Farēru salas Maija svētkos

Ceļojums nav domāts vētrainas naktsdzīves vai pilsētas burzmas mīļotājiem. Uz Farēru salām dodas tie, kas tepat Eiropā vēlas atrast neskartu dabu, elpu aizraujošas ainavas, tūristu pūļu nesabojātu, autentisku vidi. Ne velti žurnāla National Geographic lasītāji pagājušajā gadā arhipelāgu izvēlējās par gada uzvarētāju konkursā Must see! (Jāredz!). Lasīt vairāk

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
30.04.2020 04.05.2020 4 Vairāk kā 6 399 € Programma
REZERVĒT

Ceļojuma programma

30.04.2020: Rīga - Farēras 22:20 - 23:00

04.05.2020: Farēras - Rīga 19:20 - 00.05

Lidojums - 399 EUR

Lidojums + viesnīca - 749 EUR

Piemaksa par vienvietīgu numuriņu - 250 EUR

1. DIENA, 01.05. piekTDIENA, Touršhavnas pilsētas ekskursija

09:00Izbraukšana no lidostas. Pirmās dienas ekskursijā apskatīsim Fēru salu galvaspilsētu un noklausīsimies gida stāstījumu par tās vēsturi. Ievadā apmeklēsim Nacionālo vēstures muzeju, kur iepazīsim fēriešu pagātni. Tālāk ceļš vedīs pa pilsētas ielām. Īpašu vērību pievērsīsim Touršhavnas vecpilsētai Reyni un vienam no pasaules vecākajiem parlamentiem – Tinganes. Ekskursijas ilgums ~3 stundas. Minimālais viesu skaits, lai ekskursija tiktu organizēta - 20 personas!

Cena: 55 EUR
Cenā ietilpst: transports, angliski runājoša gida pakalpojumi, ieejas maksa muzejā

2. DIENA, 02.05. SESTDIENA, Pārgājiens uz Kirkjubøur un alus darītavas apmeklējums

09:00 Izbraukšana no viesnīcas. Ar autobusu izbrauksim ārpus Fēru salu galvaspilsētas uz vietu, no kurienes sāksies pārgājiens. Vispirms dosimies pakalnā, no kura paveras plašs skats pāri Torshavnai. Ceļš turpināsies pāri lēzeniem pakalniem, kur zied pļavu puķes un mājo putni. No šejienes paveras skats uz Kolturas un Hestojas salām. Mūsu ceļš noslēgsies Kirkjubø – salas vecākajā kultūras centrā. Te apskatīsim 13.gs. būvētā Sv. Magnusa katedrāles drupas un 11. gs baznīcu, kas joprojām darbojas. Apskatīsim arī 900 gadus veco bīskapiju, kas tiek uzskatīta par vecāko saglabājušos koka māju Eiropā – tajā dzīvo jau 17. iemītnieku paaudze. Atpakaļceļā uz viesnīcu iegriezīsimies Okkaras alus darītavā. Ekskursijas ilgums ~5 stundas

Svarīgi: aicinām paņemt līdzi kādu sviestmaizi un dzērienu, jo ekskursijas laikā ēdināšana nav paredzēta un apkārtnē nebūs pieejami pārtikas veikals vai kafejnīca.

Minimālais viesu skaits, lai ekskursija tiktu organizēta - 20 personas!

Cena: 90 EUR
Cenā ietilpst: transports, angliski runājoša gida pakalpojumi, ieejas maksa kultūras centrā, alus degustācija

3. DIENA, 03.05. SVĒTDIENA, EKSKURSIJA UZ ZIEMEĻU SALĀM

09:00 Izbraukšana no viesnīcas.

Ekskursijas sākumā brauksim pa ziemeļu tuneļiem un šķērsosim tiltu, kas savieno Streymoy un Eysturoy salas. Tad pa zemūdens tuneli brauksim uz otro lielāko Fēru salu pilsētu –Klaksviku, kas ir arī šo salu arhipelāga zvejniecības galvaspilsēta. Klaksvikā apskatīsim pilsētu, īpašu vērībū pievēršot Kristiešu baznīcai, kas tiek uzskatīta par vienu no pašām skaistākajām baznīcām Fēru salās. Tās pagrabā ir eksponēts pazīstamā mākslinieka Edvarda Fuglø darbs. Pēc Klaksvikas apskates apmeklēsim Kunoju, kura lepojas ar skaistiem apstādījumiem. Pēc tam pa kalnu ceļu atgriezīsimies galvaspilsētā. Ekskursijas ilgums ~7 stundas

Cena: 110 EUR 
Cenā iekļauts: transports, angliski runājoša gida pakalpojumi, ieejas maksa baznīcā un pusdienu kastīte

Minimālais viesu skaits, lai ekskursija tiktu organizēta - 20 personas!

4. DIENA, 04.05.PIRMDIENA, VESTMANNA PUTNU KLINTIS

9:00 Izbraukšana no viesnīcas. No viesnīcas dosimies uz Vestmannu, kur kāpsim kuģītī. Divu stundu brauciena laikā apskatīsim tūristu visplašāk apmeklēto vietu Fēru salās – Vestmanna putnu klintis. Brauksim cauri jūras šaurumiem, apmeklēsim grotas un pietuvosimies 2000 pēdu augstām piekrastes klintīm, kur daudzi no putniem, kas sastopami Fēru salās, vij savas ligzdas. Pēc atgriešanās krastā ieturēsim pusdienas un tad gar piekrasti dosimies uz Leynar ciematu, pa 4.9km garo tuneli zem Vestmanna jūras šauruma nonākot Vagara salā. Šeit izbrauksim cauri vairākiem salas ciematiem, tostarp Bo un Gasadaluru, un vērosim fantastiskus dabas skatus. Pirms atpakaļceļa uz galvaspilsētu apskatīsim Múlafossur ūdenskritumu. Ekskursijas ilgums ~ 6,5 stundas.

Cena: 140 EUR 
Cenā iekļauts: transports, angliski runājoša gida pakalpojumi, kuģīša biļete, pusdienas.

Minimālais viesu skaits, lai ekskursija tiktu organizēta - 20 personas!

Papildus informācija

VIESNĪCA

Viesnīca Foroyar 4**** Slavenu dāņu arhitektu projektētā 4* viesnīca Foroyar atrodas apm. 2 km attālumā no Fēru salu galvaspilsētas un Nolsoy fjorda uz kuriem no viesnīcas logiem paveras brīnišķīgs skats. Viesnīcas jumts ir apaudzēts ar zāli un tai blakus ganās aitas. Līdz tuvākajai autobusa pieturai jāiet vien 5 min. Plašajās un mājīgajās istabās ir viss nepieciešamais viesu ērtībām: apkure, kabeļu un satelīta TV, WI-FI, minibārs, fēns, kafijas /tējas pagatavošanas ierīce. Seifs pieejams reģistratūrā. Brokastis un vakariņas var nobaudīt viesnīcas restorānā, bet dzērienus iegādāties bārā. Noīrēto automašīnu var novietot bezmaksas stāvvietā.

PAR FĒRU SALĀM

Galvenais iemesls, kāpēc apmeklēt Farēru salas, ir, protams, daba. Nesabojāta, tīra, mežonīga, Ziemeļatlantijas nesaudzīgajiem vējiem un nepārtaukti mainīgajiem laika apstākļiem pakļauta, tā neliks vilties nevienam dramatisku ainavu cienītājam. Un vienalga, vai dosieties pārgājienā kājām, vai apskatīsiet stāvās, nepieejamās klintis, kas norobežo arhipelāgu no ziemeļiem un rietumiem, no kuģa klāja, vai arī izmantosiet lieliskas kvalitātes ceļus un tuneļus, kas savstarpēji savieno lielāko daļu no salām, braucot ar sauszemes transportu.
Farēru salas ir iekārots galamērķis putnu vērotājiem, jo te ligzdo viena no lielākajām alku kolonijām un pati ievērojamākā vētrasputnu saime pasaulē. Te var izbraukt selgā, lai satiktu vaļus un delfīnus. Te var, mugursomu plecos, apskatīt salu pēc salas, kāpjot pakalnu virsotnēs, nolaižoties zaļas, sulīgas zāles klātās ielejās, kur retums pavīd velēnu jumtiem klāti mājokļi, vērot kādu no ūdenskritumiem, kas, nekad neapstājoties, krīt tieši okeānā, gaidīt, kad pašķirsies migla, lai ieraudzītu kādu vēl neredzētu, satriecošu ainavu un saprastu cilvēka niecību varenās dabas priekšā. „Tiem, kuriem patīk Ziemeļi, patiks katrs kvadrātmetrs”, saka zinātājs.

Gaisa temperatūra: ap 6C-8C dienā, ap 4C naktī.

Laikapstākļi: ārkārtīgi mainīgi – īslaicīgs lietus iespējams vairākas reizes dienā. iespējams arī sniegs, vējains, dienas gaisma – 16 stundas.

Jāņem līdz: vēja un ūdensnecaurlaidīgu, siltu jaku, vēlams arī šādas bikses, ūdensnecaurlaidīgus, tūrismam piemērotus zābakus. Galvassega un cimdi Fēru salās noder pat vasarā.

Atļautais bagāžas apjoms : 8 kg rokas bagāža + 23 kg reģistrētā bagāža

Laika starpība ar Latviju: 2 stundas

Valūta: Dānijas krona (DKK) 1EUR=7.44DKK

Lidojumu izpilda avio kompānija Atlantic Airways ar Airbus A320 tipa lidmašīnu. 

Lidojuma ilgums: 

Rīga - Vagar: 2h 45 min 

Vagar - Rīga: 2h 30 min

Transfera laiki lidosta - viesnīca - lidosta:

30. aprīlis, plkst. 23:00 transfers no lidostas uz viesnīcu 
04. maijs, plkst. 16:30 transfers no viesnīcas uz lidostu

Farēru salas Maija svētkos (ar Flymeaway)

Priekšstatījums