Līgo vakars Gruzijā

5.0

Ceļotāju Vērtējums
5 atsauksmes

Maza Grupa

Gruzija ir īstā vieta, kur svinēt svētkus. Paši gruzīni ir gatavi atdot pēdējo kapeiku, ja tikai būs iespēja sarīkot svētkus un pacienāt viesus. Šajā braucienā aizvedīsim uz Gruziju mūsu Jāņu tradīcījas, ierādīsim viņiem, kā jālec pāri ugunskuram, kā izdziedāt mūsu Līgo dziesmas. No gruzīniem iemācīsimies pagatavot latviešu “nacionālo” Līgo vakara ēdienu - šašliku. Izbaudīsim īstus vēdera un dvēseles priekus, nesatraucoties par to, ko svētkos likt galdā, viss jau būs! Ielūkosimies arī Gruzijas vēsturē Tbilisi, Kutaisi un Mchetā. Izbaudīsim dabu Kazbegi, Martvili un Okaces kanjonos. Sarīkosm sev svētkus 10 dienu garumā!

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
21.06.2018 30.06.2018 10 Vairāk kā 6 1288 € Programma
REZERVĒT

Piezīmes:
Grupas vadītāja: Sandra Saulīte

Ceļojuma programma

Rīga – Tbilisi – Telavi – Alaverdi  Signagi – Kvareli  Kazbegi –Paravani ezers  Vardzija – Akhalcije – Boržomi – Mcheta – Tbilisi  Rīga

1. DIENA, CETURTDIENA, 21.06. RĪGA – TBILISI

21:30 pulcēšanās lidostā. 23:25 lidojums Rīga – Tbilisi. Nakts lidmašīnā.

2. DIENA, PIEKTDIENA, 22.06. TBILISI

03:25 ieradīsimies Tbilisi agrā rītā, transfērs uz viesnīcu. Pēc rīta atpūtas un brokastīm dosimies Tbilisi apskates ekskursijā: Sameba jeb Sv. Trīsvienības ortodoksālā pareizticīgo baznīca – lielākā baznīca gan Gruzijā, gan arī visā Kaukāzā, Metekhi templis, Abanotubani rajons – sērūdeņraža pirtis, kas būvētas austrumu stilā un 19. gadsimta gruzīnu dzīvojamās mājas, lepni Mtkvari upes krastā izslējusies Narikala citadele – Tbilisi lielākais cietoksnis. Šarmantā un mājīgā vecpilsēta ar šaurām ieliņām, kurās izvietoti nelieli suvenīru un seno paklāju veikaliņi un Sioni katedrāle. Savukārt, dinamiskā Rustavelli avēnija ir Tbilisi galvenā dzīvības dzīsla. Pusdienas gruzīnu restorānā. Brīvs vakars atpūtai ar iespēju apmeklēt sērūdens pirtis un iepazīt pilsētu. Nakts viesnīcā Tbilisi.

3. DIENA, SESTDIEN, 23.06. TBILISI – TELAVI – ALAVERDI – LĪGO VAKARS SIGNAGI

Dosimies uz Gruzijas vīna reģionu Kahetiju un Alazani ieleju, kur mūs sagaidīs iepazīšanās ar Gruzijas vīna laukiem, augļu dārziem, kā arī senajām klinšu drupām un cietokšņiem. Kahetijas galvaspilsēta Telavi, kurā dzīvoja  Mimino draugs. Alaverdi katedrāle – galvenais garīgais centrs Kahetijā. Alaverdi klosteris pastāv kopš no 6. gadsimta, bet katedrāle tika uzcēla 11. gs. Pēc tam dosimies uz Gurdžani, šeit viesosimies senā vīna darītavā, degustēsim vīnus un vietējos ēdienus. Pēc pusdienām dosimies uz Signagi viesu namu, kurā pavadīsim Līgo vakaru un sagaidīsim Jāņu rītu gan ar savām, gan gruzīnu tradīcijām. Nakts viesu namā.

4. DIENA, SVĒTDIENA, 24.06. SIGNAGI – BODBE  KVARELI

Pēc vēlajām brokastīm dosimies Signagi pilsētas apskatē. Singagi tiek dēvēta par mīlestības pilsētu. To ieskauj mūris ar 23 aizsardzības torņiem. Apskatīsim 9.gs. būvēto un ciprešu ieskauto Bodbes klosteri. Pēc pusdienām dosimies uz vīna rūpnīcu, kur turpināsim iepazīties ar kahetijas reģiona vīniem. Vakariņas pēc pašu izvēles kādā no vietējiem krodziņiem. Nakts viesnīcā Kvareli.

5. DIENA, PIRMDIENA, 25.06. KVARELI – NEKRESI KLOSTERIS – GREMI – TBILISI

Šodien turpināsim iepazīties ar Kahetiju. Nekresi klosteris – saglabājies no 6.gs, to izveidoja viens no asīriešu mūkiem un šodien tas ir viss, kas saglabājies no senās Nekresi pilsētas. Arī mūsdienās klosteris vēl darbojas, no tā paveras brīnišķīgi skati uz Alazani ieleju. Nākošā pieturvieta ir bijusī Kahetijas caristes galvaspilsēta - Gremi. Kā Kahetijas galvaspilsēta tā kalpoja pusotru gadsimtu, līdz to nospostīja šaha Abassa I karaspēks. Šobrīd aplūkojamas cietokšņa drupas, Erceņģeļu Mihaēla un Gabriēla baznīcas freskas. Pēc iepazīšanās ar Kahetijas vēsturi, dosimies uz Telavi, kur paēdīsim pusdienas un atgriezīsimies Tbilisi. Vakariņās katrs izvēlēsies sev piemērotāko kafejnīcu vai restorānu. Nakts viesnīcā Tbilisi.

6. DIENA, OTRDIENA, 26.06. TBILISIKAZBEGI  TBILISI

Šodien mūsu galamērķis - trešā augstākā virsotne Gruzijas Kaukāza kalnos - Kazbeks (5033 m). Mēs pārvarēsim Kaukāza kalnu nogāzes un ielejas, lai nokļūtu Kazbegi, kas ir viena no Gruzijas vēsturiskajām provincēm. Izbrauksim cauri 2200 m augstumā esošajam Gudauri - vienam no iecienītākajiem kalnu slēpošanas centriem ar plašām, pārskatāmām kalnu slēpošanas trasēm. Pusdienās hinkāļi Arši. Pēc pusdienām dosimies apskatīt slaveno Gergeti Trīsvienības baznīcu (14.gs), kas atrodas 2170 metrus virs jūras līmeņa, baudīsim iespaidīgu ainavu uz Kazbegi ieleju un Kaukāza kalnu virsotnēm. Pa ceļam Ananuri cietoksnis. Nakts viesnīcā Tbilisi.

7. DIENA, TREŠDIENA, 27.06. TBILIS – PARAVANI EZERS  VARDZIJA

Šodien izpētīsim Samche - Džavaheti reģionu, brauksim gar Paravani ezeru, kas ir viens no skaistākajiem Gruzijas ezeriem. Tam ir arī savi noslēpumi, arheologi atklājuši nogrimušu pilsētu, kuras artefakti liecina, ka šeit bija augsti attīstīta civilizācija jau 2.gs.p.m.ē. Atradīsim kādu skaistu vietu piknikam. Pēc piknika turpināsim ceļu līdz viesu mājai, kurā nakšņosim.

8. DIENA, CETURTDIENA, 28.06. VARDZIJA – AKHALCIHE – BORŽOMI – TBILISI.

Pēc brokastīm dosimies uz neparasto pazemes pilsētu Vardziju,  ko  VIII  g.s.  cēlusi  izcilā  Gruzijas  cariene Tamāra,  lai  aizsargātu  savus  valdījumus  no  irāņu iekarotājiem. Šīs ir unikāls gruzīnu renesanses mākslas paraugs, pilsēta, kas izcirsta smilšakmenī. Pēc tam mūsu ceļš vedīs Tbilisi virzienā, apstāsimies un apskatīsim Ahalcihes seno Rabati cietoksni, kurš atjaunots ar moderniem elementiem. Laiks pusdienām pašu izvēlētajā krodziņā. Boržomi pilsētā pagaršosim slaveno minerālūdeni, izstaigāsim parku. Brīvs laiks suvenīru iegādei. Nakts Tbilisi.

9. DIENA, PIEKTDIENA, 29.06. TBILISIMCHETATBILISI

Šodien apskatīsim Mchetu, kādreizējo Gruzijas galvaspilsētu, kur atrodas Svetichoveli katedrāle, kas slavena kā svētās Kristus mantijas glabātuve. Pagaršosim un noteikti nopirksim mājiniekiem gardās čurčellas, garšvielas. Kad būsim pabarojoši gan vēderu, gan dvēseli, dosimies uz Sarajisvili konjaka fabriku, kurā mūs sagaidīs iepazīšanās ar pazīstamā dzēriena vēsturi un izgatavošanas tradīcijām, degustācija. Atgriešanās Tbilisi. Brīvais laiks atpūtai. Vakariņas daudzbalsīgo gruzīnu dziesmu skaņās ar dejām, gardiem ēdieniem un dzērieniem. Nakts viesnīcā Tbilisi.

10. DIENA, SESTDIENA, 30.06. TBILISI  RĪGA

Agri no rīta transfers uz lidostu. 04:40 – 07:15 lidojums uz Rīgu.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 •  lidojuma biļete Rīga – Tbilisi – Rīga, lidostu nodokļi;
 •  transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 •  naktsmītnes 3* viesnīcās un viesu namos divvietīgā numurā;
 •  8 brokastis, 5 pusdienas, 2 vakariņas, degustācijas un pikniki, kā norādīts programmā;
 •  aprakstā minētās ekskursijas un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 •  grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā un krieviski runājošs vietējais gids.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 •  programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 •  veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 •  dzeramnaudas šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam (apm. 30 EUR).

Piemaksa: par vienvietīgu numuru – 200 EUR.

Pieteikšanās ceļojumam:

 •  piesakoties ceļojumam, nepieciešama pases kopija un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 •  jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 12.04.;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 10.05.

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 •  atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas (02.05.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49 – 36 dienas (03.05. – 13.05). pirms ceļojuma, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk kā 36 dienas (17.05.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Nepieciešamie ceļojuma dokumenti:

 • pase, kas derīga 6 mēnešu pēc atgriešanās.

Grupas sapulce: Jēkaba Ceļojumu birojā.

Ievērībai! Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu.

Izbraukšana Piezīmes
21.06.2018 Grupas vadītāja: Sandra Saulīte

Līgo vakars Gruzijā

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.