Indijas akcenti un Nepāla

Maza Grupa

Senās Indijas kultūra pārsteidz ar savu krāšņumu un greznumu, kā arī attieksmi pret cilvēku, reliģiju, senatni. Neparastais godbijīgi izskan visā: gan rituālos, gan atskatā uz pagātni, gan kulta dzīvē, jo, neskatoties uz Eiropas elpas ienākšanu Indijā un modernizāciju, indieši saglabā savus gadsimtiem senos rituālus. Seno Austrumu kultūras dzīve rit lēni un nesteidzīgi, un tā nav piedzīvojusi krasas pārmaiņas kā Eiropas civilizācija. Lasīt vairāk

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
20.10.2017 02.11.2017 15 Vietu nav 2170 € Programma

Piezīmes:
Grupas vadītāja: Māra Bisniece. Grupas sanāksme 02.10. pl. 18.45 JC birojā. Līdz ņemt 1 foto 5 x5 cm uz balta fona Indijas vīzai un 1 foto 3.5 x 3.5 cm Nepālas vīzai

Ceļojuma programma

Rīga  Delhi – Jaipur – Agra – Varanasi – Lumbini – ChitwanPokhara – Kathmandu  Rīga

1.  diena, piektdiena, 20.10.  Rīga – Stambula – Deli

11.30 pulcēšanās Rīgas lidostā. 13.05 – 17.15 lidojums Rīga – Stambula. 20.50 – lidojums Stambula - Deli

2. diena, sestdiena, 21.10.  Deli – Džaipura

04.35 no rīta ielidojam Indijas galvaspilsētā Deli un tūlīt dosimies uz viesnīcu, lai nedaudz atpūstos pēc li dojuma. Pēc brokastīm dodamies Deli apskates ekskursijā uz pilsētas ievērojamākajām vietām: New Delhi-Laxmi Narayan – košu modernu templi, ko cēlis indiešu uzņēmējs Birla, India Gate - 42 m augstu  akmens  Triumfa arku, būvētu par godu indiešu karavīriem, kas gāja bojā Pirmajā pasaules karā, Qutab Minar  -  islāma rītausmā celtu musulmaņu arhitektūras būvju kompleksu un jaunāko hinduistu tempļu kompleksu - Akshardham, kuru pabeidza 2005.gadā piecu gadu laikā  11000 dievbijīgu amatnieku un brīvprātīgo armija. Pārbrauciens uz vienu no Indijas spožākajām pilsētām –  Radžastanas galvaspilsētu Džaipuru. Nakts viesnīcā Džaipurā. 

3.  diena, svētdiena, 22.10.  Džaipura – Agra

Džaipura pazīstama kā Sārtā pilsēta, kas savu nosaukumu aizguvusi no vecpilsētas daļas, kuras apbūvē dominē rozā celtniecības materiāli. Džaipura iegūlusi izžuvuša ezera gultnē, kuru ieskauj kalni, cietokšņi un izrobotu pilsētas vaļņu joslas. Džaipuras skaistākā vieta ir Pilsētas pils. Daļa pils darbojas kā muzejs, kurā skatāmas mākslas darbu, paklāju, emaljas trauku un ieroču kolekcijas. Jantar Mantar  –  lielākā un vislabāk saglabājusies 17. gadsimtā celtaā karaliskā Saules observatorija. Interesanta ir Vēju pils un tās vēsture. Nakts viesnīcā Agrā.

4. diena, pirmdiena, 23.10. Agra – varanasi

Agra – mīlestības pilsēta, kurā Mughal imperators Shan Jehanto uzcēla Indijā visskaistāko,  iespaidīgāko, izsmalcinātāko monumentu mīlestībai - Tadžmahalu. Imperators baltā marmora templi uzcēla savas mīļotās sievas piemiņai. No rīta, saules gaismas apmirdzēts, mīlestības templis Tadžmahals ir visskaistākais. Tālāk dosimies uz Agras fortu, kas būvēts 1565. gadā militāra rakstura vajadzībām. Bez tam Agra ievērojama ar marmora izstrādājumiem. Tie ir ekskluzīvi roku darbi ar sarežģītām inkrustācijām. Vērosim, kā meistaru prasmīgās rokas rada marmora šedervus. Nakts guļamvilciens uz Varanasi.

5.  diena, otrdiena, 24.10.  Varanasi

Saullēktu sagaidīsiet vilcienā, kas Varanasi sasniegs ap divpadsmitiem dienā. Par brokastīm vilcienā jāpadomā pašiem iepriekšējā dienā.  No vilciena dosieties uz viesnīcu, atpūtīsieties un pēcpusdienā brauksiet uz Sarnath -svētvietu 10 km attālumā no Varanasi, kur Buda sniedza savu pirmo mācību mācekļiem, sludinot ceļu nirvānas sasniegšanai. Varanasi – pilsēta svētās upes Gangas krastos, ko dibinājis Visuma pavēlnieks Šiva, viena no vissenāk  apdzīvotajām pilsētām pasaulē, nozīmīgākā svētceļotāju vieta Indijā. Tā savulaik bija plaukstošs tirdzniecības centrs, kad Buda pirmo reizi gāja uz Sarnathu teikt savu pirmo sprediķi. Marks Tvens par Varanasi teicis: Varanasi ir vecāka nekā vēsture, vecāka kā tradīcijas, vecāka pat par leģentdām un izskatās divreiz vecāka kā visu kopā saliekot. Un tā tas ir vēl joprojām. Vakarā – Aarti ceremonija Gangas krastā. Nakts viesnīcā Varanasi.

6. diena, trešdiena, 25.10. Varanasi – lumbini

Līdz ar saullēktu sāksies kruīzs pa Gangas upi, lai atklātu rītausmas mirkļa brīnumu.  Tempļu zvani un lūgšanu skaņas gaisā vēl spilgtāk papildinās cemocijas un izjūtas. Pēc brokastīm dosieties pārbraucienā no Indijas uz Nepālu. Nakts viesnīcā Lumbini.

7. diena, ceturtdiena, 26.10.  Lumbini – Čitvanas nacionālais parks

Lumbini ir  Budas dzimšanas vieta. Te apskatisiet  Mayadevi templi un Puskarni ezeru, kurā Budas māte peldējās pirms Budas dzimšanas. Birmas, Ķīnas, Korejas, Nepālas tempļi – katrs no tiem veltījums Budam. Vēlāk pārbrauciens uz Čitvanas nacionālo parku Nepālā. Nakts tūristu apmetnē Čitvanas parkā.

8. diena, piektdiena, 27.10. Čitvanas nacionālais parks

Indijas ziloņu mugurā sēžot, šajā dienā dosieties pārgājienā uz džungļiem. Lietus mežs ar staipīgiem, karājošiem augiem, kas klājas cits pār citu, upe ar skaidru ūdeni, neliels ciemats ar rimtu ikdienas dzīvi – tas viss vērojams no

muguras augstumiem, zilonim līgani pārvietojoties pa dziļi iemītu taku augšup un lejup pa nogāzi. Nakts tūristu apmetnē Čitvanas parkā.

9. diena, sestdiena, 28.10. Čitvanas nacionālais parks – Pokhara

No zaļajiem džungļiem laiks doties uz Himalaju piekāji – Pokhāru, kur sākas daudzi kalnos kāpēju ceļi uz augstajām Himalaju virsotnēm. Pokhara atrodas 827 m v.j.l. un ir otra lielākā pilsēta aiz Katmandu. To ieskauj sniegiem klātas Himalaju virsotnes, upēs plūst kristāldzidrs ūdens. Te sākas daudzie pārgājieni apkārt Anapurnas virsotnei, te rodamas neskaitāmas budistu svētvietas, gar  Phewas ezera krastu izvietojušās krāsainas suvenīru bodītes. Izbrauciens ar laivām pa Phevas ezeru – skati uz Himalaju sniegotajām virsotnēm, Pokharas tempļiem un Barahi templi ezera vidū. Vakarā – izklaide, apstaigājot simpātiskos veikaliņus un iegādājoties suvenīrus, kā arī dažados izstrādājumus no kašmira un pašmina. Daudziem nepāliešu un tibetiešu suvenīriem ir savaleģenda un ticējums par laimi, pārticību, bagātību, kas pasargā no ļauna. Nakts viesnīcā Pokhārā.

10.  diena, svētdiena, 29.10. Pokhara

No Sarangkota kalna, uz kuru brauksim agri no rīta, skatāms saullēkts virs Pokhāras un Pheva ezera,  Anapurnas un Fishtail virsotnēm.  Pēcpusdienā dosimies uz Deivina ūdenskritumu, kas gāžas stāvus  šaurā, ļoti dziļā aizā. Interesants ir Bindabasini – populārs hinduistu svētceļieku templisSeti Gandaki upe un Seti aiza  ir vēl viens patīkams pārsteigums – upe plūst cauri pilsētai vietumis pa pazemi, vietumis iznāk zemes virspusē. Mīts vēsta, ka visa Pokhara  balstās uz peldošas plaknes, kuras pamatā ir Seti upe. Nakts viesnīcā Pokhārā.

11.  diena, pirmdiena, 30.10. Pokhara – Katmandu

Šodien brauksim uz Nepālas galvaspilsētu Katmandu.Tās lepnums - Swoyambhunath Stupa, uz kuras gleznotās četras visu redzošās acis vēro Katmandu ieleju no 77 metru augstuma. Stupa ir viena no pasaulē slavenākajām un krāšņākajām budistu svētvietām. Tās apkārtnē patvērušās daudzas mazākas lūgšanu vietas un klosteri. Labs piedzīvojums – brauciens rikšās pa tūristu iemīļotām un mazāk zināmām vietām. Sapņu dārzs – pārsteidzoši klusa un zaļa vieta pašā pilsētas centrā. Nakts viesnīcā Katmandu.

12.  diena, otrdiena, 31.10. Katmandu

Katmandu - seno tempļu, svētvietu, laukumu un pagalmu dzīvs muzejs. Tā ir pasaka, kurā joprojām mīt karaļi un karalienes, prinči un princeses, vieta, kur  dievību pielūgsme ir ikdienas sastāvdaļa. Bhaktapur City – lauksaimnieku un sīktirgotāju pilsētiņa. Ierodoties šeit gandrīz uzreiz sajūtama labā aura, dvēseles un reālās pasaules harmonija. Daudzo lielāku un mazāku tempļu paēnā izklāti paklāji ar rīsiem žāvēšanai, turpat podnieku darbnīcā rimti top dažādu izmēru podi, blakus māmiņa darina paklāju un draiskojas bērni. Boudhanath Stupa – viena no skaistākajām visā budistu pasaulē. Žilbinoši balta spožajā saules gaismā. Ar simts astoņām  lūgšanu dzirnaviņām visapkārt stupai un vairākām milzīgām tās iekšienē. Apmeklēsim arī tanku gleznošanas skolu. Vakarā – atvadu vakariņas tipiskā nepāliešu restorānā. Nakts viesnīcā Katmandu.

13.  diena, trešdiena, 01.11. Katmandu – Stambula

Transfērs uz lidostu. 12.55 – 18.50 lidojums Kathmandu – Stambula. Nakts viesnīcā Stambulā.

14.  diena, ceturtdiena, 02.11. stambula – Rīga

Transfērs uz lidostu. 15.35 – 17.35 lidojums Stambula – Rīga

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Stambula – Deli,  Katmandu – Stambula – Rīga, iekšējie pārlidojumi un lidostu nodokļi;
 • transporta pakalpojumi;
 • naktsmītnes tūristu klases viesnīcā divvietīgā istabā un stacionārās teltīs;
 • 11 brokastis, 2 pusdienas,11 vakariņas;
 • aprakstā minētās ekskursijas;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā un angliski runājošu gidu pakalpojumi.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • Indijas vīza  ~ 75 EUR;
 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam; dzeramnauda šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam.

Piemaksa:

 • par vienvietīgu numuru: 320 EUR

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pases kopija un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR  avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā  70 dienas pirms ceļojuma, t.i līdz 11.08.;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas  pirms ceļojuma, t.i. līdz 08.09.

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās dienas līdz 50 dienas (31.08.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49 – 36 dienas (01.05. – 14.09.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas (līdz 14.09. ) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

 • pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās;
 • fotogrāfija 5.5 cm x 5.0 cm. Vīza jāsāk kārtot ne vēlāk kā ar 25. septembri.

Dokumenti Indijas vīzai vēstniecībā jāiesniedz katram personīgi.

Jēkaba Ceļojumu darbinieki palīdzēs sagatavot nepieciešamos dokumentus Indijas vīzai.   

Ievērībai! Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra   kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu.

Izbraukšana Piezīmes
20.10.2017 Grupas vadītāja: Māra Bisniece. Grupas sanāksme 02.10. pl. 18.45 JC birojā. Līdz ņemt 1 foto 5 x5 cm uz balta fona Indijas vīzai un 1 foto 3.5 x 3.5 cm Nepālas vīzai

Indijas akcenti un Nepāla

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.