Islandes ekspedīcija ar Andžeju Reiteru

Maza Grupa

Islande ir skarba, un noslēpumaina. Islande nav izzināma, tās skaistums ir dziļš. Tā ir zeme, kur visdažādākās dabas parādības pastāv viena otrai līdzās. Auksta jūra un spilgti melns liedags pie tās, debesis - violēti sarkanas; balto kalnu virsotnes lepni vēro neticama izmēra udenskritumus. Tā ir vikingu un troļu dzimtene, ziemā tur valda tumsa un vasarā polārā diena. Lasīt vairāk

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
19.08.2017 26.08.2017 8 Vietu nav 1995 € Programma

Piezīmes:
Grupas vadītājs Andžejs Reiters. Grupas sapulce 10.08.pl.18.15.

Ceļojuma programma

Reikjavīka – Akureyri – Mīvatna ezers – Egilsstadira – Sejdisfjordura – Reikjavīka

1. DIENA, SESTdiena, 19.08. RĪGA – Reikjavīka

Plkst. 11:40 pulcēšanās Rīgas lidostā. 13:40 lidojums  Rīga – Reikjavīka, ap 14:45 ierašanās Reikjavīkā. Tiekam pie mašīnām un uz Reikjavīku. No Keflavikas līdz Reikjavīkai ir stundas brauciens, tādēļ pa ceļam iegriezīsimies kūdras mājās, kas ir sens vikingu cilts paraugs. Vakars Reikjavīkā. Pilsēta ir vistukšākā galvaspilsēta, ko esmu redzējis, brīvdienās te var satikt vien pārdesmit cilvēku. Islandiski askētisko, pat šamanisko un tai pat laikā grandiozo galveno pilsētas baznīcu var redzēt iztālēm! Turp arī dosimies. Par viņu neparastāka ir vien krastmalā esošā aizberga formas opera. Nakts viesnīcā Reikjavīkā.

2. DIENA, SVĒTdiena,  20.08. Reikjavīka – Akureri – MĪVATNA EZERS

Šodienas ceļas ir garš. Rīta kafija un pēc brokastīm dodamies ceļā uz Islandes ziemeļiem. Vispirms mūs pārsteigs tunelis zem jūras? Nē, tas ved zem jūras šauruma starp diviem fjordiem. Jau pusdienlaikā būsim nokļuvuši pie Grabrok vulkāna krātera, šajā vietā mums ir lieliska iespēja nonākt pie vulkāna un izstaigāt pa takām, kas ir izveidotas pa un apkārt šim vulkāna krāterim. Turpinām ceļu uz Islandes ziemeļu lielāko pilsētu – Akureyri, šī ir otra lielākā Islandes pilsēta un ir apveltīta ar zvejnieku ostai piemītošu šarmu. Tās tuvumā dažkārt var redzēt pat vaļus. Ja laiks un vēlmes sakritīs, par atsevišķu samaksu iespēja noīrēt prasmīgu pilotu vadītu laivu, lai atklātā okeāna apskatītu vaļus ~ 50 Eur.  Nakts viesnīcā Mīvatna ezera apkārtnē.

3. DIENA, piRMdiena, 21.08. mīvatna ezers

Apskatīsim Godafoss ūdenskritumu, kas tulkojumā nozīmē "Dievu ūdenskritums”. Pēc tā mūs gaida pārgājiens pa Hverfjall vulkāna krāterī. Tas ir liels, mierīgs un skaists vulkāns. Pastaiga tam riņķī apmēram 5 km. Emocijas pārņem ne tikai no tā varenuma vai melno smilšu takas, pats skats 360 apkārtnē ir guvums, kuru vērojot nogurums aizmirstas. Pēc pastaigas pārsteigums un godīgi nopelnītās peldes. Ieeja mīvatna ezera termālajās peldēs ir tikai 30 Eur (izvēlei). Toties salīdzinājumā ar Reikjavīkas kņadu, te cilvēku ir maz un ūdens spilgtā gaiši zilā krāsā. Dziļš naktsmiers pēc peldēm. Nakts viesnīcā Mīvatna ezera apkārtnē.

4. DIENA, OTRdiena, 22.08. Mīvatna ezers – NAMAskard – SEJDISFJORDURA

No rīta dodamies uz Namaskard karsto avotu un burbuļojošo dubļu rajonu, savām acīm redzēsim un ar deguniem sajutīsim šīs teritorijas īpašo smaržu. Apskatīsim savdabīgu vulkāna krāteri, kura vidū izveidojies ezers. Neparastu ģeoelektrostaciju. Šis objekts ir svarīgs, jo tā ir nākotnes enerģija. Tālāk mūsu ceļš vedīs pa neapdzīvotām augstienēm,  kas rada sajūtu, ka ceļojam pa Mēnesi. Detifoss ūdenskritums ir jaudīgs un spēcīgs, viens no lielākajiem Islandē. Pēc tā ieradīsimies Egilsstadirā un vakarā dosimies izbraucienā uz Austrumu fjordiem un Seydisfjordur ciematu, kas izvietojies pašos Islandes austrumos pie okeāna. Seydisfjorda ir īpatnēja pilsēta. Krāšņa, aprūpēta un tajā ienāk lielie Eiropas kruīza kuģi. To lielums sacenšas ar fjordiem, bet pilsēta izskatās mazāka par laineri. Uz šo pilsētu ceļš ved pāri panorāmas cienīgai kalnu pārejai, bet tajā nokļūt var nekatrs. Te mēs novērtēsim mūsu džipu spēku un izveicību.  Nakts viesnīcā Seydisfjordurā.

5. DIENA, TREŠdiena, 23.08. SEJDISFJORDURA – VIDIENE

No rīta ieturam brokastis un dodamies uz veikalu. Mums jāsapērk iztrūkstošais proviants trīs dienu ekspedīcijai salas iekšienē. Šeit iegriežas mednieki un ģeologi, bet veikalus te nesastapt, tādēļ mums jabūt gataviem savvaļai dzīvei. Tālāk ceļš bez ceļa - brauciens pa salas iekšieni. Nakts teltīs.

6. DIENA, CETURTdiena, 24.08. VIDIENE     

Šodien meģināsim pietuvoties kādam no ledājiem, lai redzētu mūžīgo sasalumu. Tad turpināsim virzīties uz Keflavikas pusi braucot pa salas vidieni. Nakts teltīs pasū veidotā nometnē.

7. DIENA, PIEKTdiena, 25.08.  VIDIENE – KEFLAVIKAS LIDOSTA

Šodienas ceļš mūs izvedīs salas dienvidu pusē, netālu no Keflavikas lidostas. Ja būsim nokļuvuši civilizācijā ātrāk, aplūkosim vēl kādu piejūras skatu punktu. Nakts viesnīcā Keflavikā.

8. DIENA, SESTdiena, 26.08. reikjavīka – RĪGA

Ap plkst. 12:00 dodamies uz lidostu. 15:30 lidojums Reikjavīka – Rīga, ap 22:20 ierašanās Rīgā.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Reikjavīka – Rīga;
 • transporta pakalpojumi;
 • dzīvošana 3* viesnīcās, teltīs un viesu namos divvietīgā numurā;
 • 4 brokastis;
 • aprakstā minētie apskates objekti;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • ieejas biļetes apskates objektos.

Piemaksa:

 • par vienvietīgu numuru - 290 EUR.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pases kopija  un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma – līdz 10.06.
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma – līdz 08.07.

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās dienas līdz 50 dienas (30.06.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49 – 36 dienas (01.07. - 14.07.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas (līdz 14.07.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

 • pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās.

Grupas sapulce: Jēkaba Ceļojumu birojā.

Ievērībai! Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu.

Izbraukšana Piezīmes
19.08.2017 Grupas vadītājs Andžejs Reiters. Grupas sapulce 10.08.pl.18.15.

Islandes ekspedīcija ar Andžeju Reiteru

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.