Jordānija ar ieskatu Izraēlā

Maza Grupa

Jordānija ir Tuvo Austrumu valsts. Jordānijas austrumi lielākoties sastāv no sausa tuksneša un augstienēm rietumos. Tā ir apmeklējuma vērta, ne tikai, lai lauztu savus stereotipus par Austrumiem, bet arī, lai apskatītu vēstures un dabas pērles, ko tā glabā. Viena no tādām ir “sarkano rožu pilsēta” - Petra. Noteikti jāredz skaistākais tuksnesis pasaulē – Wadi Rum, saukts arī par Mēness ieleju. Jordānija lepojas ar unikālu vietu – Nāves jūru, kas ir zemākais sauszemes punkts pasaulē.
Izraēla... Vēsturiskās un reliģiskās svētnīcas remdē satrauktos prātus, sniedz mierinājumu un dāvā dvēseles mieru. Reiz senatnē šeit risinājās nozīmīgi un neparasti notikumi, kuru atbalss palikusi šeit uz mūžīgiem laikiem. Ceļotājam tiek dota šī unikālā iespēja sajust visaptverošo maģisko seno notikumu gaisotni un enerģiju. Atklāsme vēsta, ka Dievs kļuva cilvēks, piedzima Betlēmē, dzīvoja Nācaretē un tā laika cilvēkiem bija pazīstams kā galdnieka dēls Jēzus no Nācaretes.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
18.10.2017 27.10.2017 10 Vietu nav 1888 € Programma

Piezīmes:
Grupas vadītājs Paulis Stars. Sapulce 02.10. plkst.18.15

Ceļojuma programma

Rīga – Jeruzaleme – Bētleme – Jeraša – Madaba – Shobak  Petra  Wadi Rum – Nāves jūra – Ammāna Rīga

1. DIENA, TREŠDIENA, 18.10   RĪGA – STAMBULA – TELAVIVA

10:00 tikšanās Rīgas lidostā. 12:10 – 15:20 lidojums Rīga – Stambula. 18:05 – 20:05 lidojums Stambula – Telaviva. Transfērs no lidostas uz viesnīcu Jeruzalemē, vakariņas.

2. DIENA, CETURTDIENA, 19.10  JERUZALEME

Šodien ekskursija Svētajā pilsētā Jeruzalemē. Pirmā pieturvieta būs Olīvu kalns – vieta nu kuras Jēzus uzkāpa debesīs.  Šeit izbaudīsim burvīgu pilsētas panorāmu. Pilsētā apmeklēsim arī svētvietas, kas pārstāv 3 lielākās reliģijas: Raudu mūris ir vienīgais Dievnama kalna mūra fragments, kas ir saglabājies līdz mūsdienām. Ielūkosimies arī Dievnama kalna pirmajā kupolveida svētnīcā Dome of the Rock. Saskaņa ar jūdu ticību, šeit Abrāhāms piedāvāja savu dēlu Īzaku, kā upuri. Vēlāk, saskaņā ar islāma tradīcijām, no šīs vietas ar savu spārnoto rumaku debesīs uzkāpa Muhameds. Iekļūšana svētnīcā var būt arī ierobežota, ko nosaka vietējā pārvalde un apstākļi. Pabūsim pie ķēniņa Dāvida kapavietas. Ielūkosimies arābu tirgū Suq, apskatīsim Knesetu – Izraēlas Parlamentu. Atgriešanās viesnīcā, vakariņas.

3. DIENA, PIEKTDIENA, 20.10.  JERUZĀLEME – BETLĒME

Turpinām ekskursiju uz Jēzus dzimto pilsētu Betlēmi, kur apskatīsim vecāko darbojošos Svētās zemes baznīcu - Kristus dzimšanas baznīcu (Nativity Church). Ievērībai: Iekļūšana baznīcās var būt arī ierobežota, ko nosaka vietējā pārvalde un apstākļi. Shephard Field – tieši šajā laukā ganiem parādījās zvaigzne, kas vēstīja par Kristus piedzimšanu. Pēcpusdienā pārbrauciens uz Jordāniju. Vakariņas un nakts viesnīcā Ammanā.

4. DIENA, SESTDIENA, 21.10.  AMMĀNA – JERAŠA – AJLOUN – AMMĀNA

Jordānijas ceļojumu uzsāksim ar tās kultūras un vēstures nozīmīgāko vietu apmeklējumu. Pirmā no tām ir romiešu pilsēta Jerash – dēvēta par Austrumu Pompeju. Caur monumentāliem vārtiem nokļūsim pilsētā.  Izstaigāsim Ovālo laukumu, ko ieskauj kollonādes un Bizantijas baznīcas ar mozaīkām klātām grīdām. Ajloun Castleatrodas kalnā, virs trīs galvenajiem ceļiem, kas ienāk Jordānija ielejā. Nosaukumu tā ieguvusi no kristiešu mūka Ajloun, kurš šeit dzīvojis Bizantijas laika klosterī, uz kā drupām pils ir uzcelta. Vakariņas un nakts viesnīcā Ammānā.

5. DIENA, SVĒTDIENA, 22.10. AMMĀNA 

Pēc brokastīm Ammānas apskates ekskursija. Arheoloģijas muzejs, romiešu teātris, Herkulesa tempļa drupas. Dienas otrajā pusē dosimies uz tuksneša pilīm: Qasr Kharaneh visiespaidīgākā un noslēpumiem bagātākā tuksnešu pils. Qasr Amra – slavena ar savām agrīnā islāma perioda freskām. Azraq Palace – “zilā pils”, tās stratēģisko nozīmi noteica blakus esošā oāze ar vienīgo ūdens avotu tuvākajā apkārtnē. Nakts viesnīcā Ammānā.

6. DIENA, PIRMDIENA, 23.10. AMMĀNA – MADABA – MT.NEBO – KERAKAS PILS – PETRA

Rīta pusē dosimies uz Madabu, apskatīsim Svētā Jura baznīcu ar mozaīkām. Nebo kalnā, kā savulaik Jēzus, varēsiet ar skatienu pārlūkot Svēto zemi un Nāves jūru. 12. gadsimta Shobak krustnešu pils atgādina par bijušo karotāju slavu. Pilij bija stratēģiska nozīme, jo tā atrodas uz kalna un senajos laikos bija viegli kontrolēt karavānas, kas devās uz Arābijas pussalu. Savukārt Keraka bastions (Kerak), atrodas pilsētā, 900 m vjl. Tas slavens ar savām slepenajām ejām, daudzajām zālēm un šaurajām šaujamlūkām. Nakts viesnīcā Petrā.

7. DIENA, OTRDIENA, 24.10 PETRA

No paša rīta dosimiees uz Petru – „sarkano rožu pilsētu”. Pilsēta dibināta, apmēram, 6.gs.p.m.ē. kā Nabatejas galvaspilsēta. Petrā ieiesim pa šauru eju. Lai nokļūtu Petrā, jāmēro interesants ceļš caur kanjonu. Tas ir šaurs, abās pusēs slejas varenas smilšakmens klintis, kas brīžiem sakļaujas tik cieši, ka saules gaisma pazūd. Taču, tuvojoties pilsētai, kanjons atveras, un acīm paveras unikāls skats. Klintī cirsti tempļi, teātris. Turklāt smilšakmens krāsas savaldzinās ikvienu aculiecinieku. Sajūta, it kā klintīs būtu izausts gobelēns, kur pakāpeniski mijas un plūst rozā, baltie, pelēkie, melnie toņi. Vakariņas un nakts viesnīcā Petrā.

8. DIENA, TREŠDIENA, 25.10. PETRA – WADI RUM – NĀVES JŪRA

Šodien ceļš mūs vedīs uz skaistāko tuksnesi pasaulē – Wadi Rum, sauktu arī par Mēness ieleju. Wadi Rum no saviem brāļiem citur pasaulē atšķiras ar krāsainību un reljefu. Te nonākot, esi pilnīgā vēja un klusuma varā. Mūžīgā vēja un smilšu deja ir radījusi sapūstas granīta un smilšakmens skulptūras, kas paceļas augstu virs vienmēr klīstošajām rūsas krāsas kāpām. Izbaudīsim tuksneša burvību divus stundu braucienā ar džipiem. Pēc tam dosimies uz Nāves jūru - kas ir zemākais sauszemes punkts pasaulē – 422 m zem jūras līmeņa. Līdz ar to šī jūra ir beznoteces ezers. Tas arī izskaidro sāls nedabiski augsto koncentrāciju jūrā. Vakariņas un nakts viesnīcā pie Nāves jūras.

9. DIENA, CETURTDIENA, 26.10. NĀVES JŪRA – AMMĀNA

Brīva diena, lai izbaudītu skaistuma procedūras pie Nāves jūras. Brīvajā laikā iespēja doties uz vietējiem veikaliņiem, kuros var iegādāties produktus no Nāves jūras dūņām. Kā arī laiks relaksācijai pirms mājupceļa. Vakariņas un atpūta viesnīcā. Vēlu vakarā transfers uz Ammānas lidostu.

10. DIENA, PIEKTDIENA,  27.10. AMMĀNA – STAMBULA – RĪGA

01:10 04:45 lidojums Ammāna – Stambula, 08:20 -11:45 lidojums Stambula – Rīga.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Telaviva/Ammāna – Rīga un lidostu nodokļi;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • naktsmītnes  3* viesnīcās divvietīgā istabā;
 • 9 brokastis un 9 vakariņas;
 • aprakstā minētās ekskursijas un latviski runājoša grupas vadītāja pakalpojumi;
 • krievu valodā runājoša vietējā gida pakalpojumi ekskursiju dienās.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • dzeramnauda šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam (40 EUR).

Piemaksa:

 • par vienvietīgu numuru – 350 EUR.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pase un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma, t.i līdz 09.08.;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 06.09.

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas – 29.08. pirms ceļojuma, tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49–36 dienas 30.08. – 12.09. pirms ceļojuma, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas 13.09. pirms ceļojuma, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

 • pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās.

Ievērībai! Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu.

Izbraukšana Piezīmes
18.10.2017 Grupas vadītājs Paulis Stars. Sapulce 02.10. plkst.18.15

Jordānija ar ieskatu Izraēlā

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.