Šrilanka - Āzijas skaistā pērle

Maza Grupa

Šrilanka ir ideāls galamērķis, lai sāktu iepazīt Āziju. Šeit ir mums pieņemama un saprotama kultūra, draudzīgi un sirsnīgi vietējie iedzīvotāji, garšīgi ēdieni un krāšņa daba. Te vienuviet saplūst budisms, hinduisms, islāms un kristietība. Šī valsts ir kā aizvērts gliemežvāks, kas lēnām atveras, lai parādītu savus dārgumus. Pasaules kartes mērogā Šrilanka izskatās kā pērle Indijas okeānā. Mēs brauksim uz Šrilanku, lai ieraudzītu pasakainu pasauli, pilnu eksotikas, baudītu dabu un veldzētos Indijas okeāna siltajos ūdeņos.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
22.10.2017 05.11.2017 14 Vairāk kā 6 1995 € Programma
REZERVĒT
28.12.2017 08.01.2018 12 Vairāk kā 6 1995 € Programma
REZERVĒT
11.02.2018 25.02.2018 15 Vairāk kā 6 2288 € Programma
REZERVĒT

Piezīmes:
Grupas vadītāja: Maija Zebņicka. Sapulce 05.10. plkst 18:15

Ceļojuma programma

Rīga  Kolombo – Pinnawala – Polonnaruva  Sigīrija – Dambula – Kandi Nuwara Eliya –

 Jalas Nacionālais parks Bentota – Rīga

1. DIENA, SVĒTDIENA, 22.10.  RĪGA – STAMBULA – KOLOMBO

16.45 tikšanās Rīgas lidostā. 18.45 -21.55 lidojums Rīga – Stambula. 01:50 – 15.05 lidojums Stambula – Kolombo.

2. DIENA, PIRMDIENA, 23.10.  KOLOMBO – NEGOMBO

15.05 pēcpusdienā ierodamies Kolombo. Transfērs uz viesnīcu un atpūta pēc lidojuma. Kolombo – Šrilankas galvaspilsēta. Skaļa, drudžaina ostas pilsēta. Juceklīgā satiksme, eiropietim neierastā kārtība uz ielām un sabiedriskās vietās šrilankiešos izraisa tikai smaidu un viņu jau par nacionālo moto kļuvušais teiciens no problem liecina par austrumu domāšanas un uztveres veselīgumu. Nakts viesnīcā Negombo.

3. DIENA, OTRDIENA, 24.10. KOLOMBO – PINNAWALA – HABARANA

Braucam uz Pinnawala ziloņu rehabilitācijas centru, kuru aizsardzībā mitinās no ziloņu bara noklīdušie, vecākus zaudējušie vai slimie ziloņi. Upes malā varēsim noskatīties uz daudzo ziļonu ūdenspriekiem. Būs iespēja arī pabarot mazos zilonēnus. Pārbrauciens uz Habaranu, vakariņas un nakts viesnīcā Habaranā.

4. DIENA, TREŠDIENA, 25.10. HABARANA – POLONNARUVA – HABARANA  

Pirmā pieturvieta mums būs Polonnaruva - viena no senajām Šrilankas galvaspilsētām, kuras paliekas vairākus gadsimtus bija apslēpuši varenie džungļi. Kad 1072.gadā par karali tika kronēts Vidžaijabahu I, pilsētu pārdēvēja par Vidžaijaradžapuru. Karalis valdīja 55 gadus. Šajā laikā pilsētu dēvēja arī par Čatadvaru – pilsēta ar četriem vārtiem, kaut patiesībā pilsētai bija 14 vārti. Ekskursijas laikā apskatīsim iespaidīgās pilsētas drupas un mēģināsim iztēloties, kā šeit izskatījās 11. gadsimtā. Pēc pilsētas apskates, dosimies un nelielo vietējo saimniecību, lai baudītu pusdienas vietējo gaumē. Nakts viesnīcā Habaranā.

5. DIENA, CETURTDIENA, 26.10. HABARANA – SIGĪRIJA – HABARANA

No rīta pēc tējas nobaudīšanas uz Sigīriju. Saskaņā ar senajām Šrilankas hronikām, Sigīriju kā jauno galvaspilsētu, izvēlējies karalis Kasyapa. Ieeju pilī "apsargāja” milzīgs akmens lauva. No tā cēlies šīs klints nosaukums – Lauvas klints. Šodien Sigīrija ir UNESCO pasaules mantojumu sarakstā. Sigīrijas cietoksnis – pasaules nozīmes arhitektūras un mākslas meistardarbs ar ūdens dārziem un brīnišķīgām jaunavu freskām uz klints sienām, spoguļu siena ar seniem grafiti, kas liecina par aizgājušās impērijas spožumu. Pēc pastaigas iepazīsimies ar vietējo ēdienu gatavošanas specifiku un noslēpumiem. Vakariņas un nakts viesnīcā Habaranā.

6. DIENA, PIEKTDIENA, 27.10. HABARANA – DAMBULLA – MATALE – KANDI

No rīta pēc tējas nobaudīšanas, dosimies  uz Dambulu – Šrilankas skaistāko alu tempļu pilsētu. Alās atrodas dučiem stāvošu, guļošu Budas un Hivas dievību atveidojumu. Dambulas alu templis ir lielākais un neapšaubāmi iespaidīgākais ar 200 gadu veciem sienas gleznojumiem, kuros redzamas Budas dzīves ainas un Budas statujas.  

Pa ceļam uz Kandy apskatīsim garšaugu paradīzi Matali, kur redzēsim augam kanēli, krustnagliņas, muskatriekstus, vanilīna  pupiņas, kardemonu. Iegriezīsimies arī pie vietējā amatnieka, lai apskatītu, ko var izdarīt un uztaisīt no kokosrieksta. Vakariņas un nakts viesnīcā Kandy.

7. DIENA, SESTDIENA, 28.10. KANDI – NUWARA ELIYA

Šeit kalnu ieskautā gleznainā ielejā vēsturiski izveidojies spēcīgākais budisma centrs Šrilankā. Apmeklēsim  Svētā  Budas  Zoba  templi  –  īpašas  ievērības  vietu Šrilankas budisma vēsturē. Šodienas programmā mums arī pilsētas apskates ekskursija. Pēcpusdienā brīvs laiks, lai iepazītos ar vietējo tirdziņu vai lielveikaliem, vai vienkārši atpūstos kādā no SPA saloniem. Vakariņas un nakts viesnīcā Kandi.

8. DIENA, SVĒTDIENA, 29.10. KANDI – NUWARA ELIYA

Lieliska diena, lai dotos ceļojumā ar vilcienu uz Nuwara Eliya – Mazo Angliju,  kas atrodas 1800 m augstumā. Mums būs 3 stundas, lai izbaudītu skaistos panorāmas skatus, kas pavērsies pa logu. Tējas plantācijas, dārzeņu dobes un kalni. Tā ir angļu stila pilsēta ar sarkanu ķieģeļu ēkām, zaļojošu kalnu un tējas plantāciju ieskauta. Košo ainavu padara vēl dzīvāku 108 m augstie Ramboda ūdenskritumi. Te uzzināsim, kā top visaktīvākās, garšīgākās, smaržīgākās un enerģētiskākās tējas pasaulē. Vakariņas un nakts viesnīcā Nuwara Eliya.

9. DIENA, PIRMDIENA, 30.10. NUWARA ELIYATISSAMAHARAMA – JALAS NACIONĀLAIS PARKS

Dienas pirmajā pusē garāks pārbrauciens uz Yala nacionālo parku – pazīstamāko Šrilankas parku. Tā milzīgā  platība, klāta ar dažādu veģetāciju, kur dzīvei piemērojušies gan ziloņi, krokodili, šakāļi, gan pērtiķi. Netrūkst arī dažādu sugu putnu. Vakariņas un nakts viesnīcā Tissamaharama.

10. DIENA, OTRDIENA, 31.10. JALAS NACIONĀLAIS PARKS – GALLE – BENTOTA

Šodien pārbraucam no Jalas Nacionālā parka uz Bentotu, pa ceļam piestāsim un apskatīsim koloniālo Galles Fortu (UNESCO). Jau viduslaikos arābi Galles ostu izveidoja par nozīmīgu tirdzniecības centru Āzijā. Tiem sekoja portugāļu, holandiešu un britu kolonizatori, kuri nostiprināja Galles pozīcijas un izveidoja to par nocietinātu ostas pilsētu. Vakariņas un nakts viesnīcā Bentotā.

11. - 12. DIENA, TREŠDIENA – piektDIENA, 01.11. – 03.11. BENTOTA

Brīvas dienas  atpūtai pie Indijas okeāna. Nakts viesnīcā Bentotā. Brīvajās dienās iespēja izbaudīt masāžas, ūdens un saules peldes.

13. DIENA, sestDIENA, 04.11. BENTOTA – KOLOMBO – STAMBULA

Transfērs uz Kolombo. Pilsētas apskates ekskursija. Transfērs uz  lidostu. 21.30 – lidojums Kolombo – Stambula. Nakts lidmašīnā.

14. DIENA, svētDIENA, 05.11. STAMBULA – RĪGA

06.35 – ierašanās Stambulā. 15.35 – 17.35 lidojums Stambula – Rīga.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Kolombo – Rīga un lidostu nodokļi;
 • Šrilankas vīzas izmaksas;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • naktsmītnes  3*, 4*  viesnīcās divvietīgā istabā;
 • 12 brokastis un 10 vakariņas;
 • aprakstā minētās ekskursijas un latviski runājoša grupas vadītāja pakalpojumi;
 • krievu valodā runājoša vietējā gida pakalpojumi ekskursiju dienās.

 Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • dzeramnauda šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam.

Piemaksa:

 • par vienvietīgu numuru – 500 EUR.

Pieteikšanās ceļojumam:

•     piesakoties ceļojumam, nepieciešama pase un jānoslēdz ceļojuma līgums;

•     jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;

•     2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas  pirms ceļojuma, t.i līdz 13.08.;

•     pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojum, t.i. līdz 10.09.

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

•   atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas(02.09.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 400 EUR;

•   atsakoties 49–36 dienas (03.09. - 16.09) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;

•   atsakoties mazāk nekā 36 dienas (15.09.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

 • pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās.

Grupas sapulce: Jēkaba Ceļojumu birojā.

Ievērībai! Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu.

Ceļojuma programma

Rīga  Kolombo – Ahungalla – Jalas Nacionālais parks  Nuvara Elija  Kandi  Dambula

 Polonnaruva  Sigīrija  Kolombo – Rīga

1. DIENA, CETURTDIENA, 28.12.  RĪGA – STAMBULA – KOLOMBO

16.30 tikšanās Rīgas lidostā. 18.30 – 22.35. lidojums Rīga – Stambula. 02:05 – 15.25. lidojums Stambula – Kolombo (ar tehnisko apstāšanos Male ~1 h), nakts lidmašīnā.

2. DIENA, PIEKTDEINA, 29.12.  KOLOMBO – AHUNGALLA

Pēcpusdienā ierodamies Kolombo. Transfērs (~2 h) uz viesnīcu un atpūta pēc lidojuma. Viesnīca strādā pēc sistēmas “viss iekļauts”, līdz ar to, katrs atradīs sev piemērotāko restorānu vai bāru. Ja būs palikuši spēki pēc lidojuma, varēsim doties uz karaoke naktsklubu. Nakts viesnīcā.

3. DIENA, SESTDIENA, 30.12. AHUNGALLA

Brīva diena atpūtai, masāžam un izklaidēm viesnīcas teritorijā. Aktīvākajiem būs iespēja doties kādā no piedāvātajām ekskursijām (makšķerēšana, izbrauciens ar laivu). Pusdienas un vakariņas kādā no izvēlētajiem “A la carte” restorāniem vai lielajā restorānā. Nakts viesnīcā.

4. DIENA, SVĒTDIENA, 31.12. AHUNGALLA

Šodiena brīva diena atpūtai. Viesnīcas organizētās Jaunā gada sagaidīšanas svinības. Nakts viesnīcā.

5. DIENA, PIRMDIENA, 01.01.18. AHUNGALLA – YALA NACIONĀLAIS PARKS

Pēc vēlajām brokastīm brauksim uz Yala Nacionālo parku, kurā pazīstamāko Šrilankas parku. Safari parkā. Tā milzīgā platība klāta ar dažādu veģetāciju un dzīvei piemērojušies gan ziloņi, krokodili, šakāļi, gan pērtiķi. Netrūkst arī dažādu sugu putni. Nakts viesnīcā Tissamaharama.

6. DIENA, OTRDIENA, 02.01.18. TISSAMAHARAMA – NUVARA ELIJA

Pēc brokastīm, dosimies uz Mazo Angliju vai Nuvara Eliju, kas atrodas 1800 m augstumā. Tā ir angļu stila pilsēta ar sarkanu ķieģeļu ēkām, zaļojošu kalnu un tējas plantāciju ieskauta. Košo ainavu padara vēl dzīvāku 108 m augstie Ramboda ūdenskritumi. Te uzzināsim, kā top visaktīvākās, garšīgākās, smaržīgākās un enerģētiskākās tējas pasaulē. Vakariņas un nakts viesnīcā Nuvara Eliya.

7. DIENA, TREŠDIENA, 03.01.18. NUVARA ELIJA – KANDI

Mums būs 3 stundas, lai izbaudītu skaistos panorāmas skatus, kas pavērsies pa logu braucot ar vilcienu uz Kandi. Pilsēta bija singāļu karaļu pēdējā galvaspilsēta, kuru 2500 gadu ilgās valdīšanas laikā pilsēta plauka oriģinālā kultūra, līdz brīdim, kad Šrilankai uzbruka briti 1815. gadā. Vakariņas un nakts viesnīcā Kandi.

8. DIENA, CETURTDIENA, 04.01.18. KANDI

Šeit kalnu ieskautā gleznainā ielejā vēsturiski izveidojies spēcīgākais budisma centrs Šrilankā. Apmeklēsim Svētā  Budas  Zoba  templi  –  īpašas  ievērības  vietu Šrilankas budisma vēsturē. Šodienas programmā mums arī pilsētas apskates ekskursija. Pēcpusdienā brīvs laiks, lai iepazītos ar vietējo tirdziņu vai lielveikaliem, vai vienkārši atpūstos kādā no SPA saloniem. Vakariņas un nakts viesnīcā Kandi.

9. DIENA, PIEKTDIENA, 05.01.18. KANDI – DAMBULA – SIGĪRIJA

No rīta dosimies uz Dambulu – Šrilankas skaistāko alu tempļu pilsētu. Alās atrodas dučiem stāvošu, guļošu Budas un Hivas dievību atveidojumu. Dambulas alu templis ir lielākais un neapšaubāmi iespaidīgākais ar 200 gadu veciem sienas gleznojumiem, kuros redzamas Budas dzīves ainas un Budas statujas. Pa ceļam uz Sigīriju, apskatīsim arī kādu no garšvielu dārziem. Vakariņa un naksts viesnīcā Sigīrijā.

10. DIENA, SESTDIENA, 06.01. POLONNARUVA – SIGĪRIJA

Pirmā pieturvieta mums būs Polonnaruva - viena no senajām Šrilankas galvaspilsētām, kuras paliekas vairākus gadsimtus bija apslēpuši varenie džungļi. Kad 1072. gadā par karali tika kronēts Vidžaijabahu I, pilsētu pārdēvēja par Vidžaijaradžapuru. Karalis valdīja 55 gadus. Pēc tam uz Sigīriju. Saskaņā ar senajām Šrilankas hronikām, Sigīriju kā jauno galvaspilsētu, izvēlējies karalis Kasyapa. Ieeju pilī "apsargāja” milzīgs akmens lauva. No tā cēlies šīs klints nosaukums – Lauvas klints. Šodien Sigīrija ir UNESCO pasaules mantojumu sarakstā. Sigīrijas cietoksnis – pasaules nozīmes arhitektūras un mākslas meistardarbs ar ūdens dārziem un brīnišķīgām jaunavu freskām uz klints sienām, spoguļu siena ar seniem grafiti, kas liecina par aizgājušās impērijas spožumu Vakariņas un nakts viesnīcā Sigīrijā.

11. DIENA, SVĒTDIENA, 07.01. SIGĪRIJA – KOLOMBO – STAMBULA

No rīta transfērs uz Kolombo, pa ceļam piestāsim uz pusdienām, neliela ekskursija Kolombo. Vakarā 21.30 lidojums Kolombo – Stambula, nakts lidmašīnā.

12. DIENA, PIRMDIENA, 08.01. STAMBULA – RĪGA

06.35 – ierašanās Stambulā. 10.10. – 12.10 lidojums Stambula – Rīga.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Kolombo – Rīga un lidostu nodokļi;
 • Šrilankas vīzas izmaksas;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • naktsmītnes  3*, 4*  viesnīcās divvietīgā istabā;
 • 10 brokastis un 9 vakariņas; tai skaitā 3 naktis viesnīcā ar “viss iekļauts”;
 • aprakstā minētās ekskursijas un latviski runājoša grupas vadītāja pakalpojumi;
 • krievu valodā runājoša vietējā gida pakalpojumi.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu izmaksas;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • dzeramnauda šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam (~40 EUR).

Piemaksa:

 • par vienvietīgu numuru – 500 EUR.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pase un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas  pirms ceļojuma, t.i līdz 19.10;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 16.11.

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas(08.11.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49–36 dienas (09.11. – 23.11.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas (24.11.)pirms ceļojuma, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

 • pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās.

Ievērībai! Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu.

Piezīmes:
Grupas vadītājs Uldis Alksnis

Ceļojuma programma

Vai šis ceļojums ir Tev piemērots?

 • Lai gan Šrilankas ekvatoriālā atrašanās vieta nozīmē diezgan konstantu temperatūru visu gadu, ir stipra saule un karstums;
 • Ceļojuma maršrutā iekļauts Sigīrijas kalns, ja Tev ir problēmas ar augstumu vai ar kāpšanu pa kāpnēm, tad kalnu labāk aplūkot no attaluma, jo citādi pastāv iespējam palikt uz šaurajiem pakāpieniem;
 • Indijas okeāns ir viltīgs ar saviem viļņiem, tapēc, uzmanīgi izvērtē savas peldētprasmes;
 • Jārēķinās, ka ēdiens ir diezgan ass un visur ir jūtams karija aromāts.

Rīga – Kolombo – Pinnawala – Sigīrija – Polonnaruva –  Nacionālais parks –  Dambulla – Kandi – Nuwara Eliya – Beruvala – Rīga

1. DIENA, SVĒTDIENA, 11.02.  RĪGA – STAMBULA – KOLOMBO

16.45 tikšanās Rīgas lidostā. 18.45 -22.35 lidojums Rīga – Stambula. 03.50 - 17.10 lidojums Stambula – Kolombo.

2. DIENA, PIRMDIENA, 12.02.  KOLOMBO – NEGOMBO

17.10 pēcpusdienā ierodamies Kolombo. Transfērs uz viesnīcu un atpūta pēc lidojuma. Kolombo – Šrilankas galvaspilsēta. Skaļa, drudžaina ostas pilsēta. Juceklīgā satiksme, eiropietim neierastā kārtība uz ielām un sabiedriskās vietās šrilankiešos izraisa tikai smaidu un viņu jau par nacionālo moto kļuvušais teiciens no problem liecina par austrumu domāšanas un uztveres veselīgumu. Nakts viesnīcā Negombo.

3. DIENA, OTRDIENA, 13.02. KOLOMBO – PINNAWALA – SIGRĪJA – DAMBULLA

Braucam uz Pinnawala ziļoņu rehabilitācijas centru, kuru aizsardzībā mitinās no ziloņu bara noklīdušie, vecākus zaudējušie vai slimie ziloņi. Upes malā varēsim noskatīties uz daudzo ziļonu ūdenspriekiem. Būs iespēja arī pabarot mazos zilonēnus. Pēc tam uz Sigīriju. Saskaņā ar senajām Šrilankas hronikām, Sigīriju kā jauno galvaspilsētu, izvēlējies karalis Kasyapa. Ieeju pilī "apsargāja” milzīgs akmens lauva. No tā cēlies šīs klints nosaukums – Lauvas klints. Šodien Sigīrija ir UNESCO pasaules mantojumu sarakstā. Sigīrijas cietoksnis – pasaules nozīmes arhitektūras un mākslas meistardarbs ar ūdens dārziem un brīnišķīgām jaunavu freskām uz klints sienām, spoguļu siena ar seniem grafiti, kas liecina par aizgājušās impērijas spožumu. Vakariņas un nakts viesnīcā Dambullā.

4. DIENA, TREŠDIENA, 14.02. DAMBULLA – POLONNARUVA – NACIONĀLAIS PARKS – DAMBULLA

Šodienas plānā mums būs Polonnaruva - viena no senajām Šrilankas galvaspilsētām, kuras paliekas vairākus gadsimtus bija apslēpuši varenie džungļi. Kad 1072. gadā par karali tika kronēts Vidžaijabahu I, pilsētu pārdēvēja par Vidžaijaradžapuru. Karalis valdīja 55 gadus. Šajā laikā pilsētu dēvēja arī par Čatadvaru – pilsēta ar četriem vārtiem, kaut patiesībā pilsētai bija 14 vārti. Ekskursijas laikā apskatīsim iespaidīgās pilsētas drupas un mēģināsim iztēloties, kā šeit izskatījās 11. gadsimtā. Izbrauciens uz Minerijas Nacionālo parku. Šis parks savieno Kaudulla un Wasgomuwa parkus. Šeit ir lielākā ziloņu migrācija Šrilankā. Parks ir sava veida piemineklis tropiskajiem mežiem, kas kādreiz bija visā Šrilankā. Vakariņas un nakts viesnīcā Dambullā.

5. DIENA, CETURTDIENA, 15.02. DAMBULLA – MATALE – KANDI

No rīta, pēc tējas nobaudīšanas, dosimies uz Dambulu – Šrilankas skaistāko alu tempļu pilsētu. Alās atrodas dučiem stāvošu, guļošu Budas un Hivas dievību atveidojumu. Dambulas alu templis ir lielākais un neapšaubāmi iespaidīgākais ar 200 gadu veciem sienas gleznojumiem, kuros redzamas Budas dzīves ainas un Budas statujas. 

Pa ceļam uz Kandy, apskatīsim  garšaugu paradīzi Matali, kur redzēsim augam kanēli, krustnagliņas, muskatriekstus, vanilīna  pupiņas, kardemonu. Iegriezīsimies arī pie vietējā amatnieka, lai apskatītu, ko var izdarīt un uztaisīt no kokosrieksta. Vakariņas un nakts viesnīcā Kandy.

6. DIENA, PIEKTDIENA, 16.02. KANDI – UDAWATTAKELE – KANDI

Udawattakele – ir dabas rezervāts  Kandi pilsētā. 104 ha lielajā teritorijā ir iespaidīga ar putnu sugu dauzdveidību, mežs bagāts ar dažādām koku un liānu sugām. Kandi valdīšanas laikā, šis parks bija pazīstams kā "Uda Wasala watta" – kas tulkojumā no singāļu valodas nozīmē „virs karaļa pils dārzā”. Šeit var sastapt arī dažādus reptiļus un čūskas. 1856. gadā šo mežu atzina par rezervātu, no 1938. gada, šis mežs ir svētvieta, jo šeit ir budistu meditāciju vietas un vietas, kur patverties budistu mūkiem – vientuļniekiem. Kandi pilsētā vēsturiski izveidojies spēcīgākais budisma centrs Šrilankā. Vakariņas un nakts viesnīcā Kandi.

7. DIENA, SESTDIENA, 17.02. KANDI – BOTĀNISKAIS DĀRZS

Šodienas programmā mumsparedzēts arī Karaliskais Botāniskais dārzs Peradeniya ar pasaulē lielāko orhideju kolekciju; angļu plantatoru laikā stādīto palmu avēniju; no Birmas, Japānas, Ķīnas ievesto bambusu audzēm; muskatriekstu, kaučukkoku, hinīnkoku, tējas krūmu un kafijas koku birzīm. Apmeklēsim Svētā  Budas  Zoba  templi  –  īpašas  ievērības  vietu Šrilankas budisma vēsturē. Šodienas programmā mums arī pilsētas apskates ekskursija. Pēcpusdienā brīvs laiks, lai iepazītos ar vietējo tirdziņu vai lielveikaliem, vai vienkārši atpūstos kādā no SPA saloniem. Vakariņas un nakts viesnīcā Kandy.

8. DIENA, SVĒTDIENA, 18.02. KANDI – ANGAMPORA SHOW – KANDI

Par angam rašonās vēsturi īstas skaidrības nav, tiek domāts, ka šis cīņas veids ir radies vēl pirms rakstības un vēstures faktu datēšanās. Angam ir kļuvusi par Šrilankas neatņemamu dzīves sastāvdaļu un tikusi nodota no paaudzes paaudzei, pirmie rakstiskie apliecinājumi datēti ar 33000 gadu senu vēsturi. Šrilankas monarhiem  bija nepieciešami sargi un aizstāvji, tāpēc angam virsnieki tika nosūtīti uz visiem Šrilankas reģioniem, lai apmācītu vietējos iedzīvotājus šajā mākslā. Vakariņas un nakts viesnīcā Kandi.

9. DIENA, PIRMDIENA, 19.02. KANDI - NUWARA ELIYA

Lieliska diena lai dotos ceļojumā uz Nuwara Eliya – Mazo Angliju,  kas atrodas 1800 m augstumā. Mums būs laiks, lai izbaudītu skaistos panorāmas skatus, kas pavērsies pa logu. Tējas plantācijas, dārzeņu dobes un kalnus. Tā ir angļu stila pilsēta ar sarkanu ķieģeļu ēkām, zaļojošu kalnu un tējas plantāciju ieskauta. Košo ainavu padara vēl dzīvāku 108 m augstie Ramboda ūdenskritumi. Te uzzināsim, kā top visaktīvākās, garšīgākās, smaržīgākās un enerģētiskākās tējas pasaulē. Vakariņas un nakts viesnīcā Nuwara Eliya.

10. DIENA, OTRDIENA, 20.02. NUVARA ELIJA – HORTONAS PLATO – NUWARA ELIYA

Agri no rīta dosimies pārgājienā (9.5 km) uz Hortonas augstkalnu plato, kluso un mistikas apņemto nacionālo parku – Pasaules malu. Stāvot pie augstās klints malas, varēsim baudīt lieliskus skatus un vērot kā mostas daba. Atgriežamies viesnīcā Nuwara Eliya. Brīva pēcpusdiena, lai baudītu masāžu vai pilsētas skaistos parkus. Vakariņas un nakts viesnīcā Nuwara Eliya.

11. DIENA, TREŠDIENA, 21.02. NUWARA ELIYA – BERUVALA

Dienas pirmo pusi aizņem pārbrauciens no Nuwara Eliyas uz Beruvalas kūrortu. Pa ceļam apstāsimies, lai paēstu pusdienas kādā no Šrilankas vietējiem restorāniem. Vakariņas un nakts viesnīcā Beruvalā.

12. – 13. DIENA, CETURTDIENA – PIEKTDIENA, 22.02 – 23.02. BERUVALA

Brīvas dienas atpūtai pie Indijas okeāna. Brīvajās dienās iespēja izbaudīt masāžas, ūdens un saules peldes. Vakariņas un nakts viesnīcā Beruvalā.

14. DIENA, SESTDIENA, 24.02. BERUVALA – KOLOMBO – STAMBULA

Brauciens uz Kolombo. Pilsētas apskates ekskursija. Transfērs uz  lidostu. 21.30 – lidojums Kolombo – Stambula. Nakts lidmašīnā.

15. DIENA, SVĒTDIENA, 25.02. STAMBULA – RĪGA

06.35 – ierašanās Stambulā. 15.35 – 17.35 lidojums Stambula – Rīga.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Kolombo – Rīga un lidostu nodokļi;
 • Šrilankas vīzas izmaksas;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • naktsmītnes  3*, 4*  viesnīcās divvietīgā istabā;
 • 12 brokastis un 12 vakariņas;
 • apmaksātas aprakstā minētās ekskursijas un latviski runājoša grupas vadītāja pakalpojumi;
 • krievu valodā runājoša vietējā gida pakalpojumi.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • dzeramnauda šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam (~40 EUR).

Piemaksa:

 • par vienvietīgu numuru – 500 EUR.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pase un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas  pirms ceļojuma, t.i līdz 03.12.;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 31.12.

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas(23.12.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49–36 dienas (24.12. – 06.01.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas (07.01.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

 • pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās.

Ievērībai! Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu.

Izbraukšana Piezīmes
22.10.2017 Grupas vadītāja: Maija Zebņicka. Sapulce 05.10. plkst 18:15
11.02.2018 Grupas vadītājs Uldis Alksnis

Šrilanka - Āzijas skaistā pērle

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.