprojām tiek diskutēts. Izvēlei - Lidojums virs Naskas līnijām (no 99 USD). Pēc tam brauciens uz Iku, kas ir populāra peruāņu atpūtas vietu, šeit pusdienosim un turpināsim ceļojumu uz savdabīgo Huacachina oāzi, kurā atrodas ezers, kuru ieskauj smilšu kāpas, tropiskās palmas un eikaliptu audzes. Nakts viesnīcā Parakas.

14. DIENA, PIEKTDIENA, 30.03. PARAKAS – LIMA

Šodien pārbrauksim uz okeāna krastu, kur sēdīsimies laivā un dosimies uz Ballestas salām, kas atrodas aptuveni 30 km attālumā no krasta. Šī ir jūras lauvu, Humbolta pingvīnu, pelikānu un dažādu putnu iemīļota vieta. Pēc izbrauciena atgriezīsimies Parakas, kur pusdienosim un turpināsim mūsu ceļu uz Peru galvaspilsētu Limu. Nakts viesnīcā Limā.

15. DIENA, SESTDIENA, 31.03. LIMA

Ceļojuma noslēgumā apmeklēsim Limas nozīmīgākos apskates objektus – pilsētas galveno laukumu, klosteri un Svētā Franciska baznīcu. Kā arī mīlestības parku, no kura paveras skats uz Kluso okeānu. Pēcpusdienā dosimies uz lidostu lidojumam uz Rīgu.

16. DIENA, SVĒTDIENA, 01.04. LIMA – RĪGA

Atgriešanās Rīgā.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Lima– Rīga, iekšējie lidojumi;
 • naktsmītnes 3* viesnīcās divvietīgā istabā;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • 14 brokastis, 8 pusdienas un 5 vakariņas;
 • aprakstā minētās ekskursijas, ieejas maksas parkos un apskates objektos;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā un angļu/krievu valodā runājošs vietējais gids.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • lidojums virs Naskas līnijām no 99 USD.
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • dzeramnauda šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam.

Piemaksa: par vienvietīgu numuru 435 EUR.

 Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešams uzrādīt pasi un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 06.01.2018.
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 03.02.2018.

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas pirms ceļojuma (26.01.), tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49 – 36 dienas pirms ceļojuma (27.01. – 09.02.), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk kā 36 dienas pirms ceļojuma (09.02.), tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Nepieciešamie ceļojuma dokumenti:

 • pase, kas derīga 6 mēnešu pēc atgriešanās.

Grupas sapulce: Jēkaba Ceļojumu birojā.

Ievērībai! Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu.

Izbraukšana Piezīmes
17.03.2018 Grupas vadītājs Uldis Alksnis. Grupas sapulce 08.02. pulksten 18:15.

Senā inku impērija - Peru

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.