Indijas zelta loks ar Varanasi un atpūta Goa

Maza Grupa

Indijas kultūra pārsteidz ar savu milzīgo daudzveidību, greznumu un senatni, kā arī attieksmi starp Dieviem un cilvēkiem, ko mūsdienās varam vērot atstātajā, bagātajā mantojumā. Nepārprotami Dievu mīlēta zeme. Par spīti dažādu citu valstu un tautu ietekmei, Indija ir un paliek Indija. Indijas ikdienas dzīve rit mierīgi, nesteidzinot laiku. Viņi prot pakārtot laiku savā labā, nevis otrādi. Indija ir ne tikai bagāta ar tempļiem, svētnīcām, mošejām un citiem cilvēku radītiem brīnumiem, bet arī nepārspējama ir tās augu un dzīvnieku pasaule.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
26.02.2018 12.03.2018 16 Vietu nav 2464 € Programma

Piezīmes:
Grupas vadītāja Agnese Kalniņa.

Ceļojuma programma

Vai šis ceļojums ir Tev piemērots?

 • Jebkurā Indijas vecpilsētā ap Tevi būs ļoti daudz cilvēku, kuri dosies savās darīšanās un šaurajās ielās pārvietošanās būs apgrūtinoša;
 • Esi gatavs, ka uz ielām būs redzamas gan pudeles, gan papīri, gan citi sadzīves atkritumi;
 • Indijā ir kastu sistēma, līdz ar to viņi mierīgi uztver cilvēkus, kuri dzīvo uz ielas. Esi gatavs saprotoši izturēties pret šiem cilvēkiem;
 • Ekskursijas parasti dosimies dienas pirmajā pusē, tomēr der atcerēties, ka Indijā ir ļoti karsti;
 • Ceļojumā tiks apmeklēti vairāki tempļi, kas prasa zināmu ģērbšanās stilu (drēbes, kas nosedz rokas un bikses / svārki, kas ir garāki par ceļgaliem).
 • No 2017. gada aprīļa, Tadžmahala galvenajam kupolam  tiek veikti renovācijas darbi un tam apkārt būs dzelzs sastatnes. Renovācija ilgs vairākus gadus.

Rīga  Deli – Džaipura – Fatehpur Sikri  Agra – Jhansi – Orča  Khajuraho – Varanasi – Goa – Rīga

1. diena, PIRMDIENA, 26.02. Rīga – HELSINKI – Deli

10.10 pulcēšanās Rīgas lidostā. 12.10 – 13.30 lidojums Rīga – Helsinki. 20.20 lidojums Helsinki – Deli. Nakts lidmašīnā.

2. diena, OTRDIENA,27.02.  Deli

06.35 ierašanās Deli, imigrācijas kontrole. Transfērs uz viesnīcu, neliela atpūta, brokastis. Pēc tam iepazīšanās ar Deli nozīmīgākajām apskates vietām: Triumfa arku, būvēta par godu indiešu karavīriem, kas gāja bojā Pirmajā pasaules karā, Prezidenta pils. Qutab Minar - islāma rītausmā celts musulmaņu arhitektūras būvju komplekss. Nakts viesnīcā Deli.   

3. diena, TREŠDIENA, 28.02. Deli  - Džaipura (250 km)

Šodienkādu laiku pavadīsim ceļa uz Džaipuru – Radžastānas reģiona galvaspilsētu, pazīstamu kā Sārtā pilsēta. Savu nosaukumu aizguvusi no vecpilsētas daļas, kuras apbūvē dominē rozā smilšakmens kā celtniecības materiāls. Džaipura iegūlusi izžuvuša ezera gultnē, kuru ieskauj kalni, cietokšņi un izrobotu pilsētas vaļņu joslas. Amber cietoksnis-pils – Radžputas arhitektūras dižākā parauga apskate. Vakariņas un nakts viesnīcā Džaipūrā.

4. diena, CETURTDIENA, 01.03.  Džaipura  

Turpinām iepazīšanos ar Džaipūru. Pilsētas pils, kas izveidota kā Radžastānas un Mogula arhitektūras elementu apvienojums, tagad darbojas kā muzejs, kurā skatāmas mākslas darbu, paklāju, emaljas trauku un ieroču kolekcijas. Interesants objekts Jantar Mantar – lielākā un vislabāk saglabājusies  17. gadsimtā celtā karaliskā observatorija. Iespaidīga būve ir Vēju pils, kuru apskatīsim no ārpuses. Vakarā dosimies uz Radžastānas deju šovu. Vakariņas un nakts viesnīcā Džaipurā.

5. diena, PIEKTDIENA, 02.03. DAŽIPŪRA - FATEHPUR SIKRI – AGRA (260 KM)

Atvadas no Radžastānas galvaspilsētas, lai dotos uz vienu no apmeklētākajām Indijas pilsētām – Agru. Laiks pusdienu pauzei. Pirms iebraukšanas Agrā,  iepazīsim Fathepur Sikri – monumentālo un eleganto piļu un pagalmu kompleksu, kas savulaik bijusi viena no imperatora Akbara galvaspilsētām, tagad iekļauta pasaules kultūras mantojuma sarakstā. Vakariņas un nakts viesnīcā Agrā.

6. diena, SESTDIENA, 03.03. Agra

Agra – mīlestības pilsta, kurā Mughal imperators Shan Jehanto uzcēla Indijā visskaistāko, iespaidīgāko un izsmalcinātāko monumentu mīlestībai – Tadžmahalu, kas iekļauts pasaules septiņu brīnumu sarakstā. Imperators baltā marmora templi veltījis savas mīļotās sievas piemiņai. Apmeklēsim arī Agras Sarkano cietoksni, kas vēlākos laikos daļēji pārtapis par pili.  Itmad-ud-Aula kapenes  bieži aprakstītas kā dārgumu krātuve, bet biežāk to dēvē par Tadžmahala kopiju. Mehtab Bagh – dārzi, kas teik dēvēti arī par „Mēness dārziem”, atrodas pretī Tadžmahalam, upes otrajā pusē. Nakts viesnīcā Agrā.

7. diena, SVĒTDIENA, 04.03. AGRA -  Džansi – ORČA - Khajuraho

No Agras dosieties ar vilcienu uz Džansi un tālāk ar autobusu  uz vēl vienu īpaši nozīmīgu vietu Indijas - Khajuraho. Pa ceļam apskatīsiet Orču – pilsētu–cietoksni Betwa upes krastā. Tālāk ceļš vīsies uz – Khajuraho,  kas pasaules atpazīstamību ieguvis 8.-12. gadsimtā būvēto tempļu kompleksa sakarā un tiek  uzskatīts par vienu no septiņiem pasaules brīnumiem. Vakariņas un nakts viesnīcā Khajuraho.

8. diena, PIRMDIENA, 05.03. KHAJURAHO

Brīnišķīgos, UNESCO kultūras mantojuma sarakstā iekļautos, Khajuraho  tempļus uzcēla ietekmīgās Čandelu dinastijas valdnieki. 700 gadus tempļus slēpa džungļu biezoknis, līdz 1838. gadā tos  atklāja britu armijas kapteinis T.S.Barts. Vietējā leģenda vēsta, ka sākotnēji te bijuši 84 tempļi. Pašlaik apskatei ir 25 tempļi.  Dienas ekskursija paKhadžurāho mīlas tempļiem. Brīva pēcpusdiena, par papildus maksu iespējams doties safari uz Panna Nacionālo parku – tas slavens ar savām savvaļas kaķu un atilopju populācijām. Vakariņas un nakts viesnīcā Khajuraho.

9. diena, OTRDIENA, 06.03. khajuraho - Varanasi (~ 470 km)

Šodien garāks pārbrauciens no Khajuraho uz Varanasi. Pa ceļam būs iespēja apstaties pusdienu pauzei un kāju izlocīšanai. Brauciena laikā būs iespēja dalīties  ar pirmajiem iespaidiem par Indiju, atrast jaunus draugus un iepazīt pašam sevi. Vakariņas un nakts viesnīcā Varanasi.

10.diena, TREŠDIENA, 07.03. vARANASI

Varanasi – pilsēta svētās Gangas upes krastos, ko dibinājis Visuma pavēlnieks Šiva, viena no vissenāk  apdzīvotajām pilsētām pasaulē, nozīmīgākā svētceļotāju vieta Indijā. Šodien dosimies pilsētas apskates ekskursijā. Apskatīsim Zelta templi (Golden Temple), kas veltīts Šivam, Durgas templi (Monkey Temple), Sarnath svētvieta -10 km attālumā no Varanasi, kur Buda sniedza savu pirmo mācību mācekļiem, sludinot ceļu nirvānas sasniegšanai. Līdz ar tumsu dosimies uz Gangas piekrasti, lai vērotu iespaidīgo un krāšņo Aarti ceremoniju – pateicību Dieviem.Nakts viesnīcā Varanasi.

11. diena, ceturtdiena, 08.03. VARANASI – GOA

Pēc brokastīm transfērs uz Varanasi lidostu. Lidojums Varanasi – Goa ( caur Deli vai Bombeju). Brauciens uz Goa viesnīcu, vakariņas un nakts viesnīcā Goa.

12. diena, piektdiena , 09.03.  GOA

Pēc brokastīm Goa vecpilsētas apskate un kruīzs ar laivu. Pēcpusdienā brīvas laiks atpūtai un relaksācijai. Vakariņas viesnīcā Goa.

13. –14. diena, sestdiena – SVĒTDIENA, 10.03. – 11.03. GOA

Brīva diena laiskai atpūtai pludmalē. Izmantot brīvu laiku masāžām, izbraucieniem ar laivām, daivingam.

15. DIENA, PIRMDIENA, 12.03. goa – helsinki – rīga

Transfērs uz lidostu. 09.55 -15.15 lidojums Goa– Helsinki. 16.15 – 17.25 lidojums Helsinki – Rīga.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Helsinki – Deli – Goa – Helsinki – Rīga, Varanasi - Goa un lidostu nodokļi;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā: autobuss, vilciens, iekšējais lidojums;
 • naktsmītnes  3* - 4*, GOA 5* viesnīcās divvietīgā istabā;
 • 14 brokastis un 14 vakariņas;
 • aprakstā minētās ekskursijas;
 • latviski runājoša grupas vadītāja pakalpojumi;
 • vietējo gidu pakalpojumi ekskursiju dienās, Indijas vīzu izmaksas.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 •  dzeramnauda šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam (~40 EUR).

Piemaksa par vienvietīgu numuru –  550 EUR.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pase un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc  400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 09.12.;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma, t.i. 06.01.

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas (29.12.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49 – 36 dienas (30.01.-12.01.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas (13.01) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

 • pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās, 1 fotogrāfija 5cm x5cm uz balta fona.

Grupas sapulce: Jēkaba Ceļojumu birojā.

Ievērībai! Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu.

Izbraukšana Piezīmes
26.02.2018 Grupas vadītāja Agnese Kalniņa.

Indijas zelta loks ar Varanasi un atpūta Goa

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.