Senā Grieķija

Maza Grupa

Grieķija ir viena no senākajām Eiropas un arī pasaules kultūrām un zemēm. Šī ir valsts, no kuras nākusi virkne mums pazīstamu lietu, tai skaitā senās grieķu dievības. Grieķija ir moderno olimpisko spēļu atsācēja un dažādu mums zināmu lietu aizsācēja “demokrātija” un “maratons” ir vienas no Grieķijas atpazīstamības zīmēm. Pēdējos gadus šī valsts ir pārdzīvojusi ļoti smagas ekonomiskās izmaiņas, bet tās vēstures vērtības un pludmales vienmēr ir pieejamas tās viesiem. Iepazīsim šo seno valsti un ceļojumu noslēgsim ar atpūtu.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
18.09.2017 28.09.2017 11 Vietu nav 1270 € Programma

Piezīmes:
Grupas vadītāja Ilze Erdmane

Ceļojuma programma

Rīga – Saloniki – Pella – Vergina – Olimpa kalns – Diona – Kalambaku – Meteoras – Delfi – Atēnas – Peloponēsas pussala – Saloniki

1. DIENA, PIRMDIENA, 18.09. RĪGA – SALONIKI

Plkst. 12:00 tikšanās Rīgas lidostā, 14:10 lidojums Rīga – Saloniki, ap 17:30 ierašanās Salonikos Grieķijā. Tikšanās ar gidu un transfērs uz viesnīcu, nakts Salonikos.

2. DIENA, OTRDIENA, 19.09. SALONIKI – PELLA – SALONIKI

No rīta brokastis viesnīcā un brauciens uz seno Pellas pilsētu, kas ir senā Maķedonijas reģiona Grieķu karalistes galvaspilsēta Aleksandra Lielā laikos. Aplūkosim pilsētas arheoloģiskās paliekas un pēcpusdienā atgriezīsimies Salonikos, kur baudīsim vakariņas. Nakts viesnīcā Salonikos.

3. DIENA, TREŠDIENA, 20.09. SALONIKI

Brokastis viesnīcā un pēc tā brīvs laiks atpūtai vai pastaigai pa pilsētu. Vēlā pēcpusdienā dosimies aptuveni pusotras stundas garā ekskursijā pa pilsētu un baudīsim vakariņas. Nakts viesnīcā Salonikos.

4. DIENA, CETURTDIENA, 21.09. SALONIKI – VERGINA – OLIMPS – DIONA – KALAMBAKU

Brokastis viesnīcā un dosimies uz mazu pilsētu Verginu, kas atrodas Maķedonijas reģionā, kas ietilpst Grieķijas sastāvā, kur apmeklēsim pilsētas muzeju. Turpinājumā pieturēsim Olimpa kalna pakājē, lai apskatītu šo Grieķijas augstāko kalna virsotni 2355 m vjl. un nozīmīgo vietu, kas pēc mitoloģijas tiek uzskatīta par dievu mājvietu. Pēc tā ieradīsimies Dionas pilsētā, kur dosimies ekskursijā un vakarā baudīsim vakariņas. Nakts viesnīcā Kalambaku.

5. DIENA, PIEKTDIENA, 22.09. KALAMBAKU – METEORA – DELFI

No rīta dosimies uz Meteoriem, kur klinšu kalnu virsotnēs uzbūvēti vairāki klosteri un kā vēsturnieki runā, pirms, aptuveni 1000 gadiem vietējie kristieši šo vietu uzskatījuši par Dieva skaisti veidotu un nolēma klinšu virsotnēs par godu tam būvēt šos klosterus, apmeklēsim divus no šiem klosteriem. Pēcpusdienā ceļosim uz Delfiem, kur baudīsim vakariņas un nakts viesnīcā Delfos.

6. DIENA, SESTDIENA, 23.09. DELFI – ATĒNAS

Pēc brokastīm apskatīsim Delfus un arheoloģisko izrakumu zonu, kas jau 30 gadus ir iekļauta UNESCO mantojuma sarakstā. Delfi ir bijusi gan pilsēta Senajā Grieķijā, gan reliģiskais centrs, kur atradās arī orākuls un Apolona templis. Senie grieķi šo vietu mēdza saukt par pasaules centru. Pēc vēsturiskās Delfu apskates ceļosim uz valsts galvaspilsētu Atēnām, kur baudīsim vakariņas un nakts viesnīcā Atēnās.

7. DIENA, SVĒTDIENA, 24.09. ATĒNAS  – EPIDAVRA – NAFPLIO – MIKĒNAS – ATĒNAS

Šodien dosimies uz Peloponēsas pussalu, kas atrodas uz rietumiem no Atēnām un apstāsimies pie Korintas kanāla, kas atdala Peloponēsas pussalu no kontinentālās Grieķijas un savieno Egejas jūru ar Jonijas jūru. Turpinājumā apmeklēsim Epidavru, kas ir bijusi maza pilsēta Senajā Grieķijā, kur apskatīsim tās arheoloģiskās vērtības. Apstāsimies Nafplio pilsētā, kas atrodas pie līča un savulaik kalpojusi par nozīmīgu ostas pilsētu. Dienas otrajā pusē mūsu gaidīs Senās Mikēnas, kas, aptuveni pirms 3500 gadiem ir bijusi Mikēnu civilizācijas centrs. Šeit apskatāmi Lauvas vārti un Ziemeļu vārti, kas savulaik ietilpa nocietinātajās sienās, kas stiepās 18 m augstumā un aptuveni 7 m biezumā. Atgriešanās galvaspilsētā, vakariņas un nakts viesnīcā Atēnās.

8. DIENA, PIRMDIENA, 25.09. ATĒNAS – SALONIKU APKĀRTNE

Šorīt iepazīsim Grieķijas galvaspilsētas simbolu Atēnu Akropoli, kas tulkojumā no grieķu valodas nozīmē “augšējā pilsēta”, kas arī atrodas kalnā. Grieķijā arī citās pilsētās ir atrodamas akropoles, bet tieši Atēnu pilsētas akropole ir iespaidīgākā no visām un tā tika izmantota kā nocietināta vieta pilsētas augstākajā punktā, kur kara laikā var patverties un būt drošībā. Pēc Akropoles apmeklējuma garāks pārbrauciens un atgriezīsimies Grieķijas ziemeļos, iekārtosimies viesnīcā un izbaudīsim Grieķijas sauli un atpūtu. Nakts viesnīcā kūrortā Grieķijas ziemeļos.

9. DIENA, OTRDIENA, 26.09. SALONIKU APKĀRTNE

Brīva diena atpūtai. Nakts viesnīcā kūrortā Grieķijas ziemeļos.

10. DIENA, TREŠDIENA, 27.09. SALONIKU APKĀRTNE – RĪGA

Brīva diena atpūtai kūrortā, ap plkst. 20:00 brauciens uz lidostu un 23:30 lidojums Saloniki – Rīga.

11. DIENA, CETURTDIENA, 28.09. RĪGA

Ap plkst. 02:35 ierašanās Rīgā.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Saloniki – Rīga;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • dzīvošana 3*/4* viesnīcās divvietīgā numurā;
 • 10 brokastis un 7 pusdienas;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā un krievu valodā runājošs gids; 

 Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;

Piemaksa:

 • par vienvietīgu numuru -249 Euro.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešams uzrādīt pasi un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 10.07.
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 07.08.

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas pirms ceļojuma (30.07.), tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49 – 36 dienas pirms ceļojuma (31.07. – 13.08.), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk kā 36 dienas pirms ceļojuma (13.08.), tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Nepieciešamie ceļojuma dokumenti:

 • pase, kas derīga 6 mēnešu pēc atgriešanās.

Grupas sapulce: Jēkaba Ceļojumu birojā.

Ievērībai! Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un  degvielas cenas sadārdzinājumu.

Izbraukšana Piezīmes
18.09.2017 Grupas vadītāja Ilze Erdmane

Senā Grieķija

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.