Dienvidķīna un Tibeta

Maza Grupa

Ķīna pēc platības ir lielāka nekā visa Rietumeiropa kopā ņemot, bet tās lielpilsētas - Pekina un Šanhaja, ir vietas, kuras cilvēki ir apmeklējuši visbiežāk dēļ ērtiem lidojumu savienojumiem un Ķīnas ekonomiskās izaugsmes radītajām biznesa iespējām. Šoreiz mūsu ceļš ved uz Ķīnas dienvidiem, ar tik ļoti atšķirīgo un mierīgo dzīves plūdumu, šī būs veldzējoša pārmaiņa pretstatā lielpilsētu dunai un steigai. Lasīt vairāk

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
13.10.2017 28.10.2017 16 Vietu nav 3295 € Programma

Ceļojuma programma

Chongqing – Kunmiņa – Dali – Lijiang – Tīģera Lēciena Aiza – Šangrila – Lhasa – Yomdrok TsoGyangtseShigatse – Chongqing

1. DIENA, PIEKTDIENA 13.10. RĪGA – HELSINKI – CHONGQING

12:25 pulcēšanās Rīgas lidostā. 14:25 lidojums Rīga – Helsinki 15:40. Vēlāk 17:40 lidojums Helsinki – Chongqing, nakts lidmašīnā.

2. DIENA, SESTDIENA 14.10. CHONGQING – KUNMIŅA

Ap 07:10 ierašanās Chongqing, Ķīnas robežas šķērsošana, iekšējais pārlidojums uz Junnaņas provinces galvaspilsētu Kunmiņu, pilsētu, kas atrodas 1,892 m vjl. ir vairāk kā 2400 gadu sena un tiek dēvētā par Junnaņas provinces mūžīgā pavasara pilsētu. Nakts viesnīcā Kunmiņā.

3. DIENA, SVĒTDIENA 15.10. KUNMIŅA – ŠILIŅA – KUNMIŅA

Šodien no rīta dosimies ārpus pilsētas apskatīt Šilinu, šis dabas radītais un leģendām apvītais klinšu skulptūru Akmens mežs ir iekļauts UNESCO mantojuma sarakstā. Spicu akmeņu veidojums atgādina mežu, jo klintis atrodas tuvu viena otrai, pēc tā apskates atgriezīsimies pilsētā un baudīsim vakariņas vietējā restorānā. Nakts viesnīcā Kunmiņā.

4. DIENA, PIRMDIENA 16.10. KUNMIŅA – DALI

Pēc brokastīm dosimies uz Kunmiņas lidostu un lidosim uz vēsturisko Dali pilsētu (1,976 m v.j.l.). Pēc ierašanās Dali, dodamies izbraucienā pa auss formā veidojušos Er Hai ezeru, ko dēvē arī par sudraba un smaragdaezeru, kuģosim pa to un baudīsim apkārtējo ainavu. Pēcpusdienā atgriezīsimies Dali un apmeklēsim Dali pilsētas emblēmā iemūžinātās trīs pagodas, no kurām vecākā celta 836.gadā un paceļas 69 m augstumā, vakaru veltīsim Dali vecpilsētas apskatei.Nakts viesnīcā Dali.

5. DIENA, OTRDIENA 17.10. DALI

No rīta dosimies ārpus Dali uz Weishan seno pilsētu, kas atrodas ārpus Dali pilsētas un agrāk bijusi kā pieturas punkts “tējas ceļā”. Pēc tās apmeklēsim Dong Lianhua ciematu un Weibao templi, šīs vietas šobrīd vēl ir saglabājušas savu pirmatnējo izskatu. Vēlā pēcpusdienā atgriezīsimies Dali. Nakts viesnīcā Dali.

 6. DIENA, TREŠDIENA 18.10. DALI – LIJIANG

No rīta dosimies ceļā un pirmā mūsu pietura būs Xizhou pilsētiņa, kas pazīstamaar unikālo dekoratīvo baju arhitektūru un tērpiem. Pēc ciemata apmeklējuma turpināsim ceļu uz UNESCO sarakstā iekļauto Lijiang pilsētu. Vakarā laiks vecpilsētas iepazīšanai. Nakts viesnīcā Lijiang.

7. DIENA, CETURTDIENA 19.10. LIJIANG

No rīta dosimies apskatīt Lijiang un tās apkārtni, savām acīm redzēsim Jade Dragon Snow Mountainjeb Nefrīta Pūķa Sniega kalnu. Atgriežoties Lijiang apmeklēsim Melnā Pūķa dīķi, kas atrodas Ziloņa kalna pakājē un kalna sniegotā virsotne atspīd ezera ūdeņos. Šī ainava ir viena no Ķīnas vizītkartēm. Baudīsim šīs vecpilsētas šarmu. Nakts viesnīcā Lijiang.

8. DIENA, PIEKTDIENA 20.10. LIJIANG – TĪĢERA LĒCIENA AIZA – ŠANGRILA

Šodien dosimies tālāk uz ziemeļiem un tuvosimies Tibetai. Dienas pirmajā daļā nonāksim līdz ļoti savdabīgai vietai, Tīģera Lēciena aizai, kas tiek saukta par pasaules dziļāko aizu. Ķīnas garākā upe Jandzi šajā teritorijā kopā pārvar ap 34 krācēm un kā runā, upes ūdeņos slēpjoties zelta dzīslas. Pēc brauciena gar aizu, turpināsim ceļu uz tibetiešu apdzīvoto un noslēpumaino Šangrilu (3200 m vjl.) pa ceļam vērojot tradicionālās tibetiešu stila ēkas un jaku ganību vietas. Nakts viesnīcā Šangrila.

9. DIENA, SESTDIENA 21.10. ŠANGRILA

Sāksim izpētīt šo tibetiešu apdzīvoto teritoriju, kurā gan pati Šangrila pilsēta, gan tempļi un cilvēki dzīvo pēc tibetiešu dzīves ritma. Apmeklēsim PuDaCuo nacionālo parku ar mierīgajiem Bita un Shudu ezeriem. Dosimies uz Ganden Sumtseling klosteri, ko mēdz dēvēt par Mazo Potalu tradicionālā Tibetas arhitektūras stila dēļ, aiz kura mūriem vēl šodien dzīvo ap 600 mūku. Šis ir lielākais tibetiešu klosteris visā Junnaņas provincē. Apskatīsim Šangrila vecpilsētu ar savdabīgo Guishan jeb bruņurupučuparku un kalnu, kur atrodas pasaulē lielākais lūgšanu rats, iegriezīsim lūgšanu ratu savos nodomos. Nakts viesnīcā Šangrilā.                           

10. DIENA, SVĒTDIENA 22.10. ŠANGRILA – LHASA

Pēc brokastīm dodamies uz lidostu un lidojums no Šangrilas uz Lhasu. Ieradīsimies Tibetas lielākajā pilsētā, kas tulkojumā nozīmē “Svētās Budas Svētā Zeme”. Lhasa ir arī politiskais, reliģiskais un ekonomiskais Tibetas centrs. Vakaru pavadīsim aklimatizējoties aptuveni 3500 m vjl. augstumā. Nakts viesnīcā Lhasā.

11. DIENA, PIRMDIENA 23.10. LHASA

Šodienas galvenā dienas daļa ir Potalas pils/klostera apskate. Šī pils ir iespaidīgākais tibetiešu arhitektūras paraugs. Potalas pils celta 7.gadsimtā kā pils – cietoksnis, aptuveni tūkstoš gadus vēlāk tā kļuva par Tibetas reliģisko un politisko centru. Pēc Potalas pils apskates dosimies uz Jokhang templi, pirmā Tibetas karaļa Songtsen Gampo 647.g. būvēto Tibetas garīgo centru. Pēcpusdienā apmeklēsim Barkhor ielu, kas ir vecākā Lhasas iela un arī Lhasas senās pilsētas daļas centrs, kas ir saglabājis tradicionālo izskatu. Nakts viesnīcā Lhasā.

12. DIENA, OTRDIENA 24.10. LHASA – YOMDROK TSOGYANGTSE – SHIGATSE

Dosimies braucienā pa augstkalni iepazīt Tibetas ainavas un nesteidzīgo ikdienu. Yomdrok Tso – viens no trim Tibetas svētajiem ezeriem, kuru godā kā talismanu Tibetas dzīves enerģijas atbalstam. Baudīsim Tibetas dabu, braucot pa kalnu serpentīniem. Gyangtse atrodas virs 4000 m vjl. un to dēvē par varoņu pilsētu, jo šeit tibetieši vairākas dienas noturēja pozīcijas pret britu armijas spēkiem. Nakts Shigatsē.

13. DIENA, TREŠDIENA 25.10. SHIGATSE – LHASA

Šodien mūsu mērķis ir apmeklēt Tashilunpo klosteri, kas ir izkrāsots sarkanā un baltā krāsā, klostera ēkas atrodas tuvu viena otrai un klosteris simbolizē Tibetas arhitektūru visās tā detaļās. Klosteris ik gadu piesaista tūkstošiem budistu gan no tuvējās apkārtnes, gan ārzemēm, kuri šeit lūdzās. Pēcpusdienā veiksim aptuveni 3 stundu braucienu atpakaļ līdz Lhasai, nakts viesnīcā Lhasā.

14. DIENA, CETURTDIENA 26.10. LHASA – CHONGQING

Šodien dosimies uz Ķīnas austrumu daļu un atvadīsimies no Tibetas un tās augstkalnēm. Lidojums Lhasa – Chongqing. Pēc ierašanās Chongqing dosimies uz viesnīcu. Nakts viesnīcā Chongqing.

15. DIENA, PIEKTDIENA 27.10. CHONGQING

Šodien iepazīsim Chongqing pilsētu, kas izvietojusies Jandzi upes krastos. Paviesosimies Ciqikou vecpilsētā jeb Porcelāna ciematā, kura iemītnieki dod priekšroku senajām tradīcijām un dzīvesveidam. Iespēja iegādāties vietējos saldumus vai suvenīrus. Vēlāk dosimies uz apskatīt Ķīnas simbolu – pandas. Nakts viesnīcā Chongqing.

16. DIENA, SESTDIENA 28.10. CHONGQING

No rīta brauciens uz lidostu, 09:50 lidojums Chongqing – Helsinki 14:05, vēlāk 16:10 Helsinki – Rīga, ierašanās Rīgā ap 17:20.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Chongqing – Rīga;
 • iekšējie lidojumi;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • naktsmītnes 3*/4* viesnīcās divvietīgā numurā;
 • 13 brokastis, 12 pusdienas un 12 vakariņas;
 • aprakstā minētās ekskursijas un objektu apmeklēšanas;
 • Ķīnas vīza un Tibetas iebraukšanas atļauja;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā un angļu valodā runājošs vietējais gids. 

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas, t.sk. ar norādi Izvēlei;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam, kas jāiesniedz pirms vīzas kārtošanas;
 • dzeramnaudas šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam.

Piemaksa:

 • par vienvietīgu numuru 459 EUR.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pases kopija un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 04.08.2017.
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 01.09.2017.   

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas pirms ceļojuma (24.08.), tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49–36 dienas pirms ceļojuma (25.08.– 07.09.2017), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk kā 36 dienas pirms ceļojuma (07.09.), tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

 Nepieciešamie ceļojuma dokumenti:

 • pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās.

Grupas sapulce: Jēkaba Ceļojumu birojā.

Ievērībai! Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu.

Dienvidķīna un Tibeta

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.