Dienvidindijas pārsteigums - Karnātaka ar atpūtu Goa

Maza Grupa

Indija – viena no visvairāk apbrīnotākajām valstīm Dienvidāzijā. Senās civilizācijas šupulis, budisma un hindusima šūpulis, šodien ieņem otro vietu pasaulē pēc iedzīvotāju skaita, tā ļau sevi iemīlēt ceōtājiem, kuri gatavi jauniem atklājumiem. Šajā braucienā redzēsim gan Indijas vēsturi, gan dabu, gan pludmali. Bengalūru – “dārzu pilsēta” ir trešā lielākā Indijas pilsēta. Bombeja – pilsēta, kas nekad neguļ. Goa – kūrorts ar palšām smilšu pludmalēm. Redzēsim tūristiem domāto spozmi un mācīsimies pieņemt vietējo kolorītu ar brīvi staigājošām govīm un cilvēkiem kuri guļ uz ielām. Indija ļaus sevi iemīlēt, ja vien ļausimies viņas skaistumam.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
13.11.2017 26.11.2017 14 Vietu nav 2375 € Programma

Piezīmes:
Grupas vadītāja Vita Ozoliņa

Ceļojuma programma

Rīga  Bengalūru – Maisūra – Hasana – Belūra – Hospete – Hampi  Goa – Bombeja  Rīga

1. diena, pirmdiena, 13.11.  Rīga – FRANKFURTE  BeNGALŪRū

04.40 pulcēšanās Rīgas lidostā. 06.40 – 08.00 lidojums Rīga – Frankfurte. 12.15  lidojums Frankfurte – Bengalūru. Nakts lidmašīnā.

2. diena, otrdiena, 14.11.  bengalŪru

Ierašanās Bengalūru agri no rīta. Vīzu formalitātes. Transfērs uz viesnīcu. Pēc brokastīm pilsētas apskates ekskursija. Zināma ir leģenda par pilsētas nosaukuma rašanos – karalis, apmaldījies vietējā meža, pēc ilgāka laika atradis mazu būdiņu, kuras saimniece pacienāja viņu ar vārītām pupām, pateicībā par izglābšanos, viņš nosaucis ciematu par “vārīto pupu ciematu” (BendhakaaLooru). Šodien Bengalūrū ir visstraujāk augošā Indijas pilsēta. Ekskursijas laikā apskatīsim Karnātakas štata Augstākās tiesas ēku Court House (no ārpuses).Karnatakas Sekretariāta mītni Vidhana Soudha, paviesosimies arī Cubbon Park, kuram par godu Benaglūrū dēvē arī par dārzu pilsētu. Vakariņas un nakts viesnīcā Bengalūrū.

3. diena, trešdiena,  15.11. Bengalūrū – maisūra

Pēc brokastīm dosimies uz Maisūru ( ~150 km). Pa ceļampaņemsim nelielu pusdienu pauzi, jo Indijas ceļi var nogurdināt. Atpūtušies, ar jauniem spēkiem, dosimies uz svarīgu kultūras, reliģijas un kultūras pilsētu – Shrirangapatna. Dienas otrajā pusē apmeklēsim Srirangaswamy leģendārā Sultāna Tipu templi, vasaras pili. “Maisūras tīģeris” vai “Maisūras lauva” tiek pozicionēts kā nacionālais varonis, kurš uzsāka pretošanos britu kolonizatoriem. Vakariņas un nakts viesnīcā Maisūrā.

4. diena, ceturtdiena,  16.11.  MAISŪRA

Maisūra tiek dēvēta par piļu pilsētu. Vienu no tās brīnumiem Amba Vilas Palace, mēs apskatīsim. Tā bija oficiālā Maisūras karaļu rezidence no 1399. -1950. gadam, un šobrīd, šī pils ir otrs apmeklētākais apskates objekts Indijā aiz Tadžmahala. Ielūkosimies arī Chamunda Hills pilsētā.  Pilsēta slavena ārpus Indijas robežām ar savu pakalnu, uz kura atrodas Sri Chamundeshwdevi templis ar mežonīgo dievietes Šakti – dēmonu slepkavas, monstra ar bifeļu galvām, statuju. Pēcpusdienā brīvs laiks augļu un dārzeņu tirgū, lai nopirktu kādus augļus vai arī ļai ķertu kolorītus mirkļus ar savu fotoaparātu. Vakariņas un nakts viesnīcā Maisūrā.

5. diena, piektdiena,  17.11. MAISŪRA – HASANA

135 km Indijā nav nieka lieta, ceļš var aizņemt līdz pat 3 stundām, jo uz viena ceļa ir jāsadzīvo gan mašīnām, gan tuk-tukiem, gan mopēdiem, gan vietējām svētajām govīm. Shravanabelagola tempļu komplekssviens no nozīmīgākajiem džainu reliģijas centriem pasaulē, slavens ar 17 m augsto, kailo Gommatešvara jeb Bahubali statuju. Džainisma mērķis ir dvēseles atbrīvošana, kas ir realizējams ar askētismu un ahimsu (nevardarbīgu izturēšanos pret dzīvajām būtnēm). Vakariņas un nakts viesnīcā Hasanā.

6. diena, sestdiena,  18.11.  HASANA – BELŪRA – HOSPETe

Šodien paredzēts garāks pārbrauciens (~380 km) uz Hospeti. Lai būtu vieglāks pārbrauciens, laiku pa laikam apskatīsim dažādus skaistus, vēsturiskus un nozīmīgus objektus. Pirmā apstāšanās vieta Halebīdā jeb Dora Samudra, kas bija Hojsalu impērijas galvaspilsēta. Tiešais Halebīdas tulkojums nozīmē “pilsēta drupās”, jo savas pastāvēšanas laikā, tā divas reizes pilnībā tika sagrauta. Belūra - Dienvidindijas arhitektūras pērle, zināma ar Čennakešavas templi, kura ārsienu ciļņi atveido 80 dažādas dievības un teiksmainus tēlus. Chitradurga ir pusceļš, šeit izkustēsimies, uzkodīsim un dosimies tālāk uz Hospeti. Vakariņas un nakts viesnīca Hospetē.

7. diena, svētdiena,  19.11. hospete – hampi – hospete

Hampi ir pilsēta- templis, iekļauta UNESCO mantojumu sarakstā. Tās drupas un tempļu kompleksi izkaisīti starp milzīgiem akmens bluķiem. Šeit būs iespēja lēnām un nesteidzīgi izbaudīt iespaidīgo Vittalas tempļa kompleksu, dziedošos pīlārus, granītā veidoto mākslas galeriju, karalienes pirtis. Virūpākšas templis veltīts Šivam un zināms kā viens no svētākajiem tempļiem Karnātakā. Ja visi Indijas dievi mums būs labvēlīgi, tad izbaudīsim burvīgo skatu no Matangas pakalna. Vakariņas un nakst viesnīcā Hospetē.

8. diena, pirmdiena,  20.11.  hospete – badami – aihole – pattadakal

Turpinam iepazīties ar Indijas vēstures pieminekļiem, Čalukjas karalistes galvaspilsētu Badami, Indijas tempļu  arhitektūras šūpuli Aiholi, grandiozo 8.gadsimta Pattadakal tempļu kompleksu. Badami alu tempļu kompleksā ir hinduistu, džainistu un arī budistu tempļi. Katrs no alu tempļiem ir veltīts kādai no dievībām – Višņu, dejojošam Šivam. 5. ala ir pavisam nesen atklāta, un zinātnieki vēl diskutē, kam veltīta sēdošā statuja. Statujai seja laika gaita ir izzudusi, pēc tam, kad alu pārkārtoja atbilstoši hindu templim, uz statujas tika uzkrāsota Višņu seja. Vakariņas un nakts viesnīcā Badami.

9. diena, otrdiena, 21.11. badami – goa

Garāks pārbrauciens mūs šodien aizvedīs līdz Goa kūrortam, kur varēsim veldzēties ūdeņos un laiskoties saulē. Vakariņas un nakts viesnīcā Goa.

10.diena, trešdiena, 22.11.  goa

Pēc brokastīm dosimies nelielā pilsētas apskates ekskursijā.  Brīvs laiks, vakariņas un nakts viesnīcā Goa.

11. diena, ceturtdiena, 23.11. goa

Brīva diena pludmalē. Iespēja izbaudīt masāžas, saules un ūdens peldes Arābijas jūrā. Par papildus samaksu var doties dažādās ekskursijās – Bondlas dabas parks, Botānisko dārzu. Vakariņas un nakts viesnīcā Goa.

12. diena, PIEKTDIENA, 24.11. GOA – BOMBEJA

Dienas pirmajā pusē transfērs uz lidostu. Lidojums Goa – Bombeja (~ 1.10 h). Bombeja ir pilsēta, kura nekad neguļ. Pilsētas apskates ekskursija. Iekārtošanās viesnīcā, vakariņas.

13. diena, SESTDIENA, 25.11. BOMBEJA  elefanta sala

Neliels ieskats Elefanta alu tempļa kompleksā. 16.gadsimtā portugāļi iekaroja Indiju un sāka šeit saimniekot. Nosaukumu “Elefanta tempļi” izdomāja portugāļi, jo pie tempļa ieejas bija liela ziloņa statuja. Diemžēl kareivji šī tempļa statujas un reljefu izmantoja kā šaušanas mērķi, līdz ar to daudzas statujas ir bojātas. Pusdienu pauze. Atgriežamies viesnīcā, neliela atpūta, transfērs uz Bombejas lidostu.

14. diena, SVĒTDIENA, 26.11. bombeja – frankfurte  rīga

Transfērs uz lidostu. 02.55. – 08.00 lidojums Bombeja - Frankfurte. 10.00 -13.05 lidojums Frankfurte – Rīga.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Frankfurte – Bangalūru – Bombeja – Frankfurte – Rīga;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā: autobuss, iekšējais lidojums;
 • naktsmītnes  3* un 4*, GOA 5*  viesnīcās divvietīgā istabā;
 • 12 brokastis un 12 vakariņas;
 • aprakstā minētās ekskursijas un ieejas biļetes;
 • latviski runājoša grupas vadītāja pakalpojumi;
 • vietējo gidu pakalpojumi ekskursiju dienās;
 • Indijas vīzu izmaksas.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • dzeramnauda šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam.

Piemaksa:

 • par vienvietīgu numuru –  450 EUR.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pase un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 04.09.;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma, t.i. 02.10.;  

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas (24.09.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49 – 36 dienas (25.09. - 08.10.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas (07.10.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

 • pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās.

Grupas sapulce: Jēkaba Ceļojumu birojā.

Ievērībai! Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu.

Izbraukšana Piezīmes
13.11.2017 Grupas vadītāja Vita Ozoliņa

Dienvidindijas pārsteigums - Karnātaka ar atpūtu Goa

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.