Karakuma tuksnesis, Kopetdaga un Mēness kalni Turkmenistānā

Maza Grupa

Turkmenistāna ir neiepazīta un neparasta zeme. Pirmajā mirklī ierodoties galvaspilsētā, tā pārsteidz ar daudzajām jaunām celtnēm un sakārtotu dzīves vidi. Taču tās šodienas labumus baudīsim tikai vienu nepilnu dienu. Ceļojuma mērķis – tuvāk iepazīt parastā tuksneša neparastās parādības, parasto kalnu neparastās pārvērtības, parasto iedzīvotāju neparasto dzīvesstilu. Gandrīz katru dienu mērosim ap 15 km kājām pa tuksnesi vai kalniem, baudīsim ainavas, kas nepavisam nav līdzīgas mūsu dzimtenes ainavām. Lasīt vairāk

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
25.04.2019 05.05.2019 11 Vietu nav 2285 € Programma

Piezīmes:
Grupas vadītāja

Ceļojuma programma

Rīga – Frankfurte – Ašhabada – Kopetdaga kalni – Mēness kalni  Balkanabada – YangisuwChilmametkum – Rīga – Duunchi  Balkanabat   Turkmenbaši – Ašhabada – Frankfurte  Rīga

Vai šis ceļojums ir Tev piemērots:

 • Ceļojumā katru dienu plānoti pārgājieni aptuveni 15 km garumā pa kalnainu apvidu, pa tuksnesi.
 • Nakšņošana teltīs.
 • Ēdiens vienkāršs - gatavots lauku apstākļos, reizēm gatavots no pusfabrikātiem. Ieteikums pašiem paņemt līdz kādus spēcinošus produktus.
 • Divi 4 stundu pārbraucieni ceļojuma laikā. Viens nakts brauciens ar vilcienu guļamvagonā.
 • Absolūts ceļojums dabā, neskaitot Ašhabadu un Turkmenbaši, kur tversim turkmēņu šodienas dzīvi.

1. diena, trešdiena, 24.04. Rīga – frankfurte  Ašhabada  

05.00 pulcēšanās Rīgas lidostā. 06.05 – 07.25 lidojums Rīga – Frankfurte. 13.45 – 23.20 lidojums Frankfurte - Ašhabada. Vīzu procedūras. Transfērs uz viesnīcu. Nakts viesnīcā Ašhabadā.

2. diena, ceturtdiena, 25.04.  Ašhabada  Kopetdaga kalni  

Esam jau vienu nakti pavadījuši bijušās Padomju Savienības Turmenistānas republikas galvaspilsētā Ašhabadā. No rīta drīz pēc brokastīm iepazīsim modernās Ašhabadas monumentus: Neitralitātes arku, Panorāmas ratu, Neatkarības laukumu. Šodien ar džipiem pārbrauksim uz Kopetdaga kaniem. Daļa ceļa vīsies cauri Čuli aizai. Te sāksies mūsu ceļojuma aizraujošākā daļa – pārgājieni un pārbraucieni pa kalniem un tuksnesi, kur mīsies daudzveidīgas dabas ainavas. Šodien pirmais pārgājiens – uz Leoparda aizu ~ 15 km. Tad nobrauksim vēl ap 50 km, kur otrās augstākās Kopetdaga virsotnes Dushak Eretdag pakājē atrodas pirmā naktsmītne. Visas nepieciešamās mantas džipos. Brokastis, pusdienas, vakariņas. Ēdināšana lauka apstākļos. Nakšņošana teltīs.

3. diena, piektdiena, 26.04.  Kopetdaga kalni un mēness ainavas

Šodien pa stāvajām Dushak Eretdag grēdas nogāzēm pacelsimies augšup. Kopējais ejamais kilometru skaits – 15. Mūsu mērķis nav sasniegt virsotni, jo tā ir militarizēta zona. Te atrodas Turkmenistānas un Irānas robeža. Lai arī nebūsim virsotnē, arī no zemākām vietām kalnos paveras elpu aizraujoši dabas skati. Atceļā uz nometni, apmeklēsim Kovata alu ar pazemes minerālūdens ezeru. Noskalosim sviedrus, nopeldēsimies un tālāk dosimies ar džipiem uz Kopetdaga kalnu daļu, kuru dēvē par Mēness kalniem. Visas nepieciešamās mantas džipos. Brokastis, pusdienas, vakariņas. Ēdināšana lauka apstākļos. Nakšņošana teltīs.

4. diena, sestdiena, 27.04.  Kopetdaga rietumi – Balkanabada

Dienas pirmā daļa – pārgājiens pa neparastajiem Mēness kalniem. Gājiena noslēgumā (~ 15 Kkm) mūs sagaidīs džipi, kas nogādās visus Balkababadā. Visas nepieciešamās mantas džipos. Brokastis, pusdienas, vakariņas. Ēdināšana lauka apstākļos. Nakšņošana teltīs.

 5. diena, svētdiena, 28.04.  balkanabada – yangisuw

dienas aktīvajā daļā – īsi pārgājieni, priecājoties par dabas veidotiem aizvēsturiskajiem un  iespaidīgajiem ūdens straumju veidotiem  kanjoniem. Tad sēdīsimies mašīnās un pēc 4 stundu brauciena ieradīsimies pie Kaspijas jūras vietā, kur tās krastus norobežo Garabogazas klintis. Viegla pastaiga gar klintīm un dodamies uz Yangisuw, kur kanjonā ceļam savu telšu pilsētiņu. Visas nepieciešamās mantas džipos. Brokastis, pusdienas, vakariņas. Ēdināšana lauka apstākļos. Nakšņošana teltīs.

6. diena, pirmdiena, 29.04.  yangisuwchilmametkum 

Lai iekrātu vēl duci iespaidīgu dabas skatu, aizbraucam uz Yangikala kanjoniem -  ar joslās plūstošām rozā, sarkanā, un dzeltenā krāsā iezīmētām stāvām kanjona sienām un gaismēnu spēlēm. Yangikalakanjoni ir vieni no iespaidīgākajiem dabas veidojumiem Turkmēnistānā. Tad pagriežamies uz austrumiem un drīz vien nokļūstam citā pasaulē – milzīgā smilšu jūrā ar nosaukumu Chilmametkum smiltis. Tuksnešainais smiltājs gandrīz bez jebkādas veģetācijas atrodas 160 m v.j.l. Ceļam nometni smiltīs.  Visas nepieciešamās mantas džipos. Brokastis, pusdienas, vakariņas. Ēdināšana lauka apstākļos. Nakšņošana teltīs.

7. diena, otrdiena, 30.04. chilmametkumduunchi nometne

No visas Turkmenistānas teritorijas 80 procentus klāj tuksneši. Cienot šo faktu, dosimies cauri tuksnesim kājām apmēram 18 kilometru garumā. Vēl vienu nakti pārgulēsim tuksnesī zem zvaigžņotām debesīm. Visas nepieciešamās mantas džipos. Brokastis, pusdienas, vakariņas. Ēdināšana lauka apstākļos. Nakšņošana teltīs.         

8. diena, trešdiena, 01.05.  duunchi  - balkanabat – turkmenbashi

Šodien sniegsim brīvdienu kājām un neiesim lielus attālumus, bet pārbrauksim uz Turkmenbaši pilsētu pie Kaspijas jūras. Pēcpusdienā – ieradīsimies Turkmenbaši. Visas nepieciešamās mantas džipos. Brokastis, pusdienas, vakariņas. Nakšņošana viesnīcā Turkmenbaši. Nakts viesnīcā.

9. diena, ceturtdiena, 02.05.  turkmenbashi Ašhabada

Turkmenbashi ir vienīgā nozīmīgā osta Turkmenistānā. Pilsētā nav daudz kas ceļotāju aizkavētu uz ilgāku laiku, bet tā ir patīkama un draudzīga Kaspijas jūras piekrastē, vairāk krieviska nekā turkmēniska. Krievu ortodoksālā baznīca un vietējais tirgus ir aspekti, kas liecina par pilsētas garu.  Pilsētas pludmales ir akmeņainas un nav piemērotas peldēšanai. Bez tam pilsētas naftas pārstrādes rūpnīcas tuvums rada nelabvēlīgu vidi atpūtai pie jūras. Avazā, 8 km uz rietumiem no pilsētas, ir labākas pludmales, kuras arī apmeklēsim. Pusdienlaikā dosimies uz vilcienu staciju un ar nakts vilcienu brauksim uz Ašhabadu. Pusdienas. Vakariņas vilcienā. Nakts vilcienā guļamvagonā.

10. diena, piektdiena, 03.05. Ašhabada 

No gandrīz neskartas dabas, kur pavadījām 10 dienas, agri no rīta 05.30 ar vilcienu nokļūsim absolūtā kontrastu pasaulē – Turkmenistānas galvaspilsētā Ašhabadā. Transfērs uz viesnīcu brokastis un īsa atpūta. Ašhabadā izstaigāsim tirgu, iegādājoties kādu gardu augli mājās vešanai. Putna lidojumā  ar pacēlāju šķērsosim daļu no pilsētas. Papildus maksa.. Tas  sākas Ašhabadā pieTurkmenistānasValsts muzeja unstiepjas 4 km garumā līdz Kopetdaga kalnu piekājei. Apmeklēsim Akhalteke zirgu staļļus. Ceļojuma noslēgumā tradicionālas turkmēņu vakariņas un pilsētas ekskursija nakts gaismās. Brokastis, pusdienas, vakariņas. Nakts viesnīcā.

11. diena, sestdiena, 04.05.  Ašhabada – frankfurte  rīga

Transfērs uz viesnīcu. 03.30 – 08.20 lidojums Ašhabada – Frankfurte. 10.05 – 13.05 lidojums Frankfurte – Rīga.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Ašhabada – Rīga un lidostu nodokļi;
 • transporta pakalpojumi: autobuss pirmajā un pēdējā dienā, džipi tuksnesī un kalnos, nakts vilciens vienu nakti;
 • 3*  viesnīcas, vieta teltī un nakšņošanas ekipējums (guļammmaiss, guļammatracis, spilvens, telts apgaismojums), tualetes papīrs, mitrās salvetes, atkritumu maisi, ūdens roku, sejas, kāju mazgāšanai visās telšu apmetnēs. Ūdens āra gaisa temperatūrā. 1.5 litri dzeramā ūdens pudelēs zobu mazgāšanai.
 • vakariņas pasniedz pie galdiņiem ar krēsliem, pusdienas – piknika formātā;
 • aprakstā minētās ekskursijas;
 • latviski runājošs grupas vadītājs, angliski vai kreiviski runājošu vietējo gidu un pavadoņu pakalpojumi.

 Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • dzeramnaudas;
 • Turkmenistānas vīzas – 110 USD; Turkmenistānas migrācijas nodoklis – 12 USD.
 • maksa par fotogrāfēšanu UNESCO vēsturiskajos parkos.

Piemaksa par vienvietīgu numuru viesnīcā un teltī – 50 EUR.

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti: pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās no ceļojuma.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pases kopija un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma, t.i., līdz 13.02.
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 6 nedēļas (42 dienas) pirms ceļojuma, t.i., līdz 13.03. 

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties 50  (05.03.) dienas pirms ceļojuma, tiek ieturēti 400 EUR.
 • atsakoties 49 - 36 (06.03. – 19.03.) dienas pirms ceļojuma, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas (19.03) pirms ceļojuma,  tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Ievērībai: ceļojuma cena var palielināties LR likuma Par PVN izmaiņu gadījumā, kā arī atkarībā no degvielas cenas, lidostu   nodokļu un ASV dolāra kursa pieauguma.

Grupas sapulce: Jēkaba Ceļojumu birojā, Rīgā, 11.Novembra krastmalā 29.

Izbraukšana Piezīmes
25.04.2019 Grupas vadītāja

Karakuma tuksnesis, Kopetdaga un Mēness kalni

Priekšstatījums