Uganda - zeme starp Nīlu un Viktorijas ezeru

5.0

Ceļotāju Vērtējums
4 atsauksmes

Maza Grupa

Ierodoties šajā valstī, uz mirkli rodas sajūta, ka Uganda ir tā vieta, kur notiek brīnumi un valda prieks. Tieši uz ekvatora 0 grādu atzīmes, valsts ar milzīgi plašu nacionālo parku teritoriju (kopā Ugandā tie ir 10), vairāk nekā 40 miljoniem iedzīvotāju, auglīga zeme, kur lekni kuplo banānu birzis, mango dārzi, tēju plantācijas un lietusmeži, kas gādā par gaisa mitrumu un augsni, kas nes ražu vairākas reizes gadā. Dzīvnieku, putnu un augu dažādība sagādā pārsteigumus un apbrīnu. Tieši Ugandā no rīta uzspīd veiksme vērot lauvas brīvi klīstam plašos savannu laukos, pusdienā šimpanzes sveicina tevi lietus mežos, pievakarē vari tīksmināties par nīlzirgu peldi ezerā, bet vairākas dienas vēlāk, dūmakā tītajos kalnos, tikties aci pret aci ar melnajām kalnu gorillām. Lasīt vairāk

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
26.03.2018 05.04.2018 11 Vietu nav 3919 € Programma

Piezīmes:
Grupas vadītājs Juris Šinke

Ceļojuma programma

Vai šis ceļojums ir Tev piemērots?

 • Lidojuma atpakaļceļā 5 stundu ilgs gaidīšanas laiks Stambulā;
 • 2–4 stundu pārgājiens brīvā dabā, dodoties pa šimpanzu pēdām;
 • 1-2 stundu pārgājiens pie kalnu gorillām;
 • Katru dienu vidēji gari pārbraucieni, apmēram 2 - 4 stundas;
 • obligāta dzeltenā drudža pote.

Entebe – Murchison nacionālais parks – Fort Portal – Kibale parks – Karalienes Elizabetes parks – Bwindi parks – pie gorillām – Mburo parks – Entebe

1. DIENA, pirmdiena, 26.03. RĪGA - STAMBULA

10.10. pulcēšanās lidostā. 12.10 – 15.15 lidojums Rīga – Stambula. 18.35 lidojums Stambula – Entebe.

2. DIENA, otrdiena, 27.03. STAMBULA – ENTEBE – MURCHISON NACIONĀLAIS PARKS

02.45 ielidošana Entebē. Transfērs uz viesu māju Entebē, lai atpūstos pēc garā lidojuma. Pēc brokastīm uzsāksiet ceļojumu pa Ugandu. Dosieties uz Murchison ūdenskritumiem uz Nīlas. Bet pa ceļam piestāsiet Ziwa parkā, lai iekustinātu kājas 1-2 stundu lēnā pastaigā un tiktos ar degunradžiem. Lielākais Ugandā Murchison ūdenskritumu nacionālais parks izvietojies 3840 kvadrātkilometru platībā. Cauri plūstošā Nīla parku sadala 2 daļās. Katra no tām ir atšķirīga: dienvidrietumos – kalnaini lietus meži, ziemeļrietumos – kalnaina savanna. Mežainajā daļā mājvietu atradušas vairākas primātu sugas, tai skaitā arī reti sastopamās šimpanzes. Pie Nīlas veldzi rod antilopes, bizoņi, žirafes un ziloņi. Šie maigie giganti pamazām atgūstas no stresa, ko pārdzīvoja pilsoņu kara laikā, kad tos izmantoja kā kustīgos mērķus pret armijas artilēriju. Parka iecienītākais dabas objekts ir ūdenskritums, kuru veido Nīlas upe ar spēku ieplūstot šaurā aizā un ,dārdinot savus ūdeņus, krīt lejup pa 40 metru augstām klintīm. Nakts lodge tipa apmetnē Nīlas krastā.

3. DIENA, trešdiena, 28.03. MURCHISON NACIONĀLAIS PARKS 

Agri mostamies un brokastojam, lai dotos rīta safari braucienā, lai vērotu dzīvniekus, kas pirmajā dienas pusē barojas un ir daudz aktīvāki, nekā karstajā dienas saulē. Ceram uz dzīvnieku labvēlību, varbūt gadīsies redzēt ziloņus, bizoņus, ūdensāžus, nīlzirgus, žirafes, lauvas un varbūt kādu leopardu, kā arī neskaitāmas putnu sugas. Atgriežamies apmetnē un pēc pusdienām izbaudām kruīzu pa Nīlu līdz Murchison ūdenskritumiem. Tepat iespēja upes krastos redzēt nīlzirgus un krokodilus gozējamies Nīlas krastā, ūdens bukus un neskaitāmus putnus. Pietuvojoties ūdenskritumam,  kur mums sagatavots piedzīvojums - stundu gara pastaiga augšup gar ūdenskritumu. Brīvs vakars atpūtai. Nakts lodge tipa apmetnē Nīlas krastā.

4. DIENA, ceturtdiena, 29.03. MURCHISON PARKS – FORT PORTAL – KIBALE PARKS

Baudot dabas ainavas,pa nacionālā parka ceļiem atvadīsimies no ūdenskritumiem un steigsim uz Kibales nacionālo parku. Ar sulīgiem lietusmežiem un daudzveidīgām dzīvnieku sugām bagāts Kibales nacionālais parks mūs vilina tieši ar savu tauriņu sugu daudzveidību un īpašu primātu sugu daudzveidību, šeit apmetušās vairākas šimpanžu ģimenes, kuras brīvā dabā uzturas labvēlīgi arī pret tūristu apmeklējumiem. Šī parka  īpašās vērtības ir vairāku izmirstošu dzīvnieku sugu saglabāšana un atjaunošana: melnie, baltie, sarkanie kolobus pērtiķi, šimpanzes, kā arī citas 13 dažādu sugu primātu ģimenes, šeit uzturas parka teritorijā. Nakts lodge tipa viesnīcā Fort Portal.  

5. DIENA, piektdiena, 30.03. KIBALE PARKS KARALIENES ELIZABETES  PARKS

Agrā rīta pamošanās, lai dotos 2 - 4 stundu pārgājienā pie šimpanzēm. Pastaigas laikā kopējais nostaigājamais attālums varētu sasniegt no 2 līdz 4 km. Turiet gatavībā fotoaparātus, jo mirklis, kad parādās šie rotaļīgie savvaļas primāti, nav prognozējams! Šis pasākums par IR papildus samaksu - 100 USD (pieteikšanās rezervējot ceļojumu). Pēcpusdienā pārbrauciens uz Karalienes Elizabetes nacionālo parku – vienu no lielākajiem Ugandas nacionālajiem parkiem ar atšķirīgu ekosistēmu salīdzinot ar citiem Āfrikas parkiem. No Rwenzori kalnu ledājiem plūstošie kūstošie ledāju ūdeņi parkā izveidojuši pārpurvotas teritorijas ar Georga un Edvarda ezeriem, kurus savieno Kazinga kanāls. Tūkstošiem nīlzirgu apdzīvo ezeru un kanāla piekrasti. Pārējo parka daļu klāj savanna ar bagātīgām eiforbiju un dzelokšnu akāciju audzēm, kas dod patvērumu ziloņiem, lauvām, leopardiem un bufalo bariem. Nakts lodge tipa viesnīcā nacionālā parka teritorijā.

6. DIENA, sestdiena, 31.03. KARALIENES ELIZABETES NACIONĀLAIS PARKS

Karalienes Elizabetes nacionālais parku 1978 kvadrātkilometru platībā abpus ekvatoram Rifta ielejā dēvē par Ugandas pērli. Parks turpinās Kongo Republikas teritorijā kā Virunga nacionālais parks. Parkam raksturīgas plašas pļavas ar krūmiem un biezokņiem, mežiem, purviem un ezera piekrasti. Agri no rīta, kad savvaļas dzīvnieki dodas brokastīs, izbrauksim rīta dzīvnieku foto medībās. Ap 200 km garumā parkā ir izveidots ceļu tīkls, lai dzīvnieku vērotājiem būtu iespēja satikt savvaļas dzīvniekus. Izsalkušās lauvas uzglūn laupījumam, savvaļas kārpainās cūkas kopā ar ģimeni rukšķinot sasauc sivēnus akāciju audzēs. Safari ir aizraujoša pieredze. Pēcpusdienā dosieties ar laivām pa Kazinga kanālu, kas ,iespējams, sniegs unikālu pieredzi ūdens dzīvnieku un savvaļas putnu sugu iepazīšanā. Aci pret aci ar nīlzirgu, ziloņi savā rotaļu laukumā, putni barības meklējumos, laivu brauciens paredz šādus piedzīvojumus! Nakts lodge tipa viesnīcā nacionālā parka teritorijā.

7. DIENA, svētdiena, 01.04. KARALIENES ELIZABETES PARKS – BWINDI PARKS

No parka uz parku. Šodien pārbrauciens uz Bwindi nacionālo parku. Īpašā sektorā, Elizabetes parka dienvidu daļā, vīģes kokos laiku pa laikam apmetas lauvas. Šeit tās sauc par lauvām, kas kāpj kokos. Šeit vienmēr jātur īkšķi, lai tās atrastu un ieraudzītu! Pa ceļam piestāsim un raudzīsim tos novērot. Bwindi nacionālais parks – (1160 m v.j.l.) – Ugandā iespaidīgākais. Tā teritorijā mīt 326 melnās kalnu gorillas – parka lepnums, gandrīz puse no pasaulē sastopamajiem eksemplāriem. Kalnu gorillas ir izmirstoša suga, tā barojas tikai ar īpašiem sev tīkamiem augiem un dzīvo augstās kalnu augstienēs. Iekārtojamies naktsmītnē un gatavojamies nākamās dienas lielākajam piedzīvojumam – pārgājienam pie kalnu gorillām. Nakts lodge tipa viesnīcā pie Bwindi nacionālā parka.

8. DIENA, pirmdiena, 02.04. BWINDI NACIONĀLAIS PARKS – PĀRGĀJIENS PIE GORILLĀM

Ceļojuma satraucošākā diena. Līdz ar rītausmu dosieties ceļā uz džungļiem, kut mīt puse no pasaules kalnu gorillām. Gorillas katru nakti ar ģimeni apmetas citā vietā. Pēc pamatīgas instruktāžas un skaidrojumiem, kā jāuzvedas gorillu sabiedrībā un kāda ir gorillu reakcija sastopoties ar cilvēkiem, mums gorillu dzimtas vizītē atļauta būt tikai 1stundas garumā, kad iespējams, tos aplūkot gandrīz aci pret aci. Unikāli ir pavadīt šo laika sprīdi ar šiem brīnišķīgiem un gudrajiem dzīvniekiem, toties atrast viņu ikdienas apmešanās vietu, var aizņemt pat vairākas stundas. Vairāki desmiti meklētāju, jau agrā rītā dodas lietus mežu kalnainajos apvidos, lai jau līdz ar saules uzaušanu šī rezervāta instruktori varētu interesentus nosūtīt turp, kur katra gorillu dzimta atrodas. Gājiens varētu būt fizisks izaicinājums, tādēļ vēlams pirms ceļojuma mājās, atrast laiku savai fiziskajai sagatavotībai. Šis pasākums ir par papildus samasu 200 USD, pieteikšanās rezervējot ceļojumu. Pēc šī piedzīvojuma atgriežamies viesnīcā un baudām brīvu vakaru diskutējot par šodien redzēto un fotografēto. Nakts lodge tipa viesnīcā pie Bwindi nacionālā parka.

9. DIENA, otrdiena, 03.04. BWINDI – MBURO NACIONĀLAIS PARKS

No parka uz parku. Šodien ceļā paredzēts garāks pārbrauciens. Pa ceļam jauka foto pauze pie ekvatora atzīmes. Uganda atrodas tieši uz ekvatora 0 grādu atzīmes, lielisks iemesls izstaipīties tieši uz ekvatora un pasmaidīt fotoaparātam. Pēc sešu stundu pārbrauciena, mūs sagaida vēl viens nacionālais parks - Mburo. No līdz šim redzētā, mēs sastapsimies ar atšķirīgu ainavu – pārpurvotas teritorijas, kur savas mājvietas atradušas neskaitāmu putnu un Āfrikas pārnadžu sugas. Ieteicams paņemt līdz binokli. Šis arī ir sagatavojis mums vairākus pārsteigumus. Šeit būs visvieglāk jūsmot par draiskiem zebru un bifeļu bariem, kas leknajā zālē mielojas un ir sastopami gandrīz ikkatru safari braucienu. Uz šo parku dodas arī tie apmeklētāji, kas aci pret aci vēlas sastapties ar milzu ragu govīm (Ankole longhorn), kas sastopamas tikai šajā reģionā. Pēcpusdienā, dodoties ar laivām pa purvaino teritoriju, jūs pārsteigs arī lielāki dzīvnieki - krokodili un nīlzirgi. Pelikāni, gārņi, zivju ērgļi būs skatāmi bez binokļa. Nakts lodge tipa viesnīcā nacionālā parka teritorijā.

10. DIENA, trešdiena, 04.04. MBURO – ENTEBE

Vēl viens un arī pēdējais šajā ceļojumā pa Ugandu – agrā rīta safari loks pa Mboro parku. Pēcpusdienā garāks pārbrauciens uz Entebi. Nakts viesnīcā Entebē.   

11. DIENA, ceturtdiena, 05.04.ENTEBE – STAMBULA – RĪGA

Transfērs uz lidostu. 03.40 – 10.10 lidojums Entebe – Stambula. 14.55 – 17.55 lidojums Stambula –  Rīga. Ierašanās Rīgā.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Stambula – Entebbe – Rīga ar lidostu nodokļiem;
 • transporta pakalpojumi;
 • naktsmītnes 3* viesnīcās un džungļu apmetnēs divvietīgos numuros;
 • 8 brokastis, 8 pusdienas un 8 vakariņas;
 • aprakstā minētās ekskursijas, ieejas maksas parkos un apskates objektos;
 • grupas vadītāja un vietējā gida pakalpojumi;
 • Ugandas vīzas izmaksas.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • dzeramnauda šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam;
 • gorillu un šimpanzu apmeklēšanas atļaujas - 350 USD.

Piemaksa: par vienvietīgu numuru 650 EUR

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešams uzrādīt pasi un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 15.01.;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 12.02.

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas (04.02.), tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49 – 36 dienas 05.02 – 18.02.), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk kā 36 dienas (18.02.), tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Nepieciešamie ceļojuma dokumenti:

 • pase, kas derīga 6 mēnešu pēc atgriešanās.

Grupas sapulce: Jēkaba Ceļojumu birojā.

Ievērībai! Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu.

Izbraukšana Piezīmes
26.03.2018 Grupas vadītājs Juris Šinke

Uganda - zeme starp Nīlu un Viktorijas ezeru

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.