Čīle un mistiskā Lieldienu sala

Maza Grupa

Čīle ir viena no attīstītākajām zemēm Dienvidamerikā, kas izvietojusies garā, bet šaurā strēlē gar Kluso okeānu. No Čīles dienvidiem līdz tās ziemeļiem ir aptuveni 5000 km, bet no tās rietumiem līdz austrumiem vidēji ir tikai 70 km. Šajā dabas ziņā bagātajā un arī dažādajā zemē, kuru šķērso varenākie Dienvidamerikas kalni – Andi, tālu Klusajā okeānā slēpjas maza, bet visas pasaules mērogā unikāla sala – Isla de Pascua spāņu valodā, Rapa Nui polinēziešu valodā jeb Lieldienu sala latviešu valodā. Šo salu mēdz dēvēt par vienu no mistiskākajiem punktiem uz pasaules. Nokļūt Lieldienu salā nav vienkārši, ceļš ir ļoti tāls, bet šurp tiecas liela daļa pasaules apceļotāju, lai rastu atbildes uz noslēpumu par lielajām akmens skulptūrām, kas līdzinās cilvēku sejām un ir izkaisītas pa salu. Lasīt vairāk

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
17.02.2018 01.03.2018 13 4 4490 € Programma
REZERVĒT

Piezīmes:
Grupas vadītāja Maija Zebņicka

Ceļojuma programma

Vai šis ceļojums ir Tev piemērots?

 • Šajā ceļojumā būs vairāki gari lidojumi, kopējais laiks ko pavadīsim lidmašīnā šajā ceļojumā būs aptuveni 48 stundas;
 • Ceļojums piemērots dabas mīļotājiem, jo apmeklēsim Lieldienu salu un Čīles ziemeļus, kur galvenie apskates objekti ir dabā;
 • Šajā ceļojumā būs jāstaigā, ja ir problēmas ar kājām, tad tas būs šķērslis;
 • Čīles ziemeļos būs pāris dienas, kad būsim augstskalnu apstākļos, vienuviet pat 4200 m.vjl. augstumā.

Lieldienu salas apmeklējuma regulējumi ļauj pieteikties ceļojumam vēlākais līdz 29. novembrim.

 Santjago – Calama – San Pedro – Santjago – Lieldienu sala  Santjago

1. DIENA, SESTDIENA, 17.02. RĪGA – PARĪZE – SANTJAGO

 05:15 pulcēšanās Rīgas lidostā, 07:15 lidojums Rīga – Parīze, pēc ielidošanas Parīzē, iespēja doties uz Parīzes pilsētu, vēlāk vakarā 23:40 lidojums Parīze – Santjago, nakts lidmašīnā.

2. DIENA, SVĒTDIENA, 18.02. SANTJAGO

No rīta ierašanās Dienvidamerikā un Čīles galvaspilsētā, pēc ielidošanas dosimies pilsētas ekskursijā un apskatīsim Santjago pilsētas seno daļu, kas sevī ietver Santa Lucia pakalnu un Plaza de Armas jeb pilsētas galveno laukumu. Pilsētas apskati noslēgsim pie pilsētas tirgus. Nakts viesnīcā Santjago.

3. DIENA, PIRMDIENA, 19.02. SANTJAGO – CALAMA –SAN PEDRO

No rīta dosimies uz Santjago lidostu, lidojums Santjago – Calama. Sāksim Čīles ziemeļu iepazīšanu ar Mēness ieleju, kas atrodas vienā no pasaules sausākajām vietām. Šīs ielejas ainava ir ļoti savdabīga, šeit miljoniem gadu laikā vēja un nelielā ūdens daudzuma ietekmē, jaucoties mālam ar sāli, ir formējusies ļoti īpatnēja ainava. Pēc ielejas apmeklējuma dosimies uz Nāves ieleju, no kurienes vērosim Andu kalnu un vulkānu ainavas. Nakts viesnīcā San Pedro.

4. DIENA, OTRDIENA, 20.02. SAN PEDRO – SALAR DE ATACAMA – SAN PEDRO

Šodien mūsu mērķis ir Salar de Atacama, kas ir Čīles lielākais sāls līdzenums. Ļoti negaidīti starp plašajiem sāls laukiem iekārtojušies flamingo putni, kuri padara kopējo ainavu vēl savdabīgāku. Pēc tam dosimies pa kalnu ceļu uz lagūnām, kas izvietojušās kalnos pat 4000 m vjl. augstumā. Piestāsim ciematā, kur baudīsim pusdienas un pirms atgriezīsimies San Pedro, apskatīsim nelielu pilsētu ar tās baznīcu. Nakts viesnīcā San Pedro.

5. DIENA, TREŠDIENA, 21.02. SAN PEDRO GEIZERI

Agri no rīta dosimies uz nākamo Čīles ziemeļu pārsteigumu - geizeri, kas atrodas vienā no pasaules nozīmīgākajiem ģeotermālajiem laukiem. Apskatīsim teritoriju, ko klāj tvaiki un tam visam papildus arī Andu kalnu ainavas. Pēc brokastīm būs iespēja nopeldēties karstajos ūdeņos, kas šeit izveidojušies un ir piemērotā temperatūrā mūsu ķermeņiem. Turpināsim ceļu, baudot apkārtējās ainavas, līdz nonāksim Machuca ciematā, kur dzīvo lamu gani. Ciematā tiek piedāvāti vietējo Andu kalnu suvenīri un pat lamu gaļa. Nakts viesnīcā San Pedro.

6. DIENA, CETURTDIENA, 22.02. CALAMA  SANTJAGO

Šodien dodamies uz Calamas lidostu un lidojums Calama – Santjago, atgriežamies Čīles vidienē un valsts galvaspilsētā. Nakts viesnīcā pie Santjago lidostas.

7. DIENA, PIEKTDIENA, 23.02. SANTJAGO – LIELDIENU SALA

No rīta dodamies uz Santjago lidostu un lidojam uz Klusā okeāna salu, kas atrodas aptuveni 3800 km attālumā no Čīles galvaspilsētas un aptuveni tikpat tālu no Franču Polinēzijas, tā ir Lieldienu sala, kas ir viena no pasaules nomaļākajām vietām. Pēc nepilnu sešu stundu lidojuma esam nokļuvuši šajā īpašajā vietā. Nakts viesnīcā Lieldienu salā.

8. DIENA, SESTDIENA, 24.02. LIELDIENU SALA

Pavadīsim dienu Lieldienu salā, apskatot akmens skulptūras, kas ir izcirstas vulkāniskajā akmenī un atrodas vairākās vietās izkaisītas pa salu. Apmeklēsim vietu, kur akmens skulptūras ir nokritušas un guļ uz sejām zemē. Lieldienu salas iespaidīgākais vulkāna krāteris tiek uzskatīts par vietu, kur vietējie iedzīvotāji ir veidojuši šīs akmens skulptūras, redzēsim šo vulkāna krāteri savām acīm. Ahu Tongariki atrodas 15 Moai (akmens skulptūras) un tā ir vieta ar visvairāk akmens skulptūrām vienuviet. Turpinājumā arī Moai Paro – lielākās akmens skulptūras uz visas salas apmeklējums. Dienas nobeigumā apmeklēsim Lieldienu salas vienu no skaistākajām pludmalēm. Nakts viesnīcā Lieldienu salā.

9. DIENA, SVĒTDIENA, 25.02. LIELDIENU SALA

Pēc brokastīm turpināsim iepazīt Lieldienu salu. Apmeklēsim savdabīgas akmens mājas un redzēsim vulkāna krāteri, kas izvietojies pie paša okeāna krasta un tā mala slejas aptuveni 300 m augstumā. Salas daļā, kas atrodas aptuveni 1,5 km no okeāna krasta, atrodas savdabīga vieta, kur atrodas 7 Moai statujas, visas ļoti līdzīgas pēc lieluma, bet ne okeāna krastā. Pēc salas apskates atgriezīsimies viesnīcā. Nakts viesnīcā Lieldienu salā.

10. DIENA, PIRMDIENA, 26.02. LIELDIENA SALA  SANTJAGO

Atvadīsimies no Lieldienu salas un atgriezīsimies Dienvidamerikas kontinentā, lidojums Lieldienu sala – Santjago. Pēc ielidošanas, brauksim uz viesnīcu Santjago. Nakts viesnīcā Santjago.

11. DIENA, OTRDIENA, 27.02. SANTJAGO – VĪNA LAUKI

Šodien iepazīsim vēl kādu no Čīles vizītkartēm – vīnu. Apmeklēsim šīs valsts vīna darītavu, kas tiek uzskatīta par vienu no modernākajām visā pasaulē un nobaudīsim vietējo Čīles vīnu, kas šobrīd jau ir iemantojis slavu un ir atrodams visā plašajā pasaulē. Uzzināsim arī leģendu par Casillero Del Diablo, kas ir padarījis Čīles vīnus pazīstamus pasaulē. Pēc vīnu darītavas apmeklējuma un degustācijas atgriezīsimies valsts galvaspilsētā Santjago.

12. DIENA, TREŠDIENA, 28.02. SANTJAGO – PARĪZE

Pēc brokastīm dosimies uz lidostu, lidojums Santjago – Parīze, nakts lidmašīnā.

13. DIENA, CETURTDIENA, 01.03. PARĪZE  RĪGA

No rīta ap 08:15 ierašanās Parīzē, uzreiz pēc tam 10:10 lidojums Parīze – Rīga, ierašanās Rīga ap 13:55.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Santjago – Rīga;
 • iekšējie lidojumi: Santjago – Calama – Santjago un Santjago – Lieldienu sala - Santjago;
 • naktsmītnes 3* viesnīcās divvietīgā numurā;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • 10 brokastis, 5 pusdienas un 1 vakariņas;
 • aprakstā minētās ekskursijas un ieejas maksas apskates objektos;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā un angļu valodā runājošs vietējais gids.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • dzeramnauda šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam.

Piemaksa: par vienvietīgu numuru pēc pieprasījuma.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešams uzrādīt pasi un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 09.12.2017.
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 06.01.2018.

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas pirms ceļojuma (29.12.), tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49 – 36 dienas pirms ceļojuma (30.12. – 12.01.), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk kā 36 dienas pirms ceļojuma (12.01.), tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Nepieciešamie ceļojuma dokumenti:

 • pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās.

Grupas sapulce: Jēkaba Ceļojumu birojā.

Ievērībai! Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu.

Izbraukšana Piezīmes
17.02.2018 Grupas vadītāja Maija Zebņicka

Čīle un mistiskā Lieldienu sala

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.