Pa Čingishana pēdām - Baikāls, Burjatija un Mongolija

Maza Grupa

Sibīrijas plašumos atrodas pasaulē lielākais saldūdens ezers – Viņa ūdens ir dziedējošs un kristāldzidrs. Ap Viņu dzīvo krievi, burjati, šamaņi un vecticībnieki, sadzīvojot un viens otru bagātinot. Ja skats dodas tālāk un drosme redzēt vairāk, retais dodas pāri stepēm, lai ieraudzītu lielāko planētas plašumu - Pašu Mongoliju! Lasīt vairāk

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
10.09.2017 23.09.2017 14 Vairāk kā 6 3120 € Programma
REZERVĒT

Piezīmes:
Grupas vadītājs Andžejs Reiters

Ceļojuma programma

Irkutska – Ļistvjanka – Bolshije Koti – Sludjanka  Aršana  Ulanude – Ulanbatora – Gobi tuksnesis  Ulanbatora

1. DIENA, SVĒDIENA 10.09. RĪGA – IRKUTSKA

Plkst. 18:55 pulcēšanās Rīgas lidostā. 20:55 lidojums Rīga – Maskava, un vēlāk 01:10 Maskava – Irkutska.

2. DIENA, PIRMDIENA 11.09. IRKUTSKA

Somas, pases, bagāžas... un esam Sibīrijas sirdī – Irkutskā. Braucam uz viesnīcu, lai pēc nelielas pauzes dotos apgūt kādreizējo Krievijas galvaspilsētu, citviet sauktu par Krievijas Parīzi. Irkutskas vēsture ir raiba, te dzīvo no bagātnieka līdz revolucionāram, un katrs otrais iedzīvotājs te nonācis savu uzskatu dēļ. Irkutska ir spilgts senās koka arhitektūras piemineklis, tā nav izskaistināta, bet saglabājusies, kāda bija kādreiz, un tieši tādu to šodien arī redzēsim. Nakts viesnīcā Irkutskā.

3. DIENA, OTRDIENA 12.09. IRKUTSKA – ĻISTVJANKA

Šodienas spēks, brīnums un mērķis ir pats diženais Baikāls, Ezeru ezers un visas planētas lielākā saldūdens krātuve, un tas ir tikai mazumiņš no Viņa tituliem. Pa ceļam uz Ļistvjankas ciematu atrodas brīvdabas muzejs. Tajā joprojām mīt amatnieka prasmes un skarbās sibīriešu ziemas realitāte: senie kremļi, baznīcas, raganas māja un vienkārši izba ar visu tās sadzīvi. Pēcpusdienā ieradīsimies Ļistvjankā. Pirmais, kas te jāpaveic, ir lēciens dzidrajā Baikāla ūdenī. Kad tas paveikts, esam dziļākā ezera svētīti. Vakarā var izstaigāties līdz vietējam tirgum un izbaudīt Ļistvjankas nesteidzīgo dzīvi. Vakariņas un nakts Ļistvjankā.

4. DIENA, TREŠDIENA 13.09. LISTVJANKA – BOLSHIJE KOTI – ĻISTVJANKA

Baikālu nevar izbaudīt no viesnīcas loga, tādēļ šodienas ceļš mūs vedīs garā pastaigā gar pašu saldūdens jūras krastu līdz pat Bolshije Koti ciematam. Tās ir 6 stundas svaiga gaisa un pasakainu skatu. Un kā balva - brauciens ar kuģīti atpakaļ uz Ļistvjanku. Dienas otrajā pusē ar gandarījumu varēsim teikt: esam Baikāla pieņemti. Viesu namā atgriezīsimies vēlā vakarā. Nakts Ļistvjankā.

5. DIENA, CETURTDIENA 14.09. ĻISTVJANKA – ARŠANA

No rīta dosimies uz kuģu piestātni, lai pārbrauktu uz Angāras upes otru pusi, uz Baikal ciematu. Tur sākas vecais apkārt Baikāla dzelzceļa posms, kas brauc gar ezera piekrasti. Pati dzelzceļa līnija šobrīd ir vēstures piemineklis, kas iekļauts Piebaikāla ainavu nacionālajā parkā. Šķērsosim vairākus tuneļus un tiltus. Apstājoties vēsturiskās vietās, uzzināsim, kur iespējams pazudis viss cara laika valsts zelta krājums. Šis brauciens ir bauda un iespēja vērot, kā pati Krievijas sirds spoguļo savus tumši zilos ūdeņus. Šodiena ir gara, tādēļ, ierodoties Sljudjanka pilsētā, pārsēdīsimies mikroautobusiņā, lai vēl kilometrus 150 vērotu nu jau Burjatijas ainavu līdz ieraudzīsim pirmo Sajānu kalnu grēdu. Tagad esam Burjatijā! Aizmigsim šamaniskajā burjatu ciematā Aršana.

6. DIENA, PIEKTDIENA 15.09. ARŠANA

Šodienas pastaiga mūs vedīs tieši Sajānu kalnos. To pakājē atrodas sena padomijas sanatorija ar visā savienībā pazīstamajiem minerālavotiem. Šobrīd šī ir dabas parka un šamanisko rituālu pielūgsmes vieta: zeme spēcīga un bīstama, jo jādomā šeit uzmanīgi! Tad vietējais tirgus, un būsim nokļuvuši pie pašiem Aršanas ūdenskritumiem. Sajānu kalnu ainavas un vakariņas, nakts viesnīcā Aršanā. Izvēlei: var doties uz tuvējo ciematu peldēties minerālūdens vannās. Šo braucienu ciematā piedāvā ikkatrs, kam ir kāds kustošs braucamrīks (no 10 EUR).

7. DIENA, SESTDIENA 16.09. ARŠANA – ULANUDE

Šodien veiksim garu pārbraucienu no Aršanas līdz Burjatijas galvaspilsētai Ulanudei, kas atrodas uz austrumiem no Baikāla ezera. Šis brauciens ir reta parādība tūristiem. Šajās teritorijās jāuzvedas klusi un cienīgi, burjati tās sauc par garu mājām. Piestāsim kādā no svētvietām, lai labu ceļu palūgtu. Pēc pusdienām un ierašanās Ulanudē, dosimies pastaigā pa pilsētu. Nakts viesnīcā Ulanudē.

8. DIENA, SVĒDIENA 17.09. ULANUDE

Šodien apskatīsim ar leģendām apvīto Ivolginsky dacanu, kas ir lielākais budistu klosteris visā Krievijā. Šis ir visas pasaules budistu svētceļojuma galapunkts. Dienas otrā pusē pēc Izvēles: Iespēja doties uz Kunaley vecticībnieku ciematu ar iekļautu mūzikas priekšnesumu un pusdienām (cena 45 EUR). Vakarā baudīsim kopīgas vakariņas, sakot ardievas Krievijai un Burjatu teritorijām. Jau nākamajā diena mēs ieraudzīsim Čingishana dzimteni – Mongoliju. Nakts viesnīcā Ulanudē.  

9. DIENA, PIRMDIENA 18.09. ULANUDE – ULANBATORA

Šī diena ir īpaša. Daudziem cilvēkiem ir sapnis kaut uz mirkli sajust Transsibīrijas ekspreša elpu. Tās ir tautas kultūras, pilsētas, un vēsture. Galvenā bijušās PSRS dzelzceļa maģistrāle ir sava veida „zīda ceļš”, kura gaitā izveidojās jaunas sadraudzības un tirgošanās. Plkst. 10:47 sāksies mūsu ceļš: Ulanude – Ulanbatora! Šo dienu pavadīsim vilcienā un vērosim Sibīrijas un Mongolijas pierobežu, nakts vilciena guļamvagonā.

10. DIENA, OTRDIENA 19.09. ULANBATORA – GOBI TUKSNESIS

Jauni apvāršņi un jauna valsts mūsu spraigajā ceļojumā. No rīta ap 06:50 esam Mongolijas galvaspilsētā Ulanbatorā. Sasveicināsimies ar to un uzreiz dosimies dziļāk Mongolijas vidienē. Dodamies uz lidostu un jau pusdienlaikā piezemēsimies Dalanzadgad lidostā, kas atrodas Gobi tuksnesī. Te nu bezceļu plašumos mūs jau gaidīs 4x4 spēkrati. Šodienas plānā Bayanzag dinozauru ieleja, pazīstama arī kā Liesmojošās klintis, kurās 1922. gadā tika atrastas pirmās dinozauru olu ligzdas. Šī vieta devusi nosaukumu filmai „Indiānis Džons”, jo dēkainis arheologs ir šīs filmas galvenā varoņa iedvesmas avots. Pēc Bayanzag apskates atgriezīsimies nometnē, baudīsim vakariņas. Nakšņosim, protams, jurtās.

11. DIENA, TREŠDIENA 20.09. GOBI TUKSNESIS – KHONGOR KĀPAS

Šodienas ceļš vedīs uz aptuveni 170 km attālumā esošajām Khongor smilšu kāpām, kas ir izvietojušās 180 km garumā gar Gobi Gurvan Saikhan kalnu grēdu. Šīs ir vienas no Mongolijas augstākajām kāpām. Pēc pusdienām dosimies izjādē ar divkupru kamieļiem. To saimnieku neparastais dzīvesveids, ar karstām vasarām un aukstām ziemām, ir izaicinājums ne tikai eiropietim, bet ikdiena vietējam. Vērojot saulrietu, nesteidzoties atgriezīsimies jurtās.

12. DIENA, CETURTDIENA 21.09. ĒRGĻU IELEJA

Šo dienu pavadīsim aktīvi savdabīgā vietā - dosimies ceļā uz Ērgļu ieleju, kas ir kalnu masīvs, pa kura kanjonu dosimies pārgājienā. Ērgļu ieleja ir kalnains apvidus, un viņa dabas varenība stipri atšķirsies no iepriekšējās dienas. Mongolija ir krietni dažādāka, kā izskatās pēc samērā skopajiem nostāstiem par to. Baudīsim kalnu un apkārtējās ainavas visas dienas garumā un pēcpusdienā atgriezīsimies jau ierastajās jurtās.

13. DIENA, PIEKTDIENA 22.09. ULANBATORA

No rīta pārbrauciens uz Dalanzadgad lidostu lidojumam uz Ulanbatoru. Mongolijas galvaspilsēta Ulanbatora (tulkojumā - sarkanais milzis), ir neparasts Padomijas, Āzijas un stepes sajaukums. Ik pa laikam redzamie debesskrāpji, kuru augstumu papildina savvaļas jurtas, rada savādu šarmu. Dosimies dienas ekskursijā pa Ulanbatoru: apmeklēsim Gandan budistu klosteri, tas ir Mongolijas budisma centrs. Apstāsimies pie Čingishana laukuma, kas ir Mongolijas un Ulanbatoras sirds, ap kuru atrodas Parlamenta ēka, birža un paša Čingishana statuja. Pusdienās baudīsim tradicionālu mongoļu maltīti. Dienas otrajā daļā apmeklēsim Zaisan memoriālu, kas atrodas vietā, no kuras labi pārredzama pilsēta. Dienas noslēgumā apskatīsim Bogd Khan pils muzeju, kas ir bijusi karaliskā pils, kurā glabājas budistu skulptūras un gleznas. Nakts viesnīcā Ulanbatorā.

14. DIENA, SESTDIENA 23.09. ULANBATORA – RĪGA

No rīta transfērs uz lidostu, 08:10 lidojums Ulanbatora – Maskava, vēlāk 13:15 lidojums Maskava – Rīga, ierašanās Rīgā ap plkst. 20:05

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Irkutska un Ulanbatora – Rīga;
 • Vilciena biļete Ulanude - Ulanbatora;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • naktsmītnes viesu namos un viesnīcās;
 • programmā norādītās 11 brokastis, 9 pusdienas un 5 vakariņas;
 • aprakstā minētās ekskursijas un objektu apmeklēšanas;
 • Krievijas un Mongolijas vīzas;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā un angļu/krievu valodā runājošs vietējais gids. 

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas, t.sk. ar norādi Izvēlei;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam, kas jāiesniedz pirms vīzas kārtošanas;
 • dzeramnaudas šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam.

Piemaksa:

 • par vienvietīgu numuru 620 EUR.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pases kopija un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma t.i. līdz 02.07.2017.
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma t.i. līdz 30.07.2017.   

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas pirms ceļojuma (22.07.), tiek ieturēti 400EUR.
 • atsakoties 49 – 36 dienas pirms ceļojuma (23.07. – 05.08.), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas.
 • atsakoties mazāk kā 36 dienas pirms ceļojuma (05.08.), tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Nepieciešamie ceļojuma dokumenti:

 • pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās.

Grupas sapulce: Jēkaba Ceļojumu birojā.

Ievērībai! Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu.

Izbraukšana Piezīmes
10.09.2017 Grupas vadītājs Andžejs Reiters

Pa Čingishana pēdām - Baikāls, Burjatija un Mongolija

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.