Dalailama, Rērihs un Mazā Indijas Šveice Himalajos

Maza Grupa

Indijas ziemeļi ir bagāti ar nepārspējamām dabas ainavām un tradīcijām. Pārmēru augstas kalnu virsotnes, zilas debesis, liels skaistums. Tā ir priekšnojautu zeme ar ļaudīm, kas aug līdz ar tibetiešu gadsimtiem senajām mācībām. Dharamshala interesanta, sena kalnu pilsēta ar baltas krāsas klosteriem, mūkiem, kas tērpušies sarkanbrūnos ietērpos, ar tirgus laukumiem, kuros rosās tirgotāji no visām pasaules malām un majestātiskām, sniegiem klātām Himalaju virsotnēm. Lasīt vairāk

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
18.06.2018 28.06.2018 11 2 1945 € Programma
REZERVĒT

Piezīmes:
Grupas vadītājs Uldis Alksnis

Ceļojuma programma

Rīga  Deli – Manali – DharamshalaDalhousie – Amritsara  Deli – Rīga

Vai šis ceļojums Tev ir piemērots?

 • Ceļojums: dabas un kultūras cienītājiem un aktīviem cilvēkiem;
 • Brauciena laikā ir latviešu gadskārtas svētki – Līgo un Jāņi;
 • 2 lidojumi Indijā;
 • 3 pārbraucieni 200 – 240 km dienā;
 • 2 viegli pārgājieni 1-3 stundu garumā.

1. DIENA, pirmdiena, 18.06. RĪGA – STAMBULA – DELI

10.30 pulcēšanās Rīgas lidostā. 12.20 – 15.20 lidojums Rīga – Stambula. 20.15 lidojums Stambula – Deli. Nakts lidmašīnā.

2. DIENA, otrdiena,  19.06. Deli

04.35 ielidojam Deli. Pēc vīzu procedūras dodamies uz viesnīcu, lai nedaudz atpūstos. Pēcāk dodamies iepazīt Deli  iespaidīgākās vietas: Humayun kapenes, kas veltītas otrajam Mugalu impērijas imperatoram. Tās ir Indijā pirmās dārza kapenes. Šis arhitektūras brīnums turpmāk deva iedvesmu Tadžmahala celtniecībai.  Kopš 1993. gada iekļautas UNESCO pasaules mantojuma sarakstā. India Gate un Qutub Minar  - arhitektūras pieminekļi, kas jāredz katram ceļotājam. Akshardham templis – Dieva dievišķā māja. Tā ir mūžīgā uzticības, tīrības un miera vieta. Templis ir hinduistu lūgšanu nams un garīgā universitāte. Tempļa kompleks būvēts ar maharadžas HH Pramuk Swami svētību un pieredzējušu amatnieku un brīvprātīgo piedalīšanos. Tas atklāts 2005. gadā 6. novembrī. Nakts viesnīcā Deli.

3. DIENA, TREŠDIENA, 20.06. DELI – manali 

Jāmostas agri, jo lidojums uz Manali ir agrā rīta stundā. 06.45 – 08.05 lidojums Deli - Manali. Transfērs uz viesnīcu. Iekārtojamies un aši esam gatavi doties pārgājienā (2-3 stundas) uz Jogni ūdenskritumu. Pārgājiens sākas no svētā Vashisht Rishi tempļa. Pa labi iezīmētu taku augšup pa kalnu nogāzēm, no kurienes paveras brīnišķīgs skats uz Himalajiem. Tas liks apstāties un papildināt fotogrāfiju klāstu. Gājiens līdz ūdenskritumam aptuveni divas stundas. Atpakaļ tikpat. Himalaju kalni, ar kristāldzidriem ezeriem, straujām upēm, daudzām hinduistu dievībām, padara Manali par pievilcīgāko galamērķi ceļotājiem. Piedāvājam atsvaidzinošu pasākumu – doties piedzīvojumā ar laivām - raftingā pa  kalnu upi Manali apkārtnē. Šis pasākums – pēc izvēles, par papildus maksu. Ļausimies šim piedzīvojumam! 14 – 20 kilometru garā  braucienā, baltām ūdens straumēm sitoties  pret akmeņiem un laivām, un ūdens lāsēm atsvaidzinot sakarsušās muguras, baudīsim prieku, ko dod drosme doties raftinga  braucienā pa Himalaju upi.  Tie, kuri izvēlas palikt Manali – realizē savu programmu. Nakts viesnīcā Manali.

4. DIENA, CETURTDIENA, 21.06. manali

Manali iegūlusi Kullu ielejā, ko dēvē arī par Dievu ieleju. Tā kādreiz bijusi Kullu karalistes galvaspilsēta un joprojām saglabājusi savu šarmu. 20. gadsimtā Manali ir izveidojusies par vienu no romantiskākajām vietām Indijas Himalajos. Pagājušā gadsimta sākumā šeit dzīvojis ceļotājs un filozofs Nikolajs Rērihs. Apskatīsim ievērojamākās Manali vietas: senu alu templi Hadimba Mata; vienu no skaistākajām vietām Manali, professionāli iekārtotu parku - Van Vihar;  vecāko Tibetiešu klosteri. Filozofa Nikolaja Rēriha muzejs ir pati izcilākā vēstures liecība Manali. Nakts viesnīcā Manali.

 5. DIENA, PIEKTDIENA, 22.06. manali – dharamshala (240 km)

No Kullu ielejas dosimies garākā pārbraucienā uz Dharamshala. Laiks, ko pavadīsim ceļā ~ 6 stundas. Dharamshala ir pilsēta Kangras ielejā 1485 metru augstumā virs j.l. Tās piepilsēta ar nosaukumu McLeodGanj ciems visā pasaulē pazīstama ar 14. Dalailamas klātbūtni. Dharamshala ir tibetiešu trimdas centrs Indijā. Pēc 1959. gada Tibetas sacelšanās sākās Tibetas bēgļu pieplūdums uz Indiju, kas sekoja 14. Dalailamam. Viņa klātbūtne un Tibetas iedzīvotāji ir padarījuši Dharamshalu par populāru galamērķi Indijas un ārvalstu tūristiem. Nakts viesnīcā Dharamshala.

6. DIENA, SESTDIENA, 23.06. dharamshala

Šodien apmeklēsim Dalailamas templi, Norbulinkas Tibetas kultūras institūtu, kas dibināts, lai saglabātu tibetiešu kultūru un mākslu; McLeodGanj, kur mājvieta Dalailamam, Svētā Jura (Johns) baznīcu, kas atrodas piepilsētā. Dienu noslēgsim ar vieglu 1-2 stundu pastaigu kalnos. Nakts Dharamsala.

7. DIENA, SVĒTDEINA, 24.06. dharamshala  Dalhousie

Lai pabūtu Indijas Mazajā Šveicē, dosimies garā pārbraucienā uz Dalhousie - Himachal Pradesh štata ziemeļu daļā. Nakts viesnīcā Dalhousie.

8. DIENA, PIRMDIENA, 25.06. Dalhousie

Pēc brokastīm, līdz paņēmuši ūdeni, cepuri, ar botām kājās atklāsim sev Indijas Mazo Šveici – dabas stūrīti, kas pārsteidz un sajūsmina. 3 stundu pārgājiens Kalatopas dabas rezervātā – dienas lielākais piedzīvojums. Te skatāmas Himalaju centrālās daļas sniegiem klātas virsotnes. Khajjiar ezeru ieskauj stindzinoši kalni, kuru virsotnēs aizķērušies milzu gubu mākoņi. Ezers iegulis 1920 metru augstumā un kopā ar ciedru mežiem veido aizkustinošu ainavu. Tepat  atrodas Khajji Namas templis, kas būvēts 12. gadsimtā. Ja atliks brīvs laiks– ieteikums doties izbraukumā pa ezeru ar laivu (par papildusmaksu ~ 7 EUR vai doties lidojumā ar ( paragliding ), gūstot vienreizējus iespaidus par dabas veidotajām ainavām. Nakts viesnīcā Dalhausie.

9. DIENA, OTRDIENA, 26.06. Dalhousie – Amritsara (200 km)

5 stundu pārbrauciens uz Amritsaru. Vakarā - sardzes maiņas procesija uz Indijas un Pakistānas robežas. Nakts viesnīcā Armitsarā.

10. DIENA, TREŠDIENA,  27.06. AMRITSARA – DELI

Zelta templis Amritsarā (Sri Harimandir Sahib Amritsar) ir ne tikai sikhu galvenā reliģiskā vietā, bet arī cilvēku brālība un vienlīdzības simbols. Tā plaši pazīstama kā lūgšanas vieta, kas tiek uzskatīta par sikhu reliģijas pārstāvju svētvietu. Bez tam templis pazīstams kā pasaulē lielākā bezmaksas ēdināšanas vieta. Dienā te pabarojot ap 40000 cilvēku. Transfērs uz lidostu. Lidojam uz Deli. Atvadu vakariņas ceļojumanoslēgumā. Nakts viesnīcā Deli.   

 11. DIENA, CETURTDIENA, 28.06. DELI – stambula  rīga

Ap 2.00 transfērs uz lidostu. 06.15 – 10.35 lidojums Deli – Stambula.  14.50 – 17.45 lidojums Stambula – Rīga.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Stambula – Deli – Stambula – Rīga, iekšējie pārlidojumi un lidostu nodokļi;
 • transporta pakalpojumi;
 • maksa par 3* un 4* viesnīcām divvietīgā numurā;
 • 9 brokastis un 9 vakariņas;
 • apmaksātas aprakstā minētās ekskursijas;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā un angliski runājošu gidu pakalpojumi;
 • Indijas vīza.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • dzeramnauda šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam.

Piemaksa par vienvietīgu numuru: 295 EUR

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pases kopija un jānoslēdz ceļojuma līgums
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR  avansa iemaksas
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā  70 dienas pirms ceļojuma, t.i līdz 10.04.
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas  pirms ceļojuma, t.i. līdz 08.05.

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās dienas līdz 50 dienas (26.04.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 400 EUR 
 • atsakoties 49 – 36 dienas (27.04. – 11.05.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas (līdz 11.05. ) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

 • pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās;
 • fotogrāfija 5.5 cm x 5.0 cm uz balta fona. Fotogrāfiju vīzai jāiesniedz ne vēlāk kā līdz 21. maijam. 

Grupas sapulce: Jēkaba Ceļojumu birojā.

Ievērībai! Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra   kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu.

Izbraukšana Piezīmes
18.06.2018 Grupas vadītājs Uldis Alksnis

Dalailama, Rērihs un Mazā Indijas Šveice Himalajos

Priekšstatījums