Dienvidāfrika - priekšstati un mīti

4.3

Ceļotāju Vērtējums
6 atsauksmes

Maza Grupa

Dienvidāfrikas Republika ir aizraujoša un sarežģīta zeme. Vēl joprojām, pēc rasu segregācijas, tā ir ceļā uz savas identitātes veidošanu. Neapšaubāmi tā ir enerģijas pārbagāta, kur ceļotāji vēlas atgriezties vēl un vēl. Lai vai ko Jūs vēlētos – viss ir atrodams Dienvidāfrikā: pludmales, savvaļas dzīvnieki, pilsētas un nakts dzīve, māksla, sports, lieliska vietējā virtuve un vīni, vēsturiskas cīņas, botāniskie dārzi, SPA viesnīcas un pasaules klases kosmētika, platīns, dimanti, zelts un cilvēki.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
28.10.2018 09.11.2018 13 Vietu nav 3290 € Programma

Piezīmes:
Grupas vadītājs: Uldis Alksnis. grupas sapulce 01.10. pulksten 18:15.

Ceļojuma programma

Rīga – Stambula – Johannesburga –  Sovieto  Mpulamanga  Krīgera nacionālais parks – Hluhluve nacionālais parks – Svazilanda – Zululand  Durbana – Keiptauna – Stellenboša Stambula – Rīga

Vai šis ceļojums ir Tev piemērots?

 • 4 stundu gaidīšanas laiks Stambulā lidojot uz Johannesburgu un no Keiptaunu;
 • Viens iekšējais lidojums 2 stundu garumā;
 • Viens garš pārbrauciens  - 415 km, ~ 6 – 7 stundas;
 • Nepieciešama izziņa no darba vietas;
 • Nepieciešama izziņa no bankas par konta apgrozījumu par pēdējiem 3 mēnešiem.

1. diena, svētdiena, 28.10. Rīga – Stambula

16.30 pulcēšanās Rīgas lidostā. 18.50 – 21.55 lidojums Rīga – Stambula.

2. diena, pirmdiena, 29.10. Stambula – Johannesburga

01.40 – 10.35 lidojums Stambula – Johannesburga. Transfērs uz viesnīcu. Drošības apsvērumu dēļ nakšņosim ārpus Johannesburgas. Ceļojumu pa Dienvidāfrikas Republiku sāksim uzreiz pēc iekārtošanās viesnīcā. Tādēļ ieteikums – jau Rīgā sagatavot atsevišķā somā piemērotas vieglas drēbes un apavus. Dienas atlikušajā daļā apmeklēsim Sowieto -  vietējo melnādaino iedzīvotāju rajonu, kas speciāli tika izveidots apartrīda laikā. Aparteīda muzejs - 1948. gadā Dienvidāfrikā tika izveidots aparteīda režīms. Un vairāk nekā 40 gadus, melnādainie un baltie dzīvoja atsevišķi, bet, citiem vārdiem sakot, melnādainajiem nebija praktiski nekādu tiesību. Mūsdienās, 22 gadus pēc aparteīda beigām, par šīm vēstures lappusēm liecina aparteīda muzejs. Nakts viesnīcā Johannesburgas pievārtē.  

3. diena, otrdiena, 30.10. Johannesburga – Mpumalanga – Krīgera nacionālais parks

Pēc brokastīm dodamies ceļā uz Mpumalanga provinci sauktu arī par Paradīzes zemi, kas savu nosaukumu aizguvusi izcilu dabas skatu dēļ. Pa ceļampiestāsim pie Fortrekeru monumenta, kas kā sargtornis paceļas Pretorijas dienvidu daļā un ir būtiska vēsturiska liecība, lai izprastu āfrikāņu - būru vēsturi. Turpināsim braukt pa gleznaino Panorāmas ainavu ceļu uz divdesmit sešus kilometrus garo un ap 800 metru dziļo Blyde kanjonu un (God”s Window), Dieva logu – dabas ainavu kopumu ar kanjoniem, klinšu veidojumiem un ūdenskritumiem, kas sevišķi labi skatāms no augstās kraujas malas  skaidrā laikā pirms iebraukšanas Krīgera nacionālajā parkā. Nakts lodge tipa apmetnē pie parka.

4. diena, trešdiena, 31.10. Krīgera nacionālais parks

Brokastis šorīt ņemam līdz un dodamies dēku un pārsteigumu braucienā -  safari pa parku grupas autobusā.  Šis svahili cilts vārds - safari - nozīmē jūsmīgu ceļojumu dabā. Parkā graciozo impalu, uzmanīgo zebru, majestātisko žirafju un daudzskaitlīgo putnu bari jūtas drošībā un aizsardzībā. Vēl krāšņāku šo dienu vērtīs tikšanās ar kādu no lieliskā piecinieka: lauvu, ziloni, bifeli, leopardu vai degunradzi. Pēcpusdienā parku apmeklēsim kopā ar reindžeri, braucot vaļējos džipos. Nakts lodge tipa apmetnē pie parka.

5. diena, ceturtdiena, 01.11. Krīgera nacionālais parks – Svazilenda

Turpmākais  ceļojums ved cauri  Svazilendas karaļvalsti – mazu, neatkarīgu vienību varenās Dienvidāfrikas Republikas austrumu pusē. Mēs uz laiku atvadāmies no Dienvidāfrikas Republikas un braucam paciemoties mazajā Svazilendā – karalistē, kuru apdzīvo swazi. Svazilendas īpašā iezīme ir stikla mākslinieciskā apstrāde, tādēļ daļu no laika šajā nelielajā zemē veltīsim Ngwenya stikla apstrādes darbnīcas apmeklējumam, kur varēsim vērot talantīgo stikla pūtēju darbu. Pēcpusdienā, ja atliks laiks, par papildus samaksu, būs iespēja apmeklēt Svazi sveču fabriku. Brīnišķīgas dāvanas mājiniekiem. Nakts viesnīcā Svazilandā.

6. diena, piektdiena, 02.11. SVazilendaHluhluve dabas parks

No viesmīlīgās Svazilendas pārbrauksim uz vēl vienu dabas parku Dienvidāfrikā – Hluhluve. Svazilendas dienvidrietumu līdzenumi ir pilnīga pretstatu ainava tās kalnainajām ainavām ziemeļos. Cukurniedru lauki mijas ar krūmainajām savannas ainavām. Kalnu grēda valsts austrumu daļā veido dabisku robežu starp Svazilendu un Mozambiku. Hluhluves parks ir vecākais dzīvnieku aizsardzības objekts Āfrikā un reto balto degunradžu mājvieta. Parka teritorija ir ar skaistu apvidu: ar paugurainu reljefu un zaļiem pakalniem. Te skatāmi gandrīz visi dzīvnieki no lielā piecinieka. Pēcpusdienā dosimies safari ceļojumā džipos kopā ar reindžeri. Nakts viesnīcā pie Hluhluve dabas parka.

7. diena, sestdiena, 03.11. Hluhluve dabas parks – Zulu zeme – Durbana (260 km)

Šodien pārbrauksim vēl vairāk uz dienvidiem, uz  Durbanu - pilsētu indijas okeāna piekrastē. Bet pa ceļam iepazīsim Zulu tautas tradīcijas un parašas. Īsa Durbanas apskates ekskursija.Savstarpēji mijiedarbojoties indiešu, āfrikāņu kultūras elementiem, mūs sagaida kontrastu un dzīvības pilna metropole. Durbana - Zulu tautas valodā Thekwini, nozīmē vieta, kur zeme tiekas ar okeānu. Tās Zelta jūdžu pludmale, atrazdamās silto un mitro subtropu zonā, visu gadu lutina atpūtniekus ar maigo jūras ūdeni un saules siltumu. Nakts viesnīcā Durbanā.

8. diena, svētdiena, 04.11. durbana – Keiptauna  

Transfērs uz lidostu, lai dotos uz Keiptaunu. Te iekārtojamies autobusā un sākam nelielu iepazīšanās ekskursiju pa pilsētu. Keiptauna ir īsta kultūras pērle, kuru spodrinājusi daudzveidīgo tautību saplūšana ar vietējām ciltīm. Vienlaikus ar spilgtām daudzstāvu offisu būvēm, harmoniski sadzīvo dažādie arhitektūras stili no karalienes Viktorijas laikiem. Pilsētā pabūsim pie Labās Cerības pils, kas savulaik kalpojusi kā cietoksnis; lielākajā pilsētas parkā – Company’s Garden, kur senāk, ap 1650. gadu,  izvietojās Jan van Riebeeck’s dārzeņu dobes. Apmeklēsim Castle of Good Hope un dienas noslēgumā – viens no Dienvidāfrikas simboliem un lepnums – dimantu pasaule, kur vērosim to, malkojot glāzi vīna un izvēlēsimies katrs sev kādu atmiņu no Dienvidāfrikas dārgakmeņu kolekcijas. Nakts viesnīcā Keiptaunā.  

9. diena, pirmdiena, 05.11. Keiptauna

Keiptaunas apskates objektu pērle ir vertikālais pacēlājs uz Table Mountain virsotni (par papildus maksu ~ 290 ZAR vai 25EUR) – tas ir 1086 m virs jūras līmeņa pacēlies kalnu masīvs, kura pakājē iegūlusi Keiptauna. Uz Table Mountain virsotni Maclear’s Beacon ved 1244 m garš pacēlājs.  Šī kalnu grēda ir īsta botāniķu paradīze: te atrodamas ap 2250 augu sugas un dažas no tām nav sastopamas citviet pasaulē. No Table Mountain paveras iespaidīga panorāma pāri Keiptaunai uz Atlantijas okeānu. Pacēlāja darbība ir ļoti atkarīga no laika apstākļiem. Tādēļ par šo aktivitāti jāmaksā uz vietas.. Aizraujošs brauciens pa gleznaino okeāna piekrasti - pa Chapman's Peak Drive uz Labās Cerības ragu. Labās Cerības rags  - vienreizēja un krāšņa, milzīga klints pret kuru sitas okeāna viļņi un drāžas virpuļojošs vējš.  Bagātīgas vakariņas Zelta restorānā. Vakars brīvai pastaigai pa apgaismoto pilsētu. Nakts 4* viesnīcā netālu no pludmales.

10. diena, otrdiena, 06.11. Keiptauna

Brīva diena, lai atpūstos, peldētos, sauļotos, pastaigātos pa pludmali. Nakts 4* viesnīcā netālu no pludmales.

11. diena, trešdiena, 07.11. Keiptauna – Vīna tūre  kersefontein

No Keiptaunas šodien dodamies baudīt slavenos Dienvidāfrikas vīnus un degustēt kādu siera šķirniDienvidāfrikas vīni pazīstami jebkurā pasaules vietā. Pabūsim vairākās vīna darītavās, kas atrodas pievilcīgās mazpilsētiņās ar senām vīna darīšanas tradīcijām. Pirmie vīnu reģiona vīni dienas gaismu ieraudzīja  1699. gadā un šodien vīndari lepojas ar balto, sarkano un deserta vīnu šķirņu daudzveidību. Pa ceļam piestāsim pie Groot Drakenstein cietuma, kur savulaik tika turēts ieslodzījumā Nelsons Mandela. Nobaudījuši vīnus, dodamies apciemot lauku saimniecību, kur saimnieko simpātisks baltu izcelsmes fermeris. Te paliksim un nakšņosim. Ceļojuma noslēguma atvadu vakariņas.  Nakts lauku saimniecībā.  

12. diena,ceturtdiena, 08.11. Keiptauna  Stambula

Brīva priekšpusdiena lauku saimniecībā. Transfērs uz Keiptaunas lidostu. 17.55 lidojums Keiptauna – Stambula.

13. diena, piektdiena, 09.11.  Stambula – Rīga

05.50 ielidošana Stambulā. 10.10 – 12.10 lidojums Stambula – Rīga.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Stambula – Johannesburga. Durbana – Keiptauna.  Keiptauna – Stambula – Rīga;
 • transporta pakalpojumi: autobuss ceļojuma laikā, džipi safari laikā;
 • nakšņošana 3* viesnīcās divvietīgos numuros un lodge tipa apmetnēs, 4* viesnīcā pie Atlantijas okeāna un lauku saimniecībā viesu mājā;
 • 10 brokastis, 7 vakariņas, 1 pusdienas; 
 • safari ar autobusu Krīgera parkā un ar džipiem pēcpusdienā, safari ar džipiem Hluhluves parkā un parku ieejas maksas; 
 • Dienvidāfrikas vīza;
 • latviski runājoša grupas vadītāja, angliski vai krieviski runājošu vietējo šoferu un gidu pakalpojumi.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • dzeramnauda šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam.

Piemaksa: par vienvietīgu numuru –  395 EUR

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pases kopija un jānoslēdz ceļojuma līgums
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR  avansa iemaksas
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 10 nedēļas (70 dienas) (19.08.) pirms ceļojuma
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 6 nedēļas (42 dienas) (16.09.) pirms ceļojuma                         

Ceļojuma anulācijas noteikumi:  

 • atsakoties no pieteikšanās dienas līdz 50 (08.09.)  dienas pirms ceļojuma, tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49–36 (09.09.- 22.09.) dienas pirms ceļojuma, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas (22.09.) (5 nedēļas) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Ceļojumam un vīzai nepieciešamie dokumenti:

 • aizpildīta anketa ar prasītiem personas datiem;
 • ceļošanai derīga pase ar derīguma termiņu ne mazāku kā 6 mēneši pēc atgriešanās un 2 brīvas lappuses vīzu sadaļā;
 • veselības apdrošināšana;
 • 2 fotokartiņas 3 x 4 cm;
 • bankas konta izraksts par pēdējiem 3 mēnešiem ar bankas darbinieka parakstu un zīmogs;
 • izziņa angļu valodā no darba vietas adresēta Dienvidāfrikas vēstniecībai, ka tiks saglabāta darba vieta atgriežoties no ceļojuma;
 • pensionāriem – pensionāru apliecības kopija;
 • bērnam - izziņa no skolas angļu valodā, ka atļauts doties ceļojumā mācību laikā, dzimšanas apliecības notariāli apstiprināts tulkojums angļu valodā un iesniegums no vecākiem adresēts Dienvidāfrikas Republikas vēstniecībai, ka materiāli nodrošinās bērnu.

Dokumenti jāiesniedz elektroniski un arī oriģināli. Dokumenti vīzai jāiesniedz līdz 24.09.

Grupas sapulce: Jēkaba Ceļojumu birojā.

Izbraukšana Piezīmes
28.10.2018 Grupas vadītājs: Uldis Alksnis. grupas sapulce 01.10. pulksten 18:15.

Dienvidāfrika - priekštati un mīti

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.