Trīs Kaukāza māsas - Azerbaidžāna, Gruzija, Armēnija

Maza Grupa

Kaukāzs – Eiropas un Āzijas robeža, tas atrodas starp Melno jūru rietumos un Kaspijas jūru austrumos. Tieši šeit atrodas trīs burvīgas valstis Azerbaidžāna, Gruzija un Armēnija – tik līdzīgas un tik ļoti atšķirīgas. Azerbaidžāna pārsteigs ar savām modernajām ēkām, Gruzija ar viesmīlību un ēdieniem, Armēnija parādīs savu vēsturi, jo ne velti Erevāna tiek uzskatīta par senāko pilsētu pasaulē. Lasīt vairāk

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
30.04.2018 11.05.2018 12 Vairāk kā 6 1788 € Programma
REZERVĒT

Piezīmes:
Grupas vadītāja: Jolanta Lipska.

Ceļojuma programma

Rīga  Baku – Gobustāna – Tbilisi – Kahetija – Kazbeks – Erevāna – Garni – Khor Virap  Rīga

1. DIENA, PIRMDIENA, 30.04. RĪGA – KIJEVA  BAKU

14.30 tikšanās Rīgas lidostā. 16.25 – 18.00 lidojums Rīga – Kijeva. 20.15 lidojums Kijeva - Baku.

2. DIENA, OTRDIENA, 01.05. BAKU

01.35 ielidojam Baku. Transfērs uz viesnīcu, atpūta. Pēc vēlajām brokastīm dosimies iepazīties ar Baku vecpilsētu - Ičeri Šeher, kas tulkojumā nozīmē Iekšējā pilsēta.Baku simbols12.gadsimta Jaunavas tornis. Širvanšahu pils (Şirvanşahlar saray) ir bijušo širvanšahu (valdnieku) rezidence, kas veido veselu kompleksu ar dažādām ēkām, gan 1441.gadā celto valdnieku mošeju, gan pirtis, gan mauzoleju. Pastaigājoties nonāksim parkā, kas atrodas pakalnā, no kura paveras brīnišķīgs skats pāri Baku jūras līcim. Vakariņas nacionālajā restorānā, nakts viesnīcā Baku.

3. DIENA, TREŠDIENA, 02.05. BAKU – GOBUSTĀNA

Brokastis viesnīcā. Ekskursija uz Gobustānu – vēsturiski arheoloģisku rezervātu. Te mēs ne tikai pētīsim valsts vēsturi, bet cauri gadsimtiem aizceļosim līdz akmens laikmetam. Apskatīsim senus zīmējumus uz klintīm, dzīvojamās mītnes – alas un pavardus, kurgānus un materiālās kultūras priekšmetus. Paši senākie zīmējumi te izveidoti mezolīta laikmetā, taču zinātnieki pieņem, ka Gobustānu var uzskatīt par civilizācijas šūpuli. Pēc tam dosimies uz vīnu darītavu “Fireland”. Naftas torņi ir savdabīgs fons vīnogulājiem, kuri sastādīti padomju antialkohola kampaņas laikā iznīcināto vīnogulāju vietā. Azerbaidžānas vīnos var sagaršot arī sāli, jūru, mālus un naftu, jo tas viss ir blakus vīnogulājiem. Vīnu degustācija. Atgriežamies baku, brīvs laiks vakariņām pašu izvēlētajā restorānā vai kafejnīcā. Nakts viesnīcā Baku.

4. DIENA, CETURTDIENA, 03.05. BAKU – APŠERONAS PUSSALA

Azerbaidžāna ir viena no retajām valstīm, kurā var redzēt uguns kulta elementus. Mūžīgā uguns tempļa Atešgjah (Ateshgah) apmeklējums, gandrīz, pirms 1500 gadiem šo templi izveidoja uguns pielūdzēji no Indijas, šeit viņi dzīvoja līdz pat XIX gadsimtam. Vēl šodien uz šo templi dodas svētceļotāji no daudzām valstīm. Janardag (Yanardagh)- viena no interesantākajām dabas parādībām Apšeronas pussalā. Uguns, kas deg kalna pakājē jau vairākus gadu tūkstošus, to ver apdzēst ne ar ūdeni, ne aizbērt ar smiltīm. Atgriežamies  uz azerbaidžāņu ēdienu gatavošanas meistarklasi. Vakarā vakariņas restorānā. Nakts viesnīcā Baku. 

5. DIENA, PIEKTDIENA, 04.05. BAKU – TBILISI

Pēc brokastīm transfērs uz lidostu, lidojums (1.15 h) Baku – Tbilisi. Pēc ierašanās Tbilisi dosimies apskates ekskursijā: Sameba, jeb Sv. Trīsvienības ortodoksālā pareizticīgā baznīca – lielākā baznīca gan Gruzijā, gan arī visā Kaukāzā, Abanotubani rajons – sērūdeņraža pirtis, kas būvētas austrumu stilā un 19. gadsimta gruzīnu dzīvojamās mājas, lepni Mtkvari upes krastā izslējusies Narikala citadele – Tbilisi lielākais cietoksnis. Šarmanta un mājīga būs vecpilsēta ar šaurām ieliņām, kurās izvietoti nelieli suvenīru un seno paklāju veikaliņi. Savukārt dinamiskā Rustavelli avēnija ir Tbilisi galvenā dzīvības dzīsla. Pusdienas gruzīnu restorānā. Atpūta vakarā ar iespēju apmeklēt sērūdens pirtis un iepazīt pilsētu. Nakts viesnīcā Tbilisi.

 6. DIENA, SESTDIENA, 05.05. TBILISI – BODBES KLOSTERIS – SIGNAGI

No rīta dodamies Signagi pilsētas apskatē. Pilsētu ieskauj mūris ar 23 aizsardzības torņiem. Turpinām izbaudīt brīnišķīgo Alazani ieleju no cietokšņa sienas augstumiem. Aplūkosim arī 9.gs. būvēto un ciprešu ieskauto Bodbes klosteri, kur apglabātas Sv. Nino mirstīgās atliekas. Vīna degustācija. Pusdienas Signagi. Vakarā atgriežamies Tbilisi, vakariņas pašu izvēlētajā krodziņa. Nakts viesnīcā Tbilisi.

7. DIENA, SVĒTDIENA, 06.05. TBILISI  KAZBEGI – GERGETI – TBILISI

Pa ceļam uz Kazbegi aplūkosim Ananuri cietoksni, no kura paveras apbrīnojams skats uz ainavisko Žinvali ūdenskrātuvi, kas ir īpaša dāvana tiem, kuri mīl fotografēt. Tās dziļumos nogrimuši vairāki mazi ciematiņi un pat baznīca, kuras torni varot redzēt dienās, kad ūdens līmenis ir krities. Iekarosim Gergeti pakalnu un apskatīsim Gergeti Trīsvienības baznīcu (14.gs). Baznīca atrodas 2170 metrus virs jūras līmeņa un paver elpu aizraujošu skatu uz Kazbegi ieleju un Kaukāza kalnu virsotnēm. Brauciens ar 4x4 džipiem pa kalnu ceļu ir piedzīvojumu vērts. Pudienas vietējā krodziņā. Vakarā atgriežamies Tbilisi. Nakts viesnīcā Tbilisi.

8. DIENA, PIRMDIENA, 07.05. TBILISI – MCHETA – SVETICHOVELI – TBLISI

Apskatīsim Mtskhetu, kādreizējo Gruzijas galvaspilsētu, kur atrodas Svetichoveli katedrāle, kas slavena kā svētās Kristus mantijas glabātuve. Džvari klostera apmeklējums. Pēc tam dosimies uz pusdienām pie vietējā zemnieka, kur degustēsim vīnu, čaču un saimnieces sagatavotos ēdienus. Atgriežamies Tbilisi. Brīvs laiks. Nelielais ieskats Gruzijā noslēgsies ar vakariņām gruzīnu restorānā ar vīnu, dziesmām un dejām. Nakts viesnīcā Tbilisi.

9. DIENA, OTRDIENA, 08.05. TBILISI – SEVANA EZERS  EREVĀNA

Agras brokastis un sāksies iepazīšanās ar trešo māsu – Armēniju. Brauciens līdz Armēnijas robežai, robežas šķērsošana. Aiz tās mūs jau gaidīs armēņu gids un autobuss. Dosimies uz Sevana ezeru, kur apskatīsim Sevanavankas klosteri. Sevans ir lielākais ezers Kaukāzā. Pārbrauciens uz Erevānu, brīvs laiks. Visi kopā dosimies uz vakariņām. Nakts viesnīcā Erevānā.

10. DIENA, TREŠDIENA, 09.05. EREVĀNA – EČMIDZIANA – EREVĀNA

Iepazīsimies arī Armēnijas garīgo centru Ečmidzianu, kur atrodas viena no senākajām pasaules katedrālēm. Pusdienās mums būs pašu gatavota dolma.  Atgriezīsimies Erevānā, lai apskatītu Armēnijas galvaspilsētu - kas ir 13-tā no visvecākajām pasaules pilsētām un savus gadus skaita kopš 782. gada p. m. ē. Armēņu konjaka degustācija. Pēc tam pastaigāsimies pa Erevānas ielām, apskatīsim Operas un baleta teātri, slavenāko Erevānas vietu – Kaskādi.

11. DIENA, CETURTDIENA, 10.05. EREVĀNA – GARNI – GEGRADA KLOSTERIS  EREVĀNA

Brokastis. Brauciens uz pagānu templi Garni templis (1. Gs.) ir Hellēnisma laika izcilākais liecinieks, bet pēc atkārtotiem romiešu uzbrukumiem, templis tika pārbūvēts, godinot Saules dievu Mitru. Izstaigāsim arī Gerhardas alu klosteri. Krāšņās torņveidīgās klintis, kas iejož klosteri, ir daļa no Azatas upes kanjona. Atgriešanās Erevānā. Dienu noslēgsim ar vakariņām nacionālajā restorānā. Nakts viesnīcā Erevānā.

12. DIENA, PIEKTDIENA, 11.05. EREVĀNA – KIJEVA  RĪGA

Ļoti agras brokastis, transfērs uz lidostu 06.40 – 07.50 lidojums Erevāna – Kijeva, 14:05 – 15.45 lidojums Kijeva - Rīga.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Kijeva – Baku/ Erevāna - Kijeva – Rīga, Baku - Tbilisi un lidostu nodokļi;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā; Azerbaidžānas vīza pilsoņiem;
 • naktsmītnes  3*, 4*  viesnīcās divvietīgā istabā;
 • 11 brokastis, 3 pusdienas, 4 degustācijas un 3 vakariņas;
 • aprakstā minētās ekskursijas, ieejas biļetes un latviski runājoša grupas vadītāja pakalpojumi;
 • krievu valodā runājoša vietējā gida pakalpojumi ekskursiju dienās.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • dzeramnauda šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam (~ 40 EUR).

 Piemaksa: par vienvietīgu numuru – pēc pieprasījuma.

 Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pase un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas  pirms ceļojuma, t.i līdz 19.02.;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojum, t.i. līdz 19.03.

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas(11.03.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49–36 dienas (12.03. - 25.03.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas (26.03.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

 • pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās.

Grupas sapulce: Jēkaba Ceļojumu birojā.

Ievērībai! Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu.

Izbraukšana Piezīmes
30.04.2018 Grupas vadītāja: Jolanta Lipska.

Trīs Kaukāza māsas - Azerbaidžāna, Gruzija, Armēnija

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.