Omāna un Arābu Emirāti - ceļojums uz Arābijas pussalu

Maza Grupa

Arābijas pussalā ir 8 valstis, izņemot Jemenu un Jordāniju, šī reģiona valstis pieder pie pasaules bagātākajām valstīm. Mēs dosimies uz divām no tām – Omānu un Arābu Emirātiem. Ielūkosimies gan senajā vēsturē, aplūkojot senos Omānas vēsturiskos rajonus un mošejas. Izbaudīsim īstu austrumu tirgu. Izceļosimies pa tuksnesi un redzēsim arī oāzi. Lai spētu novērtēt vēstures šarmu, dosimies uz modernajiem Arābu Emirātiem, kuros varēsim aplūkot cilvēku tehnoloģijas sasniegumus, debesskrāpjus, milzīgos lielveikalus un moderno austrumu bagātību. Varēsim salīdzināt Omānas un Arābu Emirātu tirgotāju prasmes, veiksmīgi kaulējoties vietējos tirgos. Iepazīsim arī abu valstu galvaspilsētas Muskatu un Abū Dabī.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
16.10.2017 26.10.2017 11 Vietu nav 2235 € Programma

Piezīmes:
Grupas vadītāja: Lauma Ziediņa.Sapulce 25.09.plkst.18:15

Ceļojuma programma

Rīga  Maskata – Nizva  Wadi Bani Khalid  Wahiba tuksnesis  Dubaija – Abū Dabī – Dubaija Rīga

1. DIENA, PIRMDIENA, 16.10. RĪGA – MASKATA

10:00 tikšanās Rīgas lidostā. 12:05 -15:15 lidojums Rīga – Stambula. 18:50 – 00:40 lidojums Stambula – Maskata. Nakts lidmašīnā.

2. DIENA, OTRDIENA, 17.10. MASKATA

00:40 ierašanās Omānā, transfērs uz viesnīcu īsai atpūtai pirms ekskursiju sākuma.

Omānas galvaspilsēta Maskata tiek uzskatīta par vienu no skaistākajām Persijas līča pilsētām, ko bieži dēvē par Arābijas pērli un Sultānu pilsētu. Kopš izveidošanās p m.ē. 2. gadsimtā, tā izaugusi par mūsdienīgu pilsētu un veidojusies saplūstot trim daļām – senai ostas pilsētai Maskatai (Muscat), dzīvojamo kvartālu un tirgus rajonam Mutrah un modernajam biznesa un finansu centram Ruwi.

Maskatas apskate – islāma arhitektūras šedevrs – ar marmoru, zeltu un kristāliem rotātā Sultan Qaboos Lielā mošeja, gadsimtos nemainīgā rosība tirgos - Souk, vecpilsētas īpašās noskaņas Old Quarter kvartālā ar Bait Al Barandamuzeju, kurā iepazīsimies ar reģiona vēsturi un izaugsmi. Dosimies nelielā pastaigā no Al Alam Sultāna pils uz 16.gs. portugāļu kolonistu celtajiem Jalali un Mirani fortiem. Brīvs vakars atpūtai. Nakts viesnīcā Maskatā.

3. DIENA, TREŠDIENA, 18.10. MASKATA – NIZVA – BAHLA – AL HAMRA – NIZVA

Dodamies uz Nizvu (Nizwa) – 6. un 7. gs. valsts senā galvaspilsēta, kur interesi piesaista gan senatnes vietvalžu pils-cietoksnis un apaļais Yaruba forts, gan tirgi, kuros var atrast sudraba un vara rotaslietas, gan gardās dateles khalas un khunaizi – reģiona lepnums un zemnieku ienākumu avots. Vietējais tirgus Souq piedāvā autentiskas beduīnu rotas un ieročus, arī senlietas un sadzīves priekšmetus. 

Paēdīsim pusdienas vietējā restorānā. No Nizvas dosimies uz Bahlu, bijušo Omānas galvaspilsētu, UNESCO pieminekli, kurš apvīts ar mītiem un leģendām, apskatīsim arī 15.gs. celto māla fortu. Jabreen cietoksnis atrodas uz Jebel Shams kalnu fona. Tas ir pilns ar artefaktiem, mums būs iespēja pacelt vēstures plīvuru un pieskarties noslēpumainai celtnei. Nakts viesnīcā Maskatā.

4. DIENA, CETURTDIENA, 19.10. NIZVA – WADI BANI KHALIDWAHIBA TUKSNESIS

 Wahiba Sands – vistipiskākajā Arābijas tuksnesī mūs sagaida aizraujošs brauciens pa smilšu kāpu viļņiem. Apmeklēsim valdzinošāko Omānas oāzi - Wadi Bani Khalid. Wadi – ir izžuvušu upju gultnes. Pēc lietus, gultnes piepildās ar ūdeni. Dažās gultnēs ūdens ir visu gadu. Mums būs iespēja pastaigāties gar upi, ja būs labvēlīgi laika apstākļi, varēsim nopeldēties. Tuksnesī apciemosim beduīnu ģimeni, lai kaut nedaudz iejustos skarbajā tuksneša klejotāju ikdienā, baudot Kahwa un saimnieku viesmīlību, paskatīsimies, cik ļoti atšķiras tuksnešu cilvēku dzīve no pilsētnieku dzīves. Nolūkosimies saulrietā, ieklausīsimies tuksneša skaņās, baudot vakariņas un atpūšoties zem zvaigžņotās debess. Atgriežamies pilsētā. Nakts viesnīcā.

5. DIENA, PIEKTDIENA, 20.10. OMĀNA – DUBAIJA

Brokastis viesnīcā. Šodien atstājam viesmīlīgo Omānu un dodamies iepazīt Arābu Emirātu spozmi. Robežas šķērsošana, formalitātes. Lai ceļš būtu vieglāks, pusdienosim Hatta Fort viesnīcā. Pēc pāris stundu brauciena jau būsim Dubaijā. Brīvs vakars patstāvīgai pilsētas iepazīšanai. Nakts viesnīcā Dubaijā.

6. DIENA, SESTDIENA, 21.10. DUBAIJA

Pirmo dienas pusi veltīsim Dubaijas apskatei un iepazīšanai. To sāksim ar slaveno Palmu salu, kuras vizītkarte ir viesnīca Atlantis The Palm. Lai gūtu priekšstatu par pilsētas vērienīgo attīstību, apskatīsim arī slaveno Burj Al Arab viesnīcupilsētas vecajā daļā vai vienkārši “buru”. Paši arābi uzskata, ka viesnīcai ir 7* servisa līmenis. Dubaija visu laiku atrodas kustībā, šeit savijas vecais ar jauno, modernais ar klasisko – tas šo pilsētu padara par unikālu apskates un izzināšana vietu. Senākās ēkas atrodas atmosfēriskajā Persiešu kvartālā ar nosaukumu Bastakiya. Atradīsim laiku arī pusdienām. Dubaijā saglabājušās tikai dažas vēsturiskas celtnes, jo beduīni bija nomadi, kuri dzīvoja pārvietojamās teltīs, savukārt pērļu nirēji un zvejnieki dzīvoja barasti (palmu būdās) pie Dubai Creek. Ar nelielo koka laivu abra  dosimies uz Deiru un tajā esošajiem haotiskajiem tirdziņiem. Lai papildinātu dienā gūtos iespaidus, vakarā ar Dhow plankadibena laivām dosimies nelielā kruīzā pa upi, baudot lieliskas vakariņas. Nakts viesnīcā Dubaijā.

7. DIENA, SVĒTDIENA, 22.10. DUBAIJA – TUKSNEŠA SAFARI

Dienas pirmā puse brīva, lai iepazītu veikalus vai dotos uz pludmali. Pēcpusdienā dosimies ar džipiem un tuksnesi. Uzbraucot augstākajā kāpā, varēsim izbaudīt saulrietu un Arābijas tuksneša skaistumu. Pēc tam dosimies uz beduīnu ciematiņu, kurā mums būs iespēja redzēt un izmēģināt hennas zīmējumus, paskatīties, kā top rotas no pērlītēm. Drosmīgākie izmēģinās spēkus jājot ar “tuksneša kuģiem” kamieļiem. Mūs sasildīs un atveldzēs tēja, ūdens. Lai iejustos arābu pasaules burvībā, varēsim uzpīpēt ūdenspīpi ar dažādām tabakas garšām, mums dejos arābu vēderdejotājas, to visu vērojot, baudīsim uz īstas uguns pagatavotu ēdienu. Atgriešanās viesnīcā Dubaijā.

8. DIENA, PIRMDIENA, 23.10. DUBAIJA – ABŪ DABĪ

Dienu veltīsim Arābu Emirātu galvaspilsētas iepazīšanai. Abū Dabī no Dubaijas atrodas 140 km attālumā, šis ir ļoti bagāts un moderns emirāts. Ekskursiju sāksim no Abū Dabī ostas, lai apskatītu lielisko panorāmu, izbrauksim cauri Union Square – modernajam pilsētas kvartālam, kurā varēsim aplūkot modernās celtnes, strūklakas. Dosimies arī uz speciāli izveidoto Heritage Village brīvdabas muzeju, kurā var atrast visu, sākot no maziem nieciņiem un beidzot ar greznumlietām un drēbēm. Ielūkosimies šeiha Zaida (Sheikh Zayed) mošeju, tā ir ne tikai trešā lielākā mošeja pasaulē, bet arī viens no mūsdienu Abū Dabī simboliem. Dosimies arī uz moderno Yas Island, Ferrari World atrakciju parku. Vakarā atgriežamies Dubaijā, nakts viesnīcā.

9. – 10.DIENA, OTRDIENA – TREŠDIENA, 24.10 – 25.10. DUBAIJA

Brīvas dienas atpūtai un izklaidei. Iespēja par papildus maksu braukt dažādās ekskursijās.

11. DIENA, CETURTDIENA, 26.10. DUBAIJA

Agri no rīta transfērs uz lidostu, 06:55 – 10:45 lidojums Dubaija – Stambula. 14:45 – 17:50 lidojums Stambula – Rīga.

 • izbrauciens ātrgaitas laivā uz Musandam fjordu, peldes, snorkelēšana (ar pusdienām no 120 USD);
 • ekskursija uz parku, dārzu un plašo bulvāru pilsētu Al Ain, kur atrodas lielākais muzejs ar bagātīgu artefaktu kolekciju (ar pusdienām no 80 USD);
 • 5 emirāti vienā dienā (ar pusdienām no 120 USD);
 • vakariņas Burj al Arab - slavenā 7* viesnīcā (no 180 USD);
 • lidojums ar hidraplānu (no 450 USD);
 • Wild Wadi vai Atlantis atrakciju parks un milzu akvārijs;
 • nakts piedzīvojums ar krabju ķeršanu (no 80 USD).

Iepazīsties ar Omānu mūsu blogā.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Maskata, Dubaija – Rīga, lidostu nodokļi;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • naktsmītnes 3* viesnīcās un tuksneša apmetnē divvietīgā numurā;
 • 10 brokastis, 5 pusdienas un 2 vakariņas;
 • aprakstā minētās ekskursijas un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā un angliski runājošs vietējais gids ;
 •  Omānas vīzas izmaksas.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas, t.sk. Izvēlei minētās ekskursiju iespējas
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • dzeramnaudas (~ 80 USD).

Piemaksa:

 • par vienvietīgu numuru 500 EUR.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešams uzrādīt pasi un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 07.08.;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 04.09.

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas(27.08.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49–36 dienas (28.08 -10.09) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas (09.09.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Nepieciešamie ceļojuma dokumenti:

 • pase, kas derīga 6 mēnešu pēc atgriešanās.

Grupas sapulce: Jēkaba Ceļojumu birojā.

Ievērībai! Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu.

Izbraukšana Piezīmes
16.10.2017 Grupas vadītāja: Lauma Ziediņa.Sapulce 25.09.plkst.18:15

Omāna un Arābu Emirāti - ceļojums uz Arābijas pussalu

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.