Rēriha vietas Himalajos un Mazā Tibeta Indijā

Maza Grupa

Indijas ziemeļi ir bagāti ar nepārspējamām dabas ainavām un tradīcijām. Ladaha ir galējību zeme. Pārmēru augstas kalnu virsotnes, pārmēru zilas debesis, pārmēru liels skaistums. Tā ir priekšnojautu zeme ar ļaudīm, kas sastinguši gadsimtu senā pagātnē. Ladahas reģionu bieži dēvē par Mazo Tibetu. Lasīt vairāk

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
19.06.2017 01.07.2017 13 Vairāk kā 6 1775 € Programma
REZERVĒT

Piezīmes:
Grupas vadītāja vita Ozoliņa.

Ceļojuma programma

Rīga  Deli – Chandigarh – Manali – Jispa – Leh – Nubras un Sham ielejas – Pangong ezers – Leh  Deli – Rīga

1. DIENA, pirmdiena, 19.06. RĪGA – STAMBULA – DELI 

09.30 pulcēšanās Rīgas lidostā. 11.45 – 14.55 lidojums Rīga – Stambula. 19.55 lidojums Stambula – Deli.

2. DIENA, otrdiena,  20.06. DELI – chandigarh  (224 km)

Ierašanās Deli agri no rīta. Atpūta viesnīcā pēc garā lidojuma. Pēc brokastīm sāksim savu ceļojumu uz Indijas ziemeļiem, Himajaju kalniem, kur dziļās ielejās saglabātas senu kultūru liecības un Tibetas budisma iezīmes. Ceļojumā sagaidāmi diezgan ilgi pārbraucieni, līdz nonāksim Ladahas reģionā, kas bagāts ar dabas ainavām un kultūras vērtībām – augsti kalni ar senām reliģiska rakstura celtnēm stāvos ieleju krastos, neparasti augstkalnu kāpu rajoni, debesszili un skaidri augstkalnu ezeri. Vispirms pārbrauksim uz Chandigarh, kura ir divu štatu, Haryana un Punjab, galvaspilsētu. Pilsētas goda vietā ir divi dārzi: Pinjore - mogulu stila dārzi ar terasēm un Rock Garden (Klinšu dārzs). Nakts viesnīcā Chandigarh.

3. DIENA, TREŠDIENA, 21.06. chandigarh – manali (2050 m v.j.l.), (309 km)  

Šodien dosimies garā pārbraucienā arvien augstāk un augstāk Himalajos, uz Manali Kullu ielejā, ko dēvē arī par Dievu ieleju. Ieleja slavena to ābeļdārzu sakarā. Savulaik briti bija tie, kas šeit ieviesa ābeļu audzes un kopš tā laika vietējo iedzīvotāju ienākumus veido ābolu, plūmju un bumbieru audzēšana. Pa ceļam piestāsim vairākās foto pauzēs. Manali kādreiz bijusi Kulu karalistes galvaspilsēta un joprojām šodien saglabājusi savu šarmu. 20. gadsimtā Manali ir izveidojusies par vienu no romantiskākajām vietām Indijas Himalajos. Pagājušā gadsimta sākumā šeit dzīvojis ceļotājs un filozofs Nikolajs Rērihs. Nakts viesnīcā Manali.

4. DIENA, CETURTDIENA, 22.06. manali

Iepazīsim Manali ievērojamākās vietas. Naggar pils – milzīga koka būve, kas būvēta Rietumhimalaju tradicionālā stilā. Filozofa Nikolaja Rēriha muzejs ir pati izcilākā vēstures liecība Manali. Tripura Sundari templis - trīsstāvu milzīga koka svētnīca. Manali Gompa – nozīmīga Budistu svētvieta, kurā atrodas apzeltīta Budas statuja. Vashisht karstie avoti – ar lieliskām dziedinošām īpašībām. Devi templis – augstākais reliģiskais Manali simbols. Nakts viesnīcā Manali.

5. DIENA, PIEKTDIENA, 23.06.  manali – Jispa (3200 m v.j.l.), (140 km)

Dodamies augstāk un dziļāk Himalajos uz Jispa apdzīvotu vietu. Šķērsosim vairākas pārejas: Rohtanga - 3978 m, Keylong – 3350 m, līdz iebrauksim Ladahas reģionā. Nakts viesnīcā Jispa.

6. DIENA, SESTDIENA, 24.06. Jispa – Leh (330 km)

Vēl vienu dienu pavadīsim braucot. Agri no rīta dosimies ceļā, šķērsojot Baralacha, Nakeela un Lachangla pārejas. Pēc nelielas atpūtas pusdienlaikā, šķērsosim pasaulē lielāko un augstāko Skyangchu Thang plato 42 km garumā. Leh ir Ladahas galvaspilsēta - interesanta, sena augstkalnu pilsēta ar baltas krāsas klosteriem, mūkiem, kas tērpušies sarkanbrūnos ietērpos, ar karalisko pili, tirgus laukumiem, kuros rosās tirgotāji no visām pasaules malām un majestātiskām, sniegiem klātām Himalaju virsotnēm. Nakts viesnīcā Leh.

7. DIENA, SVĒTDEINA, 25.06. Leh – Sham ieleja – Leh

Šodien apskatīsim Sham ielejas dārgumus. Apmeklēsim Hall of Fame, Slavas zāli, ko savulaik būvējusi indiešu armijnieki. Magnetic Hill – vieta, kur vērojams dabas fenomens, kur gravitācijas spēks darbojas pretējā virzienā (mašīna ripo pret kalnu). Indas un Zanskaras upes satecē varam doties aizraujošā raftingā ar laivām (papildus maksa). Pa ceļam atpakaļ uz Leh, apskatīsim 15. gadsimtā celto Spituk klosteri. Pievakarē ielūkosimies Leh pils, Shanti Stupas līkloču vēsturē. Tibetiešu izcelsmes tradicionālus izstrādājumus apskatīsim un iegādāsimies Leh tirgū. Nakts Leh viesnīcā. 

8. DIENA, PIRMDIENA, 26.06. leh – NUBRAS IELEJA

Šorīt dosieties aizraujošā braucienā uz Nubras ieleju, sasniedzot pasaulē augstāko Kardung La pāreju 5602 m augstumā virs jūras līmeņa, pa kuru notiek satiksme. No pārejas paveras ļoti iespaidīgi skati uz bezgalīgajām Zanskaras grēdas sniegotajām virsotnēm. Pārbraucot pāreju, nolaidīsimies līdz 2400 m augstumam, kur iegūlusi Nubras ieleja – viena no auglīgākajām un siltākajām Ladahas ielejām ar valriekstu un aprikožu audzēm, lavandas laukiem, zaļojošiem mežiem, kas stiepjas gar Nubras un Shyok upēm. Pārsteidzošākais ielejā ir garās vēja sapūstās balto smilšu kāpas.  Nubras ieleja savulaik bijusi Zīda Ceļa daļa. Nakts Nubras ielejā tūristu apmetnē (labiekārtotas teltis).

9. DIENA, OTRDIENA, 27.06. NUBRAS IELEJA – LEH      

No rīta varēsim izmest līkumu pa baltajām ielejas kāpām divkupru kamieļu mugurā. Ceļā pie kamieļiem redzēsiet kāpas, kas plešas abpus ceļam. Tad dosimies uz Diskit – nelielu pilsētiņu Nubras ielejā. Blakus Diskit klosterim ielejas augšā stāv 32 metrus augsta Budas statuja. Atceļā varam piestāt un aizstaigāt Svēto Yarabtso ezeru, kas paslēpies aiz nelielas kalnu grēdiņas. 15 minūšu gājiens tam apkārt nomierinās prātu un dāvās mirkli pārdomām. Atvadas no skaistās Nubras ielejas un dosimies pāri pārejai atpakaļ uz Leh. Vakarpusē ieradīsieties Leh, kur pavadīsiet nakti viesnīcā.

10. DIENA, TREŠDIENA,  28.06. LEH – pangong ezers

Pangongezers Himalaju augstkalnos ir īsts brīnums. Turp arī šodien brauksim. Pa ceļam piestāsim Ladahas vecākajā Shey klosterī. Tad pāri Changla pārejai (5486 m v.j.l.) un tā otrā pusē 4267 m augstumā atrodas 6 km platais un 133 km garais Pangong ezers. Tā skaistums ir neaprakstāms. Pastaigas, fotogrāfēšana un visam pāri – dabas varenība. Nakts tūristu apmentnē.

11. DIENA, CETURTDIENA, 29.06. pangong ezers – LEH

Rīta foto pauze, kad gaiss ir dzidrāks, un dodamies atceļā un Leh. Pa ceļam apmeklēsim Hemis klosteri – lielāko Tibetas budisma centru Ladahā. Nakts viesnīcā Leh.

12. DIENA, PIEKTDIENA, 30.06. LEH – DELI

Šodien lidosim uz Deli.  Neliela ekskursija Deli. Atvadu vakariņas noslēgs šo ceļojumu. Nakts viesnīcā Deli. 

13. DIENA, SESTDIENA, 01.07.  DELI – STAMBULA – RĪGA

Transfērs uz lidostu. 06.15 – 10.35 lidojums Deli – Stambula.  14.50 – 17.45 lidojums Stambula – Rīga.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Stambula – Deli – Stambula – Rīga;
 • iekšējie pārlidojumi un lidostu nodokļi;
 • transporta pakalpojumi;
 • naktsmītnes tūristu klases viesnīcā divvietīgā istabā un stacionārās teltīs;
 • 11 brokastis un 11 vakariņas;
 • apmaksātas aprakstā minētās ekskursijas;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā un angliski runājošu gidu pakalpojumi.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • Indijas vīza  ~ 75 EUR;
 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam; dzeramnauda šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam.

Piemaksa:

 • par vienvietīgu numuru - 320 EUR

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pases kopija un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR  avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā  70 dienas pirms ceļojuma t.i līdz 10.04.;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas  pirms ceļojuma t.i. līdz 08.05.

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās dienas līdz 50 dienas (30.04.) pirms ceļojuma tiek ieturēti 400 EUR 
 • atsakoties 49 – 36 dienas (01.05. – 14.05.) pirms ceļojuma tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas (līdz 14.05. ) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

 • pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās;
 • fotogrāfija 5.5 cm x 5.0 cm.
 • Vīza jāsāk kārtot ne vēlāk kā ar 31. maiju. Dokumenti Indijas vīzai vēstniecībā jāiesniedz katram personīgi. Jēkaba Ceļojumi darbinieki palīdzēs sagatavot nepieciešamos dokumentus Indijas vīzai.   

Ievērībai! Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra   kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu.

Izbraukšana Piezīmes
19.06.2017 Grupas vadītāja vita Ozoliņa.

Rēriha vietas Himalajos un Mazā Tibeta Indijā

Priekšstatījums