Marokas sajūtu virpulī

4.1

Ceļotāju Vērtējums
7 atsauksmes

Maza Grupa

Maroka ir Fesa un Rabata, Kasablanka un Meknes ar visām to skaistajām vēsturiskajām vietām, tirgiem un laukumiem, bet vēl smeldzīgāka, izjustāka un īstāka Maroka ir tās iekšienē, kur saimnieko zemnieks un berbers, kur tuksneša smiltis grauž acis, kur ūdens upēs izžūst un atklājas patiesās vērtības. Lasīt vairāk

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
31.03.2018 08.04.2018 9 Vietu nav 1365 € Programma
13.10.2018 22.10.2018 10 Vairāk kā 6 1495 € Programma
REZERVĒT

Piezīmes:
Grupas vadītāja Ineta Pētersone

Ceļojuma programma

Vai šis ceļojums ir Tev piemērots?

 • Šajā ceļojumā būs vairāki gari pārbraucieni – līdz 8 stundām vienā dienā;
 • Ceļojums notiks kalnos un tuksnesī, braukšana ar džipiem un autobusu; būs arī pa neceļiem;
 • Viena nakts nomadu teltīs tuksnesī ar labierīcībām ārpus telts;
 • Īpašs dreskods, apmeklējot svētvietas (tērps ar piedurknēm un apģērbs pāri celim).

Rīga  Marakeša – Ait Ben Haddou  Ouarzazate – Atlasa kalni – Agdez – Zagora – Sahāras tuksnesis  MhamidEl Lihouid TaliouneTaroudant – Agadira – Atlantijas okeāns – Essauouira  Marakeša  Rīga

1. DIENA, sestdiena, 31.03. RĪGA – marakeša

05.00 pulcēšanās Rīgas lidostā. 06.30 – 07.55 lidojums Rīga – Frankfurte. 10.00 - 13.50 lidojums Frankfurte – Marakeša. Transfērs uz viesnīcu. Ļoti īsa atpūta un dodamies uz pilsētu. Marokas fenomens ir tās kultūra. Tās vienreizējo un krāšņo kokteili var izjust ik vai uz soļa. Smaržas, skaņas un ēdieni – tie visi ir svarīgākie iemesli, kāpēc ceļot uz Maroku. Apskatīsim Koutoubia mošeju un minaretu, kas redzams gandrīz no katras vietas pilsētā.  Marakešas galvenajā Djemma El Fna laukumā iejuksim skaļajā vietējo straumē, izstaigāsim krāsainos tirgus, kur acis priecē dažādie roku darbi; pie ielu māksliniekiem ļausimies kādu hennas tetovējumu un sajutīsimies kā noslēpumainas austrumu sievietes. Marakešā skaistākais no skaistākajiem ir Majorelle dārzs. Nakts viesnīcā Marakešā.

2. DIENA, svētdiena, 01.04. marakeša – Ait ben haddou – Quarzazate  Agdez

Pēc brokastīm dosimies pāri sarežģītam Atlasu kalnu rajonam, pāri 2260 m augstajai Tizi-in-Tichka pārejai uz Quarzazati – karavānu pilsētu uz bijušā Zīda un sāls ceļa. Quarzazate ir zināma kā vieta, kur sākas visi piedzīvojumi Sahāras tuksnesī. Pa ceļam piestāsim UNESCO pasaules mantojuma sarakstā iekļautajā sārtā smilšakmens cietokšņpilsētā Kasbah Ait Benhaddou, kas savulaik kalpojusi kā pierturvieta atpūtai karavānu ceļa veicējiem.  Vairākas ainas no filmas Gladiators ir filmētas tieši šeit. Tālāk dosimies uz Agdez, kas atrodas skaistās un Marokas garākās Draa upes ielejā. Vakariņas un nakts viesnīcā Agdez.

3. DIENA, pirmdiena, 02.04.  Agdez – zagora – Mhamid – EL LIHOUDI

Šodienas ceļš būs neceļš – griezīsimies nost no senā karavānu ceļa un turpināsim virzīties starp upi un kalniem. Vairāki ciemati, kam garām brauksim līdz pat Zagorai, ļaus ieskatīties vietējo ļaužu ikdienas dzīvē. Zagora ir ievads Sahāras tuksnesī – ar palmu oāzēm un māla cietokšņiem un piemīlīgiem berberu ciematiem. Tamgroute apmeklēsim Korāna bibliotēku un keramimas izstādājumu darbnīcu. Mhamid ir pēdējā oāze Draa upes ielejā pirms tuksneša. Te savu autobusu nomainīsim uz džipiem un pa pilnīgu bezceļu – sasniegsim Sahāras tuksneša skaistuli -  Erg Lihoudi kāpu rajonu. Tālu prom no civilizācijas, nekurienes vidū rodas ārpusreālā sajūtas. Te nav daudz ceļotāju un var izbaudīt tuksneša klusumu un burvību. Dienas ritējumā, kāpu krāsa mijas viena pēc otras. Saulriets virs tuksneša kāpām. Tuksnesī pavadīsim nakti berberu teltīs - fantastiska iespēja gulēt zem zvaigžņotām Āfrikas debesīm. Labierīcības ārpus telts.

4. DIENA, otrdiena, 03.04. Erg Lihoudi – Taznakhet  taliouine

Šodien turpināsim baudīt tuksneša burvību. Braucam ar džipiem līdz Zagorai. Bezgalīgs plašums ar kāpām un smiltīm. Ir domām, kur ieskrieties. Zagorā mūs sagaida autobuss. Tuksnesis paliek aiz muguras. Dodamies ceļā uz berberu paklāju galvaspilsētu Taznakhet, kur skatīsim berberu paklājus kādā no viņu darbnīcām. Caurbrauksim Taliouine - safrāna audzēšanas reģiona galveno pilsētu. Nakts autentiskā marokāņu naktsmītnē kasbah Taliouine.

5. DIENA, trešdiena, 04.04. taliouine – Taroudant agadira

Mūsu šodienas galamērķis – nokļūt pie Atlantijas okeāna Agadirā. Pa ceļam apmeklēsim Mazo Marekešu – Taroudante, kas skaitās viena no vecākajām Marokas pilsētām ar bagātīgu kultūras un arhitektūras mantojumu. Nakts viesnīcā Agadirā.  

6. DIENA, ceturtdiena, 05.04. agadira  essaouira

Agadira ir populārākā Marokas kūrortpilsēta. No tās šodien pārbrauksim uz Essaouira, arī kūrortu Atlantijas okeāna piekrastē. Brauciens vīsies pa gleznainu ceļu Souss upes ielejā, kur bagātīgi aug argāna audzes. Argāna eļļu, sauktu par šķidro Marokas zeltu, iegūst no argāna koka augļiem. Essaouira ir maza, bet ļoti pievilcīga Atlantijas okeāna piekrastes pilsētiņa ar medinu, kurā atrodas neskaitāmi veikaliņi un kafejnīcas, kur baudīt kafiju un jūras veltes. Pēcpusdienā varat doties baudīt  hammam – turku izcelsmes pirti (papildus samaksa ~ ). Tas gan par papildus maksu (~10 EUR). Nakšņosim riadā. Riads ir marokāņu tradicionālā māja ar iekšpagalmu, uz kuru vērsti arī visi logi. Iekšpagalmā var augt apelsīnu koki, dateļpalmas, vai arī ir iebūvēts baseins. Pati māja kalpojusi kā dzīvojamā māja. Daudzas no tām mūsdienās pārveidotas par dažāda komforta pakāpes viesnīcām. Vienā tādā arī mēs izbaudīsim marokāņu viesmīlību un gūsim iespaidu par vietējo dzīvesveidu. Iejutīsimies, mierīgi ļausimies un pieņemsim to, ko sniedz šis piedzīvojums.  

7. DIENA, piektdiena, 06.04. essaouira

Esam pelnījuši atpūtu. Brīva diena Atlantijas okeāna piekrastē. Essaouira slavena ar mūzikas festivāliem un to, ka šī pilsēta piesaista visus izcilākos dzejniekus, filozofus, māksliniekus un mūziķus ne tikai no Āfrikas kontinenta. Bohēma un kultūras elpa jūtama ikvienā krodziņā. Pilsētas pludmalē atrodas slavenākā kaitborda skola. Izvēlei: iesakām piedalīties kulinārajā meistarklasē un apgūt iemaņas marokāņu ēdienu gatavošanā (par papildus maksu ~ 50 EUR). Nakšņosim riadā Essaouirā.

8. DIENA, sestdiena, 07.04. essaouiraKasablanka

Ceļojums tuvojas noslēgumam. Transfērs uz Kasablankas lidostu. Pa ceļam piestāsim kādā argana eļļas ražotnē. Redzēsim kā apstrādā argana koka augļus un iegūst kosmētisko eļļu.

9. DIENA, svētdiena, 08.04. Kasablanka – Frankfurte  Rīga

01.40 – 06.05 lidojums Kasablanka – Frankfurte. 10.15 – 13.15 lidojums Frankfurte - Rīga.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Marakeša, Kasablanka – Rīga un lidostu nodokļi;
 • transporta pakalpojumi (autobuss, džipi) ceļojuma laikā;
 • naktsmītnes: 4* viesnīcās divvietīgā numurā un 1 nakts berberu kamieļvilnas teltī (WC ārpus telts);
 • 7 brokastis, 7 vakariņas;
 • aprakstā minētās ekskursijas;
 • latviski runājoša grupas vadītāja un angliski runājošu vietējo gidu pakalpojumi ekskursiju dienās.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • dzeramnauda.

Piemaksa:

 • par vienvietīgu numuru – 130 EUR

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

 • pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās no ceļojuma.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pase un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā  70 dienas pirms ceļojuma - līdz 20.01.
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā  42 dienas pirms ceļojuma - līdz 17.02.             

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās dinas līdz 50 dienas pirms ceļojuma (09.02.), tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49–36 dienas pirms ceļojuma (10.02 – 23.02.), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas pirms ceļojuma (23.02.), tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas. 

Grupas sapulce: Jēkaba Ceļojumu birojā 11. novembra krastmalā 29, Rīgā.    

Ievērībai! Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu.

Piezīmes:
Grupas vadītāja

Ceļojuma programma

Rīga – Marakeša – Ait Ben Haddou - Ouarzazate – Atlasa kalni – Agdez – Zagora – Sahāras tuksnesis – MhamidEl Lihouid TaliouneTaroudant – Agadira – Atlantijas okeāns – Essauouira – Kasablanka – Rīga

Vai šis ceļojums Tev piemērots?

 • Ceļojumā ir plānoti 2 gari pārbraucieni;
 • 1 nakts jānakšņo berberu teltī bez labierīcībām.

Ieteicamā lasāmviela: Tahirs Šahs. Kalifa nams.

1. DIENA, sestdiena, 13.10. RĪGA – Marakeša

05.00 pulcēšanās Rīgas lidostā. 06.30 – 07.45 lidojums Rīga – Frankfurte. 10.00 - 13.25 lidojums Frankfurte – Marakeša. Transfērs uz viesnīcu. Ļoti īsa atpūta un dodamies uz pilsētu. Marokas fenomens ir tās kultūra. Tās vienreizējo un krāšņo kokteili var izjust ik uz soļa. Smaržas, skaņas un ēdieni – tie visi ir svarīgākie iemesli, kāpēc ceļot uz Maroku. Marakešas galvenajā Djemma El Fna laukumā iejuksim skaļajā vietējo straumē un lēnām izbaudīsim pirmo saskarsmi ar Maroku. Vakariņosim restorānā, vērojot rosību Djemma El Fna laukumā. Nakts viesnīcā Marakešā

2. DIENA, svētdiena, 14.10. Marakeša

Pēc brokastīm dosimies Marakešas ielās. Apskatīsim Koutoubia mošeju un minaretu, kas redzams gandrīz no katras vietas pilsētā.  Izstaigāsim krāsainos tirgus, kur acis priecē dažādie roku darbi; pie ielu māksliniekiem ļausimies kādu hennas tetovējumu un sajutīsimies kā noslēpumaini austrumnieki. Majorelle dārzs ir visskaistākais dārzs Marakešā.

Dārzu četrdesmit gadu laikā radīja franču gleznotājs Jacques Majorelle (1886-1962). Eksotiski augi, baseini ar ūdens lilijām un lotosa ziediem, intensīvi zilā krāsa, kas bagātīgi izšļakstīta vascaur dārzā, piedod vieglas romantikas sajūtu. Nakts viesnīcā Marakešā.

3. DIENA, pirmdiena, 15.10. Marakeša – Ait ben haddou – Quarzazate  Agdez

Pēc brokastīm dosimies pāri sarežģītam Atlasu kalnu rajonam, pāri 2260 m augstajai Tizi-in-Tichka pārejai uz Quarzazati – karavānu pilsētu uz bijušā Zīda un sāls ceļa. Quarzazate ir zināma kā vieta, kur sākas visi piedzīvojumi Sahāras tuksnesī. Pa ceļam piestāsim UNESCO pasaules mantojuma sarakstā iekļautajā sārtā smilšakmens cietokšņpilsētā Kasbah Ait Benhaddou, kas savulaik kalpojusi kā pierturvieta atpūtai karavānu ceļa veicējiem. Vairākas ainas no filmas Gladiators ir filmētas tieši šeit. Tālāk dosimies uz Agdez, kas atrodas skaistās un Marokas garākās Draa upes ielejā. Vakariņas un nakts viesnīcā Agdez.

4. DIENA, otrdiena, 16.10.  Agdez – Zagora – Mhamid – EL LIHOUDI

Šodienas ceļš būs neceļš – griezīsimies nost no senā karavānu ceļa un turpināsim virzīties starp upi un kalniem. Vairāki ciemati, kam garām brauksim līdz pat Zagorai, ļaus ieskatīties vietējo ļaužu ikdienas dzīvē. Zagora ir ievads Sahāras tuksnesī – ar palmu oāzēm un māla cietokšņiem un piemīlīgiem berberu ciematiem. Tamgroute apmeklēsim Korāna bibliotēku un keramimas izstādājumu darbnīcu. Mhamid ir pēdējā oāze Draa upes ielejā pirms tuksneša. Te savu autobusu nomainīsim uz džipiem un pa pilnīgu bezceļu – sasniegsim Sahāras tuksneša skaistuli -  Erg Lihoudi kāpu rajonu. Tālu prom no civilizācijas, nekurienes vidū rodas ārpusreālā sajūtas. Te ir maz ceļotāju un var izbaudīt tuksneša klusumu un burvību. Dienas ritējumā, kāpu krāsa mijas viena pēc otras. Saulriets virs tuksneša kāpām. Tuksnesī pavadīsim nakti berberu teltīs - fantastiska iespēja gulēt zem zvaigžņotām Āfrikas debesīm. Labierīcības ārpus telts.

5. DIENA, trešdiena, 17.10.  Erg Lihoudi –Taznakhet  Taliouine

Šodien turpināsim baudīt tuksneša burvību. Braucam ar džipiem līdz Zagorai. Bezgalīgs plašums ar kāpām un smiltīm. Ir domām, kur ieskrieties.  Zagorā mūs sagaida autobuss. Tuksnesis paliek aiz muguras. Dodamies ceļā uz berberu paklāju galvaspilsētu Taznakhet, kur skatīsim berberu paklājus kādā no viņu darbnīcām. Pa ceļam ā Taliouine  - safrāna audzēšanas reģiona galvenā pilsēta. Nakts Taliouine.

6. DIENA, ceturtdiena, 18.10. Taliouine – Taroudant  Agadira

Mūsu šodienas galamērķis – nokļūt pie Atlantijas okeāna Agadirā. Pa ceļam apmeklēsim Mazo Marekešu – Taroudante, kas skaitās viena no vecākajām Marokas pilsētām ar bagātīgu kultūras un arhitektūras mantojumu. Nakts viesnīcā Agadirā.  

7. DIENA, piektdiena, 19.10. Agadira  Essaouira

Agadira ir populārākā Marokas kūrortpilsēta. No tās šodien pārbrauksim uz Essaouira, arī kūrortu Atlantijas okeāna piekrastē. Brauciens vīsies pa gleznainu ceļu Souss upes ielejā, kur bagātīgi aug argāna audzes. Argāna eļļu, sauktu par šķidro Marokas zeltu, iegūst no argāna koka augļiem. Essaouira ir maza, bet ļoti pievilcīga okeāna piekrastes pilsētiņa ar medinu, kurā atrodas neskaitāmi veikaliņi un kafejnīcas, kur baudīt kafiju un jūras veltes. Pēcpusdienā varat doties baudīt  hammam – turku pirti. Tas gan par papildus maksu (~10 EUR). Nakšņosim riadā Essaouirā. Riads ir marokāņu tradicionālā māja ar iekšpagalmu, uz kuru vērsti arī visi logi. Iekšpagalmā var augt apelsīnu koki, dateļpalmas, vai arī ir iebūvēts baseins. Pati māja kalpojusi kā dzīvojamā māja. Daudzas no tām mūsdienās pārveidotas par dažāda komforta viesnīcām. Riadā arī mēs izbaudīsim marokāņu viesmīlību un gūsim iespaidu par vietējo dzīvesveidu. Iejutīsimies, mierīgi ļausimies un pieņemsim to, ko sniedz šis piedzīvojums.  

8. DIENA, sestdiena, 20.10. Essaouira

Esam pelnījuši atpūtu. Brīva diena Atlantijas okeāna piekrastē. Essaouira slavena ar mūzikas festivāliem un to, ka šī pilsēta piesaista visus izcilākos dzejniekus, filozofus, māksliniekus un mūziķus ne tikai no Āfrikas kontinenta. Bohēma un kultūras elpa jūtama ikvienā krodziņā. Pilsētas pludmalē atrodas slavenākā kaitborda skola. Pēcpusdienā iesakām piedalīties kulinārajā meistarklasē un apgūt iemaņas marokāņu ēdienu gatavošanā (par papildus maksu ~40 EUR). Nakšņosim riadā Essaouira.

9. DIENA, svētdiena, 21.10. Essaouira – Kasablanka

Transfērs uz Marakešas lidostu. Pa ceļam piestāsim kādā argana eļļas ražotnē. Redzēsim kā apstrādā argana koka augļus un iegūst kosmētisko eļļu. Vēlu vakarā ieradīsimies Kasablankas lidostā.

10. DIENA, pirmdiena, 22.10. Kasablanka – Marakeša

01.30 – 05.50 lidojums Kasablanka – Frankfurte. 09.50 – 12.50 lidojums Frankfurte - Rīga.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Marakeša: Kasablanka – Rīga un lidostu nodokļi;
 • transporta pakalpojumi (autobuss, džipi) ceļojuma laikā;
 • naktsmītnes: 3* un 4* viesnīcās divvietīgā numurā un  1 nakts kamieļvilnas teltī (WC ārpus telts);
 • 7 brokastis, 7 vakariņas;
 • aprakstā minētās ekskursijas;
 • latviski runājoša grupas vadītāja un angliski runājošu vietējo gidu pakalpojumi ekskursiju dienās.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • dzeramnaudas.

Piemaksa: par vienvietīgu numuru – 200 EUR

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

 • pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās no ceļojuma

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pase un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2.iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā  70 dienas pirms ceļojuma - līdz 05.08.;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā  42 dienas pirms ceļojuma - līdz 02.09.                            

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās dienas līdz 50 dienas pirms ceļojuma (25.08.), tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49–36 dienas pirms ceļojuma (26.08. – 09.09.), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas pirms ceļojuma (08.09.), tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Grupas sapulce: Jēkaba Ceļojumu birojā 11. novembra krastmalā 29, Rīgā.      

Ievērībai! Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu.

Izbraukšana Piezīmes
31.03.2018 Grupas vadītāja Ineta Pētersone
13.10.2018 Grupas vadītāja

Marokas sajūtu virpulī

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.