Farēru salas Lieldienās

Ceļojums nav domāts vētrainas naktsdzīves vai pilsētas burzmas mīļotājiem. Uz Farēru salām dodas tie, kas tepat Eiropā vēlas atrast neskartu dabu, elpu aizraujošas ainavas, tūristu pūļu nesabojātu, autentisku vidi. Ne velti žurnāla National Geographic lasītāji pagājušajā gadā arhipelāgu izvēlējās par gada uzvarētāju konkursā Must see! (Jāredz!). Lasīt vairāk

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
27.04.2018 30.04.2018 4 Vairāk kā 6 399 € Programma
REZERVĒT

Ceļojuma programma

27.04.2018: Rīga - Farēras 12:20 - 13:05

30.04.2018: Farēras - Rīga 16:10 - 20.40

Lidojums - 399 EUR

Lidojums + viesnīca - 749 EUR

Piemaksa par vienvietīgu numuriņu - 140 EUR

1. DIENA, 27.04. PIEKTDIENA, EKSKURSIJA UZ VAGAR SALU UN GASADALUR ŪDENSKRITUMU

13:05 Transfērs no lidostas uz viesnīcu tiem, kas nebrauc ekskursijā.
13:05 Izbraukšana no lidostas.
Pirmās dienas ekskursijas laikā dosimies uz Vagar salu, kur vispirms apstāsimies pie paša lielākā Fēru salu ezera Sørvágsvatn. Tālāk ceļš vedīs uz Bo ciematu no kura paveras brīnišķīgs skats uz mazo Tindhólmur saliņu. Pēc tam dosimies uz Gásadalur ciematu, lai apskatītu pašu skaistāko Fēru salu ūdenskritumu Múlafossur. Te tiks dots brīvais laiks, lai pastaigātu pa ciematu. (Ekskursijas ilgums ~4 stundas).
Cena: 50 EUR.
Cenā ietilpst: transports un angliski runājoša gida pakalpojumi.

2. DIENA, 28.04. SESTDIENA, Touršhavnas apskates ekskursija un Nolsoy sala

10:00 Izbraukšana no viesnīcas.
Vispirms īsā tūrē apskatīsim Fēru salu galvaspilsētu un noklausīsimies gida stāstījumu par tās vēsturi. Īpašu vērību pievērsīsim Touršhavnas vecpilsētai Reyni un vienam no pasaules vecākajiem parlamentiem – Tinganes. Pēc tam dosimies uz Nacionālo vēstures muzeju. Pēc Touršavnas apskates dosimies uz Nolsoy salu, kas atrodas tikai 20 min. brauciena attālumā no Fēru salu galvaspilsētas. Varēsim atklāt salu, kas ir pavisam citāda nekā 2017. gada Eiropa – faktiski pārcelsimies vairākus gadu desmitus atpakaļ. Autobuss mūs aizvedīs uz ostu, kur kāpsim senatnīgā buru kuģī, ko pagājušā gadsimta vidū izmantoja zvejošanai, bet pēc tam atjaunoja un kas mūsdienās galvenokārt vizina tūristus. Kuģis vispirms mūs apvedīs apkārt Nolsoy salai, lai mēs varētu apbrīnot veco bāku, putnu klintis un grotas. Pēc izkāpšanas salā, dosimies vieglā pastaigā ar kājām, lai vispirms aplūkotu Nolsoy salas ciemata apkārtni. Apskatīsim senu apmetni Kornvalejā, kur, kā stāsta leģenda, dzīvoja skotu princese. Tad dosimies uz seno sodu izpildes vietu. Nolsoy ciematā redzēsim Fēru salām tradicionālos Goda vārtus, kas izgatavoti no Zilā vaļa žokļa kaula. Tūristu informācijas centrā varēsim apskatīt laivu Diana Viktorija, ar kuru vietējais varonis Ove Joensens 1986. gadā aizīrās no Nolsoy salas uz Dāniju. (Ekskursijas ilgums ~ 6 stundas)
Cena: 130 EUR 
Cenā ietilpst: transports un angliski runājoša gida pakalpojumi, kuģīša biļete, ieeja Nacionalajā vēstures muzejā un pusdienas (ūdens un kafija iekļauta)
Svarīgi! Vietu skaits ierobežots, rezervācijas tiek pieņemtas līdz 12.03.2018. Sliktu laika apstākļu gadījumā ekskursija tiks aizstāta ar līdzvērtīgu piedāvājumu uz sauszemes.

3. DIENA, 29.04. SVĒTDIENA, EKSKURSIJA UZ ZIEMEĻU SALĀM

09:30 Izbraukšana no viesnīcas.
Pilnas dienas ekskursijas laikā vispirms apstāsimies Leirvikas vikingu apmetnē. Tad pa zemūdens tuneli brauksim uz Klaksviku, kur apskatīsim Kristiešu baznīcu, kas tiek uzskatīta par vienu no pašām skaistākajām baznīcām Fēru salās. Apmeklēsim Kunoju, kurā atrodas skaisti apstādījumi. Pēc pusdienām Klaksvikā ar kuģīti brauksim uz Kalsoju, kas tiek dēvēta par Flautas salu, tās izstieptās un šaurās formas un daudzo tuneļu dēļ. Mikladālurā varēs apskatīt Roņu sievietes skulptūru, kas novietota šeit pavisam nesen un kas saistīta ar senu fēriešu leģendu par roņiem, kuri “Divpadsmitajā naktī” iznāca no jūras, nometa savas ādas un uz brīdi kļuva par cilvēkiem. Tad, kad roņiem nācās atgriezties jūrā, viens no viņiem to nevarēja vairs izdarīt, jo viņa āda bija nozagta… (Ekskursijas ilgums ~10 stundas).
Cena:105 EUR 
Cenā iekļauts: transports, angliski runājoša gida pakalpojumi, kuģa biļete, ieejas maksa baznīcā un pusdienas (ūdens un kafija iekļauta).
Vietu skaits ierobežots, rezervācija un apmaksa līdz 12.03.2018. Sliktu laika apstākļu gadījumā ekskursija tiks aizstāta ar līdzvērtīgu piedāvājumu uz sauszemes.

4. DIENA, 30.04.PIRMDIENA, VESTMANNA PUTNU KLINTIS

9:00 Izbraukšana no viesnīcas. Tiem, kas dodas ekskursijā, bagāža jāņem līdz.
No viesnīcas dosimies uz Vestmannu, kur kāpsim kuģītī. Divu stundu brauciena laikā apskatīsim tūristu visplašāk apmeklēto vietu Fēru salās – Vestmanna putnu klintis. Brauksim cauri jūras šaurumiem, apmeklēsim grotas un pietuvosimies 2000 pēdu augstām piekrastes klintīm, kur daudzi no putniem, kas sastopami Fēru salās, vij savas ligzdas. Pēc atgriešanās krastā ieturēsim pusdienas un tad dosimies tieši uz lidostu. (Ekskursijas ilgums ~ 5 stundas).
Cena: 120 EUR 
Cenā iekļauts: transports, kuģīša biļete, pusdienas (ūdens un kafija iekļauta) un angliski runājoša gida pakalpojumi.
Vietu skaits ierobežots, rezervācija un apmaksa līdz 12.03.2018. Sliktu laika apstākļu gadījumā ekskursija tiks aizstāta ar līdzvērtīgu piedāvājumu uz sauszemes. 
13:20 Transfērs no viesnīcas uz lidostu tiem, kuri nebrauc ekskursijā.
16:10 Izlidošana uz Rīgu.

Papildus informācija

VIESNĪCA

Viesnīca Foroyar 4**** Slavenu dāņu arhitektu projektētā 4* viesnīca Foroyar atrodas apm. 2 km attālumā no Fēru salu galvaspilsētas un Nolsoy fjorda uz kuriem no viesnīcas logiem paveras brīnišķīgs skats. Viesnīcas jumts ir apaudzēts ar zāli un tai blakus ganās aitas. Līdz tuvākajai autobusa pieturai jāiet vien 5 min.

Plašajās un mājīgajās istabās ir viss nepieciešamais viesu ērtībām: apkure, kabeļu un satelīta TV, WI-FI, minibārs, fēns, kafijas /tējas pagatavošanas ierīce. Seifs pieejams reģistratūrā.

Brokastis un vakariņas var nobaudīt viesnīcas restorānā, bet dzērienus iegādāties bārā.
Noīrēto automašīnu var novietot bezmaksas stāvvietā.

PAR FĒRU SALĀM

Galvenais iemesls, kāpēc apmeklēt Farēru salas, ir, protams, daba. Nesabojāta, tīra, mežonīga, Ziemeļatlantijas nesaudzīgajiem vējiem un nepārtaukti mainīgajiem laika apstākļiem pakļauta, tā neliks vilties nevienam dramatisku ainavu cienītājam. Un vienalga, vai dosieties pārgājienā kājām, vai apskatīsiet stāvās, nepieejamās klintis, kas norobežo arhipelāgu no ziemeļiem un rietumiem, no kuģa klāja, vai arī izmantosiet lieliskas kvalitātes ceļus un tuneļus, kas savstarpēji savieno lielāko daļu no salām, braucot ar sauszemes transportu.
Farēru salas ir iekārots galamērķis putnu vērotājiem, jo te ligzdo viena no lielākajām alku kolonijām un pati ievērojamākā vētrasputnu saime pasaulē. Te var izbraukt selgā, lai satiktu vaļus un delfīnus. Te var, mugursomu plecos, apskatīt salu pēc salas, kāpjot pakalnu virsotnēs, nolaižoties zaļas, sulīgas zāles klātās ielejās, kur retums pavīd velēnu jumtiem klāti mājokļi, vērot kādu no ūdenskritumiem, kas, nekad neapstājoties, krīt tieši okeānā, gaidīt, kad pašķirsies migla, lai ieraudzītu kādu vēl neredzētu, satriecošu ainavu un saprastu cilvēka niecību varenās dabas priekšā. „Tiem, kuriem patīk Ziemeļi, patiks katrs kvadrātmetrs”, saka zinātājs.

Gaisa temperatūra: ap 6C-8C dienā, ap 4C naktī.

Laikapstākļi: ārkārtīgi mainīgi – īslaicīgs lietus iespējams vairākas reizes dienā. iespējams arī sniegs, vējains, dienas gaisma – 16 stundas.

Jāņem līdz: vēja un ūdensnecaurlaidīgu, siltu jaku, vēlams arī šādas bikses, ūdensnecaurlaidīgus, tūrismam piemērotus zābakus. Galvassega un cimdi Fēru salās noder pat vasarā.

Atļautais bagāžas apjoms : 8 kg rokas bagāža + 23 kg reģistrētā bagāža

Laika starpība ar Latviju: 2 stundas

Valūta: Dānijas krona (DKK) 1EUR=7.44DKK

Svarīgi: Galamērķī ekskursijām pieteikties vairs nevarēs! Pēdējais termiņš ekskursiju iegādei – 12.03.2018!

 

Farēru salas Lieldienās (ar Flymeaway)

Priekšstatījums