Dienvidāfrika - priekšstati un mīti

4.0

Ceļotāju Vērtējums
1 atsauksme

Maza Grupa

Dienvidāfrikas Republika ir aizraujoša un sarežģīta zeme. Vēl joprojām, pēc rasu segregācijas, tā ir ceļā uz savas identitātes veidošanu. Neapšaubāmi tā ir enerģijas pārbagāta, kur ceļotāji vēlas atgriezties vēl un vēl. Lai vai ko Jūs vēlētos – viss ir atrodams Dienvidāfrikā: pludmales, savvaļas dzīvnieki, pilsētas un nakts dzīve, māksla, sports, lieliska vietējā virtuve un vīni, vēsturiskas cīņas, botāniskie dārzi, SPA viesnīcas un pasaules klases kosmētika, platīns, dimanti, zelts un cilvēki.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
24.10.2017 06.11.2017 14 Vietu nav 3335 € Programma
09.03.2018 22.03.2018 14 Vairāk kā 6 3290 € Programma
REZERVĒT

Piezīmes:
Grupas vadītāja Ineta Pētersone. Grupas sapulce 20.09. pulksten 18:15

Ceļojuma programma

Rīga – Stambula – Johannesburga – Sun City  Pretorija Mpulamanga  Krīgera nacionālais parks – Hluhluve nacionālais parks – Svazilanda – Durbana – Keiptauna – Stellenboša – Stambula – Rīga

1. diena, otrdiena, 24.10. Rīga – Stambula

17.00 pulcēšanās Rīgas lidostā. 18.50 – 21.55 lidojums Rīga – Stambula.

2. diena, trešdiena, 25.10. Stambula – Johannesburga – Sun city

01.40 – 10.35 lidojums Stambula – Johannesburga. Ceļojumu pa Dienvidāfrikas Republiku sāksim uzreiz pēc izkāpšanas uz āfrikāņu zemes. Tādēļ ieteikums – jau Rīgā sagatavot atsevišķā somā piemērotas vieglas drēbes un apavus. Iesāksim ar pārbraucienu uz Āfrikai pilnīgi netipisku veidojumu – izdzisušā vulkānā mākslīgi uzceltu un iekārtotu pilsētu – Sun City. Pa ceļam vēl piestāsim Harbeespoort Dam amatniecības tirgū. Sun City ir pārsteidzoša ar spilgti iekārtotiem kazino, izsmalcinātiem restorāniem, plašām sporta aktivitātēm un pasaulslavenu zvaigžņu uzstāšanos. Izstaigāsim, iepazīsim un vakara gaismā baudīsim vakariņas. Nakts viesnīcā Sun City.

3. diena, ceturtdiena, 26.10. Sun city – Johannesburga (162 km)

Atvadāmies no ekstravagantās Sun City un ceļojam uz galvaspilsētu Pretoriju. Pilsēta dibināta 1855. gadā un 5 gadus vēlāk kļuva par Būru valsts Dienvidāfrikas Republiku. Ir vairāki vēstures liecinieki būru valdīšanas laikam – tāds ir Church (Baznīcas) laukums, ar impozanto Paula Krīgera statuju. Fortrekera monuments, kas kā sargtornis paceļas Pretorijas dienvidu daļā, ir būtiska vēsturiska liecība, lai izprastu āfrikāņu - būru vēsturi.  Union Buildings - pilsētas rietumu daļā, ir valdības un  prezidenta oficiālā mītne. To ieskauj bagātīgs augu, koku un skulptūru dārzs, kas ir neatņemama Pretorijas apskates sastāvdaļa. Nakts viesnīcā Pretorijā.  

4. diena, piektdiena, 27.10. Johannesburga – Mpumalanga (416 km)

Šodien dosimies uz Blyde upes kanjonu – sešu līdz 800 metru dziļais kanjons stiepjas vairāk nekā divdesmit sešu kilometru garumā un ir bagātīgs pārsteidzošām ainavām. Redzēsim Bourke Luck Potholes – iepādīgāko dabas atrakciju. Pilgrims Rest  - gleznains ciemats, kas kopš 1986. gada deklarēts kā nacionālais monuments. Nakts viesnīcā Mpumalangā.

5. diena, sestdiena, 28.10. MPUMALANGA – Krīgera nacionālais parks – MPUMALANGA

Brokastis. Dēku un pārsteigumu diena no saullēkta līdz saulrietam: safari – šis svahili cilts vārds nozīmē jūsmīgu ceļojumu dabā. Parkā graciozo impalu, uzmanīgo zebru, majestātisko žirafju un daudzskaitlīgo putnu bari jūtas drošībā un aizsardzībā. Ceļojums pa parku grupas autobusā.  Vēl krāšņāku šo dienu vērtīs tikšanās ar kādu no lieliskā piecinieka: lauvu, ziloni, bifeli, leopardu vai degunradzi. Nakts lodge tipa apmetnē Mpumalangā. 

6. diena, svētdiena, 29.10. Krīgera nacionālais parks – Swazilanda (260 km)

Turpmākais  ceļojums ved uz Svazilendas karaļvalsti – mazu, neatkarīgu vienību varenās Dienvidāfrikas Republikas rietumu krastā. Mēs uz laiku atvadāmies no Dienvidāfrikas Republikas un braucam paciemoties mazajā Swazilandā – karalistē, kuru apdzīvo swazi. Svazilendas īpašā iezīme ir stikla mākslinieciskā apstrāde, tādēļ daļu no laika šajā nelielajā zemē veltīsim Ngwenya stikla apstrādes darbnīcas apmeklējumam. Nakts viesnīcā Swazilandā.

7. diena, pirmdiena, 30.10. Swazilanda – Hluhluve dabas parks (206 km)

No viesmīlīgās Swazilandas pārbrauksim uz vēl vienu dabas parku Dienvidāfrikā – Hluhluve.  Pa ceļam piestāsim aplūkot slavenās svazu sveces, kas kļuvušas par īpašāko piemiņas velti no Svazilendas. Vēl izstāgāsim Happy Valley autentisko āfrikāņu tirgu ar kvalitatīviem darinājumiem, ekskluzīviem kokgriezumiem, iespaidīgām rotas lietām. Te iespēja iegādāties āfrikāņu košos darinājumus saviem mīļajiem mājās palicējiem. Swazilandas dienvidrietumu līdzenumi ir pilnīgi pretstatu ainava tās kalnainajām ainavām ziemeļos. Cukurniedru lauki mijas ar krūmainajām savannas ainavām. Kalnu grēda valsts austrumu dalā veido dabisku robežu starp Swazilendu un Mozambiku. Nakts viesnīcā pie Hluhluve dabas parka. 

8. diena, otrdiena, 31.10. Hluhluve dabas parks (260 km) – Durbana

Vēl viens rīts pie Āfrikas savvaļas dzīvniekiem. Sasēdīsimies džipos un izbraukāsim Hluhluve – Imfolozi dabas rezervātu, kas atrodas KwaZulu – Natal reģionā. Šis plaukstošais rezervāts atrodas Zulu zemes pašā viducī, kur Zulu karavīri savulaik cīnījās par savu neatkarību. Hluhluves parks ir vecākais dzīvnieku aizsardzības objekts Āfrikā un reto balto degunradžu mājvieta. Parka teritorija ir viens no skaistākajiem apvidiem – ar paugurainu reljefu un zaļiem pakalniem. Te skatāmi gandrīz visi dzīvnieki no lielā piecinieka. Pēc safari, pārbrauksim vēl vairāk uz dienvidiem, uz  Durbanu. Nakts viesnīcā Durbanā.

10. diena, trešdiena, 01.11. durbana

Brīva pusdiena atpūtai pie Indijas okeāna. Īsa Durbanas apskates ekskursija. Durbana – īpatnēja pilsēta Indijas okeāna krastā. Savstarpēji mijiedarbojoties indiešu, āfrikāņu kultūras elementiem, mūs sagaida kontrastu un dzīvības pilna metropole. Durbana - Zulu tautas valodā Thekwini, nozīmē vieta, kur zeme tiekas ar okeānu. Tās Zelta jūdžu pludmale, atrazdamās silto un mitro subtropu zonā, visu gadu lutina atpūtniekus ar maigo jūras ūdeni un saules siltumu. Nakts viesnīcā Durbanā.

10. diena, ceturtdiena, 02.11. durbana – Keiptauna   

Transfērs uz lidostu, lai dotos uz Keiptaunu. Te iekārtojamies autobusā un sākam nelielu iepazīšanās ekskursiju pa pilsētu. Keiptauna ir īsta kultūras pērle, kuru spodrinājusi daudzveidīgo tautību saplūšana ar vietējām ciltīm. Vienlaikus ar spilgtām daudzstāvu offisu būvēm, harmoniski sadzīvo dažādie arhitektūras stili no karalienes Viktorijas laikiem. Pilsētā pabūsim pie Labās Cerības pils, kas savulaik kalpojusi kā cietoksnis; lielākajā pilsētas parkā – Company’s Garden, kur senāk, ap 1650. gadu,  izvietojās Jan van Riebeeck’s dārzeņu dobes. Nakts viesnīcā Keiptaunā.   

11. diena, piektdiena, 03.11. Keiptauna – vīna tūre – keiptauna

Dienvidāfrikas vīni pazīstami jebkurā pasaules vietā. Pabūsim vairākās vīna darītavās, kas atrodas pievilcīgās mazpilsētiņās ar senām vīna darīšanas tradīcijām. Pirmie vīnu reģiona vīni dienas gaismu ieraudzīja  1699. gadā un šodien vīndari lepojas ar balto, sarkano un deserta vīnu šķirņu daudzveidību. Pa ceļam piestāsim pie Groot Drakenstein cietuma, kur savulaik tika turēts ieslodzījumā Nelsons Mandela. Nakts viesnīcā Keiptaunā.

12. diena, piektdiena, 04.11. Keiptauna

Keiptaunas apskates objektu pērle ir vertikālais pacēlājs uz Table Mountain virsotni (par papildus maksu) – tas ir 1086 m virs jūras līmeņa pacēlies kalnu masīvs, kura pakājē iegūlusi Keiptauna. Uz Table Mountain virsotni Maclear’s Beacon ved 1244 m garš pacēlājs.  Šī kalnu grēda ir īsta botāniķu paradīze: te atrodamas ap 2250 augu sugas un dažas no tām nav sastopamas citviet pasaulē. No Table Mountain paveras iespaidīga panorāma pāri Keiptaunai uz Atlantijas okeānu. Pacēlāja darbība ir ļoti atkarīga no laika apstākļiem. Tādēļ par šo aktivitāti jāmaksā uz vietas (~20 EUR ). Aizraujošs brauciens pa gleznaino okeāna piekrasti - pa Chapman's Peak Drive uz Labās Cerības ragu.  Labās Cerības rags  - vienreizēja un krāšņa, milzīga klints pret kuru sitas okeāna viļņi un drāžas virpuļojošs vējš.  Dienas noslēgumā – viens no Dienvidāfrikas simboliem un lepnums – dimantu pasaule, kur vērosim to aptrādi un izvēlēsimies katrs sev kādu atmiņu no Dienvidāfrikas dārgakmeņu kolekcijas. Bagātīgas vakariņas. Vakars brīvai pastaigai pa apgaismoto pilsētu. Nalts viesnīcā Keiptaunā.

13. diena, sestdiena, 05.11. Keiptauna – stambula

Brīva priekšpusdiena: iepirkšanās, pastaigas, savu interešu objekti. Transfērs uz lidostu. 17.50 lidojums Keiptauna – Stambula.

14. diena, pirmdiena, 06.11. Stambula – Rīga

05.50 ielidošana Stambulā. 10.10 – 12.10 lidojums Stambula – Rīga.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Stambula – Johanesburga. Durbana - Keiptauba. Keiptauna – Stambula – Rīga;
 • lidostu nodokļi;
 • transporta pakalpojumi: autobuss ceļojuma laikā;
 • nakšņošanu 3* viesnīcās divvietīgos numuros un lodge tipa apmetnēs;
 • 10 brokastis, 10 vakariņas;
 • afari ar autobusu Krīgera parkā, safari ar džipu Hluhluves parkā un parku ieejas maksas;
 • Dienvidāfrikas vīza;
 • latviski runājoša grupas vadītāja pakalpojumi, angliski runājošu vietējo šoferu un gidu pakalpojumu apmaksa.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam, dzeramnauda šoferiem, gidiem un apkalpojošam personālam 

Piemaksa:

 • par vienvietīgu numuru –  375 EUR

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešami pases kopija un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR  avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 10 nedēļas  (70 dienas) (15.08.) pirms ceļojuma;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 6 nedēļas (42 dienas) (12.09.) pirms ceļojuma.                       

Ceļojuma anulācijas noteikumi:  

 • atsakoties no pieteikšanās dienas līdz 50 (04.09.)  dienas pirms ceļojuma, tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49–36 (05.09. – 18.09.) dienas pirms ceļojuma, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas (18.09.) (5 nedēļas) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Ceļojumam un vīzai nepieciešamie dokumenti:

 • aizpildīta anketa ar prasītiem personas datiem;
 • ceļošanai derīga pase ar derīguma termiņu ne mazāku kā 6 mēneši pēc atgriešanās un 2 brīvas lappuses vīzu sadaļā;
 • veselības apdrošināšana;
 • 2 fotokartiņas 3 x 4 cm;
 • bankas konta izraksts par pēdējiem 3 mēnešiem ar bankas darbinieka parakstu un zīmogs;
 • izziņa angļu valodā no darba vietas adresēta Dienvidāfrikas vēstniecībai, ka tiks saglabāta darba vieta atgriežoties no ceļojuma;
 • pensionāriem – pensionāru apliecības kopija;
 • bērnam - izziņa no skolas angļu valodā, ka atļauts doties ceļojumā mācību laikā, dzimšanas apliecības notariāli apstiprināts tulkojums angļu valodā un iesniegums no vecākiem adresēts Dienvidāfrikas Republikas vēstniecībai, ka materiāli nodrošinās bērnu.
  Dokumenti jāiesniedz elektroniski un arī oriģināli. Dokumenti vīzai jāiesniedz līdz 30.09.

Grupas sapulce: Jēkaba Ceļojumu birojā.

Ceļojuma programma

Vai šis ceļojums ir Tev piemērots?

 • 7 stundas gaidīšanas laiks Stambulā lidojumam uz Keiptaunu;
 • Viens iekšējais lidojums 2 stundu garumā;
 • Viens garš pārbrauciens - 415 km, ~ 6 – 7 stundas;
 • Nepieciešama izziņa no darba vietas;
 • Nepieciešama izziņa no bankas par konta apgrozījumu.

Rīga – Stambula – Keiptauna – Durbana – Hluhluve nacionālais parks – Svazilanda – Krīgera nacionālais parks – Mpulamanga – Pretorija – Sun City – Johannesburga – Stambula – Rīga

1. diena, PIEKTDIENA, 09.03. Rīga – Stambula

10.40 pulcēšanās Rīgas lidostā. 12.45 – 16.40 lidojums Rīga – Stambula. Brīvs vakars Stambulā (5-7 stundas).

2. diena, SESTDIENA, 10.03. Stambula – Keiptauna

02.45 lidojums Stambula – Keiptauna. Nakts lidmašīnā. 13.00 ierašanās Keiptaunā. Neliela iepazīšanās ekskursija pa Keiptaunu. Dienvidāfrikas Republikas administratīvā galvaspilsēta Keiptauna ir viena no desmit visvairāk apmeklētākajām pilsētām pasaulē. No Table Mountain virsotnes paveras krāšņs skats uz  visu pilsētu un Atlantijas okeāna Table un Houst līčiem un Divpadsmit Apustuļiem, kas ir kalnu grēdas turpinājums. Transfērs uz viesnīcu. Atpūta pēc garā pārlidojuma. Nakts viesnīcā Keiptaunā. 

3. diena, svētdiena, 11.03. Keiptauna – vīna tūre – keiptauna

Dienvidāfrikas vīni pazīstami jebkurā pasaules vietā. Pabūsim vairākās vīna darītavās, kas atrodas pievilcīgās mazpilsētiņās ar senām vīna darīšanas tradīcijām. Pirmie vīnu reģiona vīni dienas gaismu ieraudzīja  1699. gadā un šodien vīndari lepojas ar balto, sarkano un deserta vīnu šķirņu daudzveidību. Anura Wine Estate – iepazīsim tā vīna pagrabus un baudīsim sieru un degustēsim vīnu. Pa ceļam piestāsim pie Groot Drakenstein cietuma, kur savulaik tika turēts ieslodzījumā Nelsons Mandela. Tālāk dosimies uz Franschhoek īpašumiem, kur nogaršosim citādus vīnus. Atceļā uz Keiptaunu piestāsim Hells Hoogte kalnu pārejā ar skaistu skatu uz apkārtni. Nakts viesnīcā Keiptaunā.

4. diena, pirmdiena, 12.03. Keiptauna

Keiptaunas apskates objektu pērle ir vertikālais pacēlājs uz Table Mountain virsotni – tas ir 1086 m virs jūras līmeņa pacēlies kalnu masīvs, kura pakājē iegūlusi Keiptauna. Uz Table Mountain virsotni Maclear’s Beacon ved 1244 m garš pacēlājs.  Šī kalnu grēda ir īsta botāniķu paradīze: te atrodamas ap 2250 augu sugas un dažas no tām nav sastopamas citviet pasaulē. No Table Mountain paveras iespaidīga panorāma pāri Keiptaunai uz Atlantijas okeānu. Pacēlāja darbība ir ļoti atkarīga no laika apstākļiem. Tādēļ par šo aktivitāti jāmaksā uz vietas (~20 EUR ). Aizraujošs brauciens pa gleznaino okeāna piekrasti - pa Chapman's Peak Drive uz Labās Cerības ragu.  Labās Cerības rags  - vienreizēja un krāšņa, milzīga klints pret kuru sitas okeāna viļņi un drāžas virpuļojošs vējš.  Dienas noslēgumā – viens no Dienvidāfrikas simboliem un tās lepnums – dimantu pasaule, kur vērosim to aptrādi un izvēlēsimies katrs sev kādu atmiņu no Dienvidāfrikas dārgakmeņu kolekcijā. Aizraujoša āfrikāņu stila mūzika un bagātīgas vakariņas. Vakars brīvai pastaigai pa apgaismoto pilsētu. Nakts viesnīcā Keiptaunā.

5. diena, otrdiena, 13.03. keiptauna – durbana

Transfērs uz lidostu lidojumam uz Durbanu. Brīvais laiks. Atpūta Indijas okeāna piekrastē. Nakts viesnīcā Durbanā.

6. diena, trešdiena, 14.03. Durbana – Hluhluwe nacionālais parks

Durbana – īpatnēja pilsēta Indijas okeāna krastā. Savstarpēji mijiedarbojoties indiešu, āfrikāņu kultūras elementiem, mūs sagaida kontrastu un dzīvības pilna metropole. Viktorijas ielas indiešu tirgus, delfinārijs, kurā izrādēs piedalās arī haizivis, Āfrikas mākslas un kultūras centrs. Durbana - Zulu tautas valodā Thekwini, nozīmē vieta, kur zeme tiekas ar okeānu. Durbana, un tās  Zelta jūdžu pludmale, atrazdamās silto un mitro subtropu zonā, visu gadu lutina atpūtniekus ar maigo jūru un saules siltumu. Vēlāk pārbrauciens uz Hluhluves nacionālo parku - balto degunradžu paradīzi, kur mīt pasaulē vislielākā balto degunradžu populācija. Safari izbrauciens parkā ar džipiem. Nakts viesnīcā pie parka.

7. diena, ceturtdiena, 15.03. hluhluwe nacionālis parks – swaziland

Pēc pavadīta rīta safari parkā, turpmākais  ceļojums ved uz Svazilendas karaļvalsti – mazu, neatkarīgu vienību varenās Dienvidāfrikas Republikas  rietumu krastā. Cauri cukurniedru plantācijām, kas plešas abpus Big Bend pilsētai, cauri industrālajai  Manzini lielpilsētai,  dosimies gandrīz līdz Svazilendas galvaspilsētai Mbabane, kura būs jūsu nakšņošanas vieta ceļā uz pasaulslavenajiem Āfrikas dzīvnieku parkiem. Pa ceļam piestāsim aplūkot slavenās svazu sveces, kas kļuvušas par īpašāko piemiņas velti no Svazilendas.  Vēl izstaigāsim Happy Valley autentisko āfrikāņu tirgu. Nakts viesnīcā Svazilendā.

8. diena, piektdiena, 16.03. swaziland – krīgera nacionālais parks

Svazilendas īpašā iezīme ir stikla mākslinieciskā apstrāde, tādēļ daļu no laika šajā nelielajā zemē veltīsim Ngwenya stikla apstrādes darbnīcas apmeklējumam. Tad dosimies uz Jeep Reef robežas šķērsošanas punktu, kas savieno Svazilendas karaļvalsti un Dienvidāfriku, un tālāk garā pārbraucienā uz visvecāko un bagātīgāko savvaļas dzīvnieku rezervātu Āfrikā -  Krīgera nacionālo parku, kura robežu dienvidos ieskauj Krokodilu un ziemeļos Limpopo upes. Krīgera parku 1898. gadā nodibināja tā laika Dienvidāfrikas prezidents Pauls Krīgers. Pēcpusdienā safari parkā ar savu autobusu. Nakts Krīgera nacionālajā parka lodge tipa apmetnē.

9. diena, sestdiena, 17.03. krīgera nacionālais parks  

Brokastis. Dēku un pārsteigumu diena no saullēkta līdz saulrietam: safari – šis svahili cilts vārds nozīmē jūsmīgu ceļojumu dabā. Parkā graciozo impalu, uzmanīgo zebru, majestātisko žirafju un daudzskaitlīgo putnu bari jūtas drošībā un aizsardzībā. Vēl krāšņāku šo dienu vērtīs tikšanās ar kādu no lieliskā piecinieka: lauvu, ziloni, bifeli, leopardu vai degunradzi. Visa diena safari Krīgera nacionālajā savā autobusā. Nakts Krīgera nacionālajā parka lodge tipa apmetnē.   

10. diena, svētdiena, 18.03. krīgera nacionālais parks – Mpumalanga

Šodien dosimies uz Blyde upes kanjonu – sešu līdz 800 metru dziļais kanjons stiepjas vairāk nekā divdesmit sešu kilometru garumā un ir bagātīgs pārsteidzošām ainavām. Redzēsim Bourke Luck Potholes – iepādīgāko dabas atrakciju. Pilgrims Rest  - gleznains ciemats, kas kopš 1986. gada deklarēts kā nacionālais monuments. Nakts viesnīcā Mpumalangā.  

11. diena, pirmdiena, 19.03. Mpumalanga – Pretorija – Johannesburga 415 km

Garš pārbrauciens uz Pretoriju. Īsa Pretorijas apskate: Union Buildings - vieta, kur atrodas Dienvidāfrikas valdības un Dienvidāfrikas prezidenta mītne un tās krāšņie dārzi. Fortrekera Monuments – iespaidīgs āfrikāņu tautu vēstures spogulis.  Nakts viesnīcā Johannesburgas pievārtē. 

12. diena, otrdiena, 20.03. Johannesburga – Sun City

No Johannesburgas ceļi vīsies Sun City virzienā, lai baudītu sauli un peldētos mākslīgajā ezerā, vai apmeklētu neiepazītās vietas neparastajā pilsētā. Nakts viesnīcā Sun City.

13. diena, trešdiena, 21.03. sun citymagaliesberg – Stambula

No rīta brīvais laiks. Iepirkšanās tūre Hartbeespoort Dam suvenīru tirgū. Transfēs uz lidostu. 19.30 lidojums Johannesburga – Stambula.

14. diena, ceturtdiena, 22.03. Stambula – Rīga

06.05 ielidošana Stambulā. 15.30 – 17.40 lidojums Stambula – Rīga.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Stambula – Keiptauna. Keiptauba – Durbana. Johannesburga – Stambula – Rīga;
 • lidostu nodokļi;
 • transporta pakalpojumi: autobuss ceļojuma laikā;
 • nakšņošanu 3* viesnīcā divvietīgā numurā un lodge tipa apmetnē;
 • 11 brokastis, 11 vakariņas;
 • vīna degustācija;
 • safari ar autobusu un parku ieejas maksas;
 • Dienvidāfrikas vīza;
 • latviski runājoša grupas vadītāja pakalpojumi, angliski runājošu vietējo šoferu-gidu pakalpojumu apmaksa.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • dzeramnauda šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam.

Piemaksa: par vienvietīgu numuru –  350 EUR

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pases kopija un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR  avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas (29.12.2017.) pirms ceļojuma;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 6 nedēļas (42 dienas) (26.01.) pirms ceļojuma.                       

Ceļojuma anulācijas noteikumi:  

 • atsakoties no pieteikšanās dienas līdz 50 (18.01.) dienas pirms ceļojuma, tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49–36 (19.01.- 01.02.) dienas pirms ceļojuma, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas (01.02.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Ceļojumam un vīzai nepieciešamie dokumenti:

 • aizpildīta anketa ar prasītiem personas datiem;
 • ceļošanai derīga pase ar derīguma termiņu ne mazāku kā 6 mēneši pēc atgriešanās un 2 brīvas lappuses vīzu sadaļā;
 • veselības apdrošināšana;
 • 2 fotokartiņas 3 x 4 cm;
 • bankas konta izraksts par pēdējiem 3 mēnešiem ar bankas darbinieka parakstu un zīmogs;
 • izziņa angļu valodā no darba vietas adresēta Dienvidāfrikas vēstniecībai, ka tiks saglabāta darba vieta atgriežoties no ceļojuma, pensionāriem – pensionāru apliecības kopija, bērnam - izziņa no skolas angļu valodā, ka atļauts doties ceļojumā mācību laikā, dzimšanas apliecības notariāli apstiprināts tulkojums angļu valodā un iesniegums no vecākiem adresēts Dienvidāfrikas Republikas vēstniecībai, ka materiāli nodrošinās bērnu.

Dokumenti jāiesniedz elektroniski un arī oriģināli. Dokumenti vīzai jāiesniedz līdz 09.02.

Grupas sapulce: Jēkaba Ceļojumu birojā.

Ievērībai! Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu.

Izbraukšana Piezīmes
24.10.2017 Grupas vadītāja Ineta Pētersone. Grupas sapulce 20.09. pulksten 18:15

Dienvidāfrika - priekšstati un mīti

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.