Jordānija ar ieskatu Izraēlā

Maza Grupa

Jordānija ir Tuvo Austrumu valsts. Jordānijas austrumi lielākoties sastāv no sausa tuksneša un augstienēm rietumos. Tā ir apmeklējuma vērta, ne tikai, lai lauztu savus stereotipus par Austrumiem, bet arī, lai apskatītu vēstures un dabas pērles, ko tā glabā. Viena no tādām ir “sarkano rožu pilsēta” - Petra. Noteikti jāredz skaistākais tuksnesis pasaulē – Wadi Rum, saukts arī par Mēness ieleju. Jordānija lepojas ar unikālu vietu – Nāves jūru, kas ir zemākais sauszemes punkts pasaulē.
Izraēla... Vēsturiskās un reliģiskās svētnīcas remdē satrauktos prātus, sniedz mierinājumu un dāvā dvēseles mieru. Reiz senatnē šeit risinājās nozīmīgi un neparasti notikumi, kuru atbalss palikusi šeit uz mūžīgiem laikiem. Ceļotājam tiek dota šī unikālā iespēja sajust visaptverošo maģisko seno notikumu gaisotni un enerģiju. Atklāsme vēsta, ka Dievs kļuva cilvēks, piedzima Betlēmē, dzīvoja Nācaretē un tā laika cilvēkiem bija pazīstams kā galdnieka dēls Jēzus no Nācaretes.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
13.10.2018 24.10.2018 11 4 2295 € Programma
REZERVĒT

Piezīmes:
Grupas vadītāja Lauma Ziediņa.Grupas sapulce 27.09. plkst 18.15.

Ceļojuma programma

Rīga – Jeruzaleme – Betlēme – Haifa – Nācarete – Jeraša – Madaba – Shobak – Wadi Almujeb  Petra – Wadi Rum – Nāves jūra – Ammāna – Rīga

Vai šis ceļojums ir piemērots Tev?

 • Ļoti tiek gaidītas dzeramnaudas;
 • Viena nakts labiekārtotā beduīnu teltī;
 • Dienas vidū būs salīdzinoši karst, līdz pat +35 grādiem;
 • Būs fiziski grūtāks gājiens pa upi Wadi Almujeb kanjonā;
 • Jordānija ir musulmaņu valsts, līdz ar to būs jāievēro dažas uzvedības normas (piemēram, minimāli dekoltē sievietēm).

1. DIENA, SESTDIENA, 13.10.  RĪGA – STAMBULA – TELAVIVA

16.45 tikšanās Rīgas lidostā. 18.45 - 21.45 lidojums Rīga – Stambula. 23.45 – 01.50 lidojums Stambula – Telaviva.

2. DIENA, SVĒTDIENA, 14.10. JERUZALEME – BETLĒME  JERUZĀLEME

Ierašanās Telavivā, transfērs no lidostas uz viesnīcu Jeruzalemē. Šodien ekskursija Svētajā pilsētā Jeruzalemē. Pirmā pieturvieta būs Olīvu kalns – vieta no kuras Jēzus uzkāpa debesīs.  Šeit izbaudīsim burvīgu pilsētas panorāmu. Pilsētā apmeklēsim arī svētvietas, kas pārstāv 3 lielākās reliģijas: Raudu mūris ir vienīgais Dievnama kalna mūra fragments, kas ir saglabājies līdz mūsdienām. Turpinām ekskursiju uz Jēzus dzimto pilsētu Betlēmi, kur apskatīsim vecāko darbojošos Svētās zemes baznīcu - Kristus dzimšanas baznīcu (Nativity Church). Ievērībai: Iekļūšana baznīcās var būt ierobežota. To nosaka vietējā pārvalde un apstākļi. Shephard Field – tieši šajā laukā ganiem parādījās zvaigzne, kas vēstīja par Kristus piedzimšanu. Atgriešanās viesnīcā, vakariņas.

3. DIENA, PIRMDIENA, 15.10. JERUZĀLEME – BAHIA DĀRZI – HAIFA  NĀCARETE

No Jeruzālemes dosimies uz Bahia dārziem, kas izvietoti Karmel kalna terasēs. Augi šiem dārziem atvesti no visas pasaules, un pateicoties šīs vietas apbrīnojamajam skaistumam, Bahai dārzus dēvē par astoto pasaules brīnumu. Apskatīsim arī Haivu, skaisto Vidusjūras pilsētu un Nācareti, kas saistīta ar Jēzus nākšanu pasaulē. Šī ir Marijas dzimtā vieta, kur eņģelis atklāja viņas misiju kļūt par Dieva Dēla māti. Vakariņas un nakts viesnīcā Nācaretē.

4. DIENA, OTRDIENA, 16.10.   NĀCARETE – JERAŠA – AJLOUN – AMMĀNA

Šodien ceļosim uz Jordāniju, robežas škērsošana. Jordānijas ceļojumu uzsāksim ar tās kultūras un vēstures nozīmīgāko vietu apmeklējumu. Pirmā no tām ir romiešu pilsēta Jerash – dēvēta par Austrumu Pompeju. Caur monumentāliem vārtiem nokļūsim pilsētā.  Izstaigāsim Ovālo laukumu, ko ieskauj kollonnas un Bizantijas baznīcas ar mozaīkām klātām grīdām. Ajloun Castleatrodas kalnā, virs trīs galvenajiem ceļiem, kas ienāk Jordānijas ielejā. Nosaukumu tā ieguvusi no kristiešu mūka Ajloun, kurš šeit dzīvojis Bizantijas laika klosterī, uz kā drupām pils ir uzcelta. Vakariņas un nakts viesnīcā Ammānā.

5. DIENA, TREŠDIENA, 17.10. AMMĀNA – MADABA – MT.NEBO – AMMĀNA

Rīta pusē dosimies uz Madabu, apskatīsim Svētā Jura baznīcu ar mozaīkām. Nebo kalnā varēsim ar skatienu pārlūkot Svēto zemi un Nāves jūru. Atgriezīsimies Ammānā  - arheoloģijas muzejs, romiešu teātris, Herkulesa tempļa drupas. Vakariņas un nakts viesnīcā Ammānā.

6. DIENA, CETURTDIENA, 18.10.   AMMĀNA – WADI ALMUJEB – PETRA

Pabrokastojuši, dosimies uz Wadi Almujeb Siq Trail kanjonu, kurā ļausimies dabas skaistumam un ūdens varenībai. Instruktori mums izsniegs vestes un dosimies pārgājienā pa upi, pretī straumei, bus škēršļi, kas jāpārvar, akmeņi upē, spēcīgāka straume. Tie, kuriem spēka vairāk, varēs doties līdz pat finišam, tie, kuri nejūtas tik pārliecināti par sevi, varēs pabradāt un palaiskoties upes seklākajā daļā. Šī izklaide aizņems 2-3 stundas. Pēc kārtīgas izkustēšanās, dosimies uz Petru, vakariņas un nakts viesnīcā.

7. DIENA, PIEKTDIENA, 19.10.  PETRA

No paša rīta dosimies uz Petru – „sarkano rožu pilsētu”, kas dibināta, apmēram, 6.gs.p.m.ē. kā Nabatejas galvaspilsēta. Lai nokļūtu Petrā, jāmēro interesants ceļš caur kanjonu. Tas ir šaurs, abās pusēs slejas varenas smilšakmens klintis, kas brīžiem sakļaujas tik cieši, ka saules gaisma pazūd. Taču, tuvojoties pilsētai, kanjons atveras, un acīm atklājas unikāls skats. Klintī cirsti tempļi, teātris. Smilšakmens krāsas savaldzinās ikvienu aculiecinieku. Sajūta, it kā klintīs būtu izausts gobelēns, kur pakāpeniski mijas un plūst rozā, baltie, pelēkie, melnie toņi. Vakariņas un nakts viesnīcā Petrā.

8. DIENA, SESTDIENA, 20.10.  PETRA – WADI RUM

Šodien ceļš mūs vedīs uz skaistāko tuksnesi pasaulē – Wadi Rum, sauktu arī par Mēness ieleju. Wadi Rum no saviem brāļiem citur pasaulē atšķiras ar krāsainību un reljefu. Te nonākot, esam pilnīgā vēja un klusuma varā. Mūžīgā vēja un smilšu deja ir radījusi sapūstas granīta un smilšakmens skulptūras, kas paceļas augstu virs vienmēr klīstošajām rūsas krāsas kāpām. Izbaudīsim tuksneša burvību divus stundu braucienā ar džipiem. Pēc izbrauciena baudīsim vakariņas un muzikālu šovu tuksnesī. Nakts beduīnu teltīs.

9. DIENA, SVĒTDIENA, 21.10.  WADI RUM NĀVES JŪRA

Šodien dosimies uz Nāves jūru, kas ir zemākais sauszemes punkts pasaulē – 422 m zem jūras līmeņa. Līdz ar to šī jūra ir beznoteces ezers. Tas arī izskaidro sāls nedabiski augsto koncentrāciju jūrā. Vakariņas un nakts viesnīcā pie Nāves jūras.

10. DIENA, PIRMDIENA, 22.10.  ATPŪTA PIE NĀVES JŪRAS

Brīva diena, lai izbaudītu skaistuma procedūras pie Nāves jūras. Vakariņas un nakts viesnīcā.

11. DIENA, OTRDIENA, 23.10.  ATPŪTA PIE NĀVES JŪRAS

Brīva diena, lai izbaudītu skaistuma procedūras pie Nāves jūras. Vakariņas un atpūta viesnīcā. Vēlu vakarā transfērs uz Ammānas lidostu.

12. DIENA, TREŠDIENA, 24.10.  AMMĀNA – STAMBULA  RĪGA

02.20 - 04:45 lidojums Ammāna – Stambula, 08:20 - 11:25 lidojums Stambula – Rīga.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Telaviva/Ammāna – Rīga un lidostu nodokļi;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • naktsmītnes  4* viesnīcās divvietīgā istabā, 1 nakts labiekārtotā beduīnu teltī;
 • 10 brokastis un 10 vakariņas;
 • aprakstā minētās ekskursijas un latviski runājoša grupas vadītāja pakalpojumi;
 • krievu valodā runājoša vietējā gida pakalpojumi ekskursiju dienās

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • dzeramnauda šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam (40 EUR).

Piemaksa: par vienvietīgu numuru – 550 EUR.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pase un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma, t.i līdz 04.08.;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 01.09.

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas (24.08.), pirms ceļojuma, tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49–36 dienas (25.09. - 07.09), pirms ceļojuma, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas (08.09.), pirms ceļojuma, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

 • pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās.

Ievērībai! Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu.

Izbraukšana Piezīmes
13.10.2018 Grupas vadītāja Lauma Ziediņa.Grupas sapulce 27.09. plkst 18.15.

Saules nokrāsas Jordānijā un Izraēlā

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.